• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Widzę że ktoś ma ból d.py. Była możliwość przeniesienia się w lipcu zeszłego roku na granicę? To na całą izbę i urząd zgłosiło się 5 osób. Tak samo do GRK mógł się każdy zapisać, nikt nikomu nie zabraniał. Więc teraz nie miej do nikogo pretensji, nie wykorzystałeś okazji to miej pretensje do samego siebie, a nie wylewaj żale na forum.

Drogi użytkowniku Wschodni Fafarafa mam nadzieje, że zrobiłeś ten wpis nie zachowując trzeźwości umysłu bo wychodzi na to, że powinienem zapisać się do GRK. Specjalnie dla Ciebie wyjaśniam jeszcze raz skrót GRK – Grupa Reagowania Kryzysowego. GRK powołano między innymi do zabezpieczenia ciągłości odpraw na granicy w sytuacji np. masowej absencji funkcjonariuszy z oc granicznych spowodowanych oczywiście pogorszeniem stanu zdrowia. Nie wiem jak Ty ale ja czynnie wspierałem czerwcowe działania łącznie z wyjazdami do Wa-wy. Na koniec wylewania żalu na forum słowa których znaczenie musisz koniecznie poznać HONOR, MORALNOŚĆ oraz znaczenie związku frazeologicznego judaszowe srebrniki.
 
to prawda od 2 do 50%... można promować kogo trzeba :)

To swego rodzaju nowy system motywacyjny ma być...
 
może ktoś, kto go posiada, wrzucić projekt rozporządzenie w sprawie dodatku kontrolerskiego, podobno jego wysokość waha się od 2% do 50%

Projektu jeszcze nie widziałem, ale te 50% wynika wprost z ustawy i jest to górna granica. w art.148 ust 2 jest delegacja dla MF do wydania rozporządzenia o konkretnych stawkach.
Art. 148. 1. Osobie zatrudnionej w jednostce organizacyjnej KAS oraz funkcjonariuszowi przysługują odpowiednio do wynagrodzenia albo uposażenia: 1) dodatek kontrolerski w wysokości do 50% wynagrodzenia zasadniczego albo uposażenia zasadniczego za wykonywanie:
a) kontroli podatkowej, b) kontroli celno-skarbowej, z wyłączeniem kontroli, o której mowa w art. 54 ust. 2 pkt 9, c) kontroli, o której mowa w ustawie z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2016 r. poz. 299 i 615),
d) audytu, e) czynności, o których mowa w art. 113–117, art. 118 ust. 1–17, art. 119 ust. 1–10, art. 120 ust. 1–6, art. 122–126, art. 127 ust. 1–5, art. 128 ust. 1, art. 131 ust. 1, 2 i 5 i art. 133; 2) dodatek kontrolerski w wysokości do 20% wynagrodzenia zasadniczego albo uposażenia zasadniczego dla kierownika komórki organizacyjnej, wykonującej kontrolę, audyt lub czynności, o których mowa w pkt 1, który dokonuje osobiście czynności w tym zakresie, opracowuje lub weryfikuje dokumentację prowadzonych kontroli, audytu oraz czynności, o których mowa w pkt 1, w wymiarze co najmniej 20% czasu pracy albo służby; 3) dodatek orzeczniczy w wysokości do 50% wynagrodzenia zasadniczego osoby zatrudnionej w jednostce organizacyjnej KAS albo uposażenia zasadniczego funkcjonariusza na stanowisku radcy skarbowego za wykonywanie czynności organu, o których mowa w art. 13 § 2c Ordynacji podatkowej.
 
Projektu jeszcze nie widziałem, ale te 50% wynika wprost z ustawy i jest to górna granica. w art.148 ust 2 jest delegacja dla MF do wydania rozporządzenia o konkretnych stawkach.
...


Kto statystyk, umie
wyliczyć po równo!

Statystycznie "majątki" -
maluczkim wszak g*wno ...
 
Nie wiem jak u Was (celników) ale w UKS były (i nadal są) dodatki kontrolerskie. W ustawie o ks też jest zapis że pracownikom przysługuje do 50% uposazenia. W rozporządzeniu zaś jest podział: do 100,200,300 i 500zł. To ile dostaniesz zależy od ... dyrektora (lub dobrego jego humoru). może się zdarzyć że pracownik z kilkuletnim stażem ma mniejszy dodatek niż nowo przyjęty (np stary- 150, nowy 250). nawet "awans" na wyższe stanowisko nie oznacza że zmienią ci dodatek- np z referendarza na komisarza- dodatek zostaje ten sam. Podejrzewam że w kasie bedzie podobnie.
 
Drogi użytkowniku Wschodni Fafarafa mam nadzieje, że zrobiłeś ten wpis nie zachowując trzeźwości umysłu bo wychodzi na to, że powinienem zapisać się do GRK. Specjalnie dla Ciebie wyjaśniam jeszcze raz skrót GRK – Grupa Reagowania Kryzysowego. GRK powołano między innymi do zabezpieczenia ciągłości odpraw na granicy w sytuacji np. masowej absencji funkcjonariuszy z oc granicznych spowodowanych oczywiście pogorszeniem stanu zdrowia. Nie wiem jak Ty ale ja czynnie wspierałem czerwcowe działania łącznie z wyjazdami do Wa-wy. Na koniec wylewania żalu na forum słowa których znaczenie musisz koniecznie poznać HONOR, MORALNOŚĆ oraz znaczenie związku frazeologicznego judaszowe srebrniki.

Wiem co oznacza skrót GRK, myślisz że tylko w izbie wiedzą takie rzeczy? Będziesz mnie uczył znaczenia słów honor i moralność? Gdybyś znał znaczenia tych słów to byś kolegom i koleżankom z rodzimej formacji "noża w plecy nie wbijał". Dlatego przegraliśmy wojnę o Służbę Celną, bo nie ma w nas jedności. Ja jakoś nie krzyczę, że gdy ja brałem udział w strajku to nieliczni, którzy należą do związków dzielnie pracowali nie myśląc o strajkowaniu. Ich decyzja, ich sprawa, nie komentuje tego tak jak Ty to robisz. Jest jedna zasada: nie zam powodów, nie znam przyczyn, nie wypowiadam się na ten temat. Pamiętaj, że w życiu od honoru i moralności ważniejsze jest dobro rodziny!!! Widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że powinieneś zapisać się do GRK? Napisałem, że miałeś taką możliwość! Tak jak możliwość przejścia na granicę.
 
Wiem co oznacza skrót GRK, myślisz że tylko w izbie wiedzą takie rzeczy? Będziesz mnie uczył znaczenia słów honor i moralność? Gdybyś znał znaczenia tych słów to byś kolegom i koleżankom z rodzimej formacji "noża w plecy nie wbijał". Dlatego przegraliśmy wojnę o Służbę Celną, bo nie ma w nas jedności. Ja jakoś nie krzyczę, że gdy ja brałem udział w strajku to nieliczni, którzy należą do związków dzielnie pracowali nie myśląc o strajkowaniu. Ich decyzja, ich sprawa, nie komentuje tego tak jak Ty to robisz. Jest jedna zasada: nie zam powodów, nie znam przyczyn, nie wypowiadam się na ten temat. Pamiętaj, że w życiu od honoru i moralności ważniejsze jest dobro rodziny!!! Widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że powinieneś zapisać się do GRK? Napisałem, że miałeś taką możliwość! Tak jak możliwość przejścia na granicę.

To było znamienne. Czym wobec tego jest nepotyzm, jak nie szczególną formą umiłowania rodziny? Czy właśnie ta zasada leży u podstaw naboru do GRK, WZP i do innych atrakcyjnych obecnie miejsc?
 
Wiem co oznacza skrót GRK, myślisz że tylko w izbie wiedzą takie rzeczy? Będziesz mnie uczył znaczenia słów honor i moralność? Gdybyś znał znaczenia tych słów to byś kolegom i koleżankom z rodzimej formacji "noża w plecy nie wbijał". Dlatego przegraliśmy wojnę o Służbę Celną, bo nie ma w nas jedności. Ja jakoś nie krzyczę, że gdy ja brałem udział w strajku to nieliczni, którzy należą do związków dzielnie pracowali nie myśląc o strajkowaniu. Ich decyzja, ich sprawa, nie komentuje tego tak jak Ty to robisz. Jest jedna zasada: nie zam powodów, nie znam przyczyn, nie wypowiadam się na ten temat. Pamiętaj, że w życiu od honoru i moralności ważniejsze jest dobro rodziny!!! Widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że powinieneś zapisać się do GRK? Napisałem, że miałeś taką możliwość! Tak jak możliwość przejścia na granicę.

Z uwagi na szacunek do innych użytkowników forum to mój ostatni wpis do tego tematu. Jeżeli dla ciebie dobro rodzinny jest najważniejsze nie patrząc na honor i moralność to już twój problem - jesteś Panią Dulską naszych czasów . Dla jasności nie jestem z IC a wpis miał tylko pokazać jakie kryteria można wprowadzić aby swojakom zapewnić w KAS status funkcjonariusza, bo na dzień dzisiejszy nikt nie ma pewności że dostanie propozycje na funkcjonariusza, nawet ludzie z oc granicznych. Osobiście życzę ci żebyś taka propozycje dostał.
 
Jeszcze dobrze nie wystartowaliśmy....
Czystka w Ministerstwie Finansów. Dyrektorzy departamentów podatkowych odwołani
http://wyborcza.pl/7,155287,2132039...sow-dyrektorzy-departamentow-podatkowych.html
Dyrektorzy departamentów podatkowych w MF odwołani
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/ministerstwo-finansow-dyrektorzy-od-podatkow-odwolani/eyq4dc
Krajowa Administracja Skarbowa. Jakubiak: Przedsiębiorcy zawsze będą poszkodowani
http://www.money.pl/gospodarka/wiad...owa-administracja-skarbowa,234,0,2254058.html
Oszustwa podatkowe zawyżają eksport? GUS: nie tylko eksport, ale też import
http://wyborcza.pl/7,155287,2131719...orawieckiego-oszustwa-podatkowe-wplywaja.html
Silne hamowanie wpływów z VAT. Budżet znów ma problem
http://forsal.pl/artykuly/1015833,silne-hamowanie-wplywow-z-vat-budzet-znow-ma-problem.html
VAT popsuł nastroje w rządzie
https://www.pb.pl/vat-nie-pomogl-utrzymac-budzetu-w-ryzach-853529
Załamanie w VAT
http://archiwum.rp.pl/artykul/1332560-Zalamanie-w-VAT.html
Budżetowe rozczarowanie: wpływy z VAT poniżej planu
http://archiwum.rp.pl/artykul/1332563-Budzetowe-rozczarowanie:--wplywy-z-VAT-ponizej-planu.html


No i trochę optymistyczniej:cool::
Co za pech, gospodarka przyspiesza, niestety
https://dorzeczy.pl/codzienne-felietony/20733/Co-za-pech-gospodarka-przyspiesza-niestety.html
 
Pomysł jest....
make-warsaw-great-again-dzielnice-warszawy-wojewodztwa-polski.jpg
 
I znów wyrażam moje zdziwienie :) Tyle osób przeglądających, a żadnych wpisów. Czego Wy szukacie?
 
Szukamy informacji Winger! Tak, te milczące tłumy to w sporej części skarbówka... U nas na forum Bolki, Milicjanty, Owsiaki i wszech obecne embargo informacyjne. Jak próbujemy coś pisać to usuwają nam posty, a gdy jesteśmy natrętni to nas banują.
U nas generalnie nadal utrzymują się słuchy, że w UCS rządzić będą celnicy. Kontrola Skarbowa ma być kwiatkiem do korzuszka. Na reformie skorzystają u nas tylko wirtualne biura uxów w byłych miastach wojewódzkich, głównie te obrabiające Wawe. Przy Was w delegaturach nie wymrą śmiercią naturalną i nie będą musiały zapier....ć na centrale - jak jest dzisiaj. Powiem szczerze - nie żal mi uxów. Ta firma się przeżyła i już dawno pożarła swój ogon. Was mi szkoda - 100 lat tradycji i etosu psu na budę... Mogę starać się zrozumieć chęć by reformować - ale nie powinni zmieniać nazwy formacji!
Powodzenia Koledzy!
Szacun!!!
PS. No i zapomniałem o naszym Wywiadzie... To prawdziwi zwycięscy tej pokręconej reformy.
 
Ostatnia edycja:
Szukamy informacji Winger! Tak, te milczące tłumy to w sporej części skarbówka... U nas na forum Bolki, Milicjanty, Owsiaki i wszech obecne embargo informacyjne. Jak próbujemy coś pisać to usuwają nam posty, a gdy jesteśmy natrętni to nas banują.
U nas generalnie nadal utrzymują się słuchy, że w UCS rządzić będą celnicy. Kontrola Skarbowa ma być kwiatkiem do korzuszka. Na reformie skorzystają u nas tylko wirtualne biura uxów w byłych miastach wojewódzkich, głównie te obrabiające Wawe. Przy Was w delegaturach nie wymrą śmiercią naturalną i nie będą musiały zapier....ć na centrale - jak jest dzisiaj. Powiem szczerze - nie żal mi uxów. Ta firma się przeżyła i już dawno pożarła swój ogon. Was mi szkoda - 100 lat tradycji i etosu psu na budę... Mogę starać się zrozumieć chęć by reformować - ale nie powinni zmieniać nazwy formacji!
Powodzenia Koledzy!
Szacun!!!
PS. No i zapomniałem o naszym Wywiadzie... To prawdziwi zwycięscy tej pokręconej reformy.

Dlaczego Wywiad skarbowy ma być zwycięzcą tej reformy? Możesz to rozwinąć?
Pozdrawiam
 
Witaj Adamie! Wywiad w 100% procentach przechodzi do UCS i zyskuje status funkcjonariusza. Mają testy, psychola, poligrafię i klamki, więc jeżeli będą jakieś emki to napewno sie na nie załapią. Podobnie nasze czarnuchy. Dziś to pracownicy służby cywilnej.
Co do reszty - część z nas pójdzie do US a część do Was. Kadry merytorycznej jest u nas coś lekko nad 3 tysiące - 1/3 to iksy większość ma wybujałe ego, co świetnie wykorzystał mf, puszczając na początku pogłoski, że dostaną mundury i oficerów (bez unitarki - hi hi hi). Tylko ktoś o wybujałym ego i kto nic nie wie o służbie mógł to łyknąć. Taki właśnie jest ux - zresztą objawy tej choroby widzicie na niektórych wpisach moich kolegów i koleżanek.
Jak usłyszę coś ciekawego dam znać! Wszystkiego dobrego! Czołem Celnicy!
 
Po raz kolejny poziom dyskusji sięga mułu na dnie, rozpoczynają się wycieczki ad-personam, a co niektórzy mylą honor z dumą i rozdętym ego.

Admin, weź to wyczyść albo zamknij.
 
Znikający olej rzepakowy: Zaskakujące zmiany w projekcie ważnej ustawy:cool:
Z projektu ustawy o monitoringu przewozu towarów wrażliwych w tajemniczych okolicznościach zniknął wymóg monitorowania transportów z olejem rzepakowym - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM Marek Balawajder i Krzysztof Zasada. Ustawa ma na celu wyeliminowanie oszustw na podatku VAT, a właśnie przy obrocie olejem rzepakowym państwo traci rocznie kilkaset milionów złotych.
http://www.rmf24.pl/fakty/news-znik...skakujace-zmiany-w-projekcie-wazn,nId,2347406
 
Back
Do góry