• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Może zadam głupie pytanie ale co mi tam. Z dniem 28 lutego jest likwidowana Służba Celna czy w związku z tym nie powinniśmy dostać świadectwa służby a w szczególności nie powinni go dostać funkcjonariusze którzy zostaną obdarci z munduru? Umowa o pracę o nie mianowanie. Poza tym gdyby tak sie stało że jednak dopiszą nas do systemu zaopatrzeniowego to ten dokument będzie podstawą uzyskania emki.
Nie dotyczy skarbowców i ukaesowców!

[FONT=&quot]Dz.U. z 2009 nr 182 poz. 1420Brzmienie od 31 października 2009

[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][h=1]ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW [SUP]1)[/SUP]z dnia 28 października 2009 r.w sprawie świadectwa służby funkcjonariuszy celnych[/h]
Na podstawie art. 111 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz. U. Nr 168, poz. 1323) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa:
1) szczegółowe dane, które powinno zawierać świadectwo służby;

2) tryb wydawania i dokonywania sprostowań świadectwa służby;

3) informacje, które są zamieszczane w świadectwie służby na żądanie funkcjonariusza celnego, zwanego dalej „funkcjonariuszem”;

4) wzór formularza świadectwa służby.



§ 2. 1. W świadectwie służby umieszcza się dane niezbędne do ustalenia uprawnień ze stosunku służbowego i uprawnień z ubezpieczenia społecznego funkcjonariusza, dotyczące:
1) imienia i nazwiska funkcjonariusza, daty i miejsca jego urodzenia oraz imion jego rodziców, jednostki lub jednostek organizacyjnych, w których funkcjonariusz pełnił służbę, okresu pełnienia służby oraz rodzaju służby (przygotowawcza, stała);

2) okresu pełnienia służby w szczególnym charakterze w rozumieniu przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych;

3) zajmowanego stanowiska i posiadanego stopnia służbowego w dniu zwolnienia ze służby;

4) podstawy prawnej zwolnienia ze służby, wydalenia ze służby albo wygaśnięcia stosunku służbowego;






[/FONT]
 
A ja myślałem że liczy się doświadczenie wykształcenie przebieg służby ale nie bo to tylko na papierze.

No patrz, a tu jak w filmach Barei, liczy się z kim pijesz/ piłeś wódkę na "służbie", brałeś działki, komu czyściłeś rowa,kto cię popierał przy zatrudnieniu, z kim trzymasz jak będzie chryja...aaa co to wykształecnie, wiedza, na chooj to komu w tym goownie jakj tu sami melepeci??!!
 
Tak czytam i czytam.....i widzę że wiele wpisów na forum to po prostu wpisy zwykłych poczciwych DEBILI. Pozdrawiam NIE-DEBILI. I nie obrażajcie skarbowców. Piszą u nas bo u siebie są banowani za nieprawomyślność. Takie mają forum. Doceńmy to że piszą u nas. Są niepokorni dlatego banują ich na skarbowcy.pl.. A Służba Celna żyje i będzie żyć !!!!. I zawsze będziemy odrębni i będziemy się wspierać. Teraz czekam na krytykę. :) i mowę nienawiści wobec mnie uprawianą przez osoby które nie zrozumiały tego co niniejszym napisałem...
 
Ostatnia edycja:
Czy nie można dać szansy przeniesienia do Policji i SG Funk.celnym skoro nie są potrzebni SC. Możliwości prawne istnieją. Wystarczy tylko zgoda naszego szefa i potrzebny jest czas procedura trochę trwa.
 
w lutym 2016 kandydatwzp pisał że jest w kontroli skarbowej, a wczoraj że jest funkiem sc

zadziwiająca zmiana
 
w lutym 2016 kandydatwzp pisał że jest w kontroli skarbowej, a wczoraj że jest funkiem sc

zadziwiająca zmiana

Mamy luty 2017. Dla ciebie może czas się zatrzymał. Kiedyś pracowałem w KS, teraz jestem f-szem SC (bynajmniej nie od wczoraj). Niektórym forumowiczom chyba jednak tak się we łbach od nienawiści poprzewracało, że byłych skarbowców też biorą na celownik.
 
Witam. Jak pisałem wcześniej na tym forum, brałem udział w pracach zespołu ds. alokacji kadr w IAS w woj. pomorskim. Jako przedstawiciel związku miałem tylko głos doradczy. Udało się zauważyć kilka " przypadkowych błędów " = złamanie polecenia SKAS lub przepisów o prawach pracowniczych. Doradzono zmianę i się udało. Nie wiem jak to wyglądało w innych województwach, ale u nas wszystko robiono w pospiechu, a informacje zmieniały się z godziny na godzinę. Każde województwo ma swoja specyfikę. Wiem jedno, ze połączenie będzie trudne lub wręcz nie możliwe. Tu kilka informacji z pomorskiego:
1. W administracji podatkowej fluktuacja kadr wynosi 30% rocznie ( dotyczy trójmiasta i przyległych miejscowości - gdzie indziej prawie wszyscy siedzą na miejscu i pilnują swoich stanowisk)
2. Na 2700 ( w tym są zastępstwa) osób zatrudnionych w w/w administracji 1844 ma pensje zasadniczą 2800 brutto plus dodatek stażowy ( o ile przysługuje ). I ta kwota to pensja już po podwyżkach w 2016 r. Pozostawię to bez komentarza, ale jeśli ktoś myśli, że tak opłacani ludzie zmniejsza lukę VAT- u co nie wiem z czym lub kim się na łby pozamieniał.
3. W naszej IC są funkcjonariusze, którzy osiągnęli już wiek emerytalny już w zeszłym roku lub wcześniej (rekordzista w 2012 r ). Jako ciekawostkę dodam, że jeden z nich pełni służbę w WZP.
4. W mniejszych miastach powiatowych pojawił się problem - brakuje miejsca ( przestrzeni biurowej ) dla ucywilnionych funkcjonariuszy w budynkach US.
5. Do końca miesiąca pozostało 12 dni, a ani struktura, ani etatyzacja IAS- nie została oficjalne zatwierdzona. I ja osobiście nie widzialem też oficjalnej informacji kto będzie pełnomocnikiem KAS w urzędach i delegaturach.
Aby pokazać rozbieżności w sposobie myślenia wezmę przykład pożyczek na cele mieszkaniowe z funduszu socjalnego. Nie wiem jak w innych izbach celnych, ale u nas składa się wniosek, podpisuje umowę i otrzymuje się gotówkę. W administracji podatkowej trzeba załączyć poświadczony za zgodność z oryginałem dokument potwierdzający fakt dysponowania lokalem mieszkalnym ( np. akt notarialny, pozwolenie na budowę lub rozbudowę, umowę przedwstępną kupna lokalu... )
 
...

Mam pytanie, jeżeli z dniem 28.02.2017r. Służba Celna przestaje istnieć to dlaczego funkcjonariusze nie otrzymują świadectwa służby? Wydaje mi się że każdy z nas powinien takie świadectwo otrzymać, a w szczególności ucywilniani na siłę funkcjonariusze.

...


Hmmm ... ciekawe, prawda ?! Słusznie Ci się wydaje !!

Mnie natomiast zastanawia, DLACZEGO NIKT NIE STARA SIĘ O ODPOWIEDŹ NA TO, ORAZ KILKA PODOBNIE PROSTYCH, A OCZYWISTYCH PYTAŃ ???

Dla mnie, powód staje się coraz bardziej klarowny, w dodatku co krok jest potwierdzany przez stosowane procedury w całej tej "reformie".
Niestety zarówno odpowiedzi, jak również wynikające z nich wnioski są tak zaskakujące i nieprawdopodobne, że nawet zadający te pytania wycofa się ze strachu przed posądzeniem o chorobę umysłową! Cóż dopiero tu mówić o kimś, kto odważy się dojść do prawdziwej odpowiedzi.

Ponieważ przepisów wprowadzających faktycznie nie tworzyli prawnicy lecz politycy, to oficjalnej odpowiedzi na Twoje pytanie może udzielić tylko polityk, a zabrzmi to mniej-więcej tak:

Reforma tworząca KAS jest wprowadzana zgodnie z prawem ... bla, bla, bla ... według którego zaistniałe fakty powodują brak konieczności wydania świadectwa służby[FONT=&quot] ... bla, bla, bla ... z czego wynika, iż prawidłowe działanie organów[/FONT][FONT=&quot] ... bla, bla, bla ... co czyni żądanie wydania takiego świadectwa bezprzedmiotowym.
[/FONT]
Dodam tu od siebie, ale tak "po chłopsku"; funkcjonariusz podejmujący pracę np. w skarbówce powinien się cieszyć, jeśli nie zostanie przeciwko niemu wszczęte postępowanie w związku z porzuceniem służby !!!


ps
Przyjrzyj się przepisom przejściowym, odnoszącym się do stosowania przepisów dotychczasowych, jak również zastosowanej w ustawie wprowadzającej konstrukcji odpowiednich artykułów. Następnie zwróć uwagę na reguły stosowane wobec funkcjonariuszy w wypadku reorganizacji/zniesienia jednostki i to zarówno w dotychczasowej - ustawie o SC, jak również tej wprowadzanej - ustawie o KAS. Potem dopiero wróć do przepisów przejściowych i przeczytaj je w kontekście do obydwu ustaw ...
Na koniec podziel się swoimi wnioskami ...
 
Hmmm ... ciekawe, prawda ?! Słusznie Ci się wydaje !!

Mnie natomiast zastanawia, DLACZEGO NIKT NIE STARA SIĘ O ODPOWIEDŹ NA TO, ORAZ KILKA PODOBNIE PROSTYCH, A OCZYWISTYCH PYTAŃ ???

Dla mnie, powód staje się coraz bardziej klarowny, w dodatku co krok jest potwierdzany przez stosowane procedury w całej tej "reformie".
Niestety zarówno odpowiedzi, jak również wynikające z nich wnioski są tak zaskakujące i nieprawdopodobne, że nawet zadający te pytania wycofa się ze strachu przed posądzeniem o chorobę umysłową! Cóż dopiero tu mówić o kimś, kto odważy się dojść do prawdziwej odpowiedzi.

Ponieważ przepisów wprowadzających faktycznie nie tworzyli prawnicy lecz politycy, to oficjalnej odpowiedzi na Twoje pytanie może udzielić tylko polityk, a zabrzmi to mniej-więcej tak:

Reforma tworząca KAS jest wprowadzana zgodnie z prawem ... bla, bla, bla ... według którego zaistniałe fakty powodują brak konieczności wydania świadectwa służby[FONT=&quot] ... bla, bla, bla ... z czego wynika, iż prawidłowe działanie organów[/FONT][FONT=&quot] ... bla, bla, bla ... co czyni żądanie wydania takiego świadectwa bezprzedmiotowym.
[/FONT]
Dodam tu od siebie, ale tak "po chłopsku"; funkcjonariusz podejmujący pracę np. w skarbówce powinien się cieszyć, jeśli nie zostanie przeciwko niemu wszczęte postępowanie w związku z porzuceniem służby !!!


ps
Przyjrzyj się przepisom przejściowym, odnoszącym się do stosowania przepisów dotychczasowych, jak również zastosowanej w ustawie wprowadzającej konstrukcji odpowiednich artykułów. Następnie zwróć uwagę na reguły stosowane wobec funkcjonariuszy w wypadku reorganizacji/zniesienia jednostki i to zarówno w dotychczasowej - ustawie o SC, jak również tej wprowadzanej - ustawie o KAS. Potem dopiero wróć do przepisów przejściowych i przeczytaj je w kontekście do obydwu ustaw ...
Na koniec podziel się swoimi wnioskami ...
Cat, trzeba Ci oddac, ze jako jeden z niewielu piszesz na temat zamiast biadolic albo obrzucac blotem ( pomijajac naiwne prowokacje w moim kierunku) ale na cholere ta cala retoryka. Nie wystarczy napisac, ze zz powinny wystapic o swiadectwo sluzby z klucza dla kazdego ucywilnianego?
 
Cat, trzeba Ci oddac, ze jako jeden z niewielu piszesz na temat zamiast biadolic albo obrzucac blotem ( pomijajac naiwne prowokacje w moim kierunku) ale na cholere ta cala retoryka. Nie wystarczy napisac, ze zz powinny wystapic o swiadectwo sluzby z klucza dla kazdego ucywilnianego?



Nie Kolego (jeśli tak pozwolisz się zwrócić do siebie). ABSOLUTNIE NIE WYSTARCZY !!!

Nie zauważasz, że nie chodzi w owej retoryce o jakieś tam świadectwo służby. Albo już wiesz, że pozostajesz funkiem, z czego wynika brak zainteresowania niełatwym wszak studiowaniem przepisów albo zwyczajnie Ci się nie chce tego zrobić.
Ponieważ i tak masz mnie za idiotę, specjalnie dla Ciebie streszczę przedmiotowy wywód w jedno zdanie.

- W wypadku "likwidacji" jednostki, Prawo nakazuje złożyć funkcjonariuszowi propozycję SŁUŻBY !!

Tylko tyle i aż tyle.
Cały problem w tym, iż to funkcjonariusz musi udowodnić, że nie jest wielbłądem i musi to uczynić, zanim podpisze wniosek o przyjęcie do pracy w US
 
Nie Kolego (jeśli tak pozwolisz się zwrócić do siebie). ABSOLUTNIE NIE WYSTARCZY !!!

Nie zauważasz, że nie chodzi w owej retoryce o jakieś tam świadectwo służby. Albo już wiesz, że pozostajesz funkiem, z czego wynika brak zainteresowania niełatwym wszak studiowaniem przepisów albo zwyczajnie Ci się nie chce tego zrobić.
Ponieważ i tak masz mnie za idiotę, specjalnie dla Ciebie streszczę przedmiotowy wywód w jedno zdanie.

- W wypadku "likwidacji" jednostki, Prawo nakazuje złożyć funkcjonariuszowi propozycję SŁUŻBY !!

Tylko tyle i aż tyle.
Cały problem w tym, iż to funkcjonariusz musi udowodnić, że nie jest wielbłądem i musi to uczynić, zanim podpisze wniosek o przyjęcie do pracy w US
Cat, wyjasnijmy sobie cos raz na zawsze. Nie mam Cie za idiote. Jesli nazwiesz mnie kolega to moze byc dla mnie wylacznie powod do dumy. Taryfy ulgowej nie mam wylacznie dla ludzi, ktorzy mnie przewyzszaja intelektualnie wiec bede Cie atakowal kiedy mi przyjdzie na to ochota. To tyle....na razie, hehe
 
Cat, wyjasnijmy sobie cos raz na zawsze. Nie mam Cie za idiote. Jesli nazwiesz mnie kolega to moze byc dla mnie wylacznie powod do dumy. Taryfy ulgowej nie mam wylacznie dla ludzi, ktorzy mnie przewyzszaja intelektualnie wiec bede Cie atakowal kiedy mi przyjdzie na to ochota. To tyle....na razie, hehe


... czego należało dowieść ... ;)
 
Myślę, że ludzie, łącznie z Tobą Sławku, nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wielki będzie stopień ucywilnienia. A chodzą słuchy,
że BAAAAAAAAAAAAAAARDZO duży.....
 
Przecież w poleceniu Szefa KAS określono pogłowie bydła i trzody chlewnej, co do sztuki. Właśnie trwa kolczykowanie.
 
Myślę, że ludzie, łącznie z Tobą Sławku, nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wielki będzie stopień ucywilnienia. A chodzą słuchy,
że BAAAAAAAAAAAAAAARDZO duży.....

Zależy gdzie podsłuchujesz. Skala będzie zależeć od lokalizacji i tu trudno się z Tobą Archimedesie nie zgodzić, dlatego upychanie miśków tak długo trwa.
 
Założę się, że te liczby to lipa, a rzeczywistość będzie dużo brutalniejsza. Zresztą 01.03. wiele się nie zmieni, ale do końca maja nastąpi spektakularna rzeź...
 
Back
Do góry