• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Dziękuję za odpowiedz w kwestii "stażowego"
a jeśli chodzi o awanse to czy jest zapis o "awansie nie rzadziej niż 5 lat", osobiście jestem beneficjentem tego zapisu dlatego jestem ciekawy czy został utrzymany :cool:
 
Dziękuję za odpowiedz w kwestii "stażowego"
a jeśli chodzi o awanse to czy jest zapis o "awansie nie rzadziej niż 5 lat", osobiście jestem beneficjentem tego zapisu dlatego jestem ciekawy czy został utrzymany :cool:

Jest, niestety, utrzymany. Jedyna zmiana to taka, że teraz nie obejmuje stopni od od podkomisarza wzwyż, po reformie od starszego aspiranta wzwyż. Cieszę się, że uważasz się za beneficjenta. Mam tylko nadzieję, że nie uważasz praktyki awansowania większości f-szy równo co pięć lat za normalną.
 
Słowo "beneficjent" powinienem napisać w cudzysłowie ale skoro pytasz o odpowiadam nie nie uważam awansowania fuszy co 5 lat za normalne. Skoro w innych służbach okres ten wynosi np. wojsko 3 lata.
 
Jest, niestety, utrzymany. Jedyna zmiana to taka, że teraz nie obejmuje stopni od od podkomisarza wzwyż, po reformie od starszego aspiranta wzwyż. Cieszę się, że uważasz się za beneficjenta. Mam tylko nadzieję, że nie uważasz praktyki awansowania większości f-szy równo co pięć lat za normalną.

awansowanie co pięć lat szeregowych, podoficerów i aspirantów to nie jest normalna rzecz, gdy oficerowie funkcyjni awansowani byli regularnie co dwa-trzy lata, tak nie powinno to wyglądać.

Powinno być: szeregowi i podoficerowie awans max co dwa lata, aspiranci max co 3 lata, a oficerowie nie szybciej niż 3 lata (poza szczególnie zasłużonymi, np w obronie zdrowia lub życia zasłużonych dla budowy Krajowej Administracji Skarbowej, gdy szczęśliwy suweren w euforii będzie chciał wymasować każdy kawałek ciała (osobno) twórców)

PS jak nie wiadomo o co chodzi, idzie o pieniądze, gdyby było ich więcej to i awansów by nie brakowało.
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie dot. księży zatrudnionych w KAS. Jakim sposobem mają być 'mundurowymi'' skoro nie walczą z przestępczością ?????. Czy wyrok TK ich obejmuje?
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Jest jeszcze szansa na uratowanie SC, jednak wymagałoby to wielkiej odwagi i pospolitego ruszenia funkcjonariuszy, pewnie złudne - gdyby żadem funkcjonariusz nie przyjął propozycji dyrektora IAS, jak myślicie, główka banasia poturlałaby się po schodach na sam parter MFu

granica-miedzy-odwaga-a-szalenstwem-jest-cienka-w-opor-paulo-coelho-cytat-kubelek-kfc-wsrod-murz.jpg
Sad but true......
 
Na forum temat tylko emerytury. Czy ktoś ma wiedzę na temat ucywilnienia? Straszna cisza o tym na dole, a w UC trwają ostre roszady w celu ratowanie swoich. Czy ktoś ma wiedzę jakie komórki będą ucywilnienia. Wiem ze niektórych IC sytuacja się klaruje. Czy możecie napisać jak to u Was wygląda.
 
Na forum temat tylko emerytury. Czy ktoś ma wiedzę na temat ucywilnienia? Straszna cisza o tym na dole, a w UC trwają ostre roszady w celu ratowanie swoich. Czy ktoś ma wiedzę jakie komórki będą ucywilnienia. Wiem ze niektórych IC sytuacja się klaruje. Czy możecie napisać jak to u Was wygląda.
ja nie mam zadnej wiedzy wiec nie pisze. Mysle, ze inni ktorzy nic nie wiedza tez nie pisza i dlatego na forum tylko emerytury. Piszesz, ze w UC trwaja ostre roszady w celu ratowania swoich wiec cos wiesz, czy mozesz sie podzielic ta wiedza jak te roszady wygladaja?
 
W kas ma być około 9500 funkcjonariuszy. Z tej liczby odejmij jakieś 1500 dla ludzi z uks to zostanie 8000. A jak i gdzie to już tylko góra wie i upycha swoich. Czyli tam gdzie upychaja swojakow wygląda że będą funki.
 
To prawda, że trwają przepychanki o to gdzie zatrzymać funkcjonariuszy, a gdzie oddać zadania do cywila. Kwestia tylko ile w tych negocjacjach mają do powiedzenia nasi, jeszcze, przełożeni. Obawiam się, patrząc na wypowiedzi, posunięcia i decyzje SKAS, raczej nic, albo niewiele. Chociaż dzielnie stawaliśmy zostaliśmy pokonani (lecz nie unicestwieni). Do zwycięzcy należy rozdawanie laurów. Dzisiaj armagedon dosięgnął naszą służbę, z jakim skutkiem wkrótce się okaże. Oby starczyło umiejętności, wiedzy, doświadczenia i wyobraźni tym którzy rządzą, aby nie zaprzepaścić tego co kraj osiągną po 90 roku. Sądzę, że nikt z nas nie chce drugiej Grecji.
 
Z wieści jakie udało mi się uzyskać od znajomych z różnych ( nie wszystkich) Izb oraz swojego podwórka wnioskuję, że ds zostaje w mundurach , akcyza raczej nie, ogólny nie, kontrola przedsiębiorców raczej tak, a dozór to nikt nie wie. Jedni twierdzą, że mundury inni, że pół na pół, a i spotkałem się z opinią ze cały do cywila
 
Moje przypuszczenia opieram tez na tym, że rozrastaja się referaty ds i oddziały a maleją referaty ogólne i akcyzy. A miało nie być przenosin Jednak potrzeba służby jest bardzo zmiennym pojeciem
 
To prawda, że trwają przepychanki o to gdzie zatrzymać funkcjonariuszy, a gdzie oddać zadania do cywila. Kwestia tylko ile w tych negocjacjach mają do powiedzenia nasi, jeszcze, przełożeni. Obawiam się, patrząc na wypowiedzi, posunięcia i decyzje SKAS, raczej nic, albo niewiele. Chociaż dzielnie stawaliśmy zostaliśmy pokonani (lecz nie unicestwieni). Do zwycięzcy należy rozdawanie laurów. Dzisiaj armagedon dosięgnął naszą służbę, z jakim skutkiem wkrótce się okaże. Oby starczyło umiejętności, wiedzy, doświadczenia i wyobraźni tym którzy rządzą, aby nie zaprzepaścić tego co kraj osiągną po 90 roku. Sądzę, że nikt z nas nie chce drugiej Grecji.


Heh a to jest ciekawe, bo w UKS-ach mówi się, że skarbowcy nic nie mają do powiedzenia, bo karty i stanowiska rozdają celnicy.
Ciekawe, jak to jest naprawdę...
 
Z wieści jakie udało mi się uzyskać od znajomych z różnych ( nie wszystkich) Izb oraz swojego podwórka wnioskuję, że ds zostaje w mundurach , akcyza raczej nie, ogólny nie, kontrola przedsiębiorców raczej tak, a dozór to nikt nie wie. Jedni twierdzą, że mundury inni, że pół na pół, a i spotkałem się z opinią ze cały do cywila

Z informacji, jakie można usłyszeć w UKS-ach, kontrola przedsiębiorców przechodzi do pionów kontroli w UCS, raczej jako cywile. I mają się podatków nauczyć.
 
W mundury z UKS ma przejść tylko realizacja i wywiad skarbowy, w skali kraju to nie więcej jak 500 osób. Z projektów rozporządzeń jakie udostępniło MF dot. zadań statutowych można wywnioskować ze dozory zostaną podzielone na cywili i mundurowych w komórkach kontroli rynku, w kontroli celno skarbowej skoro maja pracować uksowcy z nasza kontrola przedsiębiorców to będą to cywile i taka inf. otrzymałem od pracowników UKS. DS są w pionie zwalczania przestępczości to na 100% mundurowi.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry