• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Dobra zmiana, dobra zmiana Panie Sławku!! Czas zacząć porządki.Jak czytam wywody niektórych funkcjonariuszy o tym że propozycje dziś przedstawione nie są wiążące i to tylko propozycje to ogarnia mnie paniczny śmiech. Spore grono z nas zostanie mówiąć kolokwialnie wy......nych bez mydła, tak dokładnie tak!!!
Nie łudżćcie się żę będzie inaczej.
Taki oto mój przykład. Od 1994 roku w służbie - granica,grupa operacyjna,grupa mobilna i obecnie referat dozoru(i ta pier......ona walka z automatami), no i co Kochani.....he....he...he o ironio URZĄD SKARBOWY. Jeżeli mam być szczery to spodziewałem się raczej braku propozycji ale niestety KTOŚ w swej łaskawośći zaproponował mi dziś URZĄD SKARBOWY ALE MAŁO TEGO 200 KILOMETRÓW OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA!!!To jest k..a kpina!!!
Zapomnijcie o szumnie zapowiadanych powrotach do domu, zapomnijcie o wielu obietnicach, to będzie jedna wielka fikcja.


Musiałem to puścić jeszcze raz. Czyli dowód na to że nie jesteśmy odosobnionymi przypadkami.
I co proponujecie w tych przypadkach, co z tym robimy?Jak związki się do tego ustosunkowują?

Może nie każdy z nas był tam gdzie powinien być.... Może nie każde drzwi trzeba było otwierać i jechać jęzorem po próżnicy....czasem lepiej go ugryzć. Kierownicy pytali alokowanych czy chcą wracać do miejsc zamieszkania więc może trzeba było się zgłaszać a nie teraz mieć pretensje...był też czas na podjęcie decyzji o przeprowadzce ale pewnie tak było wygodniej.
Cóż smutne to ale to chyba ZZ w piękne słoneczne lato wyr.... większość z nas odstępując od protestu. Sami złożyliśmy broń i to ostatnią jaką mieliśmy....
 
Dobrze, że do skarbówki nie przechodzisz - z takim "intelektem" jak twój na pewno się nie nadajesz:eek:

kim niby jesteś, żeby mój intelekt oceniać? mam swoje zdanie, propozycja ucywilnienia i przeniesienia do jakiegoś skarbowego, jest dla każdego FC uwłaczająca. Nabiłeś sobie kolejny, już 6 pościk gimbusie? Jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz;) A już merytorycznie ciekawe ilu z nas, obdartych z munduru odmówi podłej zmianie?
 
bis-owi chodzi chyba o "chama ze skarbówki". Pewnie jest skarbowcem i ma prawo czuć się urażony. To, że nie pobiegniemy z entuzjazmem do pracy w US to jedno, ale nie możemy obrażać innych, zwłaszcza bez powodu.
Nie ma sensu skakać sobie do oczu. Niech każdy pilnuje swojej sprawy, ale w postach musimy się wzajemnie szanować
 
Oficerów też wyr......li do us. To tak, żeby uściślić.
...


Czy to nie świadczy jedynie o tym, że dla "dobrej zmiany";
- skoro oficer SC nie znaczy NIC, to pozostali są warci ... mniej niż zero oo ... (?!)
 
Kolego, może to będzie przykre co napiszę, ale porównywanie prawdziwego bohaterstwa ze zwykłą walką o przywileje (o wątpliwej zasadności) jest niestosowne co najmniej.

[video=youtube;m7_E9D3AhRo]https://www.youtube.com/watch?v=m7_E9D3AhRo&list=PLqPf9WI80nNWJslvMV4yBYOf01BzfX3u8[/video]
 
W jednej z IAS DIS zaproponował udział ZZ w określeniu kryteriów, które mogły by być stosowane przy nadawaniu propozycji.
Jak to widzicie?


- Przede wszystkim w ustawach; zarówno - o SC jak i KAS istnieje zapis o OBOWIĄZKU składania funkcjonariuszom propozycji SŁUŻBY w podobnych sytuacjach !!

- W przepisach wprowadzających, NP. Art.165 ust.3 tworzy niezłe zamieszanie, które łatwo generuje błąd w myśleniu, a błędu tego nikt z MF'u ani myśli prostować ...

Chodzi o "zlepienie" przepisów dotyczących "PRACOWNIKÓW oraz FUNKCJONARIUSZY", gdzie zaznaczono wyraźnie:

>>stają się z dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1, z zastrzeżeniem art. 170, ODPOWIEDNIO pracownikami zatrudnionymi w jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej, zwanych dalej „jednostkami KAS”, albo funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, zwanymi dalej „funkcjonariuszami” ...
...
W sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe.<<
W kolejnych artykułach "wprowadzającej" , ten mylący "styl" jest kontynuowany - stąd pomysł, że funkcjonariusze MAJĄ otrzymać INFORMACJĘ albo o propozycji Służby albo Pracy.

Ktoś słusznie zauważył i zapytał jakoś w stylu "to dlaczego informację dostali także ci, którym się nic nie zmienia?"

Według mnie - dla pogłębienia "zmyłki", aby najbardziej przestraszeni wizją utraty zatrudnienia, jak najszybciej podpisali WNIOSEK (oświadczenie ?!) o chęci pracy w skarbówce (i tu cię mamy !!!)

Owszem, PRAWO przewiduje W OSTATECZNOŚCI złożenie funkcjonariuszowi propozycji pracy, ale pod pewnymi warunkami. NAJGŁÓWNIEJSZYM z nich jest NIEMOŻNOŚĆ przyjęcia do służby kogokolwiek (np. IKS'a), póki choćby jeden obecny funkcjonariusz, miałby nie znaleźć się w Służbie!

Wiem, wiem. Rewolucyjne toto powyższe, ale osadzone w Prawie !!

ps
Ponieważ istnieje wspomniany obowiązek złożenia funkcjonariuszom propozycji SŁUŻBY,
nie wykluczam składania propozycji jej pełnienia w skarbówce (ale SŁUŻBY !!), chociaż zamieszanie stałoby się totalne ...
 
- Przede wszystkim w ustawach; zarówno - o SC jak i KAS istnieje zapis o OBOWIĄZKU składania funkcjonariuszom propozycji SŁUŻBY w podobnych sytuacjach !!

- W przepisach wprowadzających, NP. Art.165 ust.3 tworzy niezłe zamieszanie, które łatwo generuje błąd w myśleniu, a błędu tego nikt z MF'u ani myśli prostować ...

Chodzi o "zlepienie" przepisów dotyczących "PRACOWNIKÓW oraz FUNKCJONARIUSZY", gdzie zaznaczono wyraźnie:

>>stają się z dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1, z zastrzeżeniem art. 170, ODPOWIEDNIO pracownikami zatrudnionymi w jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej, zwanych dalej „jednostkami KAS”, albo funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, zwanymi dalej „funkcjonariuszami” ...
...
W sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe.<<
W kolejnych artykułach "wprowadzającej" , ten mylący "styl" jest kontynuowany - stąd pomysł, że funkcjonariusze MAJĄ otrzymać INFORMACJĘ albo o propozycji Służby albo Pracy.

Ktoś słusznie zauważył i zapytał jakoś w stylu "to dlaczego informację dostali także ci, którym się nic nie zmienia?"

Według mnie - dla pogłębienia "zmyłki", aby najbardziej przestraszeni wizją utraty zatrudnienia, jak najszybciej podpisali WNIOSEK (oświadczenie ?!) o chęci pracy w skarbówce (i tu cię mamy !!!)

Owszem, PRAWO przewiduje W OSTATECZNOŚCI złożenie funkcjonariuszowi propozycji pracy, ale pod pewnymi warunkami. NAJGŁÓWNIEJSZYM z nich jest NIEMOŻNOŚĆ przyjęcia do służby kogokolwiek (np. IKS'a), póki choćby jeden obecny funkcjonariusz, miałby nie znaleźć się w Służbie!

Wiem, wiem. Rewolucyjne toto powyższe, ale osadzone w Prawie !!

ps
Ponieważ istnieje wspomniany obowiązek złożenia funkcjonariuszom propozycji SŁUŻBY,
nie wykluczam składania propozycji jej pełnienia w skarbówce (ale SŁUŻBY !!), chociaż zamieszanie stałoby się totalne ...

Aleś pojechał Cat .... muszę Cię zmartwić, ale przepisy wprowadzające KAS mają pierwszeństwo przed przepisami KAS :(
 
Aleś pojechał Cat .... muszę Cię zmartwić, ale przepisy wprowadzające KAS mają pierwszeństwo przed przepisami KAS :(


No nie ... aż takim idiotą nie jestem! Wiem o "pierwszeństwie". Jest jednak pewne "ale" ...

Przypomnij mi; który to artykuł jest od tych naszych "propozycji" ?
 
No nie ... aż takim idiotą nie jestem! Wiem o "pierwszeństwie". Jest jednak pewne "ale" ...

Przypomnij mi; który to artykuł jest od tych naszych "propozycji" ?
165.7. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektor izby administracji skarbowej oraz dyrektor Krajowej Szkoły
Skarbowości składają odpowiednio pracownikom oraz funkcjonariuszom, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną
propozycję określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby
, która uwzględnia posiadane kwalifikacje
i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.

Przepis jest jednoznaczny i zakcentował ustawodawca słowem albo i nie pozostawia interpretacji. Mało tego, są konkretne sankcje dla fc jak nie zastosuje się do propozycji. Natomiast jeżeli nie byłoby to uregulowane, to można byłoby zastosować 165.3. ..."W sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe." ... czyli z ustawy SC i KAS
tak myślę
 
takie pytanie Cat i inni: 1 marca stajemy sie wszyscy funkami KAS, z mocy ustawy. Jesli dostane propozycje pracy, ktora jest decyzja, w ktorym momencie ustaje moj stosunek sluzbowy jako funk KAS i na jakiej podstawie? Decyzja anuluje ustawe? Na mocy jakiego artykulu? A jesli przyjme propozycje pracy i sie odwolam? W ktorym momencie przestaje byc funkiem KAS?


W końcu zadajesz właściwe pytania. Tyle tylko, że Decyzja dotyczy Służby, a nie Pracy !!

Aaa ... sądzę (ale to tylko przypuszczenie), że z konstrukcji dokumentu przyjmującego Cię do Pracy
będzie wynikać, że zatrudniono Cię na TWOJĄ prośbę ...
 
Czyli fc może dostać na cywila i na odwrót cywil może otrzymać na fc. Tak jak słusznie zauważyłeś, US w całości mogą być fc :rolleyes: Ale żeby nie było tam fc po to są robione struktury i komórki tylko stricte cywilne , czyli strefy dla białych i murzynów.
 
tutaj dobrze mówisz Cat, będą na siłę zmuszać do "dobrowolnej" prośby o przyjęcie pracy, chodzi tylko o money money
 
165.7. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dyrektor izby administracji skarbowej oraz dyrektor Krajowej Szkoły
Skarbowości składają odpowiednio pracownikom oraz funkcjonariuszom, w terminie do dnia 31 maja 2017 r., pisemną
propozycję określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby
, która uwzględnia posiadane kwalifikacje
i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.

Przepis jest jednoznaczny i zakcentował ustawodawca słowem albo i nie pozostawia interpretacji. Mało tego, są konkretne sankcje dla fc jak nie zastosuje się do propozycji. Natomiast jeżeli nie byłoby to uregulowane, to można byłoby zastosować 165.3. ..."W sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe." ... czyli z ustawy SC i KAS
tak myślę


A to nie słówko "ODPOWIEDNIO" akcentuje rozdział ?!

Jest ono stanowczo nadrzędne, a słowo "albo" pomiędzy zatrudnieniem i służbą,
pełni tą samą rolę co słowo "oraz", pomiędzy pracownikiem i funkcjonariuszem.


ps
Syrenko, przypomniałaś mi "i/lub czasopisma" ...
Może jestem aż tak zaślepiony, ale na prawdę nie wiem o jakich "sankcjach" piszesz (?!)

ps2
165.3 - no właśnie - od tego zacząłem ... !!
 
Ostatnia edycja:
Czyli jak rozumiem, jak "nie poproszę o pracę" tzn. odmówię, to goodbye i tyle. Czy mogę czekać w kolejce, nie prosząc :) ?



O ile nie pełnisz Służby w którejś z jednostek:

1) komórki organizacyjne urzędu obsługującego ministra;
2) Krajowa Informacja Skarbowa;
3) izby administracji skarbowej;
4) Szkoła;

to NIE "goodbye" !!

ps
Uprzedzam, że wielu się ze mną nie zgadza, a ja nie uważam się za nieomylnego!
Ja tylko nie boję się wypowiadać tego co myślę, a myślę, że umiem czytać przepisy.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry