• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Bobra zmiana, dobra zmiana Panie Sławku!! Czas zacząć porządki.Jak czytam wywody niektórych funkcjonariuszy o tym że propozycje dziś przedstawione nie są wiążące i to tylko propozycje to ogarnia mnie paniczny śmiech. Spore grono z nas zostanie mówiąć kolokwialnie wy......nych bez mydła, tak dokładnie tak!!!
Nie łudżćcie się żę będzie inaczej.
Taki oto mój przykład. Od 1994 roku w służbie - granica,grupa operacyjna,grupa mobilna i obecnie referat dozoru(i ta pier......ona walka z automatami), no i co Kochani.....he....he...he o ironio URZĄD SKARBOWY. Jeżeli mam być szczery to spodziewałem się raczej braku propozycji ale niestety KTOŚ w swej łaskawośći zaproponował mi dziś URZĄD SKARBOWY ALE MAŁO TEGO 200 KILOMETRÓW OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA!!!To jest k..a kpina!!!
Zapomnijcie o szumnie zapowiadanych powrotach do domu, zapomnijcie o wielu obietnicach, to będzie jedna wielka fikcja.
 
Bobra zmiana, dobra zmiana Panie Sławku!! Czas zacząć porządki.Jak czytam wywody niektórych funkcjonariuszy o tym że propozycje dziś przedstawione nie są wiążące i to tylko propozycje to ogarnia mnie paniczny śmiech. Spore grono z nas zostanie mówiąć kolokwialnie wy......nych bez mydła, tak dokładnie tak!!!
Nie łudżćcie się żę będzie inaczej.
Taki oto mój przykład. Od 1994 roku w służbie - granica,grupa operacyjna,grupa mobilna i obecnie referat dozoru(i ta pier......ona walka z automatami), no i co Kochani.....he....he...he o ironio URZĄD SKARBOWY. Jeżeli mam być szczery to spodziewałem się raczej braku propozycji ale niestety KTOŚ w swej łaskawośći zaproponował mi dziś URZĄD SKARBOWY ALE MAŁO TEGO 200 KILOMETRÓW OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA!!!To jest k..a kpina!!!
Zapomnijcie o szumnie zapowiadanych powrotach do domu, zapomnijcie o wielu obietnicach, to będzie jedna wielka fikcja.

A z jakiego rejonu jesteś?
 
Przecież kontrola hazardu i karanie za hazard nielegalny jest wyłącznie we właściwości UCS - komórka kontroli rynku.
 
NA ZNAK PROTESTU NIE ŚCIĄGAJCIE MUNDURÓW CI DO SKARBÓWEK NIECH IDĄ W MUNDURACH,PRAWNIE JEST TO CHYBA TYLKO WYKROCZENIE NAJWYŻEJ,NIECH POLICJA Z WAS ZDZIERA.

"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg" HUBAL MJR DOBRZAŃSKI
 
Jakie pomysły na działanie ma BRAĆ CELNICZA?

NA ZNAK PROTESTU NIE ŚCIĄGAJCIE MUNDURÓW CI DO SKARBÓWEK NIECH IDĄ W MUNDURACH,PRAWNIE JEST TO CHYBA TYLKO WYKROCZENIE NAJWYŻEJ,NIECH POLICJA Z WAS ZDZIERA.

"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg" HUBAL MJR DOBRZAŃSKI
 
Przecież kontrola hazardu i karanie za hazard nielegalny jest wyłącznie we właściwości UCS - komórka kontroli rynku.


No i co Zollu że jest to we właściwości USC. Ktoś ma to głęboko w dupie. Papier przyjmie wszystko a gawiedż jest w stanie uwierzyć w wiele bzdur!!
 
Bobra zmiana, dobra zmiana Panie Sławku!! Czas zacząć porządki.Jak czytam wywody niektórych funkcjonariuszy o tym że propozycje dziś przedstawione nie są wiążące i to tylko propozycje to ogarnia mnie paniczny śmiech.

Jeśli chodzi o maile to nie są to ani propozycje, ani informacje, o których mowa w przepisach wprowadzających. Jeżeli nie dostaniesz do dnia 28 lutego pisemnej informacji o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, to jest to równoznaczne z powierzeniem wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu - art. 165 ust. 6. Przy czym to "dotychczasowe miejsce" jest trochę niedookreślone, bo IC, UKSy i CEZRF 1 marca już nie będą istnieć.

NA ZNAK PROTESTU NIE ŚCIĄGAJCIE MUNDURÓW CI DO SKARBÓWEK NIECH IDĄ W MUNDURACH,PRAWNIE JEST TO CHYBA TYLKO WYKROCZENIE NAJWYŻEJ,NIECH POLICJA Z WAS ZDZIERA.

Trochę poprzekręcałeś. Ewentualne ucywilnienie będzie następowało na etapie składania propozycji, a nie wysyłania informacji. Dlatego w tej sytuacji to niezałożenie munduru może skutkować odpowiedzialnością dyscyplinarną - art. 208 ust. 1 u.k.a.s.
 
"Art. 1. Ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1947) wchodzi w życie
z dniem 1 marca 2017 r., z wyjątkiem:
1) art. 13 i art. 15, które wchodzą w życie z dniem ogłoszenia;
2) art. 36 ust. 1 pkt 7 i działu III rozdziału 3, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2018 r.
Art. 2. Przepisy art. 14 ust. 1 pkt 1 i ust. 3, art. 18, art. 39, art. 145 ust. 2, art. 147 ust. 5 i art. 149 ust. 1, 4 i 5 ustawy,
o której mowa w art. 1, w zakresie dotyczącym Centrum Informatyki Krajowej Administracji Skarbowej stosuje się od dnia
1 stycznia 2018 r"


ale:

Art. 260. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 marca 2017 r., z wyjątkiem:
1) art. 1, art. 4 pkt 1 i pkt 11 lit. c i d, lit. e w zakresie § 12 i 13 oraz lit. f, art. 11, art. 13, art. 27, art. 38 pkt 39 lit. a tiret
drugie, pkt 65 lit. a, pkt 68 lit. a w zakresie pkt 1, pkt 76 lit. b tiret drugie, art. 119, art. 148, art. 160 ust. 2 i 3, art. 162
ust. 1 pkt 1, art. 164, art. 165 ust. 1, 2 i 6, art. 178, art. 190 ust. 1, art. 201 ust. 1 i art. 259 ust. 1, które wchodzą
w życie z dniem ogłoszenia;
2) art. 150, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.;
3) art. 4 pkt 12, art. 163 pkt 3, art. 168, art. 172 pkt 6 oraz art. 192 ust. 1–4, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia
2018 r.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Duda

Ale co?
Spójrz choćby tutaj: http://www.warszawa.apodatkowa.gov.pl/izba-skarbowa-w-warszawie/kontakt/dane-teleadresowe
Co się wyświetla? U mnie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Chyba nie zrobili tego z wyprzedzeniem.
 
@kandydat WZP w rzeczy samej. Jednak sytuacja jest napięta i ludziom puszczają nerwy. Polecam jednak wszystkim zdenerwowanym przeczytać te ustawy, czy to się komuś podoba czy nie, a nie polegać tylko na przekazach osób trzecich.
 
Ale co?
Spójrz choćby tutaj: http://www.warszawa.apodatkowa.gov.pl/izba-skarbowa-w-warszawie/kontakt/dane-teleadresowe
Co się wyświetla? U mnie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Chyba nie zrobili tego z wyprzedzeniem.

Nie zrobili. Art. 160 ust. 2 wszedł w życie z dniem ogłoszenia ustawy, a ust. 1 wchodzi w życie 1 marca. To znaczy, że izby skarbowe już w grudniu stały się izbami administracji skarbowej, ale dyrektorzy izb skarbowych zostaną zniesieni dopiero 1 marca.
 
Jeśli chodzi o maile to nie są to ani propozycje, ani informacje, o których mowa w przepisach wprowadzających. Jeżeli nie dostaniesz do dnia 28 lutego pisemnej informacji o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, to jest to równoznaczne z powierzeniem wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu - art. 165 ust. 6. Przy czym to "dotychczasowe miejsce" jest trochę niedookreślone, bo IC, UKSy i CEZRF 1 marca już nie będą istnieć.



Trochę poprzekręcałeś. Ewentualne ucywilnienie będzie następowało na etapie składania propozycji, a nie wysyłania informacji. Dlatego w tej sytuacji to niezałożenie munduru może skutkować odpowiedzialnością dyscyplinarną - art. 208 ust. 1 u.k.a.s.

Pisałem ,,chyba", i w takiej sytuacji to w dupie miejcie dyscyplinarię,
 
Ostatnia edycja:
Bobra zmiana, dobra zmiana Panie Sławku!! Czas zacząć porządki.Jak czytam wywody niektórych funkcjonariuszy o tym że propozycje dziś przedstawione nie są wiążące i to tylko propozycje to ogarnia mnie paniczny śmiech. Spore grono z nas zostanie mówiąć kolokwialnie wy......nych bez mydła, tak dokładnie tak!!!
Nie łudżćcie się żę będzie inaczej.
Taki oto mój przykład. Od 1994 roku w służbie - granica,grupa operacyjna,grupa mobilna i obecnie referat dozoru(i ta pier......ona walka z automatami), no i co Kochani.....he....he...he o ironio URZĄD SKARBOWY. Jeżeli mam być szczery to spodziewałem się raczej braku propozycji ale niestety KTOŚ w swej łaskawośći zaproponował mi dziś URZĄD SKARBOWY ALE MAŁO TEGO 200 KILOMETRÓW OD MIEJSCA ZAMIESZKANIA!!!To jest k..a kpina!!!
Zapomnijcie o szumnie zapowiadanych powrotach do domu, zapomnijcie o wielu obietnicach, to będzie jedna wielka fikcja.




Upowszechniajcie przykładowy przypadek jesteśmy traktowani ponieważ zagubi się we wcześniejszych wątkach.
Tak NAS traktują i odbierają. Ktoś kiedyś określił Naszą służbę....bardzo mi się spodobało..... ,,Służba Leśna połączona ze Służbą Drogową" bez urazy dla jednej i drugiej.
 
mam aktualnie do wydania około 30 decyzji o nałożeniu kary za urządzanie nielegalnych gier, następne czekają do wszczęcia i wymierzenia
i co
Urząd Skarbowy
moje sprawy przejmują osoby, które nie mają zielonego pojęcia o mojej robocie
super
 
Jako przedstawiciel związku biorę udział w posiedzeniach zespołu alokacyjnego ( to niefortunna nazwa, żel się kojarzy ) z głosem doradczym, bez prawa decydowania. I mamy tu do czynienia z dwoma rzeczywistościami.
pierwsza to polecenie SKAS: przenosimy funkcjonariuszy według służby w komórkach organizacyjnych na dzień 30 września 2016 r. Oznacza to, że do odpowiednich struktur przechodzą całe komórki zgodnie z ustawą o KAS i strukturą terenowa. Czyli na przykład Wydział KAD do IAS do komórki kadr itd... To oznacza, że zespół przenosi poszczególne komórki IC i UC do odpowiednich struktur do IAS, do US, do UCS. Ale tu pojawia się druga rzeczywistość - delegacje i przenosiny, telefony i instrukcje kogo przesunąć i dokąd... Innymi słowy polecenie SKAS sobie, a " racja musi być po mojej stronie". Do tego dochodzi zwykły bałagan i niechlujność, robienie wszystkiego na chybcika, bez starannego przemyślenia.... i można by wymieniać dalej. Najgorsza jest w tym wszystkim zmienność, dyspozycje , informacje polecenia z MF-u zmieniają się z dnia na dzień, a czasem z godziny na godzinę ( szczególnie po telekonferencjach ).
I chociaż mój głos jest głosem doradczym to staram się by moje rady były sensowne i możliwe do realizacji.
 
;);););)
A to Ty myślałeś, że to pismo jest na poważnie?
Żle to wszystko zrozumiałeś. Chodzi o to, że kadry, logistyka i ogólny idą do WZP, a WZP, dozór i inni idą do US. i to chyba jest oczywiste....
Jakieś pytania ?
 
Nie zrobili. Art. 160 ust. 2 wszedł w życie z dniem ogłoszenia ustawy, a ust. 1 wchodzi w życie 1 marca. To znaczy, że izby skarbowe już w grudniu stały się izbami administracji skarbowej, ale dyrektorzy izb skarbowych zostaną zniesieni dopiero 1 marca.

Nie rozumiem. Są dyrektorami czegoś czego nie ma?
Qwa! Zarąbiście! Skoro tak, to ogłaszam wszem i wobec, że z chwilą obecną mianuje siebie Dyrektorem Przedsionka Izby Pieniężnej! A co? Kto mi zabroni?
Piszcie, to Wam wystawię informację, że od 1 marca robicie w Microsoft, CIA, BBC, FBI, Google, FSB, MI6... do wyboru, do koloru, według chęci i uznania :))

ps. proszę się na mnie nie oburzać, jesteśmy w takim miejscu (czarna, głęboka DUPA), że mam wszystko ... w dupie

aha... zapomniał bym ... "dziękuję" wszystkim wyborcom wiadomo kogo, żeby was ...
 
Nie rozumiem. Są dyrektorami czegoś czego nie ma?
Qwa! Zarąbiście! Skoro tak, to ogłaszam wszem i wobec, że z chwilą obecną mianuje siebie Dyrektorem Przedsionka Izby Pieniężnej! A co? Kto mi zabroni?

Zamiast robić sobie jaja zastanów się przez moment, dlaczego przeprowadzono to w ten sposób, to może cię olśni. Mała wskazówka: dyrektor izby skarbowej to nie tylko jakiś tam kierownik urzędu, tylko bardzo istotny organ.
 
No nie, najwięcej do powiedzenia ma srarbowiec który wymądrza się w temacie który go w ogóle nie dotyczy. Chłopie co ty taktu nie masz? Nie rozumiesz najprostszych spraw? Wali nas jakiś dyr. izb. skarb. Ludzie przeżywają tragedie bo im dobra zmiana niezgodnie z prawem ale w majestacie prawa odbiera mundur który nosili przez kilkadziesiąt lat i wysyła na poniewierkę. Celnicy wyruchani na maksa. A ty chłopie wchodzisz między wódkę a zakąskę ze swoimi mądrościami i niczego nie kumasz, tylko ludzi do jeszcze większej furii doprowadzasz. Nie rób sobie jaj i spadaj.

Digital genialny pomysł, tak powinno być wszyscy ucywilniani nie dajcie sobie wydrzeć munduru.

"NA ZNAK PROTESTU NIE ŚCIĄGAJCIE MUNDURÓW CI DO SKARBÓWEK NIECH IDĄ W MUNDURACH,PRAWNIE JEST TO CHYBA TYLKO WYKROCZENIE NAJWYŻEJ,NIECH POLICJA Z WAS ZDZIERA"

"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg" HUBAL MJR DOBRZAŃSKI
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry