• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Szczecińscy "misiewicze"

krzych

Użytkownik
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
50
Punkty reakcji
1
Okazuje się że "miśki" co to w swoich łapkach tłuczka w życiu nie miały, za to wolały spijać słodki miodek w zaciszu cieplutkiej IC I UC,zapałały nagłą i nieodpartą chęcią pracy w terenie a konkretnie w WZP. Jednak najciekawszy jest fakt że wszystko to odbywa się po "cichaczu".Żadnej informacji oficjalnej nie ma, korytarz szepce że limity zwiększone o 80 stanowisk w WZP a listy już są przygotowane i kto jest na listach.Ciekawa sprawa,czekamy na rozwój wydarzeń.
A Sławek pisał że pan minister jest bardzo zainteresowany nieprawidłowościami...
 
Okazuje się że "miśki" co to w swoich łapkach tłuczka w życiu nie miały, za to wolały spijać słodki miodek w zaciszu cieplutkiej IC I UC,zapałały nagłą i nieodpartą chęcią pracy w terenie a konkretnie w WZP. Jednak najciekawszy jest fakt że wszystko to odbywa się po "cichaczu".Żadnej informacji oficjalnej nie ma, korytarz szepce że limity zwiększone o 80 stanowisk w WZP a listy już są przygotowane i kto jest na listach.Ciekawa sprawa,czekamy na rozwój wydarzeń.
A Sławek pisał że pan minister jest bardzo zainteresowany nieprawidłowościami...
Weż Ty się chłopie do jakiejś uczciwej roboty zamiast łazić po szepcącym" po cichaczu "korytarzu. Poczytaj jak przyjmuje się Pity , zrób kurs na wózek widłowy albo kasę fiskalną i nie myl kasy z Kasem :)
 
Uderz w stół...
Widać że "elyty" ruszać nie wolno bo się denerwuje.Najlepiej siedzieć cicho a wy dalej będziecie zagrywać.
Misiu,i nie odpisuj żeś ty col z nizin bo buta cię zgubiła.Każdy głupi się domyśli coś ty za jeden.Słodkiego miodku!:p
 
Założę się że "nowym nabytkom" w WZP bardzo szybko znudzi się praca na mrozie, w nocy i w okolicach maja (najpóźniej) okaże się, że są niezbędni w analizie, postępowaniu, itp.
 
Limity są już oficjalnie opublikowane.Nie sądzę, żeby ktokolwiek wychylił się poza wyznaczone normy / Pstrowski, to już na filmach archiwalnych /.Poza tym parcie na "mundur" jest ogromne." NIE BARDZO ROZUMIEM " ,co wybitne jednostki eksperckie z byłych już IC/UC mają przeciw Kodeksowi Pracy, ustawa o S.C. jednak bliższa CIAŁU ?
 
Wikipedia.Służba Celna." W 2015 roku średnie miesięczne wynagrodzenie brutto 5717 zł / na podst. .... /"
 
Pisze Zielony78:
Proponuje zrobić takie małe opracowanie przez ZZ, które można przesłać Rządzącym w temacie ,,grubej kreski,, w polskim cle.

Wystarczy porównać: zarobki, stanowiska, stopnie - funkcjonariuszy mających obecnie stanowić kadrę w UCS. Takie porównanie objąć pomiędzy: grudzień 2008 rok a grudzień 2015 rok. Zakres tych dat, da odpowiedz kto za czasów tak negatywnie ocenianych przez obecnie rządzących ,,robił karierę,, . Czy czasem Ci sami ludzie co przeszli tak zawrotną ścieżkę kariery w tamtych czasach, nadal nie są na ,,samym szczycie,, w okresie ,,dobrej zmiany,, ???

Dla nie których może się wydawać to nie znaczące ale naprawdę ma to znaczenie !!! Przypomniał mi się fragment audycji w Radio Maryja z Ministrem M. Banasiem kiedy to na zadane pytanie o brak zmian kadrowych w CLE Pan Minister gorąco zaprzeczył podając jak wielu Dyrektorów odwołał. Mam wrażenie, że cała ta karuzela z odwoływanie (bardziej przenoszenie) DIC miała właśnie temu służyć aby politykom obecnie rządzących oraz innym wpływowym ,,ośrodkom,, pokazać tą zmianę. Nie wiem czy Pan Minister nie chciał albo nie umiał reformować to w inny sposób niż w oparciu o stary układ. ALE nawet Pan Minister musi się liczyć z zaleceniem, ideą Prezesa Kaczyńskiego ,,walki z układem,, w Polskim życiu publicznym ( w tym również w CLE ) !!!

A zmiana DIC nic nie dała i była ,,pozorowana,, . Kadra, która się skumplowała przez osiem lat poprzednich rządów na różnego rodzaju spotkaniach , szkoleniach - przenoszona pomiędzy Izbami, nie dała sobie zrobić nawzajem kuku oraz wiernej sobie świcie.
Na papierze zmian DIC oraz z-ca DIC było bardzo dużo a na koniec i tak wracali na swoje podwórko zgodnie z zasadą ,,papier przyjmie wszystko,, !!!"
Święte słowa!
 
Celników, którzy nazwijmy to "chwytają temat pracy codziennej " / OC wew./ pozostało niewielu.Zawsze idąc myślą niedocenionego J.K. pozostają "goście" spod Biedronki , czyli ... zł/EUR/godz.
 
Celników, którzy nazwijmy to "chwytają temat pracy codziennej " / OC wew./ pozostało niewielu.Zawsze idąc myślą niedocenionego J.K. pozostają "goście" spod Biedronki , czyli ... zł/EUR/godz.

Mam pytanie. Co się stało z Waszą panią generał ? na Corintii tak się dziarsko onegdaj fotografowała.........
 
Mam pytanie. Co się stało z Waszą panią generał ? na Corintii tak się dziarsko onegdaj fotografowała.........
pomyśl lepiej co będzie z Tobą za parę miesięcy , blado, bardzo blado Ciebie widzę w tum KAS i to nie sarkazm .. :) Tak zupełnie szczerze to przeraża mnie to "Polactwo" , Ziemkiewicz ten termin ukłuł i objawy genialnie w książce pod ty tym tytułem opisał.
 
Trafiasz w sendo stefaan, niech każdy zajmie się sobą. To nie jest moment na pytania o Pani.....;). Już niedługo zobaczymy nasze kontrakty życia....
 
Back
Do góry