• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Czy jako przedstwiciel związków zrobił Pan cokolwiek żeby nie dochodziło do oszustw w trakcie przygotowywania propozycji dla f-szt?
Jako przedstawiciel związku biorę udział w posiedzeniach zespołu alokacyjnego ( to niefortunna nazwa, żel się kojarzy ) z głosem doradczym, bez prawa decydowania. I mamy tu do czynienia z dwoma rzeczywistościami.
pierwsza to polecenie SKAS: przenosimy funkcjonariuszy według służby w komórkach organizacyjnych na dzień 30 września 2016 r. Oznacza to, że do odpowiednich struktur przechodzą całe komórki zgodnie z ustawą o KAS i strukturą terenowa. Czyli na przykład Wydział KAD do IAS do komórki kadr itd... To oznacza, że zespół przenosi poszczególne komórki IC i UC do odpowiednich struktur do IAS, do US, do UCS. Ale tu pojawia się druga rzeczywistość - delegacje i przenosiny, telefony i instrukcje kogo przesunąć i dokąd... Innymi słowy polecenie SKAS sobie, a " racja musi być po mojej stronie". Do tego dochodzi zwykły bałagan i niechlujność, robienie wszystkiego na chybcika, bez starannego przemyślenia.... i można by wymieniać dalej. Najgorsza jest w tym wszystkim zmienność, dyspozycje , informacje polecenia z MF-u zmieniają się z dnia na dzień, a czasem z godziny na godzinę ( szczególnie po telekonferencjach ).
I chociaż mój głos jest głosem doradczym to staram się by moje rady były sensowne i możliwe do realizacji.
 
W jaki sposób dokumentowany jest proces wyboru kandydatów do komórek przyszłego KASu?

Jako przedstawiciel związku biorę udział w posiedzeniach zespołu alokacyjnego ( to niefortunna nazwa, żel się kojarzy ) z głosem doradczym, bez prawa decydowania. I mamy tu do czynienia z dwoma rzeczywistościami.
pierwsza to polecenie SKAS: przenosimy funkcjonariuszy według służby w komórkach organizacyjnych na dzień 30 września 2016 r. Oznacza to, że do odpowiednich struktur przechodzą całe komórki zgodnie z ustawą o KAS i strukturą terenowa. Czyli na przykład Wydział KAD do IAS do komórki kadr itd... To oznacza, że zespół przenosi poszczególne komórki IC i UC do odpowiednich struktur do IAS, do US, do UCS. Ale tu pojawia się druga rzeczywistość - delegacje i przenosiny, telefony i instrukcje kogo przesunąć i dokąd... Innymi słowy polecenie SKAS sobie, a " racja musi być po mojej stronie". Do tego dochodzi zwykły bałagan i niechlujność, robienie wszystkiego na chybcika, bez starannego przemyślenia.... i można by wymieniać dalej. Najgorsza jest w tym wszystkim zmienność, dyspozycje , informacje polecenia z MF-u zmieniają się z dnia na dzień, a czasem z godziny na godzinę ( szczególnie po telekonferencjach ).
I chociaż mój głos jest głosem doradczym to staram się by moje rady były sensowne i możliwe do realizacji.
 
No nie, najwięcej do powiedzenia ma srarbowiec który wymądrza się w temacie który go w ogóle nie dotyczy. Chłopie co ty taktu nie masz? Nie rozumiesz najprostszych spraw? Wali nas jakiś dyr. izb. skarb. Ludzie przeżywają tragedie bo im dobra zmiana niezgodnie z prawem ale w majestacie prawa odbiera mundur który nosili przez kilkadziesiąt lat i wysyła na poniewierkę. Celnicy wyruchani na maksa. A ty chłopie wchodzisz między wódkę a zakąskę ze swoimi mądrościami i niczego nie kumasz, tylko ludzi do jeszcze większej furii doprowadzasz. Nie rób sobie jaj i spadaj.

Digital genialny pomysł, tak powinno być wszyscy ucywilniani nie dajcie sobie wydrzeć munduru.

"NA ZNAK PROTESTU NIE ŚCIĄGAJCIE MUNDURÓW CI DO SKARBÓWEK NIECH IDĄ W MUNDURACH,PRAWNIE JEST TO CHYBA TYLKO WYKROCZENIE NAJWYŻEJ,NIECH POLICJA Z WAS ZDZIERA"

"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg" HUBAL MJR DOBRZAŃSKI

Jeżeli to do mnie, to pozwolę sobie zauważyć, że faktycznie robię sobie jaja.Tak po prostu reaguję na to co się dzieje. Urażonych przepraszam.

Teraz na poważnie. Zawołanie "nie dajcie sobie wydrzeć munduru" ładnie brzmi, ale jak je zrealizować? Co można zrobić?Według mnie jak nie masz patrona, nie zrobisz nic. Smutne, ale prawdziwe.
Ci co idą do skarbówki od 1 marca, to nadal będą funkcjonariuszami do 31 maja. Ich obowiązkiem będzie więc wykonywanie obowiązków w umundurowaniu, a nie wyrazem protestu.
 
Panie Mariuszu do kiedy mają trwać zebrania zespołu, i czy informacje które otrzymaliśmy są w dużym stopniu zbieżne z tym co nam zaproponują przynajmniej od 1 marca do 31maja? Zapewne Pan coś na ten temat wie.
 
NA ZNAK PROTESTU NIE ŚCIĄGAJCIE MUNDURÓW CI DO SKARBÓWEK NIECH IDĄ W MUNDURACH,PRAWNIE JEST TO CHYBA TYLKO WYKROCZENIE NAJWYŻEJ,NIECH POLICJA Z WAS ZDZIERA.

"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg" HUBAL MJR DOBRZAŃSKI


jakie wykroczenie?

co ty gadasz?

nawet jeśli ktoś od 1 marca idzie do us, to do końca sierpnia jest funkiem - i ma prawo nosić mundur

chyba że po 1 marca dostanie propozycję PRACYi ją przyjmie - ale do tej chwili jest funkiem sc-s
 
Panie Mariuszu do kiedy mają trwać zebrania zespołu, i czy informacje które otrzymaliśmy są w dużym stopniu zbieżne z tym co nam zaproponują przynajmniej od 1 marca do 31maja? Zapewne Pan coś na ten temat wie.
Zespół ma funkcjonować do 28 lutego. A co do drugiej części pytania to nie wiem wiele więcej niż inni.
 
Zespół ma funkcjonować do 28 lutego. A co do drugiej części pytania to nie wiem wiele więcej niż inni.

Z tego co "wiem" do 28 lutego doreczone będą papierowe wersje tego co otrzymaliśmy na email (podobno były tez inne formy) i propozycja jaką przedstawi po 1 marca DIAS będzie jej konsekwencją - niekoniecznie taką jak sobie niektórzy kreują po przeczytaniu pisma z kadr podpisanego przez DIC-a.
 
Wróble na dachu ćwirkają, że idą do cywila!!!
Wróble nie wróble, chyba jest ktoś kto obsługuje EMCSa i wie co dostał w mailu. Grupy kontrolne EMCS też w cywilu? Teraz bedzie jeszcze gorzej niż podczas wartosciowania.
 
Z tych wstępnych informacji, które otrzymaliśmy chyba wszyscy wynika jedno, że polecenie SKAS poleceniem, a i tak rozdajacy karty w terenie zrobia co beda chcieli. Zobaczymy tylko jaka bedzie skala w poszczególnych województwach ignorowania polecenia. Niemniej jeśli jest prawdą to co się dzieje w Katowicach pozostanie faktem po 1 marca to dyrektorzy trochę się zdziwią jakością wykonywanych zadań przez funkcjonariuszy nie mających pojęcia o tym co robią. Mam wrażenie że nie jest ważne doświadczenie tylko układy. Nawet SKAS tego nie zmieni. Pozostaje tylko zgłaszanie przez ZZ takich wystepków Szefowi KAS.
I jeszcze jedno mnie zastanawia po co były te informacje skoro i tak możemy otrzymać całkiem inne. Bezsensu
 
ustawa wprowadzająca
art.165 6. Pracownicy zatrudnieni w izbach celnych, urzędach kontroli skarbowej, Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów oraz funkcjonariusze celni pełniący służbę w izbach celnych, nie później niż do dnia 28 lutego 2017 r., otrzymują pisemną informację o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, jeżeli ulega ono zmianie. Brak informacji w tym terminie jest równoznaczny z powierzeniem wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu.

Z tego artykułu wynika, że ci którym miejsce pełnienia służby się nie zmienia wcale nie musieli otrzymać takiej informacji.
Czytam i widzę, że niektórzy mylą informację z propozycją. Są to dwie różne rzeczy, chociaż informacja może sugerować wstępny podział na tych co idą do UCS, UC czy IAS
 
...
... jeśli jest prawdą to co się dzieje .... ... to dyrektorzy trochę się zdziwią jakością wykonywanych zadań przez funkcjonariuszy nie mających pojęcia o tym co robią. ...


JEST prawdą !!
Jednak w dostarczonych pismach widnieje zapis IDENTYCZNY dla wszystkich, a brzmiący:


"... informuję, że z dniem 1 marca 2017 r. będzie Pan/Pani wykonywał(a) dotychczasowe obowiązki służbowe, w zakresie dotychczas realizowanych zadań, w : URZĄD SKARBOWY w ...
...
(pod dotychczasowym adresem) ..."


Czyli wszyscy mają być, jak orkiestra na Tytanic'u ...
 
Wróble nie wróble, chyba jest ktoś kto obsługuje EMCSa i wie co dostał w mailu. Grupy kontrolne EMCS też w cywilu? Teraz bedzie jeszcze gorzej niż podczas wartosciowania.

Sądzę, że zadania kontrolne w EMCS będą w UCS. Co potem w UCS, czy cywil, czy funkcjonariusz, czas pokaże. Być może, co wydaje się najbardziej logiczne, system będzie wcielony do OC.
 
Dramat. W imię kumoterstwa rozwalają dobrze pracujące zespoły. Niektórzy co lata szarpali się z szumowinami teraz będą musieli grzecznie rozliczać pity a pani X z za biureczka ma ich tersz zastąpić w terenie. A jak dostanie juz propozycje to bedzie ja nie mogę, mam słabe zdrowie, nie będę się tak stresować, przecież są inni młodsi, tam śmierdzi, to jest brudne, przecież pada deszcz, jest za zimno. W d....pie to mam. Teraz zastanawiam się czy nie byłoby bezpieczniej abym w poniedziałek w mailu przeczytał US.
 
ustawa wprowadzająca
art.165 6. Pracownicy zatrudnieni w izbach celnych, urzędach kontroli skarbowej, Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów oraz funkcjonariusze celni pełniący służbę w izbach celnych, nie później niż do dnia 28 lutego 2017 r., otrzymują pisemną informację o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, jeżeli ulega ono zmianie. Brak informacji w tym terminie jest równoznaczny z powierzeniem wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu.

Z tego artykułu wynika, że ci którym miejsce pełnienia służby się nie zmienia wcale nie musieli otrzymać takiej informacji.
Czytam i widzę, że niektórzy mylą informację z propozycją. Są to dwie różne rzeczy, chociaż informacja może sugerować wstępny podział na tych co idą do UCS, UC czy IAS

Ten przepis w ogóle nie przewiduje czegoś takiego jak informacja o powierzeniu wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu. Dlatego jak ktoś dostanie na piśmie coś w stylu "na podstawie ustawy przepisy wprowadzające ustawę o KAS informuję o powierzeniu Panu wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu" (i tylko tyle, bez wzmianki o UCS), to będzie to jedynie świadczyć o niekompetencji wystawiającego to pismo.

Tyle tylko, że jak pisałem wcześniej, wszystkie jednostki wymienione w tym przepisie nie będą już istnieć 1 marca, czyli powstaje pytanie co należy rozumieć przez "dotychczasowe miejsce".
 
Ten przepis w ogóle nie przewiduje czegoś takiego jak informacja o powierzeniu wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu. Dlatego jak ktoś dostanie na piśmie coś w stylu "na podstawie ustawy przepisy wprowadzające ustawę o KAS informuję o powierzeniu Panu wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu" (i tylko tyle, bez wzmianki o UCS), to będzie to jedynie świadczyć o niekompetencji wystawiającego to pismo.

Tyle tylko, że jak pisałem wcześniej, wszystkie jednostki wymienione w tym przepisie nie będą już istnieć 1 marca, czyli powstaje pytanie co należy rozumieć przez "dotychczasowe miejsce".
kiedy pierwszy raz czytalem ten artykul o wreczaniu informacji o miejscu zatrudnienia nie moglem zrozumiec o co w tym chodzi. Teraz sie okazuje, ze mialem racje.
 
Back
Do góry