• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Witam wszystkich, ja jestem już poza służbą i bardzo się cieszę ze podjąłem tą decyzję ( z zasadzie to muszę podziękować pis-owi za to).
Czytam to nasze-no już teraz tylko wasze forum i tak się zastanawiam-dlaczego ,skoro jesteście wszyscy takimi super fachowcami, biegłymi w prawie celnym, podatkowym a może bardziej ogólnie-gospodarczym, nie spróbujecie sił na zewnątrz ?
 
Witam wszystkich, ja jestem już poza służbą i bardzo się cieszę ze podjąłem tą decyzję ( z zasadzie to muszę podziękować pis-owi za to).
Czytam to nasze-no już teraz tylko wasze forum i tak się zastanawiam-dlaczego ,skoro jesteście wszyscy takimi super fachowcami, biegłymi w prawie celnym, podatkowym a może bardziej ogólnie-gospodarczym, nie spróbujecie sił na zewnątrz ?

A po ilu latach i gdzie odszedłes nasz orle?
 
Zacząłem w cle jeszcze za komuny więc trochę latek się nazbierało, w tym roku było by 30 ale jak tylko pislandia naznaczyła nowego szefa trzeba było podjąć decyzję- czekać jak to wszystko się zawali czy też pójść na zewnątrz bo kto pierwszy ten lepszy, mniejszy tłok na rynku pracy.
 
Ostatnia edycja:
przeszedleś na "ciemną stronę mocy?"- bo jak powiedział jeden z filmu PSy - " jeszcze nie słyszalem, żeby któremuś z nas dali robotę. No chyba, że wykidajły"
 
Standby2, ale mnie ubawiłeś, zastanów się gdzie jest ta ciemna strona mocy. Jeżeli na serio porównujesz służbę celnika ze służbą w bezpiece to nie mamy o czym rozmawiać.
 
Masz rację!!! Jak nie w cle to w innej branży się odnajdziemy.Celnik jest trudny do zabicia,zbyt wielu próbuje lub probowalo nas zniszczyć !Nie można się poddawać :)
 
Masz rację!!! Jak nie w cle to w innej branży się odnajdziemy.Celnik jest trudny do zabicia,zbyt wielu próbuje lub probowalo nas zniszczyć !Nie można się poddawać :)

tak myślisz ? To zapamiętaj, że były celnik szukający roboty traktowany jest jak facet "na warunkowym zwolnieniu . Tak dla ciekawości próbowałem szukać roboty i okazało się, że.....................nie jest dobrze."
 
tak myślisz ? To zapamiętaj, że były celnik szukający roboty traktowany jest jak facet "na warunkowym zwolnieniu . Tak dla ciekawości próbowałem szukać roboty i okazało się, że.....................nie jest dobrze."

Ma rację znam nawet takiego co wyleciał kilka lat temu ,wszyscy go przestali znać,a wszędzie go było pełno wszystko załatwiał bez problemu jak był w służbie ,dziś jest w szoku sam mi to powiedział,jest traktowany jak czarna owca.
 
Ma rację znam nawet takiego co wyleciał kilka lat temu ,wszyscy go przestali znać,a wszędzie go było pełno wszystko załatwiał bez problemu jak był w służbie ,dziś jest w szoku sam mi to powiedział,jest traktowany jak czarna owca.

Czy od 1 marca obowiązuje mnie ślubowanie , ktore składałem onegdaj ? Skoro nie będzie już SC to przepraszam ale chyba nie obowiązują już mnie pewne zasady !
 
Skoro kto inny będzie mi potrącał tak skladki jak i wypłacał pensję to oznacza, że nie mam już żadnych zobowiązań moralnych - czy dobrze myślę ?
 
Skoro kto inny będzie mi potrącał tak skladki jak i wypłacał pensję to oznacza, że nie mam już żadnych zobowiązań moralnych - czy dobrze myślę ?

Jeśli nie czujesz zobowiązań moralnych to Twoja sprawa.
Mnie bardziej nurtuje ważniejszy problem. Rozumiem, że nie ma gwarancji zatrudnienia, ale gdzie mam się stawić i co robić od 1.03, jeśli propozycji również nie ma i ponoć nie będzie? Czy to będzie praca "na czarno"? Podobno ukrócono praktyki zatrudniania "na gębę" i "umowa później, bez pośpiechu". W urzędzie to raczej powinno być legalne zatrudnienie, a nie "pracuj, a umowa jak się wykażesz"...
 
Jeśli nie czujesz zobowiązań moralnych to Twoja sprawa.
Mnie bardziej nurtuje ważniejszy problem. Rozumiem, że nie ma gwarancji zatrudnienia, ale gdzie mam się stawić i co robić od 1.03, jeśli propozycji również nie ma i ponoć nie będzie? Czy to będzie praca "na czarno"? Podobno ukrócono praktyki zatrudniania "na gębę" i "umowa później, bez pośpiechu". W urzędzie to raczej powinno być legalne zatrudnienie, a nie "pracuj, a umowa jak się wykażesz"...

dobrze myślisz............Nie wpadlem na to..........
 
ale temat, o ktorym wspomniałem też ma znaczenie bo po co w takim razie jakieś ślubowania ?!
 
i jeszcze jedno - rozumiem, że sweterek od 1 marca bo mundurek będzie już niesłuszny.............
 
Jeśli nie czujesz zobowiązań moralnych to Twoja sprawa.
Mnie bardziej nurtuje ważniejszy problem. Rozumiem, że nie ma gwarancji zatrudnienia, ale gdzie mam się stawić i co robić od 1.03, jeśli propozycji również nie ma i ponoć nie będzie? Czy to będzie praca "na czarno"? Podobno ukrócono praktyki zatrudniania "na gębę" i "umowa później, bez pośpiechu". W urzędzie to raczej powinno być legalne zatrudnienie, a nie "pracuj, a umowa jak się wykażesz"...

A czytałeś przepisy wprowadzające KAS? Tam jest wszystko napisane.
 
Back
Do góry