• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Jedynym celem ustawy wprowadzającej jest "skuteczne i sprawne wejście w życie przepisów dotyczących KAS". Czy żeby skutecznie przeprowadzić inwalidę przez ulicę trzeba ewakuować budynki i prewencyjnie aresztować wszystkich w promieniu pół kilometra od pasów? Wątpliwe, zwłaszcza gdy ustawa pragmatyczna reguluje tryb postępowania, łącznie z reorganizacją i znoszeniem jednostek.


Fajne porównanie (w pełnym znaczeniu).
Nie wiem jak inni, ale ja świadomie i bardzo chętnie popieram Twój tok myślenia.

Takie nadgorliwe podkreślanie we wprowadzających "wagi" ustawy głównej, dla mnie świadczy o celowym
przerwaniu działania dobrych zasad (dla innych celów) i tylko pozorach zachowania ciągłości Prawa.
 
komunikat z corytntii
"Uwaga na nieprawdziwe informacje o ucywilnianiu funkcjonariuszy z OC granicznych

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi ucywilniania funkcjonariuszy pełniących służbę w oddziałach celnych granicznych (np. podległych Izbie Celnej w Przemyślu) informujemy, że doniesienia te są nieprawdziwe. Jest to jawny przykład prowadzonej dezinformacji i wywoływania niepokojów wśród pracowników i funkcjonariuszy. Osoby, które się tego dopuszczają, powinny liczyć się z konsekwencjami swojego działania.
Przypominamy również o specjalnie dedykowanej skrzynce mailowej wdrozenieKAS@mf.gov.pl. Za pomocą tego kanału można zadawać pytania związane z reformą KAS. Odpowiedzi na zadane pytania będą publikowane tak, aby wszyscy pracownicy służb podatkowych, skarbowych i celnych mieli możliwość czerpania informacji z pewnego źródła.
Zastępca Szefa Służby Celnej
mł. insp. Piotr Walczak"

.​

 
komunikat z corytntii
"Uwaga na nieprawdziwe informacje o ucywilnianiu funkcjonariuszy z OC granicznych

W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi ucywilniania funkcjonariuszy pełniących służbę w oddziałach celnych granicznych (np. podległych Izbie Celnej w Przemyślu) informujemy, że doniesienia te są nieprawdziwe. Jest to jawny przykład prowadzonej dezinformacji i wywoływania niepokojów wśród pracowników i funkcjonariuszy. Osoby, które się tego dopuszczają, powinny liczyć się z konsekwencjami swojego działania.
Przypominamy również o specjalnie dedykowanej skrzynce mailowej wdrozenieKAS@mf.gov.pl. Za pomocą tego kanału można zadawać pytania związane z reformą KAS. Odpowiedzi na zadane pytania będą publikowane tak, aby wszyscy pracownicy służb podatkowych, skarbowych i celnych mieli możliwość czerpania informacji z pewnego źródła.
Zastępca Szefa Służby Celnej
mł. insp. Piotr Walczak"

.​


No w Przemyskiej nie bo SKAS przekazał tam z rezerwy ponad 200 etatów mundurowych, a w BP natomiast taka praktyka będzie zastosowana i nawet znajdą się na to argumenty.
 
Zastanawia mnie ,,pewna konstrukcja prawna,, w uchwalonych przepisach. A mianowicie:

Z dniem 1 marca każdy z FC w rozumieniu przepisów staje się funkcjonariuszem w KAS.
Następnie jest tym funkcjonariuszem do momentu: a) przedstawienie propozycji a następnie b) złożenia oświadczenia o przyjęciu takowej propozycji. Jeżeli taki FC dostanie np. propozycje do US i następnie ,,odmówi,, przyjęcia jest max. funkcjonariuszem do 31.08.2017 roku.

Wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuację: Dawny FC a po 1.03.2017 funkcjonariusz celno- skarbowy dostaje ( zostanie sporządzona przez DIAS ) w rozumieniu przepisów ,,propozycje,, do US od DIAS w połowie kwietnia. Traf chciał, że się rozchorował przez ten cały stres i nie można mu w sposób skuteczny w rozumieniu przepisów prawa dostarczyć powyższej propozycji. Tym samym nie ma do czego (propozycji) się odnieść. Nastaje wrzesień zdrowie się polepszyło i przychodzi do miejsca swojej ostatniej pracy z wolą wykonywania zadań funkcjonariusza celno-skarbowego.

A teraz pytanie kim jest ten osobnik ???
Czy jest nadal funkcjonariuszem w KAS ???
Czy powinien w razie wątpliwości DIAS - wystąpić do sądu o uznanie, że nadal jest funkcjonariuszem w KAS ???

Przecież przepisy stanowią, że od 1 marca 2017 r. jest funkcjonariuszem !!! Nikt skutecznie - prawnie nie pozbawił go munduru, nie pozbawił statusu funkcjonariusza. Przecież w stosunku do jego osoby wystosowano propozycje od DIAS i w rozumieniu prawa nie przestaje być funkcjonariuszem do max 31 sierpnia 2017 roku !!! Nie przestał być nim również z uwagi na brak -nie przyjęcia przez niego propozycji albo przyjęcia tej propozycji (czyli przyjęcia pracy w US). Nie dotyczy go 14 dniowy termin braku reakcji na propozycję po którym jego stosunek służby lub pracy wygasa !!! Ten gość nie mógł się do propozycji odnieść ponieważ ,,prawnie - skutecznie jej nie otrzymał,, !!!

CIEKAWE zagadnienie oczywiście czysto prawne ???:D
 
Ostatnia edycja:
Zastanawia mnie ,,pewna konstrukcja prawna,, w uchwalonych przepisach. A mianowicie:

Z dniem 1 marca każdy z FC w rozumieniu przepisów staje się funkcjonariuszem w KAS.
Następnie jest tym funkcjonariuszem do momentu: a) przedstawienie propozycji a następnie b) złożenia oświadczenia o przyjęciu takowej propozycji. Jeżeli taki FC dostanie np. propozycje do US i następnie ,,odmówi,, przyjęcia jest max. funkcjonariuszem do 31.08.2017 roku.

Wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuację: Dawny FC a po 1.03.2017 funkcjonariusz celno- skarbowy dostaje ( zostanie sporządzona przez DIAS ) w rozumieniu przepisów ,,propozycje,, do US od DIAS w połowie kwietnia. Traf chciał, że się rozchorował przez ten cały stres i nie można mu w sposób skuteczny w rozumieniu przepisów prawa dostarczyć powyższej propozycji. Tym samym nie ma do czego (propozycji) się odnieść. Nastaje wrzesień zdrowie się polepszyło i przychodzi do miejsca swojej ostatniej pracy z wolą wykonywania zadań funkcjonariusza celno-skarbowego.

A teraz pytanie kim jest ten osobnik ???
Czy jest nadal funkcjonariuszem w KAS ???
Czy powinien w razie wątpliwości DIAS - wystąpić do sądu o uznanie, że nadal jest funkcjonariuszem w KAS ???

Przecież przepisy stanowią, że od 1 marca 2017 r. jest funkcjonariuszem !!! Nikt skutecznie - prawnie nie pozbawił go munduru, nie pozbawił statusu funkcjonariusza. Przecież w stosunku do jego osoby wystosowano propozycje od DIAS i w rozumieniu prawa nie przestaje być funkcjonariuszem do max 31 sierpnia 2017 roku !!! Nie przestał być nim również z uwagi na brak -nie przyjęcia przez niego propozycji albo przyjęcia tej propozycji (czyli przyjęcia pracy w US). Nie dotyczy go 14 dniowy termin braku reakcji na propozycję po którym jego stosunek służby lub pracy wygasa !!! Ten gość nie mógł się do propozycji odnieść ponieważ ,,prawnie - skutecznie jej nie otrzymał,, !!!

CIEKAWE zagadnienie oczywiście czysto prawne ???:D
Nie doręczono, więc nie wystosowano skutecznie propozycji. 31.08 finito.
 
Zastanawia mnie ,,pewna konstrukcja prawna,, w uchwalonych przepisach.
...


Podajesz tylko jeden z przykładów, dla których parę osób próbuje na Forum "wymusić" inne podejście do tych przepisów.

Niestety Polska, to jeszcze bardzo ... nie-współczesny kraj.
Jest (gdzieś tam, poza nią) zwykle tak, że kancelaria prawna z własnej inicjatywy śledzi przepisy dotyczące obsługiwanego "pracodawcy" i samodzielnie, natychmiast na nie reaguje, analizując nawet przecinek.
W wypadku kancelarii naszego ZZ odnoszę wrażenie, że nawet konkretne zlecenie, spotyka się z niechęcią wykroczenia poza formalne zastosowanie prostych przepisów.
Oczywiście, to tylko moje wrażenie!
 
Wiele masz racji ale ...
Referaty realizacji oraz OC graniczne to jedyne komórki w nowej strukturze , które mają zostać zasilone nowymi etatami mundurowymi. W szczególności referaty realizacji (dawne WZP). Podobno Minister M. Banaś dał ,,nakaz,, powiększenia tych jednostek głownie z uwagi na zadania z zakresu walki a wyłudzeniami VAT w obrocie paliwami.
Podobno był problem jak ,,poupychać,, SWOICH (zwykle zasiedziałych przy biurku ekspertów oraz samych oficerów) tak aby Minister M. Banaś się nie połapał oraz na papierze jego zalecenia zostały zrealizowane. Tak więc ,,odmrażając tyłki w ramach operacji kontra,, będą nadal odmrażać Ci sami w tej samej liczbie co od lat to robią i będą robić nadal, natomiast SWOI mają na papierze być oczywiście w ramach referatów realizacji ale będą wykonywać różnego rodzaju tzw. analizy;) czyli tak naprawdę siedzieć przy biureczku i brać pieniążki jak zawsze za nic !!! Dla niepoznaki mają powiedziane, że góra raz w miesiącu mają pojawić się na drogach aby Banaś się nie połapał. To nie jest szatański plan z jednej Izby, tylko plan ,,Ludzi z układu w całym kraju,, . Proporcje podobno 50% dotychczasowych mobilnych na drogi a drugie 50% do tzw. analizowania ;) Ale na papierze na drogach w ramach referatów realizacji ma być mnogo ludzi !!! Jak zawsze papier wszystko przyjmie a życie życiem.

Jak się już zalogowałem to podzielę się z wami nowymi ,,zasłyszanymi,, ciekawymi ,,propozycjami,, jak ulżyć ważnym osobistością, które odnalazły w sobie chęć walki z nieprawidłowościami na naszych drogach zostając w mundurach ;) w referatach realizacji. Podobno można stworzyć czteroosobowe zespoły. Trzech funkcjonariuszy faktycznie będzie stało na drodze a ,,tłusty kotek,, w biurze jako ten czwarty będzie tak zwanym rezerwowym, założy kontrole w ZISAR oraz będzie trzymał kciuki za pozostałych. Oczywiście cała czwórka znajdzie się na notatce służbowej !!! Oczywiście jeżeli ktoś z MF będzie się pytał to zgodnie z notatką służbową, cała czwórka zwalczał nieprawidłowości na drogach. Ja wpadłem na jeszcze jeden pomysł: można dopisać jeszcze jednego ,,tłustego kotka,, bo im samochód na drogę rozliczył ;)
Acha ale takie zespoły to tylko na zmianie pomiędzy 8-16 od poniedziałku do piątku !!!
 
to nie jest zagadnienie prawne a furtka dla ludzi bez honoru i odwagi... czytam to forum i jestem załamany ... przecież kochani funkcjonariusze to co piszecie może czytać każdy ... a Wy na każdym kroku udowadniacie, że służba ta jest zepsuta i jest jednym wielkim bagnem ....
 
Co do pytania Zielony78: kadry poinformowały mnie że będąc na zwolnieniu chorobowym propozycje dostanę na adres domowy listem poleconym
 
to nie jest zagadnienie prawne a furtka dla ludzi bez honoru i odwagi... czytam to forum i jestem załamany ... przecież kochani funkcjonariusze to co piszecie może czytać każdy ... a Wy na każdym kroku udowadniacie, że służba ta jest zepsuta i jest jednym wielkim bagnem ....

bo taka jest prawda, nie mów że jesteśmy skuteczni. SC to jeden wielki burdel wymagający radykalnych zmian
 
Co do pytania Zielony78: kadry poinformowały mnie że będąc na zwolnieniu chorobowym propozycje dostanę na adres domowy listem poleconym
Ciekawe jak z pobytem w szpitalu (np. psychatryk) też doręcza skutecznie? Taka teoretyczna rozprawa.
Duma ?! Ostatnie 4 czy 5 stron tylko dwa posty były warte przeczytania (Cat i jeszcze jeden). Reszta to nawet nie było dno. To był rynsztok.

Jak się już zalogowałem to podzielę się z wami nowymi ,,zasłyszanymi,, ciekawymi ,,propozycjami,, jak ulżyć ważnym osobistością, które odnalazły w sobie chęć walki z nieprawidłowościami na naszych drogach zostając w mundurach ;) w referatach realizacji. Podobno można stworzyć czteroosobowe zespoły. Trzech funkcjonariuszy faktycznie będzie stało na drodze a ,,tłusty kotek,, w biurze jako ten czwarty będzie tak zwanym rezerwowym, założy kontrole w ZISAR oraz będzie trzymał kciuki za pozostałych. Oczywiście cała czwórka znajdzie się na notatce służbowej !!! Oczywiście jeżeli ktoś z MF będzie się pytał to zgodnie z notatką służbową, cała czwórka zwalczał nieprawidłowości na drogach. Ja wpadłem na jeszcze jeden pomysł: można dopisać jeszcze jednego ,,tłustego kotka,, bo im samochód na drogę rozliczył ;)
Acha ale takie zespoły to tylko na zmianie pomiędzy 8-16 od poniedziałku do piątku !!!

Podajesz tylko jeden z przykładów, dla których parę osób próbuje na Forum "wymusić" inne podejście do tych przepisów.

Niestety Polska, to jeszcze bardzo ... nie-współczesny kraj.
Jest (gdzieś tam, poza nią) zwykle tak, że kancelaria prawna z własnej inicjatywy śledzi przepisy dotyczące obsługiwanego "pracodawcy" i samodzielnie, natychmiast na nie reaguje, analizując nawet przecinek.
W wypadku kancelarii naszego ZZ odnoszę wrażenie, że nawet konkretne zlecenie, spotyka się z niechęcią wykroczenia poza formalne zastosowanie prostych przepisów.
Oczywiście, to tylko moje wrażenie!


Nabazgrane w afekcie........
 
to nie jest zagadnienie prawne a furtka dla ludzi bez honoru i odwagi... czytam to forum i jestem załamany ... przecież kochani funkcjonariusze to co piszecie może czytać każdy ... a Wy na każdym kroku udowadniacie, że służba ta jest zepsuta i jest jednym wielkim bagnem ....

Dla mnie jest to zagadnienie prawne !!! Jeże dostaje do ręki różnego rodzaju rozporządzenia w szczególności z zakresu podatku akcyzowego i widzę różnego rodzaju ,,możliwości,, to również jest to dla mnie zagadnienie prawne. A jeżeli coś jest do udowodnienia to tylko to że przepisy były pisane szybko i niedbale jeżeli zamiarem piszącego nie są możliwe rozwiązania, które daję PRAWO !!!
 
Nie doręczono, więc nie wystosowano skutecznie propozycji. 31.08 finito.

Termin ,,Propozycja,, w moim odczuciu nie wymaga zaistnienia zarówno składającego oraz odbierającego. Jest to na pewno przeciwieństwo umowy gdzie wymagamy jednej oraz drugiej strony. Propozycję ktoś składa i ją wysyła - (czy ona dotrze, czy nie to moim zdaniem nie ma znaczenia) - jest jedynie wyrażeniem woli składającego propozycję.

Oczywiście tak mi się wydaje ;)
 
Podajesz tylko jeden z przykładów, dla których parę osób próbuje na Forum "wymusić" inne podejście do tych przepisów.
....
Zgadam się i należy dalej próbować. Jeżeli ustawodawca uchwalił konkretnie takie prawo, to należy brać pod uwagę właśnie takie prawo a nie intencję podmiotów składających do ustawodawcy projektów przepisów.
 
Zastanawia mnie ,,pewna konstrukcja prawna,, w uchwalonych przepisach. A mianowicie:

Z dniem 1 marca każdy z FC w rozumieniu przepisów staje się funkcjonariuszem w KAS.
Następnie jest tym funkcjonariuszem do momentu: a) przedstawienie propozycji a następnie b) złożenia oświadczenia o przyjęciu takowej propozycji. Jeżeli taki FC dostanie np. propozycje do US i następnie ,,odmówi,, przyjęcia jest max. funkcjonariuszem do 31.08.2017 roku.

Wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuację: Dawny FC a po 1.03.2017 funkcjonariusz celno- skarbowy dostaje ( zostanie sporządzona przez DIAS ) w rozumieniu przepisów ,,propozycje,, do US od DIAS w połowie kwietnia. Traf chciał, że się rozchorował przez ten cały stres i nie można mu w sposób skuteczny w rozumieniu przepisów prawa dostarczyć powyższej propozycji. Tym samym nie ma do czego (propozycji) się odnieść. Nastaje wrzesień zdrowie się polepszyło i przychodzi do miejsca swojej ostatniej pracy z wolą wykonywania zadań funkcjonariusza celno-skarbowego.

A teraz pytanie kim jest ten osobnik ???
Czy jest nadal funkcjonariuszem w KAS ???
Czy powinien w razie wątpliwości DIAS - wystąpić do sądu o uznanie, że nadal jest funkcjonariuszem w KAS ???

Przecież przepisy stanowią, że od 1 marca 2017 r. jest funkcjonariuszem !!! Nikt skutecznie - prawnie nie pozbawił go munduru, nie pozbawił statusu funkcjonariusza. Przecież w stosunku do jego osoby wystosowano propozycje od DIAS i w rozumieniu prawa nie przestaje być funkcjonariuszem do max 31 sierpnia 2017 roku !!! Nie przestał być nim również z uwagi na brak -nie przyjęcia przez niego propozycji albo przyjęcia tej propozycji (czyli przyjęcia pracy w US). Nie dotyczy go 14 dniowy termin braku reakcji na propozycję po którym jego stosunek służby lub pracy wygasa !!! Ten gość nie mógł się do propozycji odnieść ponieważ ,,prawnie - skutecznie jej nie otrzymał,, !!!

CIEKAWE zagadnienie oczywiście czysto prawne ???:D

Jeśli mogę wyrazić swoją opinię, to art. 170 ustawy wprowadzającej pisze o wygaśnięciu tej służby z dniem 31.05.2017 r. jeśli funkcjonariusz NIE OTRZYMA nowej propozycji. Nie ma słowa o doręczeniu skutecznym lub nieskutecznym. Warunkiem wyłączającym wygaśnięcie służby z dniem 31.05 jest OTRZYMANIE nowej propozycji. Jeśli będzie na zwolnieniu i NIE OTRZYMA nowej propozycji, to jego służba wygaśnie z upływem daty, wskazanej w tym przepisie.
 
Jeśli mogę wyrazić swoją opinię, to art. 170 ustawy wprowadzającej pisze o wygaśnięciu tej służby z dniem 31.05.2017 r. jeśli funkcjonariusz NIE OTRZYMA nowej propozycji. Nie ma słowa o doręczeniu skutecznym lub nieskutecznym. Warunkiem wyłączającym wygaśnięcie służby z dniem 31.05 jest OTRZYMANIE nowej propozycji. Jeśli będzie na zwolnieniu i NIE OTRZYMA nowej propozycji, to jego służba wygaśnie z upływem daty, wskazanej w tym przepisie.


to czytaliśmy różne art 170:

Art. 170. 1. Stosunki pracy osób zatrudnionych w jednostkach KAS, o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 2, 3 i 6
ustawy, o której mowa w art. 1, oraz stosunki służbowe osób pełniących służbę w jednostkach KAS, o których mowa
w art. 36 ust. 1 pkt 1, 2, 3 i 6 ustawy, o której mowa w art. 1, wygasają:
1) z dniem 31 sierpnia 2017 r., jeżeli osoby te w terminie do dnia 31 maja 2017 r., nie otrzymają pisemnej propozycji
określającej nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby;
2) po upływie 3 miesięcy, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracownik albo funkcjonariusz złożył
oświadczenie o odmowie przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby, jednak nie później niż dnia
31 sierpnia 2017 r.
 
Obecni naczelnicy UC zostają czy nie?

Nie narzekaj, niedługo otrzymamy propozycje po gwarantowanym okresie " pracownicy nie stracą". Wówczas ocenisz czy zarabiałeś dużo czy też mało. A jeśli uważasz że specjaliści z UC/IC mają więcej od ciebie to jesteś śmieszny.

Mam pytanie czy dotychczasowi, zasiedziani i pewni siebie Naczelnicy UC też dostali nowe miejsca pracy po 1.03 czy raczej zostają z namaszczenia na dotychczasowych stołkach? Pewność i zamykanie się obecnie przed kontaktami z funkcjonariuszami o czymś świadczy, przynajmniej w Katowickiej Izbie Celnej. Buta i arogancja pozostaną czy coś się w końcu kur... zmieni i w tym zakresie?
 
to czytaliśmy różne art 170:

Art. 170. 1. Stosunki pracy osób zatrudnionych w jednostkach KAS, o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 2, 3 i 6
ustawy, o której mowa w art. 1, oraz stosunki służbowe osób pełniących służbę w jednostkach KAS, o których mowa
w art. 36 ust. 1 pkt 1, 2, 3 i 6 ustawy, o której mowa w art. 1, wygasają:
1) z dniem 31 sierpnia 2017 r., jeżeli osoby te w terminie do dnia 31 maja 2017 r., nie otrzymają pisemnej propozycji
określającej nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby;
2) po upływie 3 miesięcy, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracownik albo funkcjonariusz złożył
oświadczenie o odmowie przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby, jednak nie później niż dnia
31 sierpnia 2017 r.

Czytamy ze zrozumieniem!
Nie otrzymają pisemnej propozycji.....
Nie otrzymasz to z 31.08 nie pracujesz. Koniec. To jest tak proste, że przy tym wypełnienie pita to magiczna sprawa...
 
Czytamy ze zrozumieniem!
Nie otrzymają pisemnej propozycji.....
Nie otrzymasz to z 31.08 nie pracujesz. Koniec. To jest tak proste, że przy tym wypełnienie pita to magiczna sprawa...

zgadzam się, ale to jest odpowiedż na post jazdadom i datę wygaśnięcia 31.05.2017:

Jeśli mogę wyrazić swoją opinię, to art. 170 ustawy wprowadzającej pisze o wygaśnięciu tej służby z dniem 31.05.2017 r. jeśli funkcjonariusz NIE OTRZYMA nowej propozycji. Nie ma słowa o doręczeniu skutecznym lub nieskutecznym. Warunkiem wyłączającym wygaśnięcie służby z dniem 31.05 jest OTRZYMANIE nowej propozycji. Jeśli będzie na zwolnieniu i NIE OTRZYMA nowej propozycji, to jego służba wygaśnie z upływem daty, wskazanej w tym przepisie.

nie wiem więc co oznacza cytat mojego postu i zwrot, domyślnie do mnie, "czytamy ze zrozumieniem"

czego według ciebie nie zrozumiałem?
 
Jeśli mogę wyrazić swoją opinię, to art. 170 ustawy wprowadzającej pisze o wygaśnięciu tej służby z dniem 31.05.2017 r. jeśli funkcjonariusz NIE OTRZYMA nowej propozycji. Nie ma słowa o doręczeniu skutecznym lub nieskutecznym. Warunkiem wyłączającym wygaśnięcie służby z dniem 31.05 jest OTRZYMANIE nowej propozycji. Jeśli będzie na zwolnieniu i NIE OTRZYMA nowej propozycji, to jego służba wygaśnie z upływem daty, wskazanej w tym przepisie.
Nie mówię, ze nie masz racji ale mam pewien niedosyt, ponieważ nie zostałem dostatecznie przekonany. Przepisów nie da się jedynie ,,czytać,, w sposób stricte literalny. Nadal zastanawia mnie termin ,, PROPOZYCJA ,, w oderwaniu od naszych ustaw o KAS itd. Kiedy ,,propozycja,, staje się pewnym samoistnym stanem prawnym. Kiedy mamy jedynie oświadczenie woli składającego takową propozycję, czy potrzebny jest również przyjmujący ??? Propozycja jest pisemna i w tym piśmie jest data złożenia propozycji oraz osoba w stosunku co do której się ją składa. Jeżeli przyjmujemy, że termin ,,PROPOZYCJA,, jest bytem samoistnym jedynie/już po złożeniu oświadczenia woli przez składającego to czy nie możemy mówić, że ta osoba ,,otrzymała propozycję,, od osoby uprawnionej z datą widniejącą na piśmie. Jest to oderwane od faktu zapoznania się ze złożoną propozycją przez osobę w stosunku co do której złożono propozycję.

Czy DIAS sporządzając i wysyłając poleconym propozycję w dniu 20 maja a polecony przyszedł do Funka np. 1 czerwca oznacza, że go już nie ma ? Czy to oznacza, ze nie ,,otrzymał propozycji,, pomimo że odpowiednie pismo zostało zarejestrowane opatrzone podpisem osoby uprawnionej do składania owej propozycji.

Może się mylę, nie wiem a może coś jest na rzeczy.
 
Back
Do góry