• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Sposób w jaki przydzielono osoby do komórek powinien być zgłoszony do prokuratury. Takich przekrętów to już dawno nie było. Kierownicy logistyki, akcyzy i innych takich wydziałów, referatów dostali przydział do delegatury, gdzie mają być sami mundurowi. Natomiast ludzie z komórek mundurowych przenoszeni są do US. Czy władzy na górze zależy na takim stanie. Chyba tak. Jak ma być w tym kraju dobrze skoro w państwowych instytucjach przekręty są na porządku dziennym.
 
Sposób w jaki przydzielono osoby do komórek powinien być zgłoszony do prokuratury. Takich przekrętów to już dawno nie było. Kierownicy logistyki, akcyzy i innych takich wydziałów, referatów dostali przydział do delegatury, gdzie mają być sami mundurowi. Natomiast ludzie z komórek mundurowych przenoszeni są do US. Czy władzy na górze zależy na takim stanie. Chyba tak. Jak ma być w tym kraju dobrze skoro w państwowych instytucjach przekręty są na porządku dziennym.
z listu Szefa KAS z 13.02.2017r/
"Wprowadzony jest stały nadzór i wsparcie z poziomu Ministerstwa Finansów. Na bieżąco wyjaśniamy i reagujemy na informacje o zaistniałych błędach czy też nieprawidłowościach. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby wszyscy funkcjonariusze i pracownicy KAS mieli szanse rozwoju i realizacji nowych wyzwań w budowie nowej administracji oraz byli godziwie wynagradzani za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę....
Na bieżąco wyjaśniamy i reagujemy na informacje o zaistniałych błędach czy też nieprawidłowościach. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby wszyscy funkcjonariusze i pracownicy KAS mieli szanse rozwoju i realizacji nowych wyzwań w budowie nowej administracji oraz byli godziwie wynagradzani za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę.
i jeszcze to". Ponadto, uruchomiona zostanie dla Państwa specjalnie dedykowana skrzynka mailowa „wdrozenieKAS@mf.gov.pl”. Za pomocą tego
 
Sposób w jaki przydzielono osoby do komórek powinien być zgłoszony do prokuratury. Takich przekrętów to już dawno nie było. Kierownicy logistyki, akcyzy i innych takich wydziałów, referatów dostali przydział do delegatury, gdzie mają być sami mundurowi. Natomiast ludzie z komórek mundurowych przenoszeni są do US. Czy władzy na górze zależy na takim stanie. Chyba tak. Jak ma być w tym kraju dobrze skoro w państwowych instytucjach przekręty są na porządku dziennym.

Niestety w naszej delegaturze nie wszyscy będą mundurowi, na przykład dozór cywile 70% , mundurowi 30%.
 
czy przyjmując propozycję na stanowisko cywilne otrzymam świadectwo pracy (służby)? Według mnie stosunek służby na podstawie aktu mianowania wygasa więc chyba powinno się otrzymać świadectwo, które będzie stanowiło dowód zwolnienia/zakończenia służby.....idąc dalej tym tokiem uważam że odprawa się należy (pomimo opinii DP).......co o tym myślicie?
 
Niestety w naszej delegaturze nie wszyscy będą mundurowi, na przykład dozór cywile 70% , mundurowi 30%.


Pytanie poprzednika jest istotne, a przede wszystkim zasadne (do uspokajania się nie odniosę)!
Skąd ta wiedza? Czyżby na podstawie "informacji" o miejscu zatrudnienia ?!

No to dołożę do pieca ...

Jeśli podane przez Ciebie "procenty" (30) są podane na podstawie przesyłanych indywidualnie "informacji",
to ze smutkiem przypominam, że w urzędach C-S również będą cywile.
Oznacza to mniej niż 30% mundurowych.
 
Niektóre delegatury mogą być cywilne w nawet 90%, twory w miastach w których będzie siedziba UCS szczególnie. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu że zależeć to będzie od "lokalnych potrzeb" i miśków.
 
W "informacji" nic nie było poza ogólnikowym stwierdzeniem ,iż w związku z zbliżającą się wiekopomną chwilą powstania KAS będziemy wykonywali dotychczasowe obowiązki w UCS lub w Delegaturze UCS ewentualnie w UAS . Natomiast wiedza o "ucywilnieniu" wynika z tego jakie obowiązki służbowe są wykonywane na dotychczasowym stanowisku (zakładając,że otrzymamy propozycje na to własnie dotychczasowe stanowisko) W dozorze funkcjonariuszami będą tylko pracujący w grupie kontrolnej zajmującej się kontrolami poza siedzibą podmiotu. Wynika to podobno wprost z ustawy ( tam gdzie jest iż czynności ma wykonywać kontrolujący - to cywil a gdzie pisze, że funkcjonariusz to funkcjonariusz). Będzie to 6 osób na 20 co daje te 30%.
 
W "informacji" nic nie było poza ogólnikowym stwierdzeniem ,iż w związku z zbliżającą się wiekopomną chwilą powstania KAS będziemy wykonywali dotychczasowe obowiązki w UCS lub w Delegaturze UCS ewentualnie w UAS . Natomiast wiedza o "ucywilnieniu" wynika z tego jakie obowiązki służbowe są wykonywane na dotychczasowym stanowisku (zakładając,że otrzymamy propozycje na to własnie dotychczasowe stanowisko) W dozorze funkcjonariuszami będą tylko pracujący w grupie kontrolnej zajmującej się kontrolami poza siedzibą podmiotu. Wynika to podobno wprost z ustawy ( tam gdzie jest iż czynności ma wykonywać kontrolujący - to cywil a gdzie pisze, że funkcjonariusz to funkcjonariusz). Będzie to 6 osób na 20 co daje te 30%.


Dobra! Ja wiem, że tak to powinno wyglądać!
Sam wykonuję "obowiązki mundurowe" w dozorze, a dostałem "informację" o miejscu pracy w US ...
 
Jakie doświadczenie ma kierownik logistyki w zadaniach celnych, że dostaję stanowisko funkcjonariusza, natomiast pracownik wykonujący cały czas kontrole zostaje cywilem? Dla mnie to zakłamanie i jawne oszustwo.
 
Jakie doświadczenie ma kierownik logistyki w zadaniach celnych, że dostaję stanowisko funkcjonariusza, natomiast pracownik wykonujący cały czas kontrole zostaje cywilem? Dla mnie to zakłamanie i jawne oszustwo.


Odp.:
doświadczenie wchodzenia w wiadome miejsca - bez wazeliny !!
 
Dobra! Ja wiem, że tak to powinno wyglądać!
Sam wykonuję "obowiązki mundurowe" w dozorze, a dostałem "informację" o miejscu pracy w US ...

???????????????????????????????
Pewnie ktoś te Twoje "obowiązki mundurowe" będzie realizował w UCS ciekawe kto?
 
Jakie doświadczenie ma kierownik logistyki w zadaniach celnych, że dostaję stanowisko funkcjonariusza, natomiast pracownik wykonujący cały czas kontrole zostaje cywilem? Dla mnie to zakłamanie i jawne oszustwo.

Przy tym "wartościowanie" to było małe piwo.
Związki wiedzą o tym i milczą?
 
Jakie doświadczenie ma kierownik logistyki w zadaniach celnych, że dostaję stanowisko funkcjonariusza, natomiast pracownik wykonujący cały czas kontrole zostaje cywilem? Dla mnie to zakłamanie i jawne oszustwo.

Rozumiem, że to pytanie retoryczne.
Na marginesie, żeby się jeszcze nie okazało, że te "intratne" misiowe posadki mundurowe to ciałgła akcja Kontra, nocki, mróz lub upał za mglistą nadzieję przywilejów emerytalnych, którebyć może w międzyczasie znikną na zawsze nawet dla funków MSW (patrz: katastrofa demograficzna i bankructwo systemu emerytalnego). Tymczasem ciepłe biureczko 7:30-15:30 pozwoli dożyć w znośnej formie renty starczej 65...
 
Jak będą chcieli kogoś przenieść do WZP to przeniosą bez badań, testów itp. tak jak to odbywało się do tej pory. Rozejrzyjcie się w swoich izbach ilu było przeniesionych a później dopiero podchodzili do testów sprawnościowych, ale już nie dla kandydatów, albo przynosili zwolnienia od lekarzy i dopiero nawet po kilku latach "cudem" zdali, albo skończyli 50 lat i po spacerku 2-kilometrowym zdali. A jakim paradoksem było przyjmowanie "młodych" do WZP z ulicy bez badań na broń? Sprawnościówkę oczywiście zaliczali, ale badań na broń nie było. Co jeśli teraz któryś/aś nie przejdzie takich badań?

Jeżeli nie masz o czymś pojęcia, to się nie produkuj. Policz sobie, ile osób w WZP w twojej IC ma przydzieloną broń, a ile nie. Paradoksów w WZP trochę jest, ale na pewno nie jest nim przyjęcie ludzi z zewnątrz, jeżeli np. były problemy ze znalezieniem właściwych ludzi wewnątrz.

Legendarne "badania na broń" nie są w ogóle obligatoryjne, bo i przydział broni nie jest obligatoryjny. Poza tym zastanawiam się, czy w ogóle na takich badaniach byłeś albo je widziałeś, bo piszesz o nich tak, jakby to było nie wiadomo co.

Poza tym w KAS w ogóle te badania mogli sobie odpuścić (chociaż z tego co kojarzę - nie odpuścili). W ramach badań psychologicznych i postępowania sprawdzającego można dostatecznie stwierdzić, czy osoba może zostać dopuszczona do pracy z bronią. Może niektórzy z nas czują się dowartościowani, że jest u nas więcej obligatoryjnych "badań" niż w służbach specjalnych, ale jak to wszystko wygląda w praktyce, to każdy wie...

A gdybyś nie wiedział - to nie ma podstawy prawnej do kierowania kandydatów do służby na "badania na broń" czy na test sprawności, który zdają funkcjonariusze WZP albo przewidziani do służby w WZP (test jest, ale formalnie jest to zupełnie inny test).
 
kim niby jesteś, żeby mój intelekt oceniać? mam swoje zdanie, propozycja ucywilnienia i przeniesienia do jakiegoś skarbowego, jest dla każdego FC uwłaczająca. Nabiłeś sobie kolejny, już 6 pościk gimbusie? Jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz;) A już merytorycznie ciekawe ilu z nas, obdartych z munduru odmówi podłej zmianie?
Bis to nie żaden gimbus tylko bardzo doświadczony i świetnie przygotowany merytorycznie skarbowiec. Nie obrażajcie nas bo do niczego dobrego to nie doprowadzi.
 
Bis to nie żaden gimbus tylko bardzo doświadczony i świetnie przygotowany merytorycznie skarbowiec. Nie obrażajcie nas bo do niczego dobrego to nie doprowadzi.

A ty co adwokat kolegi z UKS ze wschodniej ściany?
Napisałbym coś więcej ale zaraz moderator się uaktywni i nie będzie efektu. Do niczego dobrego dojść nie może w takim syfie.
 
Bis to nie żaden gimbus tylko bardzo doświadczony i świetnie przygotowany merytorycznie skarbowiec. Nie obrażajcie nas bo do niczego dobrego to nie doprowadzi.

Wszyscy dobrze wiemy że skarbowy to syf i dla tego wszyscy bronią sie rekami i nogami żeby w tym syfie się nie znaleźć. Prawdę napisał młspeclat67 to jest dla każdego funkcjonariusza uwłaczające godności przejść na cywila po 30 latach służby do jakiegoś urzędu skarbowego.
 
A ty co adwokat kolegi z UKS ze wschodniej ściany?
Napisałbym coś więcej ale zaraz moderator się uaktywni i nie będzie efektu. Do niczego dobrego dojść nie może w takim syfie.

Francis masz rację że ze wschodu konkretnie z Lublina. Wiesz jakie proporcje mają być w UCS z siedzibą w Białej Podlaskiej celnicy ok 1500 funkcjonariuszy, pracownicy UKS około 280 osób (pracownicy cywilni) z czego mam się cieszyć, że będę pracownikiem "drugiego sortu" weź się zastanów i postaw w naszej/mojej sytuacji. Pracuję w UKS ponad 20 lat i wiem, że na tym "połączeniu" na pewno stracę.
 
Back
Do góry