• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ktoś tu nieżle odjechał , zazdroszczę dilera :)

stefaan

Użytkownik
Dołączył
2 Styczeń 2007
Posty
328
Punkty reakcji
0
[h=3]"Nigdy się nie poddawaj. Nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy!"[/h]

"Przegrać i być pokonanym to nie to samo. Przegrywają ci, którzy nawet nie próbowali walczyć, a pokonani są ci, którzy byli zdolni do walki. I taka porażka nie przynosi wstydu. Może być trampoliną do nowych zwycięstw. I jak trafnie to określa Jose Samarago w twojej książce „El amor posible”, nigdy nie ma porażek ani zwycięstw ostatecznych, bo dzisiejsza porażka może być jutrzejszym zwycięstwem."
Paulo ...

 
Ktoś tu nieżle odjechał , zazdroszczę dilera :)
...


Aaaa ...
Z tego wnioskuję, iż pojęcia w rodzaju: "godność", "honor", "uczciwość", "patriotyzm" itp.
wg Ciebie dotyczą wyłącznie "odjechanego" towarzystwa, a "normalne", to jest tylko skur*****stwo ...
 
Aaaa ...
Z tego wnioskuję, iż pojęcia w rodzaju: "godność", "honor", "uczciwość", "patriotyzm" itp.
wg Ciebie dotyczą wyłącznie "odjechanego" towarzystwa, a "normalne", to jest tylko skur*****stwo ...

ciekawe dlaczego licznik członków na stronie głównej nie maleje.......
 
Bo admin jest na urlopie A tylko on ma uprawnienia :) ;-) taki żart
myślę ,że to nie żart :) Ten związek , to taki sam obciach , jak ten od grzybobrania. Ciekawe w co gra Siwy, cytaty z pisma Świętego , potem infantylne teksty do SSC , pojednajmy się , przepraszam za czerwiec , to nie ja , chrześcijanie powinni sobie wybaczać , potem rola rzecznika ( Misiewicza ) SSC i udawanie jakiś negocjacji ,których nigdy nie było i mrzonki o emkach.
 
myślę ,że to nie żart :) Ten związek , to taki sam obciach , jak ten od grzybobrania. Ciekawe w co gra Siwy, cytaty z pisma Świętego , potem infantylne teksty do SSC , pojednajmy się , przepraszam za czerwiec , to nie ja , chrześcijanie powinni sobie wybaczać , potem rola rzecznika ( Misiewicza ) SSC i udawanie jakiś negocjacji ,których nigdy nie było i mrzonki o emkach.

Forum na coraz niższym poziomie. Pomówienia to kolejny etap upadku, ostatnim jest donosicielstwo. Trudno teraz nawet wywieść to szambo, gdyż w oczyszczalniach powymieniali kierowników i obecnie takich ścieków nie przyjmują, kierują na pola uprawne i tam każą spuszczać, by na zainfekowanych odpadach wyrosło nowe, jeszcze gorsze .... .
 
tu nie chodzi o poziom bo on kilkunastu miesięcy jest poniżej zera. Chodzi o to że jako członkowie płaciliśmy składki i oczekiwaliśmy silnego przywódcy z jajami za które pobiera wynagrodzenie

Rozdział II
Wynagrodzenie Przewodniczącego Związku pochodzącego z wyboru
i zasady jego przydzielania
§2
1. Wysokość miesięcznego wynagrodzenia Przewodniczącego Związku pochodzącego z wyboru, ustala i finansuje Zarząd Główny w kwocie wynikającej z XVIII grupy zaszeregowania dla izb i urzędów celnych określonej w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA FINANSÓW w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych z dnia 2 marca 2010r. Dz.U. Nr 36, poz.199 plus plus dodatek za stopień służbowy starszego aspiranta i wraz z dodatkiem za wysługę lat;

2. Jeżeli na Przewodniczącego Związku zostaje wybrana osoba będąca na stanowisku, na którym grupa zaszeregowania jest niższa niż XVIII, Związek wypłaca Przewodniczącemu różnicę pomiędzy jego aktualnym wynagrodzeniem, a wynagrodzeniem wynikającym z XVIII grupy zaszeregowania plus dodatek za stopień służbowy starszego aspiranta wraz z dodatkiem za wysługę lat;

http://celnicy.pl/content.php/1263-...odzenie-Prewodniczącego-ZZ-Celnicy-PL-PROJEKT

z tego co pamiętam XVIII grupa zaszeregowania to odpowiednik starszego eksperta SC.

wobec powyższego środowisko mogło oczekiwać coś więcej niż zasłanianie się akcją oddolną. tym bardziej że powyższe uchwały miały na celu przeciwdziałać napiętnowaniu i negatywnym konsekwencjom bycia przewodniczącym mobilizującym całe środowisko

to nie atak na Sławka tylko głos zrezygnowania i rozczarowania, tym bardziej że wielu z nas mówiło że słanie pism to tylko strata kolejno wycinanych drzew. czy każdy może spokojnie spojrzeć w lustro i powiedzieć że zrobił wszystko dla dobra ogółu? KAS mamy już uchwalony (podobno był wielki podział i niechęć wśród posłów PIS, ustawa miał trafić do zamrażarki, a przyjęto ją w trybie ekspresowym bez uwzględniania poprawek). Projekt obywatelski nr 30 w którym zebrałem 117 podpisów miał być szybko procedowany a jest nie wiadomo gdzie, przed końcem roku raczej nikt się chyba nie spodziewa zmian. I czytanie przypomnę było prawie rok temu.

Sławku wielki szacunek za to co robiłeś do tej pory ale przegrywamy zarówno wszystkie bitwy jak i całą wojnę, a np zamiast wydawać kilkadziesiąt tysięcy na jakiś list otwarty w prasie którego nikt nie czyta można by te środki przeznaczyć na walkę o godność i sprawiedliwość po 31 sierpnia 2017 roku
 
Ostatnia edycja:
Forum na coraz niższym poziomie. Pomówienia to kolejny etap upadku, ostatnim jest donosicielstwo. Trudno teraz nawet wywieść to szambo, gdyż w oczyszczalniach powymieniali kierowników i obecnie takich ścieków nie przyjmują, kierują na pola uprawne i tam każą spuszczać, by na zainfekowanych odpadach wyrosło nowe, jeszcze gorsze .... .
Jak przebiega przeszczep pamięci u beneficjentów zmian?
Najpierw zmienia się zachowania na oczekiwane przez otoczenie i przynoszą*ce pewne korzyści (dodatkowe pieniądze, awans itd.). Ważne jest, by owe korzyści nie były zbyt duże, gdyż wtedy człowiek mógł*by pomyśleć o sobie, że np. jest łasy na pie*niądze. Gdy jednak te korzyści są symbo*liczne, to może sobie powiedzieć - skoro w zasadzie niewiele zyskałem, to pewnie moje nowe zachowanie wynika z moich prawdziwych poglądów. I niedostrzegal*nie przejmuje nowy system wartości. A ten z kolei ułatwia przyjmowanie komunika*tów i uznanie ich za własne.

Prof. Dr hab. Tomasz Maruszewski pracuje w Zakładzie Procesów Afektywnych i Poznawczych na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Zajmuje się także psychologią emocji oraz psychologią komunikacji.


Życzę mniej lużnego związku z rzeczywistością i ... "Celniku zadeklaruj się ":))))
 
Angel81. To nieaktualne. To była Uchwała konsultowana na forum na czas kiedy mnie zwolnili ze służby i zostałem wraz z Rodziną bez środków do życia. Z chwilą przyjęcia do służby umowa została wypowiedziana. Nie obowiązuje zatem już od dawna.
Odnośnie rozdźwięku w PiS to potwierdzam, że był do samego końca. Czepiasz się więc o to, że prawdę przekazywałem, jednocześnie pomijasz fakt, że zastrzegałem, że jak już będzie decyzja polityczna to wiadomo, ze te głosy rozsądku w PiS zagłosują karnie za tą decyzją. Jeszcze w dniu I czytania prominentni działacze PiS mówili, że sprawa nie jest przesądzona i zabiegali o spotkanie na szczycie w PiS. Niestety już dnia następnego zwyciężył lobbing MF i przegłosowano wniosek o odrzucenie tej ustawy przy I czytaniu. No, ale to już historia. Wówczas - przed uchwaleniem - był czas na działanie i takim początkiem działań miała być pikieta 15.10. To największa Nasza porażka jako środowiska, że ta pikieta nie wypaliła.

No dobra ale wracajmy do teraźniejszości. Zapraszam do wątku akcja protestacyjna.
 
Angel81. To nieaktualne. To była Uchwała konsultowana na forum na czas kiedy mnie zwolnili ze służby i zostałem wraz z Rodziną bez środków do życia. Z chwilą przyjęcia do służby umowa została wypowiedziana. Nie obowiązuje zatem już od dawna.
Odnośnie rozdźwięku w PiS to potwierdzam, że był do samego końca. Czepiasz się więc o to, że prawdę przekazywałem, jednocześnie pomijasz fakt, że zastrzegałem, że jak już będzie decyzja polityczna to wiadomo, ze te głosy rozsądku w PiS zagłosują karnie za tą decyzją. Jeszcze w dniu I czytania prominentni działacze PiS mówili, że sprawa nie jest przesądzona i zabiegali o spotkanie na szczycie w PiS. Niestety już dnia następnego zwyciężył lobbing MF i przegłosowano wniosek o odrzucenie tej ustawy przy I czytaniu. No, ale to już historia. Wówczas - przed uchwaleniem - był czas na działanie i takim początkiem działań miała być pikieta 15.10. To największa Nasza porażka jako środowiska, że ta pikieta nie wypaliła.

No dobra ale wracajmy do teraźniejszości. Zapraszam do wątku akcja protestacyjna.

i szkoda że nie aktualna. Działacze związkowi powinni zarabiać dużo czego przykładem jest Przewodniczący Solidarności Duda. Być może wtedy byś zdecydował się na jeszcze jeden krok dalej...

Dlaczego zatem MF jest głuche na nasze postulaty, lobbing nie pozwala na uszczelnienie podatków. Czy Minister Morawiecki jest tego świadomy??
 
Odnośnie rozdźwięku w PiS to potwierdzam, że był do samego końca. Czepiasz się więc o to, że prawdę przekazywałem, jednocześnie pomijasz fakt, że zastrzegałem, że jak już będzie decyzja polityczna to wiadomo, ze te głosy rozsądku w PiS zagłosują karnie za tą decyzją. Jeszcze w dniu I czytania prominentni działacze PiS mówili, że sprawa nie jest przesądzona i zabiegali o spotkanie na szczycie w PiS. Niestety już dnia następnego zwyciężył lobbing MF i przegłosowano wniosek o odrzucenie tej ustawy przy I czytaniu.

Sławek szanuję Ciebie, ale zgodzić się z Twoją oceną nie mogę.
PIS to partia wodzowska - a nie demokratyczna.
Ego wodza jest tak wielkie że nie chce i nie musi słuchać członków swojej partii.
A członkowie słuchać muszą, nawet jak prywatnie uważają że można inaczej, bardziej przyzwoicie postępować.
Po prostu te osoby spośród posłów PIS-u które słuchały Twoich argumentów są dwulicowe i nie chcą wprost powiedzieć że to nic nie da. Poza tym za trzy lata znów będą wybory a na wyborcach trzeba robić dobre wrażenie, że się o nich dba, że się ich wysłuchuje, że się robi co można....
Są kwestie które PIS stawia na ostrzu noża takie jak aborcja i prawa kobiet które dotykają każdego posła i posłankę PIS bezpośrednio (mają żony, siostry, córki, dalsze krewne i znajome które zapewne do nich dzwonią i wprost mówią: "co wy robicie?" , "co wy sobie wyobrażacie?".)
Ale czy którykolwiek poseł PIS stanął przed kamerami i otwarcie, uczciwie powiedział że uważa że takie podejście do aborcji to przesada?
Nie słyszałem.
Założę się że uciekają przed reporterami gdy ci chcą ich w kwestii aborcji zagadnąć.
Bo oni nie tylko w czasie głosowań są zdyscyplinowani.
Jak nie będą posłuszni to przed następnymi wyborami zabraknie dla nich miejsca na liście do głosowania.

Poza tym co to jest ten lobbing MF?
To wierni słudzy każdej kolejnej władzy, słudzy którzy mówią to co ta władza chce usłyszeć.

I co ma przynieść ta kolejna pikieta?
Obleganie przez dwie godziny twierdzy PIS-u która jest mocno okopana.
Kogo mamy przekonywać?
Ile czasu antenowego poświęcą media temu wydarzeniu?
40 sekund w tvn, Polsacie ?
Bo tvp się nie zająknie.

Moim zdaniem pozostała nam droga prawna.
 
Sławek szanuję Ciebie, ale zgodzić się z Twoją oceną nie mogę.
PIS to partia wodzowska - a nie demokratyczna.
Ego wodza jest tak wielkie że nie chce i nie musi słuchać członków swojej partii.
A członkowie słuchać muszą, nawet jak prywatnie uważają że można inaczej, bardziej przyzwoicie postępować.
Po prostu te osoby spośród posłów PIS-u które słuchały Twoich argumentów są dwulicowe i nie chcą wprost powiedzieć że to nic nie da. Poza tym za trzy lata znów będą wybory a na wyborcach trzeba robić dobre wrażenie, że się o nich dba, że się ich wysłuchuje, że się robi co można....
Są kwestie które PIS stawia na ostrzu noża takie jak aborcja i prawa kobiet które dotykają każdego posła i posłankę PIS bezpośrednio (mają żony, siostry, córki, dalsze krewne i znajome które zapewne do nich dzwonią i wprost mówią: "co wy robicie?" , "co wy sobie wyobrażacie?".)
Ale czy którykolwiek poseł PIS stanął przed kamerami i otwarcie, uczciwie powiedział że uważa że takie podejście do aborcji to przesada?
Nie słyszałem.
Założę się że uciekają przed reporterami gdy ci chcą ich w kwestii aborcji zagadnąć.
Bo oni nie tylko w czasie głosowań są zdyscyplinowani.
Jak nie będą posłuszni to przed następnymi wyborami zabraknie dla nich miejsca na liście do głosowania.

Poza tym co to jest ten lobbing MF?
To wierni słudzy każdej kolejnej władzy, słudzy którzy mówią to co ta władza chce usłyszeć.

I co ma przynieść ta kolejna pikieta?
Obleganie przez dwie godziny twierdzy PIS-u która jest mocno okopana.
Kogo mamy przekonywać?
Ile czasu antenowego poświęcą media temu wydarzeniu?
40 sekund w tvn, Polsacie ?
Bo tvp się nie zająknie.

Moim zdaniem pozostała nam droga prawna.

Droga prawna pod rządem tych .... ? Pierdyknij się w głowę , to tak w wielkim skrócie . Amen .
 
Pikietę to należałoby zrobić nie przed Senatem ale przed domem Prezesa J.Senat to nie jest dobre miejsce!Tam nic nie wywalczymy.
 
Mosquito. Masz oczywiście rację, jednak zapomniałeś o pismach Prezesa, pytaniach w sprawie KAS do MF. Do I czytania nie było wiadomo, czy postanowił pozytywnie o KAS czy nie i kiedy. Natomiast wielu prominentnych działaczy PiS do I czytania mówiło, że sprawa nie jest politycznie przesądzona i jestem przekonany, że tak było.

Pikieta ma przede wszystkim skonsolidować środowisko do dalszych działań i wywołać zainteresowanie ośrodków decyzyjnych w PiS i Pana Prezydenta tą ustawą pod kątem niekonstytucyjnych zapisów, które wyartykułujemy w piśmie. Samo pismo nie zostanie zauważone przez nikogo. Zapowiedź pikiety ma nam także pomóc w Senacie w dniach 2-4 listopada.
 
i szkoda że nie aktualna. Działacze związkowi powinni zarabiać dużo czego przykładem jest Przewodniczący Solidarności Duda. Być może wtedy byś zdecydował się na jeszcze jeden krok dalej...
To było na mój wniosek, wycofanie się z tej umowy, gdyż założenie było takie, że jest to tylko na czas mojego zwolnienia.
Może masz rację co do uposażenia, ale to nie należy do mnie, a do ewentualnej inicjatywy członków.
 
Jak przebiega przeszczep pamięci u beneficjentów zmian?

No i wylazło szydło z wora. Lekka prowokacja, a odpowiedź poparta cytatem z fachowej literatury. Kto to licha czyta takie rzeczy? Niech każdy sam udzieli sobie odpowiedzi.
Historia wciąż się powtarza. Z chwilą zwątpienia, niepewności, gdy wydaje się, że wszystko przegrane, nadchodzi czas polowań na czarownice i wówczas wyłażą obleśne monstra, które oprócz złośliwości, nienawiści i własnej pychy nie mają nic więcej do zaoferowania.
"nie dajmy się zwariować"
 
No i wylazło szydło z wora. Lekka prowokacja, a odpowiedź poparta cytatem z fachowej literatury. Kto to licha czyta takie rzeczy? Niech każdy sam udzieli sobie odpowiedzi.

Historia wciąż się powtarza. Z chwilą zwątpienia, niepewności, gdy wydaje się, że wszystko przegrane, nadchodzi czas polowań na czarownice i wówczas wyłażą obleśne monstra, które oprócz złośliwości, nienawiści i własnej pychy nie mają nic więcej do zaoferowania.

"nie dajmy się zwariować"


Ta wypowiedź zasługuje na szczególny szacunek !!
Ode mnie - głęboki ukłon ...
 
Chyba pora zamknąć niepotrzebne tematy szczególnie w myśl informacji o pikiecie. F-sze którzy będą chcieli ponownie coś poczytać na forum powinni mieć dostęp do głównych informacji z najnowszych wydarzeń a nie sub tematów z których nic nie wynika i są tylko wzajemne oskarżania.
 
Back
Do góry