• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

standby2 być zbanowanym po takich wpisach to duma. Sławek brawo!! poPISowy numer. Wstydu oszczędź! Też pragnę zostać zbanowana;)

W życiu trzeba mieć jaja - powiedziała kura do koguta....

Duma ?! Ostatnie 4 czy 5 stron tylko dwa posty były warte przeczytania (Cat i jeszcze jeden). Reszta to nawet nie było dno. To był rynsztok.
 
Człowieku ogarnij się. Nigdy nie byłeś i nie będziesz prawdziwym celnym. Nigdy NAS nie zrozumiesz a do Foremki i standby2 to Ci bardzo daleko.

Jasne, jak ktoś wyzywa mnie oraz ludzi z którymi sam kiedyś pracowałem i bezczelnie kłamie na ich temat to mam jeszcze przytakiwać. Ciekawą masz definicje honoru "prawdziwego" funkcjonariusza celnego, kolego.
 
Nie mogę zrozumieć z jakiego powodu został usunięty mój post. Zapytałem się tylko dla czego funkcjonariusze Słuzby Celnej nie dostaną świadectwa słuzby pomimo tego że jest likwidowana Służba Celna. Bo to jest chyba normalne że jak sie coś likwiduje to jakiś kwit się należy i to kwit nie byle jaki bo za kilka lub kilkanaście lat może sie okazać, że ten kwit jest bardzo istotny.
 
Jasne, jak ktoś wyzywa mnie oraz ludzi z którymi sam kiedyś pracowałem i bezczelnie kłamie na ich temat to mam jeszcze przytakiwać. Ciekawą masz definicje honoru "prawdziwego" funkcjonariusza celnego, kolego.
Jedno Ci kolego powiem. Pewnego razu, dawno, dawno temu przenieśli do nas wasz SNP. Czegoś takiego jak żyję nie widziałem. Ci ludzie potrafili tylko rozliczać swoje lipne delegacje. NIC więcej! A to co wyprawiali wykonując swoje obowiązki nawet nie można byłoby nazwać JEDNĄ WIELKĄ PATOLOGIĄ, bo to zbyt łagodne określenie. Za to pensje wywalone w kosmos przy naszych. Ci ludzie nigdy nie byli i nie będą moimi kolegami, bo po prostu wstyd mieć z takim "czymś" jakikolwiek kontakt.
 
Mam jeszcze jedno pytanie nie rozumie dla czego Standby2 został usunięty chociaż pisał prawdę a kandydat WZP nie został usunięty.
 
Jedno Ci kolego powiem. Pewnego razu, dawno, dawno temu przenieśli do nas wasz SNP. Czegoś takiego jak żyję nie widziałem. Ci ludzie potrafili tylko rozliczać swoje lipne delegacje. NIC więcej! A to co wyprawiali wykonując swoje obowiązki nawet nie można byłoby nazwać JEDNĄ WIELKĄ PATOLOGIĄ, bo to zbyt łagodne określenie. Za to pensje wywalone w kosmos przy naszych. Ci ludzie nigdy nie byli i nie będą moimi kolegami, bo po prostu wstyd mieć z takim "czymś" jakikolwiek kontakt.

To co proponujecie w temacie: informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS/Działania? Walkę w kisielu?
 
To co proponujecie w temacie: informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS/Działania? Walkę w kisielu?

Przykre, że banowani są funkcjonariusze o, powiedzmy konserwatywnych, poglądach, natomiast skarbowcy, którzy, w większości zachowują się na tym forum jak agentura wpływu mf, mogą dowolnie wyrażać swoje prokasowskie opinie. Jak tylko pojawił się projekt kas, natychmiast uaktywniła się pewna grupa tzw "skarbowców", którzy mają do powiedzenia wiele i na każdy temat, nawet ich nie dotyczący, sam dałem się parę razy sprowokować niestety... od teraz nie reagujmy na zaczepki
 
Przykre, że banowani są funkcjonariusze o, powiedzmy konserwatywnych, poglądach, natomiast skarbowcy, którzy, w większości zachowują się na tym forum jak agentura wpływu mf, mogą dowolnie wyrażać swoje prokasowskie opinie. Jak tylko pojawił się projekt kas, natychmiast uaktywniła się pewna grupa tzw "skarbowców", którzy mają do powiedzenia wiele i na każdy temat, nawet ich nie dotyczący, sam dałem się parę razy sprowokować niestety... od teraz nie reagujmy na zaczepki

Walka o elektorat, i to nie mały.

Ciekawe czy dostanę banana też?
 
Jedno Ci kolego powiem. Pewnego razu, dawno, dawno temu przenieśli do nas wasz SNP. Czegoś takiego jak żyję nie widziałem. Ci ludzie potrafili tylko rozliczać swoje lipne delegacje. NIC więcej! A to co wyprawiali wykonując swoje obowiązki nawet nie można byłoby nazwać JEDNĄ WIELKĄ PATOLOGIĄ, bo to zbyt łagodne określenie. Za to pensje wywalone w kosmos przy naszych.....

Trochę w tym prawdy jest .... fakt faktem - opierdalacze 1 klasa a przy tym każdą złotówkę wyciągnęli od pracodawcy... i pilnowali przepisów od ustawy o SC po BHP - by kiedy tylko można wykręcić się od pracy albo coś więcej zarobić. To akurat chyba każdy potwierdzi . Nie mówię ze 100 % SNP ale 80% z pewnością!!!!!!
 
Przesadzanie ja wyliczylem 75 %. I fakt jak na nich patrze to przeraza mnie współpraca z innymi UKSami. Choć trzeba przyznać, że jak nikt potrafią tworzyć swoją siatkę i wzajemnie chronić swoje tyłki.
 
Ciekawe jest to, że minęło tyle lat a mimo to cały czas jest podział między UKS i Celnych. Niechęć jednych do drugich jest cały czas bardzo duża i widoczna. Chyba tak zostanie już na zawsze.
 
Teraz sytuacja będzie odwrotna. Część z nas trafi do US, IS i tam okaże się, że pensje mamy wywalone w kosmos, świetnie orientujemy się jakie są nasze prawa i obowiązki, a co ciekawsze, to usiłujemy walczyć, przez ZZ, o spełnienie obietnic obecnie panujących. Przy marazmie skarbowców konflikt murowany. Sądzę, że każdy z nas zauważył, że w państwie prawa i sprawiedliwości nie liczy się jednostka, niewielka grupa społeczna, najważniejsze jest podniesienie dobrobytu najuboższym. Wydaje się, że poniesione przy tym koszty nie mają obecnie znaczenia. Stare powiedzenie "cel uświęca środki" najlepiej oddaje dramatyczną sytuację naszej grupy zawodowej w dzisiejszej rzeczywistości.
 
Teraz sytuacja będzie odwrotna. Część z nas trafi do US, IS i tam okaże się, że pensje mamy wywalone w kosmos, świetnie orientujemy się jakie są nasze prawa i obowiązki, a co ciekawsze, to usiłujemy walczyć, przez ZZ, o spełnienie obietnic obecnie panujących. Przy marazmie skarbowców konflikt murowany. Sądzę, że każdy z nas zauważył, że w państwie prawa i sprawiedliwości nie liczy się jednostka, niewielka grupa społeczna, najważniejsze jest podniesienie dobrobytu najuboższym. Wydaje się, że poniesione przy tym koszty nie mają obecnie znaczenia. Stare powiedzenie "cel uświęca środki" najlepiej oddaje dramatyczną sytuację naszej grupy zawodowej w dzisiejszej rzeczywistości.

kaline z tymi pensjami to chyba piszesz o izbowych i urzędowych stanowiskach eksperckich niżej to szału nie ma co prawda w porównaniu ze skarbówką globalnie jest gruba i wyraźna kreska ale w izbach skarbowych już takich dysproporcji nie będzie. Jeżeli włączony do zasadniczego będzie dodatek za stopień to będzie to kość niezgody. Co znajdzie się w treści propozycji jaką otrzymają ucywilniani funkcjonariusze będzie odpowiedzią bo przeczuwam że utrzymanie uposażenia jeżeli będzie to czasowo na 3 m-ce.
 
kaline z tymi pensjami to chyba piszesz o izbowych i urzędowych stanowiskach eksperckich niżej to szału nie ma co prawda w porównaniu ze skarbówką globalnie jest gruba i wyraźna kreska ale w izbach skarbowych już takich dysproporcji nie będzie. Jeżeli włączony do zasadniczego będzie dodatek za stopień to będzie to kość niezgody. Co znajdzie się w treści propozycji jaką otrzymają ucywilniani funkcjonariusze będzie odpowiedzią bo przeczuwam że utrzymanie uposażenia jeżeli będzie to czasowo na 3 m-ce.

Nie narzekaj, niedługo otrzymamy propozycje po gwarantowanym okresie " pracownicy nie stracą". Wówczas ocenisz czy zarabiałeś dużo czy też mało. A jeśli uważasz że specjaliści z UC/IC mają więcej od ciebie to jesteś śmieszny.
 
Człowieku ogarnij się. Nigdy nie byłeś i nie będziesz prawdziwym celnym. Nigdy NAS nie zrozumiesz a do Foremki i standby2 to Ci bardzo daleko.

Mam nadzieję, że nie tylko jemu. Bo poziom wypowiedzi czasem to........ ..dno..........standby2 i foremka. Zero w temacie. Niestety.
 
Ostatnia edycja:
Nie narzekaj, niedługo otrzymamy propozycje po gwarantowanym okresie " pracownicy nie stracą". Wówczas ocenisz czy zarabiałeś dużo czy też mało. A jeśli uważasz że specjaliści z UC/IC mają więcej od ciebie to jesteś śmieszny.

Sam jesteś śmieszny i nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
 
Hmmm ... ciekawe, prawda ?! Słusznie Ci się wydaje !!

Mnie natomiast zastanawia, DLACZEGO NIKT NIE STARA SIĘ O ODPOWIEDŹ NA TO, ORAZ KILKA PODOBNIE PROSTYCH, A OCZYWISTYCH PYTAŃ ???

Dla mnie, powód staje się coraz bardziej klarowny, w dodatku co krok jest potwierdzany przez stosowane procedury w całej tej "reformie".
Niestety zarówno odpowiedzi, jak również wynikające z nich wnioski są tak zaskakujące i nieprawdopodobne, że nawet zadający te pytania wycofa się ze strachu przed posądzeniem o chorobę umysłową! Cóż dopiero tu mówić o kimś, kto odważy się dojść do prawdziwej odpowiedzi.

Ponieważ przepisów wprowadzających faktycznie nie tworzyli prawnicy lecz politycy, to oficjalnej odpowiedzi na Twoje pytanie może udzielić tylko polityk, a zabrzmi to mniej-więcej tak:

Reforma tworząca KAS jest wprowadzana zgodnie z prawem ... bla, bla, bla ... według którego zaistniałe fakty powodują brak konieczności wydania świadectwa służby[FONT="] ... bla, bla, bla ... z czego wynika, iż prawidłowe działanie organów[/FONT][FONT="] ... bla, bla, bla ... co czyni żądanie wydania takiego świadectwa bezprzedmiotowym.
[/FONT]
Dodam tu od siebie, ale tak "po chłopsku"; funkcjonariusz podejmujący pracę np. w skarbówce powinien się cieszyć, jeśli nie zostanie przeciwko niemu wszczęte postępowanie w związku z porzuceniem służby !!!


ps
Przyjrzyj się przepisom przejściowym, odnoszącym się do stosowania przepisów dotychczasowych, jak również zastosowanej w ustawie wprowadzającej konstrukcji odpowiednich artykułów. Następnie zwróć uwagę na reguły stosowane wobec funkcjonariuszy w wypadku reorganizacji/zniesienia jednostki i to zarówno w dotychczasowej - ustawie o SC, jak również tej wprowadzanej - ustawie o KAS. Potem dopiero wróć do przepisów przejściowych i przeczytaj je w kontekście do obydwu ustaw ...
Na koniec podziel się swoimi wnioskami ...

Jedynym celem ustawy wprowadzającej jest "skuteczne i sprawne wejście w życie przepisów dotyczących KAS". Czy żeby skutecznie przeprowadzić inwalidę przez ulicę trzeba ewakuować budynki i prewencyjnie aresztować wszystkich w promieniu pół kilometra od pasów? Wątpliwe, zwłaszcza gdy ustawa pragmatyczna reguluje tryb postępowania, łącznie z reorganizacją i znoszeniem jednostek.
 
Back
Do góry