• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co myślicie o korekcie w nazwie Związku?

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Dzwoniło do mnie już kilku pracowników Urzędów Skarbowych i UKS, którzy deklarują chęć przystąpienia do Naszego Związku. Mówią, że są pod wrażeniem sposobu prowadzenia działalności przez Nasz Związek, jego transparentności, zorganizowania i uporządkowania.
Na Zjeździe Nadzwyczajnym będziemy w Statucie wprowadzać zmiany, które umożliwią zrzeszanie się w naszym Związku wszystkich pracowników i funkcjonariuszy KAS.
Chcemy jednoczyć środowiska skarbowców i celników. Uważam, że ktoś na siłę wprowadza sztuczne podziały. ktoś ma w tym interes.

Wewnątrz Związku pojawiła się propozycja by zmienić także nazwę Związku na np. ZZ SKARBOWCY I CELNICY PL

Co o tym myślicie? Proszę członków Związku o wypowiedzi, tak aby delegaci na Zjazd wiedzieli jakie są głosy na ten temat i mogli się także z nimi zapoznać - o to zadbam na Zjeździe jeśli pojawi się wniosek o zmianę nazwy. Jakie inne nazwy proponujecie, jeśli akceptujecie ten kierunek?

Ps. Oczywiście na Zjeździe będziemy przede wszystkim zajmować się zapewnieniem ochrony prawnej na moment przekształcenia i skutecznego dochodzenia prawa do emerytury mundurowej i innymi ważnymi bieżącymi sprawami, jednak tę kwestię jw. chciałbym poddać pod dyskusję szerszą.
 
Sławek nie obraź sie ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem zmiany nazwy naszego związku. Nie dajmy sie zwariować, jesteśmy celnikami i tak niech zostanie. Taki sam mam stosunek do przyjmowania skarbowców do naszego związku. Cele funkcjonariuszy i skarbowców są odmienne. My walczymy o emki i to żebyśmy zostali funkcjonariuszami. Te tematy skarbowców nie interesują oni maja inne problemy które z kolei nas nie interesują. Czy skarbowców będą interesować rozprawy w sądzie które nas czekają o ucywilnienie lub emki?Jeżeli zaczniemy przyjmować skarbowców to nasze cele sie rozmyją i zamiast zajmować sie procesami sądowymi uwikłamy sie w jakieś ich problemy. Do celników należę od pierwszego dnia jak powstał nasz związek i nigdy nie miałem wątpliwości że dobrze zrobiłem zapisując się do naszego związku ale jeśli do naszego związku zaczniemy przyjmować cywili ze us to w takim razie nie będzie to już mój związek.
 
W Naszym Związku już od dawna są pracownicy cywilni zatrudnieni w Służbie Celnej i wszystkie argumenty jakie przywołałeś są tutaj także w mocy. Czy to w jakikolwiek sposób rozmyło nasze cele?
 
Ostatnia edycja:
Celników jest 14,5 tyś. pracowników us jest 5 razy więcej. Na dzień dzisiejszy ilu jest funkcjonariuszy w naszym związku a ile cywili, możesz to podać? Miejmy swój honor i nie odbierajmy sobie tego co inni chcą nam odebrać i z czego jesteśmy dumni. Sławek ja wiem że dla Ciebie to może jest jakaś pokusa więcej członków więcej pieniędzy ze składek itd. Ale składki i pieniądze to nie wszystko, pomyśl o ludziach którzy Tobie zaufali nie wbijaj nam noża w plecy. Bo za jakiś czas to może nawet nikt nie będzie pamiętał, że byli w tym związku jacyś celnicy. Mamy swoje sprawy pilnujmy ich i nie rozdrabniajmy się.
 
Trzeba pamiętać o jednym drobnym szczególe. Po wejściu w życie KAS-u część funkcjonariuszy zostanie cywilami ( będziemy z tym walczyć jako związek ). Część cywili (np. z UKS-u, wywiadu? ) zostanie funkcjonariuszami. Sytuacja funkcjonariuszy zawsze będzie inna niż pracowników cywilnych. Trzeba myśleć o pracujących w KAS, nie zależnie czy są funkcjonariuszami czy cywilami ( zresztą jest to ustawowy obowiązek związku ). Nie możemy się zamykać tylko w swoim gronie, " kto nie idzie naprzód ten się cofa". Co do zmiany nazwy nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Gdyby jednak pojawił się dobry pomysł, to kto wie....
 
Ostatnia edycja:
Dzwoniło do mnie już kilku pracowników Urzędów Skarbowych i UKS, którzy deklarują chęć przystąpienia do Naszego Związku. Mówią, że są pod wrażeniem sposobu prowadzenia działalności przez Nasz Związek, jego transparentności, zorganizowania i uporządkowania.
Na Zjeździe Nadzwyczajnym będziemy w Statucie wprowadzać zmiany, które umożliwią zrzeszanie się w naszym Związku wszystkich pracowników i funkcjonariuszy KAS.
Chcemy jednoczyć środowiska skarbowców i celników. Uważam, że ktoś na siłę wprowadza sztuczne podziały. ktoś ma w tym interes.

Wewnątrz Związku pojawiła się propozycja by zmienić także nazwę Związku na np. ZZ SKARBOWCY I CELNICY PL

Co o tym myślicie? Proszę członków Związku o wypowiedzi, tak aby delegaci na Zjazd wiedzieli jakie są głosy na ten temat i mogli się także z nimi zapoznać - o to zadbam na Zjeździe jeśli pojawi się wniosek o zmianę nazwy. Jakie inne nazwy proponujecie, jeśli akceptujecie ten kierunek?

Ps. Oczywiście na Zjeździe będziemy przede wszystkim zajmować się zapewnieniem ochrony prawnej na moment przekształcenia i skutecznego dochodzenia prawa do emerytury mundurowej i innymi ważnymi bieżącymi sprawami, jednak tę kwestię jw. chciałbym poddać pod dyskusję szerszą.
Sz. P. Przew.
Pragnę zwrócić uwagę, że skarbowcy i pracownicy uks swoją bierną, a czasami wręcz służalczą [balerinki] postawą de facto poparli i wprowadzili kas. O ile się nie mylę, to nasz zz zawsze był przeciwny tej reformie. Czy oznacza to, że teraz członkami zz będą mogły zostać osoby, nie identyfikujące się z oficjalnym stanowiskiem związku? Czy przed uchwaleniem kas były jakieś przeciwwskazania do wstępowania skarbowców w szeregi naszego zz? Dlaczego akurat teraz, a nie wcześniej? Jaka jest gwarancja, że takie osoby w krytycznym momencie, np. w trakcie ewentualnych protestów, sporów, poprą działania zz, a nie wręcz przeciwnie. Przecież nie mamy własnego "kontrwywiadu", w jaki sposób weryfikować lojalność takich ludzi? Ich dotychczasowa postawa, w mojej ocenie, bardzo mocno świadczy przeciwko nim. Największymi i jedynymi ofiarami reformy są celnicy. Czy nie jest oportunizmem, zgłaszanie się do najbardziej prężnego zz w strukturach podległych mf, by bronił interesów nowych członków, tych którzy ostentacyjnie gardzili naszymi interesami w trakcie uchwalania kas? Z całym szacunkiem GŁOS PRZECIW, no chyba, że jakaś sensowna weryfikacja wcześniej.
I nazwa jeżeli już to CELNICY I SKARBOWCY.PL, nigdy na odwrót. Zresztą brzmi to tak samo ładnie jak Służba Celno-Skarbowa. Taką nazwę wymyślił jakiś geniusz w mf, nie kopiujmy fatalnych wzorców. Ja proponuję nazwę ZZ Ofiar Dobrej Zmiany.pl :)
 
Ostatnia edycja:
Wczoraj miałam napisać kilka słów , które poniżej , ale jakoś zeszło..dzisiaj ,,zabierając,,się za pisanie, pomyślałam : zaraz zacznie zapraszać skarbowców! Otwieram forum a tu proszę!
Nie! To jest nasz ZZ i nasze forum, uwłaszczają nas cywile a teraz to! Żenada! Licz się z tym ,że po zmianie zostaniesz , ale już z tymi nowymi członkami , bynajmniej beze mnie i zapewniam Cię ,że pociągnę za sobą innych z mojej izby.
Jeszcze jedno , odnośnie wczorajszego apelu i tego co na zakończeniu.
Sławku; apelowałeś nie razâ.. długo jeszcze zamierzasz ,,prosić,, o członkostwo?! okaż szacunek swoim starym członkom, którzy chcieli i przystąpili i PIE..... TO !!
Czerwiec pokazał, że nie trzeba być członkiem żeby wiedzieć jak się zachować i mieć jaja, jak i to że członek może być wszą (a dla mf nie ma jak widzisz znaczenia czy zz ma kilkudziesięciu czy tysiące członków) Szanuj/my się.
Teraz mróweczki z czerwca po premiach i awansach, większość w nowych jednostkach mają spić śmietankę w zz.celnicy.pl w postaci darmowej ochrony prawnej?
PS.
Właśnie wchodzisz na prostą drogę do rozp... tego co tyle lat budowaliśmy.gratulacje
 
Ostatnia edycja:
Trzeba pamiętać o jednym drobnym szczególe. Po wejściu w życie KAS-u część funkcjonariuszy zostanie cywilami ( będziemy z tym walczyć jako związek ). Część cywili (np. z UKS-u, wywiadu? ) zostanie funkcjonariuszami. Sytuacja funkcjonariuszy zawsze będzie inna niż pracowników cywilnych. Trzeba myśleć o pracujących w KAS, nie zależnie czy są funkcjonariuszami czy cywilami ( zresztą jest to ustawowy obowiązek związku ). Nie możemy się zamykać tylko w swoim gronie, " kto nie idzie naprzód ten się cofa". Co do zmiany nazwy nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Gdyby jednak pojawił się dobry pomysł, to kto wie....

Popatrz na związki np. w policji funkcjonariusze mają swoje a cywilni pracownicy policji swoje to niby dla czego w srasie ma być inaczej? Inne problemy maja funkcjonariusze a inne cywile to chyba logiczne. Ci funkcjonariusze z nas którzy na siłę zostaną ucywilnieni jak najbardziej powinni mieć prawo być w celnikach pl. to też jest dla mnie logiczne. Jeszcze raz zobacz jak sprawa przynależności do związków zawodowych wyglądają w innych słuzbach mundurowych i pomyśl.
 
przeciez nikt kto bedzie sie chcial zapisac nie zostanie odprawiony wiec cywile i nowi funkowie beda sie mogli zapisywac bez wzgledu na nazwe. teoretycznie jesli bedzie duzo cywili w zwiazku to zgodnia z zasadami demokracji beda mogli miec wplyw na dzialalnosc. ja uwazam, ze nazwa Celnicy.pl ma tradycje i to do tego bardzo chlubną, jest to najlepszy zwiazek w cle a pewnie jeden z lepszych w Polsce. Taka tradycja powinna byc chroniona i szanowana. Mysle, ze warto chronic pamiec o tym, co zostalo zrobione, jaki wysilek i mobilizacja funkow sie wiaze z ta nazwa. Wiec chronmy historie i tozsamosc.
 
Wszystko ładnie i pięknie, ale jak zauważył Mariusz wielu celników zostanie cywilami i wtedy być może przeciągnie ich na swoja stronę inny związek z argumentem: celnicy.pl walczą tylko o interesy funkcjonariuszy, a was mają w ...... Nazwa jak najbardziej może pozostać, ale chyba czas się otworzyć na nową rzeczywistość. Już niedługo nie będzie nas i was tylko my.
 
Ostatnia edycja:
Im więcej osób w związku, tym lepiej. Nie ma potrzeby wprowadzać podziałów na cywili i mundurowych. Związek może skutecznie walczyć o prawa jednych, jak i drugich, a ilość członków będzie przekładać się na siłę oddziaływania.
Nazwy nie powinno się zmieniać, jest już trwale wbita w świadomość i świadczy o korzeniach.
 
Wszystko ładnie i pięknie, ale jak zauważył Mariusz wielu celników zostanie cywilami i wtedy być może przeciągnie ich na swoja stronę inny związek z argumentem: celnicy.pl walczą tylko o interesy funkcjonariuszy, a was mają w ...... Nazwa jak najbardziej może pozostać, ale chyba czas się otworzyć na nową rzeczywistość. Już niedługo nie będzie nas i was tylko my.

A niby to jakimi innymi argumentami przeciągnie na siłę ucywilnianych funkcjonariuszy inny związek, czy tym że przed sądem będzie walczył o ich emki lub bezprawnie zabrane mianowania? Nie pisz bzdur gościu.
Sławek proszę Cie zamknij ten temat bo to jest jakas paranoja.
 
Mario97. Korektę nazwy Związku zaproponował ktoś z Zarządu, jak więc widzisz, ludzie mają różne zadnie na ten temat, dlatego nie unikniemy tej dyskusji. Powinieneś docenić to, że możesz się wypowiedzieć i Twój głos będzie powtórzony na Zjeździe nawet jak Ciebie tam nie będzie, a nie zdecyduje tylko ktoś poza Tobą.

Ktoś pisał o skarbowcach wspominając baletnice. Pamiętam to wydarzenie, ale dlaczego wrzucasz do jednego worka? To poparcie dla KAS należy utożsamiać z jednym z ZZ działających w skarbowości. Inny ZZ także od samego początku popierał KAS. Ci ludzie do Nas raczej się nie zapiszą. Ja natomiast pamiętam gro wpisów skarbowców, którzy podziwiali Nas za działania przeciwko KAS. Na tych z pewnością można liczyć. Oni nie protestowali, bo nie mieli jak, gdyż ZZ w skarbowości nic nie robiły w tym kierunku.

Foremka. Nie kieruj się w życiu zawiścią, bo to prowadzi do wszelkiego dalszego zła, agresji, wrogości, nienawiści, itd. Nigdy nie zaznasz pokoju, jeśli zawiść dopuścisz.
 
Mario97. Korektę nazwy Związku zaproponował ktoś z Zarządu, jak więc widzisz, ludzie mają różne zadnie na ten temat, dlatego nie unikniemy tej dyskusji. Powinieneś docenić to, że możesz się wypowiedzieć i Twój głos będzie powtórzony na Zjeździe nawet jak Ciebie tam nie będzie, a nie zdecyduje tylko ktoś poza Tobą.

Ktoś pisał o skarbowcach wspominając baletnice. Pamiętam to wydarzenie, ale dlaczego wrzucasz do jednego worka? To poparcie dla KAS należy utożsamiać z jednym z ZZ działających w skarbowości. Inny ZZ także od samego początku popierał KAS. Ci ludzie do Nas raczej się nie zapiszą. Ja natomiast pamiętam gro wpisów skarbowców, którzy podziwiali Nas za działania przeciwko KAS. Na tych z pewnością można liczyć. Oni nie protestowali, bo nie mieli jak, gdyż ZZ w skarbowości nic nie robiły w tym kierunku.

Foremka. Nie kieruj się w życiu zawiścią, bo to prowadzi do wszelkiego dalszego zła, agresji, wrogości, nienawiści, itd. Nigdy nie zaznasz pokoju, jeśli zawiść dopuścisz.

Wbij sobie, że wszystko co się działo, było oddolną inicjatywą i gdyby nie ludzie nic byś nie osiągnął!
Wsadź sobie gdzieś, głodne kawałki o zawiści i pokoju ! Bo chyba naprawdę nie wiesz co się wydarzyło!
..no tak..ale Ty już , jak widać urządzasz się w tej dupie , w której jesteśmy i śnisz .....??
Nawrócony Mentor!
 
Czy liczebność związku zawodowego sprzyja większej skuteczności? Kto będzie miał więcej do powiedzenia Szef KAS, Dyrektor IAS, czy może Naczelnik UC-S? Czy wszyscy celnicy zapisali się do ZZ Celnicy PL?

Czy w związku z tym należy zamknąć się w wąskim, mundurowym środowisku, czy może otworzyć na cywili ze skarbówki? Naprawdę uważacie, że lepiej pójść drogą ZZ Szczególnego Nadzoru i Akcyzy? Ktoś słyszał o nich? Ktoś tam jeszcze należy?

Życie jest dynamiczne i przynosi wciąż nowe zmiany. Każdy, organizacje też, muszą odpowiadać na wyzwania i dostosowywać się do sytuacji albo przejdą do historii.

Spójrzmy, co się dzieje. Na forum ujadają różnej maści pieski starając się podgryzać Siwego, lub siać dezinformację, szkalować związek. W związku z reformą każą nam wypełniać jakieś specjalne oświadczenia o potrącaniu składek. To wszystko ma doprowadzić do zredukowania związku. Słabsi odpadną, ale działać trzeba dalej.
 
Mario97. Korektę nazwy Związku zaproponował ktoś z Zarządu, jak więc widzisz, ludzie mają różne zadnie na ten temat, dlatego nie unikniemy tej dyskusji. Powinieneś docenić to, że możesz się wypowiedzieć i Twój głos będzie powtórzony na Zjeździe nawet jak Ciebie tam nie będzie, a nie zdecyduje tylko ktoś poza Tobą.

Ktoś pisał o skarbowcach wspominając baletnice. Pamiętam to wydarzenie, ale dlaczego wrzucasz do jednego worka? To poparcie dla KAS należy utożsamiać z jednym z ZZ działających w skarbowości. Inny ZZ także od samego początku popierał KAS. Ci ludzie do Nas raczej się nie zapiszą. Ja natomiast pamiętam gro wpisów skarbowców, którzy podziwiali Nas za działania przeciwko KAS. Na tych z pewnością można liczyć. Oni nie protestowali, bo nie mieli jak, gdyż ZZ w skarbowości nic nie robiły w tym kierunku.

Foremka. Nie kieruj się w życiu zawiścią, bo to prowadzi do wszelkiego dalszego zła, agresji, wrogości, nienawiści, itd. Nigdy nie zaznasz pokoju, jeśli zawiść dopuścisz.

Sz. P. Przew. musi wziąć też pod uwagę fakt, że ja niekoniecznie chcę być w jednej organizacji związkowej z osobami, które mocno przyczyniły się do uchwalenia tej reformy, które wielokrotnie wyrażały się o nas, funkcjonariuszach z pogardą, nawet na naszym forum, nie wspominając o forum skarbowcy.pl. Poza tym, nie podoba mi się, że już mamy być wielkimi przyjaciółmi, siłowe scalenie pewnych struktur wcale nie oznacza ich integracji społecznej. Służba Celna powinna być odrębną strukturą i nie ma nic wspólnego z urzędami skarbowymi. Musi Pan być świadomy, iż część nazwijmy to, konserwatywnych członków zz, obwiniających skarbowców o wejście kas [ja się do nich zaliczam], może opuścić związek. I faktycznie, wygląda to tak, że się w tej dupie zaczynamy urządzać...
 
pomysł jest na dzisiaj niepotrzebny i raczej nieprzemyślany.
mamy obowiązek jako autonomiczny związek takim pozostać do zakończenia wszystkich spraw związanych ze statusem każdego funkcjonariusza celnego, który w chwili obecnej pełni służbę.
nie czas na dyskusję o wspólnych związkach, przyszłość pokaże czy jest solidarność między nami i naszymi koleżankami i kolegami ze skarbówki.
wówczas można będzie wrócić do form współpracy, teraz wystarczy np. federacja związków.

mamy również obowiązek zachować etos służby dla tradycji i odrębność pod godłem CELNICY jest bardzo ważna !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry