• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co myślicie o korekcie w nazwie Związku?

powtórzę się niestety:
pomysł jest na dzisiaj niepotrzebny i raczej nieprzemyślany.
mamy obowiązek jako autonomiczny związek takim pozostać do zakończenia wszystkich spraw związanych ze statusem każdego funkcjonariusza celnego, który w chwili obecnej pełni służbę.
nie czas na dyskusję o wspólnych związkach, przyszłość pokaże czy jest solidarność między nami i naszymi koleżankami i kolegami ze skarbówki.
wówczas można będzie wrócić do form współpracy, teraz wystarczy np. federacja związków.

mamy również obowiązek zachować etos służby dla tradycji i odrębność pod godłem CELNICY jest bardzo ważna !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Popieram

powtórzę się niestety:
pomysł jest na dzisiaj niepotrzebny i raczej nieprzemyślany.
mamy obowiązek jako autonomiczny związek takim pozostać do zakończenia wszystkich spraw związanych ze statusem każdego funkcjonariusza celnego, który w chwili obecnej pełni służbę.
nie czas na dyskusję o wspólnych związkach, przyszłość pokaże czy jest solidarność między nami i naszymi koleżankami i kolegami ze skarbówki.
wówczas można będzie wrócić do form współpracy, teraz wystarczy np. federacja związków.

mamy również obowiązek zachować etos służby dla tradycji i odrębność pod godłem CELNICY jest bardzo ważna !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Popieram, żadnych zmian w nazwie związku, póki co
 
Ja też się zapisuję. :) Będę bronił nazwy ZZ Celnicy PL jak wniosek o zmianę nazwy zostanie ponowiony na Zjeździe.


Rozumiem, że zostałeś "zahipnotyzowany" tematem zastępczym i "przymuszony" do wrzucenia tego pomysłu na Forum (z pełną świadomością, iż kogoś innego by zwymyślano od najgorszych i rozniesiono w drzazgi).

Niniejszym wnioskuję, by wobec osób z takimi i podobnymi pomysłami, przegłosowano wotum nieufności, a nie chodzi tu tylko o samą "korektę" nazwy.
 
Może zamiast korygować nazwę związku, skorygujmy ilość członków.

O jednego, "in minus", o tego który wymyślił zmianę nazwy.
 
Z ciekawością czytam wszystkie wpisy w tym temacie.
Propozycja Waszego Przewodniczącego jest - z mojego punktu widzenia - bardzo ciekawa i naprawdę warta rozważenia. Może jeszcze za wcześnie by wprowadzać ją w życie, ale na pewno mogłaby się stać przyczynkiem ( aczkolwiek nic na siłę ) do dalszej dyskusji. Szkoda tylko, że część osób bazując na wpisach dokonywanych na jednym portalu reprezentowanym przez małą część środowiska, uważa pracujących w skarbowości za tych gorszych, niegodnych wstąpienia do Waszego związku.
Z pewnością macie rację mówiąc, że nie protestowaliśmy przeciw wprowadzeniu sras ( celowo z małych liter ) bo to jest "najprawdziwsza" prawda aczkolwiek odnosi się ona tylko do działań widocznych z zewnątrz, bo przesyłane do konsultacji kolejne wersje ustawy były opiniowane negatywnie ( przynajmniej przez urząd w którym aktualnie pracuję ).
Ale na tę "najprawdziwszą" prawdę składa się kilka aspektów.
1. Słaba integracja środowiska ( a właściwie jej brak ) - każdy myśli tylko o sobie. I tu przywołam przykład z mojego podwórka w urzędzie liczącym grubo ponad setkę osób nie udało się zebrać wystarczającej liczby chętnych do założenia organizacji związkowej.
Taka sytuacja być może bierze się z feminizacji środowiska skarbowego i w dodatku coraz to bardziej odmładzanego środowiska.
2. Kiepskie wynagrodzenia. Ostatnia podwyżka ( normalna podwyżka w okolicach 100 zł brutto ), miała miejsce w 2007 r., ostatnia waloryzacja wynikająca z podniesienia kwoty bazowej - w 2009 r. Od tego czasu wynagrodzenia ( znaczy to co na papierze ) stanęły w miejscu a de facto ulegały permanentnemu zmniejszeniu z uwagi na ograniczanie wysokości nagród kwartalnych ( słynne stwierdzenia Jacka K., że na za pracę dostajemy pensję - niedużą bo przecież wykonujemy tylko proste czynności matematyczne a na nagrody trzeba sobie dodatkowo zapracować ).
Choć przepraszam - ubiegłym roku ( z puli zarezerwowanej przez odchodzący rząd ) podniesiono wynagrodzenia, aczkolwiek tylko tym najmniej zarabiającym. Więc patrząc z tej perspektywy część osób w nowej strukturze może upatrywać poprawy sytuacji finansowej.
3. Marne związki zawodowe z którymi dodatkowo nikt się nie liczy. Najsilniejszym z nich ( choć właściwie należałoby napisać najbardziej widocznym ) jest ten reprezentowany przez Ludwińskiego. Tyle, tylko, że ten pan pod płaszczykiem związku zawodowego prowadzi swoją prywatną politykę pisaną przez małe i wielkie p. Małe bo u siebie wycina wszystkich mających inne zdanie od niego i wielkie bo tamten związek już dawno stał się przybudówką partii która grzebie wszystko co może zagrzebać.
4. Typowe stanowisko które daje się coraz bardziej zaobserwować - pracuję, robię swoje to może mnie nie wyrzucą. Przecież nie wymienią wszystkich - zwłaszcza tych na samym dole.

To by było wyglądało w skrócie.

Więc jeżeli będziecie myśleć o tym czy otworzyć swój związek także na pracowników skarbowości - to pomyślcie także o tych których nie widać na forum starej, stetryczałej i dodatkowo samolubnej panny "s". Nie każdy skarbowiec tam pisze, nie każdy skarbowiec tam zagląda bo efektem takiej czynności są powtarzające się jak mantra odruchy wymiotne.
Ale oczywiście potraktujcie mój wpis tylko jako opinię - "jeden ( bo pisze tylko we własnym imieniu ) głos z tej drugiej strony". Jeżeli ze mną nie będzie Wam po drodze - trudno. Jak już gdzieś wyżej napisałem - nic na siłę, zwłaszcza wbrew środowisku.

I jeszcze jedno zdanie - dla mnie jesteście przykładem bardzo dobrej roboty i integracji sporej części środowiska. Sporej bo przecież nie całej. Pod koniec ubiegłego roku uczestniczyłem w prowadzonym przez funkcjonariuszy celnych ( I.C. i U.C. wewnętrzne ) szkoleniu z zakresu prawa celnego i procedur celnych. Ludzie normalni jak inni ( skarbowcy, księgowi, samorządowcy czy sprzedawcy ) z którymi szło normalnie pogadać o czekającej nas rewolucji. Ale gdy wspomniałem, że czytuję wpisy na Celnikach.pl mogłem zaobserwować różne stanowiska tych samych normalnych ludzi. Od neutralnego "czytam ale nie piszę", poprzez niechętne "nie czytam bo szkoda czasu" po ewidentnie niepochlebne ( nie zacytuję bo mogłoby zostać odczytane jako obraźliwe ).

Także pisząc o skarbowcach nie myślcie, że to jest jedno środowisko. Są skarbowcy, są srarbowcy i jeszcze coś tam...
 
Ostatnia edycja:
Co myślicie o krokiecie do Barszczu?

Falcon UKS przestaje istnieć a niestety to co Ty proponujesz to jest podział.


Jaki znowu podział ??? Przyznaję, że nie rozumiem Twojej uwagi do @Falcona.

Jeśli ktoś do Barszczu zrobi krokiety, ktoś fasolę, a jeszcze ktoś inny "uszka" bądź jajko,
to czy za każdym razem nastąpi na święta zmiana "tradycji"?! Moim zdaniem nie!
W pewnych regionach Polski, nie barszcz jest świąteczną tradycją, a zupa rybna na kiszonej kapuście.
"Podziałem" by tu więc był (i to nie dla wszystkich), nie rodzaj "dodatków" lecz raczej zmiana jednego
z "dań głównych" ...
 
Celnicy.pl to dla mnie i dla wielu ludzi również z części skarbowej symbol, marka, jakość, niezłomność, wiarygodność , gwarancja sukcesu itd. w tym miejscu pozdrowienia dla panny barbary czy tam jakoś....

Służby celnej nie będzie, UKS nie będzie , nie będzie NIC .... Wobec tego niech pozostanie chociaż ... Celnicy.pl

Jestem przeciwko zmiany celników.pl na skarbowcy-celnicy.pl
 
Celnicy.pl to dla mnie i dla wielu ludzi również z części skarbowej symbol, marka, jakość, niezłomność, wiarygodność , gwarancja sukcesu itd.
I tak powinno zostać. Bo CELNICY.PL to jest to, co kolega napisał wyżej i wg mnie nie ma żadnej potrzeby, aby nazwę tę zmieniać :rolleyes:
 
Jaki znowu podział ??? Przyznaję, że nie rozumiem Twojej uwagi do @Falcona.

Jeśli ktoś do Barszczu zrobi krokiety, ktoś fasolę, a jeszcze ktoś inny "uszka" bądź jajko,
to czy za każdym razem nastąpi na święta zmiana "tradycji"?! Moim zdaniem nie!
W pewnych regionach Polski, nie barszcz jest świąteczną tradycją, a zupa rybna na kiszonej kapuście.
"Podziałem" by tu więc był (i to nie dla wszystkich), nie rodzaj "dodatków" lecz raczej zmiana jednego
z "dań głównych" ...

Mógłbym się z Tobą zgodzić ale wtedy obaj bylibysmy w błędzie.
 
kończąc napiszę, że nie istnieje uzasadnienie dla zmiany nazwy zz celnicy pl, a tylko ludzie złej woli o nieczystych intencjach mogą postulować takie działanie.
 
Mam pytanie do Przewodniczącego ZZ. Czy po wejściu w życie KAS w przypadku ucywilnienia części członków, mają się oni wypisać z ZZ, czy jest jednak jakaś inna koncepcja? Czy rozmawiamy tu o samej korekcie nazwy i włączeniu do ZZ pracowników cywilnych, czy też o pozostawieniu nazwy i wyłącznie członkach w mundurze? Trochę już się w tym pogubiłam ;)
 
Zatem nie zgadzaj się. Mógłbyś jednak wyjaśnić uwagę do @Falcona.
Doprawdy? Oczekujesz tłumaczenia tak oczywistej kwestii?
Niech będzie.
Nie doszukuję się w każdym wpisie metafizycznego odniesienia - Falcon napisał że widzi ludzi z UKS w szeregach związku a dlaczego nie innych z AP? to w mojej ocenie wprowadza podział/ograniczenie. Zakładając że ZZ Celnicy.pl zdecyduje się na przyjmowanie w szeregi członków innych niż z (niestety byłej) SC, co jak czytam wpisy nie jest takie niemożliwe.
Liczę że zaspokoiłem Twoją ciekawość Kolego Cat
 
Doprawdy? Oczekujesz tłumaczenia tak oczywistej kwestii?
...


Nie inaczej Szanowny Kolego, nie inaczej!

W ten sposób - jednak - zgodziłeś się ze mną i - o dziwo - dlatego wszyscy trzej mamy rację.

ps
Przypuszczam, że mogę się mylić co do Twojej tożsamości, gdyż zastosowane "łapanie za słówka",
częściej przypisuję kobietom. Zaznaczam, iż nikomu to w niczym nie umniejsza!
Pozdrawiam z nieustannym szacunkiem.
 
Z satysfakcją informuję, że ten kto proponował przed Zjazdem zmianę nazwy Związku przemyślał temat i na Zjeździe taki wniosek nawet nie został zgłoszony.
Wszyscy jesteśmy celnikami Rzeczypospolitej i takimi pozostaniemy w KAS.
Wejdźmy do KAS zjednoczeni. Zachowajmy i pielęgnujmy Naszą tożsamość.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Back
Do góry