• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

I za pięć dwunasta dowiadujemy się od Wszechmocnego, co nam zgotował. Odbieram to jako osobistą tragedię. Ktoś poniesie za to konsekwencje. Umrzeć za Służbę ?!
 
Popieram. Ja też nie widzę załącznika. Ale od tych co widzieli wiem, że w województwie lubelskim funkcjonariuszy ma być 1400. Czyli ok. 600 do ucywilnienia
 
Popieram. Ja też nie widzę załącznika. Ale od tych co widzieli wiem, że w województwie lubelskim funkcjonariuszy ma być 1400. Czyli ok. 600 do ucywilnienia
W zach-pom ponad 500... Ale ja nie o tym. Tak jak mówiono wcześniej ok 7-8 tys funków a z uks mają to być tylko wywiad i realizacji. dodano kks i wszystko zostało jak mówiono w styczniu 16 r. Nie powinno nikogo to dziwić.
 
wiele mówiono wczesniej

W zach-pom ponad 500... Ale ja nie o tym. Tak jak mówiono wcześniej ok 7-8 tys funków a z uks mają to być tylko wywiad i realizacji. dodano kks i wszystko zostało jak mówiono w styczniu 16 r. Nie powinno nikogo to dziwić.

wiele mówiono wcześniej i co z tego? Pamięć wybiórcza ? Że Ciebie to nie dziwi, to nie znaczy, że wszystko jest OK.
 
Proponuję przekazać to pismo SKAS do mediów. Niech społeczeństwo ma wiedzę, jak obsadza się stanowiska urzędnicze. Zza biurka, bez wyobraźni i znajomości realiów i naszych zadań (oczywiście głównych nie pominięto). A mam pytanie? Kto będzie "produkował" decyzje w sprawie kar pieniężnych z ustawy hazardowej, skoro orzecznictwo idzie do US i IAS? Ha ha ha dobre te zmiany, nie ma co!
 
Ja już dawno wiedziałem, że nie będzie ok. Dlatego zawinąłem się z uks-u i poszedłem "w świat" okazało się, że można w 8h i za prawie 3x taką kasę. Nie mając pleców a umiejętności spokojnie poradziłem sobie. Rozmawiam natomiast ze znajomymi i przyznam, że duża część się boi. Bo jak to mówią, będzie KAS ale bez kasy...
 
I za pięć dwunasta dowiadujemy się od Wszechmocnego, co nam zgotował. Odbieram to jako osobistą tragedię. Ktoś poniesie za to konsekwencje. Umrzeć za Służbę ?!


Niewątpliwie tragedia w Służbie Celnej jest niejedna!
Wybacz jednak całkowity brak wiary, że nie wiedziałeś co się szykuje ...
 
Ciekawe w jaki sposob ustalali limity funkcjonariuszy ? czy liczyli liczbę zatrudnionych w konkretnych komórkach i bedzie to obowiazywało w całej Polsce, czy tez kazdy Dyrektor robi to wedle uznania. Jezeli wiecie jak jest w Waszych Izbach, prosze piszcie, które komórki będą mundurowe, a które ucywilniane, zarówno na poziomie IC, UC, jak i MF?
 
Nie wiem jak u Was ale, jak to jest możliwe że o losie przyszłej struktury KAS na Śląsku decydują i dzielą ludzi wg własnego uznania dalej ci sami naczelnicy w UC? Ci sami co grali jak im PO zagrało, ci sami którzy traktowali i traktują nas funkcjonariuszy jak zło konieczne, ci sami którzy nie umieją zarządzać itd. Może jeszcze liczą na dalsze kierowanie UC? Tylko czym tu kierować? Będą sobie kierownice wyrywać. Czas najwyższy powiedzieć do widzenia koleżankom i kolegom których pracę tak " merytorycznie" i " po ludzku" doceniali i tak bardzo nas szanowali!!!
 
cyt. <Jednocześnie, w celu zapewnienia ciągłości realizacji zadań w zakresie podatku akcyzowego, podatku od gier, poboru należności celnych, funkcji wierzycielskich oraz egzekucji polecam, aby wszyscy funkcjonariusze oraz pracownicy Służby Celnej, którzy realizowali przedmiotowe zadania według stanu na dzień 30 września 2016 r. w Izbach Celnych, Urzędach Celnych oraz Oddziałach Celnych zostali uwzględnieni w zasobach kadrowych urzędów skarbowych lub izb ad'ministracji skarbowej (w zakresie orzecznictwa II instancji) wraz z przekształceniem stosunku służby funkcjonariuszy w stosunek pracy.>

czy to jest jednoznaczne polecenie, ze wszyscy ci funkcjonariusze, wg stanu na 30 wrzesnia maja byc ucywilnieni? Czy macie inne interpretacje?
 
Macie jakieś info na temat przyszłych komórek ds, dowiedzialem się że niektorzy mogą się mocno zdziwić budząc się 1marca w strukturach US?
 
cyt. <Jednocześnie, w celu zapewnienia ciągłości realizacji zadań w zakresie podatku akcyzowego, podatku od gier, poboru należności celnych, funkcji wierzycielskich oraz egzekucji polecam, aby wszyscy funkcjonariusze oraz pracownicy Służby Celnej, którzy realizowali przedmiotowe zadania według stanu na dzień 30 września 2016 r. w Izbach Celnych, Urzędach Celnych oraz Oddziałach Celnych zostali uwzględnieni w zasobach kadrowych urzędów skarbowych lub izb ad'ministracji skarbowej (w zakresie orzecznictwa II instancji) wraz z przekształceniem stosunku służby funkcjonariuszy w stosunek pracy.>

czy to jest jednoznaczne polecenie, ze wszyscy ci funkcjonariusze, wg stanu na 30 wrzesnia maja byc ucywilnieni? Czy macie inne interpretacje?


Trudno tu o inną interpretację. Współczuję, bo wygląda na to, że Szef Służby Celnej właśnie wydał rozkaz ucywilnienia.
 
ale mają być docenieni w trafić do II instancji aby wykorzystać ich dotychczasowe doświadczenie i wiedzę w temacie, a tam nie będzie przecież minimalnie 3048zł tylko dużooo więcej.
 
Każda "rewolucja" wcześniej, czy później pożre swoich twórców i bohaterów !!! I o to się dzisiaj gorąco modliłem :cool:
 
Każda "rewolucja" wcześniej, czy później pożre swoich twórców i bohaterów !!! I o to się dzisiaj gorąco modliłem :cool:
w tych goracych chwilach przydaloby sie troche slow otuchy od Sławka, bo inaczej komus przez przypadek bron wystrzeli, kogos przejedzie samochod... odpukać.
 
Przydałoby się... ale cóż ... jak zwykle ci sami się kłócą itp a zarząd ... pewnie ciężko pracuje żeby nam wszystkim było lepiej...
 
Back
Do góry