• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Standy2 jeżeli się nie zastanawiałeś to digital odpowiedział dlaczego tak jest cyt: Ma rację znam nawet takiego co wyleciał kilka lat temu ,wszyscy go przestali znać,a wszędzie go było pełno wszystko załatwiał bez problemu jak był w służbie ,dziś jest w szoku sam mi to powiedział,jest traktowany jak czarna owca." Jak się całe życie było paniskiem z pustą łepetyną który był panem życia i śmierci na pasie to się nie dziw.
 
Standy2 jeżeli się nie zastanawiałeś to digital odpowiedział dlaczego tak jest cyt: Ma rację znam nawet takiego co wyleciał kilka lat temu ,wszyscy go przestali znać,a wszędzie go było pełno wszystko załatwiał bez problemu jak był w służbie ,dziś jest w szoku sam mi to powiedział,jest traktowany jak czarna owca." Jak się całe życie było paniskiem z pustą łepetyną który był panem życia i śmierci na pasie to się nie dziw.

skoro tak uważasz to dla mnie jesteś gnojem. nawet nie wiesz jak to jest stać na mrozie, deszczu i wietrze........trzy ci w cztery!
 
Jeśli nie czujesz zobowiązań moralnych to Twoja sprawa.
Mnie bardziej nurtuje ważniejszy problem. Rozumiem, że nie ma gwarancji zatrudnienia, ale gdzie mam się stawić i co robić od 1.03, jeśli propozycji również nie ma i ponoć nie będzie? Czy to będzie praca "na czarno"? Podobno ukrócono praktyki zatrudniania "na gębę" i "umowa później, bez pośpiechu". W urzędzie to raczej powinno być legalne zatrudnienie, a nie "pracuj, a umowa jak się wykażesz"...

Ustawa wprowadzająca automatycznie przedłuża stosunek służby funkcjonariuszy po 1 marca ze służby w SC do służby w SCS. Więc jeśli do 28 lutego nie dostaniesz informacji o zmianie miejsca wykonywania służby to 1 marca masz się stawić do służby w tym samym miejscu co 28 lutego, z mocy prawa już jako funkcjonariusz SCS. Problem jest potem, bo na mocy tej samej ustawy ten stosunek służby w SCS wygasa jeśli nie przyjmiesz nowych warunków (do 31 sierpnia) lub zmienia się w nowy, przed 31 maja.

To wszystko jest w ustawie.
 
niepotrzebne polemiki najczęściej wynikają z braku czytania ze zrozumieniem.
wszyscy mamy prawo mieć pogląd i wszyscy mamy prawo do jego literalnego rozumienia.
bzdura się nie obroni, opinia czy pogląd tak.
na tym polega dialog i wymiana zdań, nie ma czasu na jałowe dywagacje.
weźmy się w garść bo jeden lider i związek tego nie udźwignie.
tym bardziej bez waszej deklaracji.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
skoro tak uważasz to dla mnie jesteś gnojem. nawet nie wiesz jak to jest stać na mrozie, deszczu i wietrze........trzy ci w cztery!

Gnoja to sobie poszukaj wokoło siebie, ja wiem co to jest stać po 12 godzin w mrozie i upale, wystarczająco dużo czasu odsłużyłem na przejściu tak więc nie do mnie ta mowa
 
Ustawa wprowadzająca automatycznie przedłuża stosunek służby funkcjonariuszy po 1 marca ze służby w SC do służby w SCS. Więc jeśli do 28 lutego nie dostaniesz informacji o zmianie miejsca wykonywania służby to 1 marca masz się stawić do służby w tym samym miejscu co 28 lutego, z mocy prawa już jako funkcjonariusz SCS. Problem jest potem, bo na mocy tej samej ustawy ten stosunek służby w SCS wygasa jeśli nie przyjmiesz nowych warunków (do 31 sierpnia) lub zmienia się w nowy, przed 31 maja.

To wszystko jest w ustawie.

Wiem o tych zapisach, to jednak dalej jest dla mnie kuriozalne, że moją pracę (no dobra, niech będzie patetycznie: służbę), regulują jakieś "przepisy przejściowe". Nie mam umowy, angażu,niczego, mam nieważną legitymację organu, który już nie istnieje. Oczywiście mowa o marcu.
 
Wiem o tych zapisach, to jednak dalej jest dla mnie kuriozalne, że moją pracę (no dobra, niech będzie patetycznie: służbę), regulują jakieś "przepisy przejściowe". Nie mam umowy, angażu,niczego, mam nieważną legitymację organu, który już nie istnieje. Oczywiście mowa o marcu.

Teraz też nie masz umowy, a legitymacje zachowują ważność bodajże przez trzy lata.
 
Legitymacja jest ważna jeszcze przez trzy lata. Umowa będzie albo i nie. Widzisz jeszcze jakiś problem w przepisach przejściowych?
 
może ktoś posiada tzw . znak graficzny Kas
Jak to ma wyglądać ?:cool:
 
Ostatnia edycja:
Dyskusja i inne opinie są w wątku:
Przepisy prawa (ustawy, rozporządzenia...) i dyskusję na temat tych przepisów
 
Projektowana ustawa ma na celu przede wszystkim wprowadzenie zmian dostosowawczych związanych z faktem, że ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1947 i 2255 oraz z 2017 r. poz. 88) oraz ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1948 i 2255) były procedowane w Parlamencie równocześnie z ustawą nowelizującą ustawę o podatku od towarów i usług oraz ustawą nowelizującą ustawę – Prawo o ruchu drogowym i nie istniała możliwość uzgodnienia ich treści.
Ponadto w przedmiotowym projekcie ustawy zamieszczono przepisy, które mają na celu usprawnienie utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej.
 
Wow! ciekawe co bedą zmieniać? projekt jest jeszcze niedostępny

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12295108

Projekt ustawy o zmianie ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej i ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej

Między innymi muszą dograć kwestię z ponownym rozpatrzeniem sprawy od decyzji wydanych w I instancji przez dyrektora uksu. Tak im jakoś umknęło plus trochę kosmetologii...
Fajny pomysł z tym Waszym znakiem i sztandarem dla całej KAS. Wielu ludziom u nas się to podoba - niestety wejść na skarbowców i podyskutować z wafelkami nie dam rady - zbanowali mnie jakiś czas temu.
 
Back
Do góry