• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Dzisiaj pojawiły się w Opolu informacje o miejscu pełnienia służby w KAS. Czy gdzieś jeszcze? Jutro z nimi dokładnie się zapoznam, skonsultuję z prawnikami i napiszę wieczorkiem czy reagujemy prawnie czy nie.

Oprócz działań stricto prawnych, powinniśmy jako środowisko pomyśleć o innych działaniach, w sprawie emek i ucywilnienia.
Jak już pisałem SSC ponownie zadeklarował działania w sprawie emerytur. Kolejny raz deklaruje osobiste silne zaangażowanie i pomoc w tej sprawie. 10 lutego już jutro, więc od przyszłego tygodnia powinniśmy ruszać, jeśli nic się nie zadzieje.
 
Ostatnia edycja:
Otworzę browara, taki mam pomysł. I poszukam roboty na pracuj.pl/
 
Specjalnie prowokuję Was do analizy, bo pomysłów jest aż nadto. Ważne, by wybrać najlepsze do okoliczności, najbardziej adekwatne do aktualnej sytuacji, najskuteczniejsze. Piszcie śmiało, bez krępacji, każdy pomysł może okazać się genialny.
 
Sławku część z nas już kolejny miesiąc stoi na cysternach po 16 godz. i nawet nie mają dostępu do skrzynek służbowych żeby sprawdzić gdzie ich przenieśli.
 
Nie wiem, bo nie byłem dzisiaj w OC.
Ad działań. Z tymi działaniami od przyszłego tygodnia co napisałem w pierwszym poście, to myślę, że jednak spokojnie. Podumajmy razem nad tym. Jeśli ktoś ma pomysł, którego nie chce ujawniać na forum piszcie na maila. Na PW nie, bo tam jest stale przeładowane i nie odbieram.
 
a jak ktoś nie otwiera poczty na skrzynce służbowej to
w jakiej innej formie ma się dowiedzieć ""co i jak"":confused:
 
a jak ktoś nie otwiera poczty na skrzynce służbowej to
w jakiej innej formie ma się dowiedzieć ""co i jak"":confused:

Nie ma powodu do bicia piany, treść informacji jest konkretna ale bez wskazania nowego miejsca pracy/służby. Do końca lutego każdy ma otrzymać informację pisemną od DIAS.
Tyle wiem, może w innych IAS treść informacji jest inna lub zawiera więcej szczegółow, ale póki co nie instnieją UCS-y a IC nie zostały zlikwidowane więc jeszcze nie przenoście się ;)
 
Nie ma powodu do bicia piany, treść informacji jest konkretna ale bez wskazania nowego miejsca pracy/służby. Do końca lutego każdy ma otrzymać informację pisemną od DIAS.
Tyle wiem, może w innych IAS treść informacji jest inna lub zawiera więcej szczegółow, ale póki co nie instnieją UCS-y a IC nie zostały zlikwidowane więc jeszcze nie przenoście się ;)
to w takim razie co jest w tej informacji?
 
Nie ma powodu do bicia piany, treść informacji jest konkretna ale bez wskazania nowego miejsca pracy/służby. Do końca lutego każdy ma otrzymać informację pisemną od DIAS.
Tyle wiem, może w innych IAS treść informacji jest inna lub zawiera więcej szczegółow, ale póki co nie instnieją UCS-y a IC nie zostały zlikwidowane więc jeszcze nie przenoście się ;)

Prawda dają na piśmie ja już mam.
 
Nie ma powodu do bicia piany, treść informacji jest konkretna ale bez wskazania nowego miejsca pracy/służby. Do końca lutego każdy ma otrzymać informację pisemną od DIAS.
Tyle wiem, może w innych IAS treść informacji jest inna lub zawiera więcej szczegółow, ale póki co nie instnieją UCS-y a IC nie zostały zlikwidowane więc jeszcze nie przenoście się ;)
Z czego to wynika, że ma być to informacja od DIAS? Po drugie DIAS pojawi się dopiero 1 marca. Do 28 lutego jest DIS
 
Z czego to wynika, że ma być to informacja od DIAS? Po drugie DIAS pojawi się dopiero 1 marca. Do 28 lutego jest DIS

Nie czytałem informacji, ale wiem co zawiera odnośnie podpisu to możliwe że jest DIS a nie DIAS - nie chcę wprowadzać w błąd w tym zakresie. Generalnie miejsce pracy/służby, uposażenie i obowiązki bez zmian, pisemna informacja do końca lutego a po 1 marca rozpocznie się proces składania propozycji pracy/służby na nowych przepisach. I że podlegać się będzie pod IAS.
To jest tylko informacja nie żadna propozycja!
Edit:
Zapewne wszyscy już wiedzą ale uzupełnię informację podpisał DIC czyli aktualny przełożony.
 
Ostatnia edycja:
Plisss czytajcie ustawy, które tę reformę wprowadzają.
Nie ma podstaw prawnych by przed 28 lutego przedstawiać nowe propozycje pracy. Gdyby którykolwiek z Dyrektorów to zrobił, to złamałby prawo i dałby idealny argument do sądu. Nie znam dokładnie procedury zwalniania ze służby celnej ale w przypadku służby cywilnej w tym zakresie obowiązują przepisy kodeksu pracy. Żeby dać wypowiedzenie (a tym byłaby propozycja przed 28 lutego) musiałby być powód - naruszenie obowiązków pracowniczych itp. Dlatego to, co teraz mamy otrzymać to tylko informacja organizacyjna, gdzie stawić się do pracy/służby 1 marca by nie było chaosu.

Kwestie pracownicze będą rozstrzygane od marca do maja. A do czasu przyjęcia nowej propozycji lub upływu czasu od jej odrzucenia, warunki pracy i płacy pozostają TAKIE SAME - to wynika wprost z ustawy wprowadzającej.
 
Z czego to wynika, że ma być to informacja od DIAS? Po drugie DIAS pojawi się dopiero 1 marca. Do 28 lutego jest DIS


nominacje rozdane, nazwy zmienione - i w necie i na budynkach

Art. 260. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 marca 2017 r., z wyjątkiem:
1) art. 1, art. 4 pkt 1 i pkt 11 lit. c i d, lit. e w zakresie § 12 i 13 oraz lit. f, art. 11, art. 13, art. 27, art. 38 pkt 39 lit. a tiret
drugie, pkt 65 lit. a, pkt 68 lit. a w zakresie pkt 1, pkt 76 lit. b tiret drugie, art. 119, art. 148, art. 160 ust. 2 i 3, art. 162
ust. 1 pkt 1, art. 164, art. 165 ust. 1, 2 i 6, art. 178, art. 190 ust. 1, art. 201 ust. 1 i art. 259 ust. 1, które wchodzą
w życie z dniem ogłoszenia;
2) art. 150, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.;
3) art. 4 pkt 12, art. 163 pkt 3, art. 168, art. 172 pkt 6 oraz art. 192 ust. 1–4, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia
2018 r.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Duda
 
Ostatnia edycja:
Z czego to wynika, że ma być to informacja od DIAS? Po drugie DIAS pojawi się dopiero 1 marca. Do 28 lutego jest DIS

art. 160 ust. 2 ustawy wprowadzającej ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej: Izba skarbowa kontynuuje działalność i staje się izbą administracji skarbowej. Przepis ten wszedł w życie z dniem ogłoszenia ustawy. Skoro więc nie ma izby skarbowej, a jest izba administracji skarbowej, to też jest chyba dyrektor izby administracji skarbowej.

Informacje, które dostaliśmy są podpisane przez DIC'a. Jeżeli informuje on o powierzeniu obowiązków w urzędzie skarbowym, czy nie wchodzi on aby w kompetencje innego organu? Co na dzisiaj DIC ma do urzędów skarbowych? Według mnie nic. Odważnie można uznać, że informacje podpisane przez DIC'a nie maja żadnej mocy. Z drugiej strony informacje podpisane przez DIAS, też można kwestionować. No bo co na dzisiaj ma DIAS do urzędów celnych? Też nic. Dostaliśmy coś, co nie wiadomo czym jest.
Taką oto mamy jakość stanowienia prawa.
Wiwat dobra zmiana, wiwat.

ps. "dziękuję" wszystkim wyborcom wiadomo kogo, żeby was ...
 
art. 160 ust. 2 ustawy wprowadzającej ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej: Izba skarbowa kontynuuje działalność i staje się izbą administracji skarbowej. Przepis ten wszedł w życie z dniem ogłoszenia ustawy. Skoro więc nie ma izby skarbowej, a jest izba administracji skarbowej, to też jest chyba dyrektor izby administracji skarbowej.



"Art. 1. Ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1947) wchodzi w życie
z dniem 1 marca 2017 r., z wyjątkiem:
1) art. 13 i art. 15, które wchodzą w życie z dniem ogłoszenia;
2) art. 36 ust. 1 pkt 7 i działu III rozdziału 3, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2018 r.
Art. 2. Przepisy art. 14 ust. 1 pkt 1 i ust. 3, art. 18, art. 39, art. 145 ust. 2, art. 147 ust. 5 i art. 149 ust. 1, 4 i 5 ustawy,
o której mowa w art. 1, w zakresie dotyczącym Centrum Informatyki Krajowej Administracji Skarbowej stosuje się od dnia
1 stycznia 2018 r"


ale:

Art. 260. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 marca 2017 r., z wyjątkiem:
1) art. 1, art. 4 pkt 1 i pkt 11 lit. c i d, lit. e w zakresie § 12 i 13 oraz lit. f, art. 11, art. 13, art. 27, art. 38 pkt 39 lit. a tiret
drugie, pkt 65 lit. a, pkt 68 lit. a w zakresie pkt 1, pkt 76 lit. b tiret drugie, art. 119, art. 148, art. 160 ust. 2 i 3, art. 162
ust. 1 pkt 1, art. 164, art. 165 ust. 1, 2 i 6, art. 178, art. 190 ust. 1, art. 201 ust. 1 i art. 259 ust. 1, które wchodzą
w życie z dniem ogłoszenia;
2) art. 150, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.;
3) art. 4 pkt 12, art. 163 pkt 3, art. 168, art. 172 pkt 6 oraz art. 192 ust. 1–4, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia
2018 r.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Duda
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry