• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Francis masz rację że ze wschodu konkretnie z Lublina. Wiesz jakie proporcje mają być w UCS z siedzibą w Białej Podlaskiej celnicy ok 1500 funkcjonariuszy, pracownicy UKS około 280 osób (pracownicy cywilni) z czego mam się cieszyć, że będę pracownikiem "drugiego sortu" weź się zastanów i postaw w naszej/mojej sytuacji. Pracuję w UKS ponad 20 lat i wiem, że na tym "połączeniu" na pewno stracę.


no ale adresat żali nietrafiony

co my mamy wspólnego z decyzją, że z 14.000 funków mundur zachowa 8.500, i do nich dołączy 1000 z uksu?

tak wymyślili i my się na to nie godziliśmy i nie godzimy

jakoś nie słyszałem o żadnej akcji protestacyjnej w uks

aaa, zapomniałem, mówili wam że będziecie oficyjerami

buahaha
 
Francis masz rację że ze wschodu konkretnie z Lublina. Wiesz jakie proporcje mają być w UCS z siedzibą w Białej Podlaskiej celnicy ok 1500 funkcjonariuszy, pracownicy UKS około 280 osób (pracownicy cywilni) z czego mam się cieszyć, że będę pracownikiem "drugiego sortu" weź się zastanów i postaw w naszej/mojej sytuacji. Pracuję w UKS ponad 20 lat i wiem, że na tym "połączeniu" na pewno stracę.
Ale za to połączenie nie odpowiadają celnicy, za Twoją stratę odpowiada ustawodawca, którego przede wszystkim popierali masowo wyborcy z Twojego regionu. Powinieneś więc serdecznie podziękować znajomym, sąsiadom a może i sobie ?
 
Bardzo wielu z nas ma swoją Golgotę w tym czasie - ja też.
Przy******lanie się do nas zwykłych (w przytłaczającej ilości tu) funków o podział stanowisk w UCS jest jak wypowiedzenie wojny, jakiś "nieetosowy" odzywa się w nie swojej sprawie a chwilę później piszesz tu do nas jakbyśmy mieli na to wpływ na ten syf który się już zaczął.
BTW. Czytałem Twoje wpisy na skarbowcach i niewybredne komentarze pod naszym adresem, trzeba było tam pozostać bo tutaj to ciężko będzie o znalezienie towarzystwa do użalania się - to tylko moja opinia - mnie nikt nie żałuje a praca w skarbówce to jak wyrok po 20 latach służby.

jak-ktos-chce-szuka-sposobow-jak-ktos-nie-chce-szuka-powodow.jpg
 
Tak więc po 18 latach służby w mundurze dostałem informację o pracy w IAS - ręce opadają. Oczywiście w cywilu. Brak słów
 
z listu Szefa KAS z 13.02.2017r/
"Wprowadzony jest stały nadzór i wsparcie z poziomu Ministerstwa Finansów. Na bieżąco wyjaśniamy i reagujemy na informacje o zaistniałych błędach czy też nieprawidłowościach. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby wszyscy funkcjonariusze i pracownicy KAS mieli szanse rozwoju i realizacji nowych wyzwań w budowie nowej administracji oraz byli godziwie wynagradzani za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę....
Na bieżąco wyjaśniamy i reagujemy na informacje o zaistniałych błędach czy też nieprawidłowościach. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby wszyscy funkcjonariusze i pracownicy KAS mieli szanse rozwoju i realizacji nowych wyzwań w budowie nowej administracji oraz byli godziwie wynagradzani za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę.
i jeszcze to". Ponadto, uruchomiona zostanie dla Państwa specjalnie dedykowana skrzynka mailowa „wdrozenieKAS@mf.gov.pl”. Za pomocą tego

chyba trzeba zacząć pisać o "miśkach"
 
Bis to nie żaden gimbus tylko bardzo doświadczony i świetnie przygotowany merytorycznie skarbowiec. Nie obrażajcie nas bo do niczego dobrego to nie doprowadzi.

Kogo to obchodzi macie swoje forum to sobie tam piszcie, to jest forum funkcionariuszy Służby Celnej, kiedy to wreszcie ... dotrze ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wszyscy dobrze wiemy że skarbowy to syf i dla tego wszyscy bronią sie rekami i nogami żeby w tym syfie się nie znaleźć. Prawdę napisał młspeclat67 to jest dla każdego funkcjonariusza uwłaczające godności przejść na cywila po 30 latach służby do jakiegoś urzędu skarbowego.
Coś w tym jest... W UXach też wszyscy walą w porty na myśl o skarbowym :)
 
Udzielałam się na forum w czerwcu bo żyłam naszyłam wielkim i wspaniałym poruszeniem coli jakie wtedy było, zaprzestałam po głupich odpowiedziach bo był atak chociaż jestem "celnikiem z krwi i kości " obdarcie mnie z munduru będzie dla mnie porazką po 27 lat służby na wszystkich możliwych zadaniach jakie wykonywałam ale nie o mnie chodzi chodzi o zasady i muszę dziś zadać jedno pytanie czy u was w izbach, urzędach, oddziałach przychodzą sprostowania informacji o miejscu pełnienia służby / pracy? Bo u nas tak
 
Udzielałam się na forum w czerwcu bo żyłam naszyłam wielkim i wspaniałym poruszeniem coli jakie wtedy było, zaprzestałam po głupich odpowiedziach bo był atak chociaż jestem "celnikiem z krwi i kości " obdarcie mnie z munduru będzie dla mnie porazką po 27 lat służby na wszystkich możliwych zadaniach jakie wykonywałam ale nie o mnie chodzi chodzi o zasady i muszę dziś zadać jedno pytanie czy u was w izbach, urzędach, oddziałach przychodzą sprostowania informacji o miejscu pełnienia służby / pracy? Bo u nas tak

U mnie nic takiego jeszcze się nie pojawiło, a z jakiej IC jesteś?
 
Udzielałam się na forum w czerwcu bo żyłam naszyłam wielkim i wspaniałym poruszeniem coli jakie wtedy było, zaprzestałam po głupich odpowiedziach bo był atak chociaż jestem "celnikiem z krwi i kości " obdarcie mnie z munduru będzie dla mnie porazką po 27 lat służby na wszystkich możliwych zadaniach jakie wykonywałam ale nie o mnie chodzi chodzi o zasady i muszę dziś zadać jedno pytanie czy u was w izbach, urzędach, oddziałach przychodzą sprostowania informacji o miejscu pełnienia służby / pracy? Bo u nas tak

Ale co konkretnie? Pisemne sprostowania pisemnych propozycji? Kolejne maile? Możesz uściślić?
 
Udzielałam się na forum w czerwcu bo żyłam naszyłam wielkim i wspaniałym poruszeniem coli jakie wtedy było, zaprzestałam po głupich odpowiedziach bo był atak chociaż jestem "celnikiem z krwi i kości " obdarcie mnie z munduru będzie dla mnie porazką po 27 lat służby na wszystkich możliwych zadaniach jakie wykonywałam ale nie o mnie chodzi chodzi o zasady i muszę dziś zadać jedno pytanie czy u was w izbach, urzędach, oddziałach przychodzą sprostowania informacji o miejscu pełnienia służby / pracy? Bo u nas tak

Sprostowanie do emaila czy otrzymałaś na papierze z podpisem DIC? Drugie pytanie sprostowania są na korzyść czy wręcz przeciwnie czy... jeszcze coś innego?
No i jaka IC obstawiam że stołeczna.
 
Sprostowanie do emaila czy otrzymałaś na papierze z podpisem DIC? Drugie pytanie sprostowania są na korzyść czy wręcz przeciwnie czy... jeszcze coś innego?
No i jaka IC obstawiam że stołeczna.
No
zmieni się trochę , sporo mundurów przybędzie do śledzenia "ruchu paliw". Nie wiem dlaczego w stołecznej , to jakieś 400 osób podobno , a Szczecinie 80 tylko . Ale co tam :)
 
Przychodzi to w formie kolejnego e maila w treści jako sprostowanie. O dziwo u nas wszystkie trzy przypadki dotyczyły osób z kadry kierowniczej. Sami sobie odp. na pytanie czy korzystne czy nie. IC Poznań A co więcej chodzą i opowiadają że informacje to tak naprawdę nic konkretnego i te na piśmie informacje mogą być zupełnie inne. To poprostu jakaś kpina.
 
Przychodzi to w formie kolejnego e maila w treści jako sprostowanie. O dziwo u nas wszystkie trzy przypadki dotyczyły osób z kadry kierowniczej. Sami sobie odp. na pytanie czy korzystne czy nie. IC Poznań A co więcej chodzą i opowiadają że informacje to tak naprawdę nic konkretnego i te na piśmie informacje mogą być zupełnie inne. To po prostu jakaś kpina.


Oczywiście kpiną jest to WIELOKROTNIE !!
Począwszy od samego ujęcia w Ustawie niedookreślonego zapisu o nieformalnej treści
(a może i formie - "pisemna" nie oznacza "na piśmie"), rodzącego wątpliwości (zwłaszcza formalne).

Nie potrafię zwrócić uwagi na powstałe przy tej okazji błędy inaczej, niż ponownie zadając
"głupie pytania" ...
- Któż to podpisał przesłane informacje ?! (kto miał podpisać)
- Czemu podpisał i wysłał informację niezgodnie z dyspozycją ustawową ?! (wszystkim)
- Dlaczego informacja wychodziła często poza zakres ustawowy ?! (np. wskazując "jednostkę", nie "miejsce")
- Dlaczego nie ujawniono kryteriów podjętych wskazań ?! (wyboru konkretnych osób)
- Dlaczego nie zasięgnięto opinii bezpośrednio znających wybrane osoby ?! (przynajmniej w jednej IC)
...

Dalej nie chce mi się wymieniać, ale to wystarczy do potwierdzenia, iż np. Decyzje DELEGUJĄCE
funkcjonariuszy w inne miejsce służby niż dotychczasowe, mogą być nawet sprzeczne
z przesłaną mailem informacją. Również wystarczy do potwierdzenia kpiny, jaką niewątpliwie
jest tworzenie reformy Służby, przez osoby nie znające pragmatyki służbowej!
 
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że brak jest zapisu o utrzymaniu wynagrodzenia. A z wieści z Pomorza wynika,że SSC już nie zapewnia o utrzymaniu wynagrodzenia. Ja tam jestem MSSC czyli mniej być nie może ale jeżeli razem z mundurem zabiorą mi dodatek za stopień to bedzie w sam raz tyle co na kasie w biednejBronce.
 
A ja myślałem że liczy się doświadczenie wykształcenie przebieg służby ale nie bo to tylko na papierze.
 
da tak dla poddierżanija rozgowora

Epitafium celnika 2017.
"Jestem najbardziej pokojowo nastawionym z ludzi. Wszystko, o co proszę, to skromna chatka z dachem pokrytym strzechą, solidne łóżko, pożywna strawa - świeże masło i mleko - kwiaty na parapecie i kilka drzew przed domem, a jeśli dobry Bóg zechce dopełnić mojego szczęścia, zadba, by na tych drzewach wisiało sześciu, może siedmiu spośród moich wrogów. Przed ich śmiercią odpuszczę im wszystko, co mi za życia wyrządzili. Wrogom należy wybaczać, jednak nie zanim zawisną."
Heinrich Heine

Następnym razem należy zastanowić się dwa razy nim zawierzy się słowom polityków.
 
Back
Do góry