• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Już pomału mam dość tego nieróbstwa. Można dzień, dwa, trzy, ale piąty, szósty itd ? Nie ma przełożonych, nie ma komórek, nie ma list obecności ( no dla własnych potrzeb stworzyliśmy sobie), nie ma się nawet u kogo zwolnic na chwilę. Totalna masakra.
 
Zaczynają się pojawiać (w intranecie) już podpisane regulaminy organizacyjne UCS, to powinno coś ruszyć w najbliższym czasie.
 
w najbliższym czasie to może nastąpić koniec ue w kształcie, jaki znamy. nazywać się to będzie europą dwoch prędkości. na początek, bo nie wiadomo, jakie tego będą faktyczne konsekwencje. na pewno mniej kasy z ue, a więc konieczność prowadzenia skuteczniejszej polityki fiskalnej. tylko czy kas się do tego nadaje, z tymi uwłaszczonymi resortowymi kolejnymi pokoleniami, które już kotwiczą się w nowej rzeczywistości?
 
Nie można się z tym nie zgodzić. Fikcja goniła fikcje w SC a teraz będzie to samo z w SCS. Obecny UKŁAD w cle zajmował się jak poupychać SWOICH w intratne miejsca a nie o prawidłowy kształt służby.

Nikt nie patrzył na wyniki. UKŁAD nauczył się tak działać aby statystyka była dobra. Fikcja goni fikcję w myśl zasady ,,papier wszystko przyjmie,,. Kiedyś było przyzwolenie na pijaństwo oraz ..... a teraz jest przyzwolenie wszechobecną FIKCJĘ.

Najwyższym przejawem tej fikcji jest przychodzący co pół roku z MF-u system ''Oceny izb celnych'', czy jakoś tak. Żonglerka liczbami prowadząca na szczyt absurdu. Pewnie ten sam kret z MF-u wymyślił teraz nową ewidencję i przerejestrowywanie tysięcy spraw w toku. Walka z mafią to tylko w TVP.
 
Zaczynają się pojawiać (w intranecie) już podpisane regulaminy organizacyjne UCS, to powinno coś ruszyć w najbliższym czasie.

Z tego co wiem to te regulaminy dawno już były tylko nie do naszej wiadomości jest wzór według którego każdy urząd musi mieć regulamin ważony warunkami na danym terenie,jak zrobić se można funkcjonariusza procent- zadania to się też niedługo dowiecie to wam kopara opadnie tu podobnie jak z wartościowaniem,błogosławieni którzy mają 15 lat w SC bo można będzie jeżdzić wskażnikami jak po dupie kolezanki z pracy,oczywiście trzeba być w oddziale realizacji doch śledczym techniki obserwacji reszta cywil banda choć znając naszych magików tzn kadrę nie takie rzeczy z szwagrem zrobią.
Ale to wiecie pany jak się robi na kierownika po studiach no to zostajesz kierownikiem i robisz studia.
 
Sławek dobrze że są odpowiedzi na niektóre pytania celnicy63-17-Informacja- odp na pytania.doc ale w dalszym ciągu nie ma odpowiedzi na pytania które mnie nurtują:

- czy w związku z propozycją przejścia funkcjonariusza ze służby do cywila należy się mu świadectwo służby, przecież zakończył służbę i stał się cywilem?

- czy w związku z przekształceniem stosunku mianowania w stosunek pracy gdzie funkcjonariusz ewidentnie jest na tym pokrzywdzony należy sie mu coś w rodzaju odszkodowania, odprawy lub innej formy zadość uczynienia?

- czy sprawę o nieprawne ucywilnienie należy złożyć jak najszybciej to znaczy w dniu otrzymania propozycji zmiany stosunku służby na stosunek pracy lub w dniu w którym funkcjonariusz będzie miał świadomość że nie otrzyma żadnej propozycji?

- czy będzie możliwe składanie do prokuratora doniesienia o przestępstwie związanego z niezgodnym z prawem ucywilnienia funkcjonariuszy ( np. funkcjonariusz z kilkuletnim stażem zostaje w służbie a funkcjonariusz z dwudziestoparoletnim stażem na OC granicznych zostanie cywilem)?

- czy będzie możliwe założenie sprawy do sądu o emeki zaraz po otrzymanie odmownej odpowiedzi z ZER i ZUS.


Sławek mam jeszcze jedna prośbę do Ciebie nie zbierajmy głosu w sprawach cywilnych pracowników skarbowych i nie występujmy w ich imieniu to sie obróci przeciwko nam. My mamy pretensje i słuszne że ich solidarność występuje w naszym imieniu choć nie ma do tego prawa bo nas nie reprezentuje, tak samo jest i w drugą stronę. Do takich wniosków doszedłem czytając co wypisują na swoim forum. Ich związki nie mają naszego mandatu tak samo jak my nie mamy ich mandatu i proszę Cie uszanujmy to.
 
Ostatnia edycja:
a propos artykuły ze strony głównej z gazeta.pl.
nie dajmy się wykorzystać ambicjonalnym porachunkom pomiędzy mniejszością ze skarbówki i od nas.
nie ulegajmy też politycznemu wykorzystywaniu naszych praw pracowniczych do walki politycznej z rządem
KAS stał faktem i każdemu wolno mieć własną ocenę ale nie dajmy się manipulować.
mamy prawo dbać o nasze prawa nabyte i utrzymanie statusu fc.
w tym kierunku zmierzają działania związku a nie do wygodnego dla ministra argumentu, że problemy z wdrożeniem to wina związku.
świadczy to o braku merytorycznych argumentów po stronie MF i stąd poszukiwanie medialnego wsparcia w niszowym w naszym środowisku związku zawodowym.
razem damy radę.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Sławek dobrze że są odpowiedzi na niektóre pytania celnicy63-17-Informacja- odp na pytania.doc ale w dalszym ciągu nie ma odpowiedzi na pytania które mnie nurtują:

- czy w związku z propozycją przejścia funkcjonariusza ze służby do cywila należy się mu świadectwo służby, przecież zakończył służbę i stał się cywilem?

- czy w związku z przekształceniem stosunku mianowania w stosunek pracy gdzie funkcjonariusz ewidentnie jest na tym pokrzywdzony należy sie mu coś w rodzaju odszkodowania, odprawy lub innej formy zadość uczynienia?

- czy sprawę o nieprawne ucywilnienie należy złożyć jak najszybciej to znaczy w dniu otrzymania propozycji zmiany stosunku służby na stosunek pracy lub w dniu w którym funkcjonariusz będzie miał świadomość że nie otrzyma żadnej propozycji?

- czy będzie możliwe składanie do prokuratora doniesienia o przestępstwie związanego z niezgodnym z prawem ucywilnienia funkcjonariuszy ( np. funkcjonariusz z kilkuletnim stażem zostaje w służbie a funkcjonariusz z dwudziestoparoletnim stażem na OC granicznych zostanie cywilem)?

- czy będzie możliwe założenie sprawy do sądu o emeki zaraz po otrzymanie odmownej odpowiedzi z ZER i ZUS.


Sławek mam jeszcze jedna prośbę do Ciebie nie zbierajmy głosu w sprawach cywilnych pracowników skarbowych i nie występujmy w ich imieniu to sie obróci przeciwko nam. My mamy pretensje i słuszne że ich solidarność występuje w naszym imieniu choć nie ma do tego prawa bo nas nie reprezentuje, tak samo jest i w drugą stronę. Do takich wniosków doszedłem czytając co wypisują na swoim forum. Ich związki nie mają naszego mandatu tak samo jak my nie mamy ich mandatu i proszę Cie uszanujmy to.

Czyli jak rozumiem ZZ Celnicy PL nigdy nie reprezentował interesów członków korpusu służby cywilnej w administracji celnej ? Czyli wygląda, że w KAS pozostaje również dualizm pracownicy cywilni z administracji celnej i podatkowej/skarbowej ?
W takim układzie jako pracownik US, świeżo upieczony członek ww. Związku, absolutnie nie identyfikujący się z polityką i działalnością RSK Pracowników Skarbowych NSZZ "Solidarność", w świetle powyższych enuncjacji chyba lepiej jak podziękuję Wam Wam WCzc. Celnicy za współpracę i twórcza wymianę myśli. I dam sobie spokój z jakimikolwiek związkami zawodowymi. Bo czy jestem w jakimkolwiek związku zaw., czy nie, wielkiej różnicy w mojej sytuacji faktycznej, nie dostrzegam.
 
Ostatnia edycja:
Mario, na część pytań masz ogolną odp w komunikacie, na pozostałe odp będzie z czasem, jak chcesz wyjaśnień szczegółowych zadzwoń proszę. Nie chce na razie wszystkiego wykładać MF.
Co do zajmowania się sprawami pracowników US, UKS nie zgodzę się z Tobą, bo jest zasadnicza różnica. My działać będziemy w interesie środowiska zawodowego US.
 
Z tego co słyszałem i czytałem na skarbowcach to jest tam wielkie oburzenie że wtrącamy sie w sprawy cywilów których prawie nie ma w naszym związku. Ja to rozumie. W solidarności jest tylko 200 funkcjonariuszy na 14,5 tyś. i jesteśmy oburzeni że solidarność występuje w naszym imieniu. I słusznie że jesteśmy oburzeni. Zauważ że cywile mają swoje związki, jeśli będziemy starali na siłę występować w ich imieniu może to sie obrócić przeciwko nam. Mamy swoje sprawy i lepiej skupić sie na nich. Ja tak myślę.

Jeśli chodzi o pytania to zadzwonię bo moim zdaniem odpowiedzi są bardzo ważne dla naszej przyszłości.
 
Zwieracze "pewnym osobom" puszczają tam gdzie siedziba UCS nie jest w stolycy województwa, jako przykład podam Lublin.

6300fac76872013876525cc0081fc03f.jpg

Czepliwość obserwuję od wielu miesięcy a że nie mam w zwyczaju mówić: że deszcz pada kiedy plują - taki mam charakterek ;)
Spróbuję bardziej wyrafinowanych sposobów.
 
Lubelski Urząd Celno Skarbowy w Białej Podlaskiej Delegatura w Lublinie

Bareja by tego nie wymyślił.
 
SKAS wlasnie uzasadnia wdrozenie KAS na komisji finansów publicznych.
Ale zakłamanie, mówi, że jeszcze w lutym 2016 powstał departament reformy, którego zadaniem było stworzenie ustawy.....


a przecież ustawa KAS to projekt poselski..
to kto go pisał ???
 
no takiego debilizmu jeszcze nie czytałem, ale w końcu ustawę pisali ponadprzeciętni skarbowcy z ministerstwa fałszu xD

Gwoli ścisłości Lubelski Urząd Celno - Skarbowy w Białej Podlaskiej Delegatura w Lublinie to ul. Energetyków czyli siedziba byłego Urzędu Celnego w Lublinie. Siedziba byłego UKS Lublin czyli ul. Lubomelska nie jest delegaturą - cytując klasyka "i to się nadaje do prasy ..." :eek:
 
Back
Do góry