• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co myślicie o korekcie w nazwie Związku?

jak coś jest dla wszystkich to nie zadba dobrze o nikogo

wyobraź sobie Sławek, że za rok w celnikach.pl będzie tylko 3 tys członków z obecnych i 5 tys nowych - cywili z kas

nie chcę się tu rozpisywać, ale każdy z nas może sobie wyobrazić sytuacje, w których interesy i oczekiwania funków i cywili będą rozbieżne

chociażby banaś będzie chciał wprowadzić jakieś dodatki - np za 50 mln

funkowie chcieliby wyższe za stopień, graniczne czy inne

a cywile np. kontrolerski czy jakiś tam inny

jak pogodzisz interesy i sprzeczne oczekiwania?

w którą stronę będziesz ciągnął?

może w ogóle opzz albo solidarność?

nie wiem czy będę funkiem, ale zapisywałem się do zz CELNIKÓW a nie skarbowców

ale stary już jestem, jeżeli zdecydujecie inaczej - nie potnę się ;)

ale to błąd - banaś nas podzielił, a my teraz chcemy się rozmyć w masie

a na marginesie - nikt nie broni kasowcom zapisać się do celników - mundurowym z uks napewno będzie bliżej do celników niż skarbowców

jeśli będę cywilem, to do skarbowych zz nie pójdę - obrzydliwa coroczna nagonka na owsiaka i wiele innych - nieładnie
 
poza tym, przyszłość SC-S wcale nie wygląda źle - w świetle problemów z uchodźcami, pomysłów unii - coraz bardziej realnych - na wspólną służbę celną unii, zmiany partii rządzącej w Polsce przy kolejnych wyborach - już po katastrofie budżetu itp.

jeszcze będzie wspaniale

może beze mnie - ale będzie
 
To, że SC powinna być odrębną strukturą, odrębną jednolitą służbą to wie 97% z Nas , bo tak wynika z ankiet.
Ba, ja uważam nawet, że z czasem obecny UCS się odłączy od KAS i stanie się odrębną formacją mundurową - zostanie nijako reaktywowana SC, tyle że z większymi zadaniami i kompetencjami. I do tego powinniśmy dążyć.
Każdy obecny funkc. celny powinien zachować mundur, gdyż to są prawa nabyte, a próba ucywilnienia to skandal międzynarodowy. Wciąż wierzę i walczę o to, by nie było ucywilnienia. Każdy funkc. celno-skarbowy i funkc. celny(od marca były f.c.) powinien nabyć prawo do emerytury mundurowej i to także jest i będzie zawsze główny cel Związku.

ZZ Celnicy PL to marka, logo znane w Polsce. Nie wolno nam zatracić tożsamości w KAS, to jasne.
Pojawił się jednak wniosek osoby z Zarządu o zmianę nazwy i w związku z tym taką dyskusję trzeba na spokojnie przejść. Mamy demokrację przecież. To jest tylko dyskusja i nie trzeba się denerwować, a szanować to, że można w tym Zwiazku się wypowiedzieć przed decyzją odpowiedniego gremium.

To jedno, a drugie to otwarcie na obecną skarbowość, bo jak pisze część z Was nazwa powinna zostać, a skarbowcy jak chcą niech się zapisują.
Pada powyżej argument, że skarbowcy byli za KAS. A ilu? Robił ktoś ankietę w skarbowości? Ja oceniam, że większość była przeciwko, wielu oczywiście było to obojętne, ale z pewnością mniejszość była za KAS.
W tej materii także trzeba przejść dyskusję, gdyż to co niektórzy napisali powyżej to są pytania typu:
-czy zamykamy Związek tylko na byłych funkcjonariuszy celnych(od marca) i pracowników SC
- a może zamykamy Związek tylko na funkcjonariuszy w KAS?

Rozsądne są wpisy, które powołują się na inne formacje mundurowe. Jak to tam funkcjonuje?
W Policji z mocy ustawy funkcjonariusze mogą mieć tylko jeden Związek i w nim się zrzeszać, w SG także, ale już w Państwowej Straży Pożarnej czy Służbie Więziennej mamy Związki Funkcjonariuszy i Pracowników. W roku 2015 na pikietach służb mundurowych uczestniczyliśmy z zz pracowników MSW i Policji. Była wyraźna tendencja do konsolidacji. Gdyby ustawa w Policji nie ograniczała, to pewnie w ZZ Policjantów byli by też pracownicy, tak jak w Służbie Więziennej i PSP ma to miejsce.

Nie jest to zatem żadne novum, że funkcjonariusze są w Związku z Pracownikami. Tak zresztą jest w ZZ Celnicy PL obecnie. Są odmienne postulaty i tendencje, ale to nie przeszkadza. W całej swojej działalności podejmowaliśmy także działania w interesie Pracowników i nie przeszkadzało to interesom Funkcjonariuszy.

A zatem z autopsji wiem, że jest możliwe takie prowadzenie Związku.

Są jednak obawy niektórych z Was, że skarbowcy zyskają większość w ZZ Celnicy PL i utraci on swoją tożsamość.
Uważam, że tak nie będzie, a jeśli byłaby taka tendencja, to można się przed tym zabezpieczyć statutowo. To także jest do dyskusji.

Jeszcze raz podkreślę - tożsamość ZZ CELNICY PL, tradycja związana ze SC, etos służby mundurowej, godność i honor funkcjonariuszy to priorytety Naszego Związku i tak pozostanie.
 
Ostatnia edycja:

zniesiono Służbe Celną a ZZ Celnicy.PL ma tradycje rozpoznawalną w całym kraju. Przecież po ucywilnieniu liczba członków wzrośnie bo tylko kompletni d*****le nie wspomogą składkami ZZ w walce przed Sądem. Nic nie zmieniajmy. Na razie wśród fc jest przekonanie że mnie to nie dotyczy i z automatu będę funkiem w KAS. natomiast po ucywilnieniu gdzie jak nie w ZZZ celnicy.pl szukać będą pomocy na drogach sądowych? teoretycznie każdy ucywilniony powinien wstąpić do ZZ (jeśli jeszcze tego nei zrobił) bo tylko wtedy wg. statutu ma szansę na reprezentowanie jego sprawy w pozwach zbiorowych.
 
Sławku, po co zmieniać nazwę związku ZZ Celnicy.PL, to marka sama w sobie, a czas pokaże czy należy ją zmienić. Przecież dzisiaj nikt nie wie gdzie będzie pełnił służbę/ pracował, dzisiaj skarbowcy jeżeli czują taką potrzebę mogą zasilać szeregi Naszego Związku.A my cóż, i tak czujemy się funkcjonariuszami.
 
Nie jestem przeciwny zapisywaniu się do Związku osób spoza SC.
Jeśli chcą, jeśli Nas popierają, to czemu nie ?
Jak zweryfikować Ich intencje ? Ano nie zmieniając nazwy, która jak piszą poprzednicy, jest już rozpoznawalna i jest MARKĄ.
Jeśli nie będzie Ich bolała nazwa CELNICY, to czemu nie ?
Pamiętajmy, że za parę m-cy ci z Nas, którzy zostaną cywilami, może zechcą zapisać się do Związku. Zabronić Im, bo zdarto z Nich mundur ?
Popatrzmy na "Solidarność". Nazwa ta sama, ale już skład chyba nie ten...
 
Jestem za. Jako funkcjonariuszka i członek Związku, która za chwile zostanie pozbawiona munduru
 
Ostatnia edycja:
Pozwolę sobie tu odpowiedzieć, choć sam do związku nie należę, bo jestem skarbowcem. Ale.... kiedyś byłem celnikiem. Rozumiem, że pytanie Sławek zadał członkom Związku. Najwyżej mnie wytniecie. Moje zdanie jest takie:
Do napisania tej wiadomości skłonił mnie tytułowy wpis na forum w sprawie zmiany nazwy związku i zaproszenia do niego ludzi ze skarbowości. Piszę tu, bo od 10 lat nie jestem już funkcjonariuszem, ale właśnie skarbowcem, a dokładniej komisarzem skarbowym w I(A)S. Trochę myślałem o wypowiedzi tutaj, by nie usłyszeć "spadaj na skarbowcy.pl". Nie zamierzam nigdzie spadać, bo gdzieś sympatia do dawnej formacji została. A pomysł dopuszczenia nas cywilnych skarbowców, w ramach tego nieszczęsnego KAS, do ZZ Celnicy.PL uważam za bardzo dobry. To prawda, że wielu ludzi z dzisiejszej skarbówki Wam kibicuje i podziwia stopień organizacji i osiągnięć. OK, emerytury mundurowe to temat osobny, ale sam fakt, że rząd z Wami rozmawiał, kluczył, ale jednak liczył się jako z istotną siłą społeczną, że był Wasz protest w mediach, to jest naprawdę coś. Tego w skarbowości nie ma. Tłumaczyłem wtedy moim kolegom o co w tym chodzi i wielu dopiero wtedy zaskoczyło, że celnicy są tak naprawdę służbą umundurowaną, ale nie mundurową.
Sam doświadczyłem, że jakiekolwiek próby zawiązania malutkiego ZZ w Izbie są pacyfikowane od razu jak kierownictwo się o tym dowie. Słyszałem jak mój pryncypał w czerwcu sarkał, że "chcielibyście jak celnicy, tylko protestować." No chcielibyśmy, bo jest o co.I sądzę, że to może nas w tym KAS połączyć. Wspólne pracownicze sprawy, wymagania na temat BHP, podziału środków na nagrody, przyjęć nowych osób, traktowania pracowników, etc. To są uniwersalne związkowe rzeczy i sprawy. Owszem skarbowości lotto sprawa emerytur. Ale czy chcecie być związkiem tylko od emerytur? Wiadomo, że żaden rząd nie da tych przywilejów ot, tak, choćby ze względów wizerunkowych, ale możecie mi wierzyć, że wielu skarbowców nie ma natury psa ogrodnika, żeby rzucać kłody pod nogi tym, którzy mają do tego prawo, czyli WAM. Jest wyrok TK i trzeba się tego domagać. Nikt u mnie w izbie nie tańczył z radości, że oto nadchodzi KAS, że celnicy dostaną po dupie, czy tym podobne brednie. Wielu natomiast chciałoby być w takim związku jak Wasz, z którym pracodawca czyli rząd się liczy i słucha, choćby niechętnie, ale jednak.
Kończąc swój przydługi wywód. Nie nazwa jest istotna. Niech nawet jako marka zostanie jak jest. Celnicy.PL mogą liczyć na poparcie ze strony nowych kolegów w KAS. Czy tego chcieliśmy czy nie jesteśmy razem w tym samym kociołku i mimo różnic, możemy w ramach tego samego ZZ na tym skorzystać zarówno jako pracownicy i funkcjonariusze KAS. Mogę sobie na to pozwolić, bo kilkanaście lat nosiłem ten sam mundur co Wy, a ostatnie 10 jestem cywilnym skarbowcem. Oczywiście decyzja należy do Was i rozumiem obawy. Ale nikt, kto życzy Wam źle, nie zapisze się do Waszego związku, tylko ci, którzy chcą razem coś osiągnąć.
 
Pomysł jest dobry, Celnicy PL to marka i jako taka powinna zostać.Przyszłość może jeszcze wymagać zrywu i działań oddolnych, pod nazwą skryje się pamiątka po protestach i wspomnienie po celnikach "niezłomnych".
 
Ja bym naszą nazwę zostawił choćby po to żeby SSC kłóć po oczach nazwą tych co z takim zapałem rozp......szył.
Celnicy.pl for ever
I have a dream; my jeszcze wrócimy
a poza tym jak ktoś ładnie powiedział; dłużej klasztora niż przeora
 
Ja bym naszą nazwę zostawił choćby po to żeby SSC kłóć po oczach nazwą tych co z takim zapałem rozp......szył.
Celnicy.pl for ever
I have a dream; my jeszcze wrócimy
a poza tym jak ktoś ładnie powiedział; dłużej klasztora niż przeora

To nie jest kwestia kogo kłóć po oczach, czy przywiązania do nazwy, grupy zawodowej. Pomyślcie o tych funkcjonariuszach (w tym członkach ZZ), którzy kiedy była potrzeba walczyli, pikietowali, a teraz prawdopodobnie zostaną obdarci z munduru i wtłoczeni w nowe, cywilne struktury. Czy oni są gorsi tylko dlatego, że jakiś urzędnik z MF postanowił, że ich zadania zostały "ucywilnione"? Jeśli tak, to ja dziękuję za taką solidarność.
 
Strategię dobiera się do sytuacji. Jeżeli korzyść przewyższa stratę to wybiera się korzyść. Związek by przetrwać, mieć siłę, sprostać oczekiwaniom musi ewauolować , dotyczy to także firmy związku.
Otwarcie związku wobec nowych struktur w obecnej sytuacji to wręcz obowiązek ! Efekt przerośnie oczekiwanie !
 
Pozwolę sobie tu odpowiedzieć, choć sam do związku nie należę, bo jestem skarbowcem. Ale.... kiedyś byłem celnikiem. Rozumiem, że pytanie Sławek zadał członkom Związku. Najwyżej mnie wytniecie. Moje zdanie jest takie:
Do napisania tej wiadomości skłonił mnie tytułowy wpis na forum w sprawie zmiany nazwy związku i zaproszenia do niego ludzi ze skarbowości. Piszę tu, bo od 10 lat nie jestem już funkcjonariuszem, ale właśnie skarbowcem, a dokładniej komisarzem skarbowym w I(A)S. Trochę myślałem o wypowiedzi tutaj, by nie usłyszeć "spadaj na skarbowcy.pl". Nie zamierzam nigdzie spadać, bo gdzieś sympatia do dawnej formacji została. A pomysł dopuszczenia nas cywilnych skarbowców, w ramach tego nieszczęsnego KAS, do ZZ Celnicy.PL uważam za bardzo dobry. To prawda, że wielu ludzi z dzisiejszej skarbówki Wam kibicuje i podziwia stopień organizacji i osiągnięć. OK, emerytury mundurowe to temat osobny, ale sam fakt, że rząd z Wami rozmawiał, kluczył, ale jednak liczył się jako z istotną siłą społeczną, że był Wasz protest w mediach, to jest naprawdę coś. Tego w skarbowości nie ma. Tłumaczyłem wtedy moim kolegom o co w tym chodzi i wielu dopiero wtedy zaskoczyło, że celnicy są tak naprawdę służbą umundurowaną, ale nie mundurową.
Sam doświadczyłem, że jakiekolwiek próby zawiązania malutkiego ZZ w Izbie są pacyfikowane od razu jak kierownictwo się o tym dowie. Słyszałem jak mój pryncypał w czerwcu sarkał, że "chcielibyście jak celnicy, tylko protestować." No chcielibyśmy, bo jest o co.I sądzę, że to może nas w tym KAS połączyć. Wspólne pracownicze sprawy, wymagania na temat BHP, podziału środków na nagrody, przyjęć nowych osób, traktowania pracowników, etc. To są uniwersalne związkowe rzeczy i sprawy. Owszem skarbowości lotto sprawa emerytur. Ale czy chcecie być związkiem tylko od emerytur? Wiadomo, że żaden rząd nie da tych przywilejów ot, tak, choćby ze względów wizerunkowych, ale możecie mi wierzyć, że wielu skarbowców nie ma natury psa ogrodnika, żeby rzucać kłody pod nogi tym, którzy mają do tego prawo, czyli WAM. Jest wyrok TK i trzeba się tego domagać. Nikt u mnie w izbie nie tańczył z radości, że oto nadchodzi KAS, że celnicy dostaną po dupie, czy tym podobne brednie. Wielu natomiast chciałoby być w takim związku jak Wasz, z którym pracodawca czyli rząd się liczy i słucha, choćby niechętnie, ale jednak.
Kończąc swój przydługi wywód. Nie nazwa jest istotna. Niech nawet jako marka zostanie jak jest. Celnicy.PL mogą liczyć na poparcie ze strony nowych kolegów w KAS. Czy tego chcieliśmy czy nie jesteśmy razem w tym samym kociołku i mimo różnic, możemy w ramach tego samego ZZ na tym skorzystać zarówno jako pracownicy i funkcjonariusze KAS. Mogę sobie na to pozwolić, bo kilkanaście lat nosiłem ten sam mundur co Wy, a ostatnie 10 jestem cywilnym skarbowcem. Oczywiście decyzja należy do Was i rozumiem obawy. Ale nikt, kto życzy Wam źle, nie zapisze się do Waszego związku, tylko ci, którzy chcą razem coś osiągnąć.
Tax.uniforme, to jest fantastyczny wpis na tym forum. Mówiąc za siebie, dziękuję. ☺
 
Nazwa Celnicy.pl to nasza świętość nasza tradycja, nasza walka i honor. Jesli zmienimy nazwę to tak jakbyśmy przyznali racje banasiowi i zaparli sie naszego dziedzictwa.
A dla tych co tak bardzo chcą zmienić nazwę to proponuję nazwę BEZROBOTNI, SKARBOWCY, CELNICY.PL. Bo niby dla czego chcecie zrobić ukłon w stosunku do naszych ucywilnianych kolegów a wywalanych kolegów na zbity pysk po 20 paru latach służby nie? A czym oni się różnią? Nikt z nas nie wie w jakiej sie znajdzie grupie bo to taka wredna i podła zmiana.
 
Dzwoniło do mnie już kilku pracowników Urzędów Skarbowych i UKS, którzy deklarują chęć przystąpienia do Naszego Związku. Mówią, że są pod wrażeniem sposobu prowadzenia działalności przez Nasz Związek, jego transparentności, zorganizowania i uporządkowania.
Na Zjeździe Nadzwyczajnym będziemy w Statucie wprowadzać zmiany, które umożliwią zrzeszanie się w naszym Związku wszystkich pracowników i funkcjonariuszy KAS.
Chcemy jednoczyć środowiska skarbowców i celników. Uważam, że ktoś na siłę wprowadza sztuczne podziały. ktoś ma w tym interes.

Wewnątrz Związku pojawiła się propozycja by zmienić także nazwę Związku na np. ZZ SKARBOWCY I CELNICY PL

Co o tym myślicie? Proszę członków Związku o wypowiedzi, tak aby delegaci na Zjazd wiedzieli jakie są głosy na ten temat i mogli się także z nimi zapoznać - o to zadbam na Zjeździe jeśli pojawi się wniosek o zmianę nazwy. Jakie inne nazwy proponujecie, jeśli akceptujecie ten kierunek?



Ps. Oczywiście na Zjeździe będziemy przede wszystkim zajmować się zapewnieniem ochrony prawnej na moment przekształcenia i skutecznego dochodzenia prawa do emerytury mundurowej i innymi ważnymi bieżącymi sprawami, jednak tę kwestię jw. chciałbym poddać pod dyskusję szerszą.

Nie zgadzam się i zakładam KOC --Komitet Obrony Celnicy pl
 
żadnych zmian w nazwie związku. szlachectwo zobowiązuje. po likwidacji formacji przyszedł czas na likwidację symboli. so help as God.

[video=youtube;BAcilJqGcMY]https://www.youtube.com/watch?v=BAcilJqGcMY[/video]





Nazwa Celnicy.pl to nasza świętość nasza tradycja, nasza walka i honor. Jesli zmienimy nazwę to tak jakbyśmy przyznali racje banasiowi i zaparli sie naszego dziedzictwa.
A dla tych co tak bardzo chcą zmienić nazwę to proponuję nazwę BEZROBOTNI, SKARBOWCY, CELNICY.PL. Bo niby dla czego chcecie zrobić ukłon w stosunku do naszych ucywilnianych kolegów a wywalanych kolegów na zbity pysk po 20 paru latach służby nie? A czym oni się różnią? Nikt z nas nie wie w jakiej sie znajdzie grupie bo to taka wredna i podła zmiana.
 
Ja też się zapisuję. :) Będę bronił nazwy ZZ Celnicy PL jak wniosek o zmianę nazwy zostanie ponowiony na Zjeździe.
Mnie tez tam zapiszcie. Zmiana nazwy związku, co za szalony pomysł. Na jaki? Skoro KAS to może KASIARZE PL.
CELNICY PL to instytucja, synonim tego , co najlepsze w Służbie Celnej - wspaniałych, niepokornych, ceniących swój honor i godność ludzi. Jestem za CELNICY PL.
 
nie ma co ukrywać, zmiana nazwy to tylko pretekst do przejęcia kontroli na niezależnym, w miarę możliwości skutecznym związkiem zawodowym. który może panasiowi narobić koło pióra. stąd te podchody.

ma zostać, tak jak jest w sferze organizacyjnej. chętni oczywiście powinni mieć możliwość złożenia deklaracji w związku ze zmianą struktury organizacyjnej.
 
Nazwa Celnicy.pl to nasza świętość nasza tradycja, nasza walka i honor. Jesli zmienimy nazwę to tak jakbyśmy przyznali racje banasiowi i zaparli sie naszego dziedzictwa.
A dla tych co tak bardzo chcą zmienić nazwę to proponuję nazwę BEZROBOTNI, SKARBOWCY, CELNICY.PL. Bo niby dla czego chcecie zrobić ukłon w stosunku do naszych ucywilnianych kolegów a wywalanych kolegów na zbity pysk po 20 paru latach służby nie? A czym oni się różnią? Nikt z nas nie wie w jakiej sie znajdzie grupie bo to taka wredna i podła zmiana.


bardzo trafnie ;)

popieram
 
Back
Do góry