• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

No nie, najwięcej do powiedzenia ma srarbowiec który wymądrza się w temacie który go w ogóle nie dotyczy. Chłopie co ty taktu nie masz? Nie rozumiesz najprostszych spraw? Wali nas jakiś dyr. izb. skarb. Ludzie przeżywają tragedie bo im dobra zmiana niezgodnie z prawem ale w majestacie prawa odbiera mundur który nosili przez kilkadziesiąt lat i wysyła na poniewierkę. Celnicy wyruchani na maksa. A ty chłopie wchodzisz między wódkę a zakąskę ze swoimi mądrościami i niczego nie kumasz, tylko ludzi do jeszcze większej furii doprowadzasz. Nie rób sobie jaj i spadaj.

Digital genialny pomysł, tak powinno być wszyscy ucywilniani nie dajcie sobie wydrzeć munduru.

"NA ZNAK PROTESTU NIE ŚCIĄGAJCIE MUNDURÓW CI DO SKARBÓWEK NIECH IDĄ W MUNDURACH,PRAWNIE JEST TO CHYBA TYLKO WYKROCZENIE NAJWYŻEJ,NIECH POLICJA Z WAS ZDZIERA"

"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg" HUBAL MJR DOBRZAŃSKI

Kolego, może to będzie przykre co napiszę, ale porównywanie prawdziwego bohaterstwa ze zwykłą walką o przywileje (o wątpliwej zasadności) jest niestosowne co najmniej.
 
Dramat. W imię kumoterstwa rozwalają dobrze pracujące zespoły. Niektórzy co lata szarpali się z szumowinami teraz będą musieli grzecznie rozliczać pity a pani X z za biureczka ma ich tersz zastąpić w terenie. A jak dostanie juz propozycje to bedzie ja nie mogę, mam słabe zdrowie, nie będę się tak stresować, przecież są inni młodsi, tam śmierdzi, to jest brudne, przecież pada deszcz, jest za zimno. W d....pie to mam. Teraz zastanawiam się czy nie byłoby bezpieczniej abym w poniedziałek w mailu przeczytał US.

W pełni się zgadzam. Żenada i syf jaki był,taki będzie, Trzeba pracy szukać nowej,bo tu będzie syf na wieki wieków. Amen.
 
ustawa wprowadzająca
art.165 6. Pracownicy zatrudnieni w izbach celnych, urzędach kontroli skarbowej, Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów oraz funkcjonariusze celni pełniący służbę w izbach celnych, nie później niż do dnia 28 lutego 2017 r., otrzymują pisemną informację o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, jeżeli ulega ono zmianie. Brak informacji w tym terminie jest równoznaczny z powierzeniem wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu.

Z tego artykułu wynika, że ci którym miejsce pełnienia służby się nie zmienia wcale nie musieli otrzymać takiej informacji.
Czytam i widzę, że niektórzy mylą informację z propozycją. Są to dwie różne rzeczy, chociaż informacja może sugerować wstępny podział na tych co idą do UCS, UC czy IAS

Nie do konca tak jest poniewaz we Wroclawiu prawie wszyscy w piatek otrzymali taka informacje bez wzgledu na fakt zmiany lub nie miejsca wykonywania zadan
 
Posiedzenia zespołu są protokołowane. Problemem nie jest informacja przekazana wczoraj. Problemem będzie etap tworzenia propozycji. Nie wiadomo czy będzie udzielony chociaż głos doradczy.

Pierwsze slysze o zespolach.Prosze powiedziec mi z czego wynika fakt ich powolania bo w mojej jednostce jakos nic do ludzkich uszu nie doszlo!
 
bo zdecydowanej większości miejsce pracy/służby się zmienia. Nie będziesz już służył w IC tylko w IAS
 
Nie do konca tak jest poniewaz we Wroclawiu prawie wszyscy w piatek otrzymali taka informacje bez wzgledu na fakt zmiany lub nie miejsca wykonywania zadan
W każdej IC powinni dostać wszyscy, gdyż nasze jednostki są znoszone podobnie jak UKSy. Nie dostaną tylko pracownicy US, którzy w nich zostaną, gdyż one póki co zostają w tej samej formie.
 
W każdej IC powinni dostać wszyscy, gdyż nasze jednostki są znoszone podobnie jak UKSy. Nie dostaną tylko pracownicy US, którzy w nich zostaną, gdyż one póki co zostają w tej samej formie.

Art. 165 ust. 6 nie dotyczy pracowników US i IAS. Dlatego wciąż pozostaje pytanie, czym jest "dotychczasowego miejsce" w przypadku pracowników i funkcjonariuszy nieistniejących jednostek.
 
W każdej IC powinni dostać wszyscy, gdyż nasze jednostki są znoszone podobnie jak UKSy. Nie dostaną tylko pracownicy US, którzy w nich zostaną, gdyż one póki co zostają w tej samej formie.


Tu Kolega ma rację.

Istnieje jednak jeszcze jedna interpretacja tego przepisu. Niestety niewesoła dla myślących, że nie zmieni się im miejsca pracy.
"Brak informacji w tym terminie jest równoznaczny z powierzeniem wykonywania obowiązków służbowych w dotychczasowym miejscu"
oznacza, iż otrzymanie informacji (bez względu na podane w niej miejsce/adres) wiąże się ze zmianą tego miejsca. Tyle tylko, że nie 1 marca, a w późniejszym terminie ...
 
Pierwsze slysze o zespolach.Prosze powiedziec mi z czego wynika fakt ich powolania bo w mojej jednostce jakos nic do ludzkich uszu nie doszlo!
Nie wiem nic o innych zespołach. W Pomorskiej IAS powołanie zespołu wynikało ze zwykłej logiki. W oparciu o strukturę KAS należy odpowiednie komórki organizacyjne UKS i IC umieścić w tej strukturze. Nie wiem czy w innych województwach powołano takie zespoły i czy zaproszono do nich przedstawicieli związków zawodowych. W Gdańsku DIAS zaprosił związki zawodowe do udziału w pracach zespołu, choć jak pisałem wcześniej z głosem doradczym.
 
Nie wiem nic o innych zespołach. W Pomorskiej IAS powołanie zespołu wynikało ze zwykłej logiki. W oparciu o strukturę KAS należy odpowiednie komórki organizacyjne UKS i IC umieścić w tej strukturze. Nie wiem czy w innych województwach powołano takie zespoły i czy zaproszono do nich przedstawicieli związków zawodowych. W Gdańsku DIAS zaprosił związki zawodowe do udziału w pracach zespołu, choć jak pisałem wcześniej z głosem doradczym.
jakie komorki?jakie stanowiska do ucywilnienia?czy byla mowa juz o konkretnych nazwiskach kto gdzie?
 
Wszyscy do ucywilnienia , poza poza kolesiami i spółką jenerała oraz o dziwo poza "kapelanami" - im to nawet emerytury mundurowe się należą - trza z tej firmy i kraju spier.... !!!!!

jakie komorki?jakie stanowiska do ucywilnienia?czy byla mowa juz o konkretnych nazwiskach kto gdzie?
 
Dzieki Mariusz za odpowiedz
wspaniala reforma. Jak widac, zaden przepis nie obliguje do wyslania inromacji osobom, ktore nie zmieniaja miejsca pracy. A jednak wyslano informacje. Niektorzy uwazaja, ze znosza nasze jednostki wiec wszyscy zmieniaja miejsce pracy. Jednak przepis nie mowi, ze wszystkim trzeba wyslac informacje. Ci, co dostaną info nie maja pewnosci, ze propozycje beda takie same wiec moga sie znalezc gdzie indziej. Co wiecej info wyslane na maila nie musi byc takie samo jak info w formie pisemnej. Ubaw po pachy i to za darmoche. Pewnie wyslali to dla jaj, bo innego powodu nie widzę. Ale taki powód rozumiem i uznaje za wyjątkowo dobry w dobie durnej reformy.
 
Wersje papierowe są już gotowe albo się dodrukowują (z różnych powodów) i nie będą się zasadniczo różnić co do treści, oprócz tych których treść zostanie zmieniona w ostatnich chwilach.
Dla mnie osobiście ciekawsze będą działania po 1 marca, najciekawsze dopiero przed nami - zapewne nie dla wszystkich.
 
W jednej z IAS DIS zaproponował udział ZZ w określeniu kryteriów, które mogły by być stosowane przy nadawaniu propozycji.
Jak to widzicie?
 
W jednej z IAS DIS zaproponował udział ZZ w określeniu kryteriów, które mogły by być stosowane przy nadawaniu propozycji.
Jak to widzicie?
kryteria sa takie, ze jest polecenie SKAS dot 30 wrzesnia i z tym sie nie dyskutuje i zglasza sie wszelkie sytuacje, kiedy to polecenie nie jest wykonywane, potem sa kryteria ustawowe. a potem dopiero mozna cos ustalac.
 
W jednej z IAS DIS zaproponował udział ZZ w określeniu kryteriów, które mogły by być stosowane przy nadawaniu propozycji.
Jak to widzicie?


Czy dobrze rozumiem, że chodzi o znalezienie i jasne określenie kryteriów,
wg których będą nam nadawane propozycje ?

Ponieważ nie zauważyłem dotąd żadnych (rzeczowych) kryteriów i sam doświadczyłem z tego powodu zastosowania prywatnego "widzimisię" przełożonego, to takie postawienie sprawy jest sensowne.
Oczywiście, wspomniane kryteria winny być klarowne i czytelne dla każdego, a także zabezpieczone przed możliwością interpretacji.
 
W jednej z IAS DIS zaproponował udział ZZ w określeniu kryteriów, które mogły by być stosowane przy nadawaniu propozycji.
Jak to widzicie?

Dlaczego tylko w jednej?
Jest naprawdę wiele ciekawostek które już krążą w tzw. obiegu, np. osoby z likwidowanych komórek których nie chcą w cywilnych a jakże strukturach skarbówki są kierowane do OC granicznych, tymczasem inni funkcjonariusze z granicznych mają zostać cywilami, jakie kryteria są brane pod uwagę przy takich propozycjach, albo dziwna różnorodność w określaniu kto będzie realizował te same zadania w Białymstoku, Białej Podlaskiej czy Przemyślu. Sądzę że minimum o co powinien zadbać związek to prawo do "patrzenia na ręce" i to aby były stale nad stołem.
 
No coz, juz ziscil sie scenariusz upychania "plecakow" na intratnych posadkach a pozniej niech sie dzieje wola nieba z nia sie zawsze zgadzac trzeba.Jestem ciekawa czy ktos juz na tym etapie plecakowania zaczal jakos dzialac-jezeli tak, chetnie porozmawiam
 
W tej formacji nigdy nie będzie inaczej i to z różnych, bardzo różnych powodów. Co do zespołów, zapytajcie alokowanych oni wam powiedzą jak pracowały zespoły związkowe i nie jest ważne z jakich członków zz te zespoły się składały. Sytuacja się powtórzy bo tak to nas (ups- u was ) jest. Pozdrawiam, na zewnątrz naprawdę jest życie, masz konkretne zadania do wykonania, wykonujesz je i masz wynagrodzenie adekwatne do trudu twojej pracy i zaangażowania. Dzisiaj to rynek pracownika a nie pracodawcy i pamiętajcie o tym.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry