• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kilka pytań odnośnie obecnego nabodru

Celnik?

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Sierpień 2016
Posty
14
Punkty reakcji
0
cześć jestem nowym, jako zew trwa ten cały nabór mam kilka pytań

1. Papiery trzeba skladać do 16go, jak długo czeka się na kolejny krok, tj ten cały test wiedzy??
2. Wiem, ze głupie pytanie, ale jak sie ubrać na test wiedzy ? Na rozmowę kwalifikacyjna, wiadomo gajer, ale na test ?
3. Po teście wiedzy, jak długo czeka się na test sprawnosciowy a pozniej psycho ???

Z góry dzieki za odpowiedzi.
 
cześć jestem nowym, jako zew trwa ten cały nabór mam kilka pytań

1. Papiery trzeba skladać do 16go, jak długo czeka się na kolejny krok, tj ten cały test wiedzy??
2. Wiem, ze głupie pytanie, ale jak sie ubrać na test wiedzy ? Na rozmowę kwalifikacyjna, wiadomo gajer, ale na test ?
3. Po teście wiedzy, jak długo czeka się na test sprawnosciowy a pozniej psycho ???

Z góry dzieki za odpowiedzi.
przepraszam, ze nie na temat ale jak podchodzisz do faktu, ze SC ma byc niebawem zlikwidowana?
 
Zlikwidowana czy przekształcona ? Mniejsza o to, proszę o odpowiedź na moje pytanie, skoro jest nabór :)
 
gdybym znal odpowiedzi to bym Ci odpowiedzial. Skoro nie odpowiadam tzn nie wiem. Mniejsza o to, jak rozumiem Twoja odpowiedz jest taka, ze SC nie jest likwidowana tylko przeksztalcana. Ok.
 
Skoro jest likwidowana to po co nabór na blisko 20pare osób ??
no wlasnie, tez tego nie rozumiem. gdyby to bylo przeksztalcenie to nie byloby zwolnienia wszystkich zatrudnionych tylko wlasnie przeksztalcenie umowy o prace lub mianowania, a jest rozwiazanie-likwidacja stosunku pracy-sluzby. Ale jesli np naprawde do KAS beda ludzie typowani na podstawie doswiadczenia i dotychczasowego przebiegu sluzby to nikt nowo przyjety nie ma szans z juz zatrudnionymi.
ps padly juz tu slowa, ze glownym kryterium bedzie znajomosc i uklady, jesli je masz to nie martw sie o nabor...jesli nie masz...to tez juz mozesz sie nie martwic, ;)))
 
Ostatnia edycja:
wydaje mi się, ze dane o przewidywalnych zwolnieniach są lekko wyolbrzymiane po prostu, ciezko mi uwierzyć, ze z 14tys celników 8 poleci... Logicznie mysląc, chyba nie byłoby naboru bo po co ? Dla zabawy go nie robią.
 
wydaje mi się, ze dane o przewidywalnych zwolnieniach są lekko wyolbrzymiane po prostu, ciezko mi uwierzyć, ze z 14tys celników 8 poleci... Logicznie mysląc, chyba nie byłoby naboru bo po co ? Dla zabawy go nie robią.
logicznie myslac po co test z wiedzy na podstawie przepisow, ktore od 01.01.2017 beda nieaktualne, po co teraz weryfikowac ludzi, ktorzy w nowym roku beda ponownie weryfikowani. Wiadomo, przepisy zawsze sie zmianiaja ale teraz to nie bedzie zmiana tylko rewolucja. Po co zatrudniac skoro bedzie sie zwalniac, na pewno wiecej niz 20 osob. To taka inna logika. Poza tym SSC powiedzial w tv, ze wstrzymuje nabory. Taka jest rzeczywistosc SC
 
Wstrzymują nabory ale w IC w Białymstoku jest on nadal aktywny hmmm, moze proces rekrtutacyjny bedzie przez ta 'rewolucja' przedluzony ?
 
Wstrzymują nabory ale w IC w Białymstoku jest on nadal aktywny hmmm, moze proces rekrtutacyjny bedzie przez ta 'rewolucja' przedluzony ?

Już nawet olali aktualizację stron i słusznie. W jaki sposób chcesz żeby nabór został dokończony, skoro z dniem 1.01.17 taki twór jaki IC BP przestanie istnieć? Odnośnie twojego twierdzenia, że z 14k 8 nie poleci wyjaśniam , iż dla mianowanego funkcjonariusza propozycja dalszej pracy jako cywil to jak zwolnienie... Także raczej już nie zdążysz zostać celnikiem.
 
Będę miał rozwiane zupełnie jeżeli potwierdzisz, ze naboru nie ma ? W takim razie co to ?

http://www.bialystok.scelna.gov.pl/ogloszenia/praca/ogloszenia-o-prace/sluzba-celna

Informacja z 2 SIERPNIA 2016


może to nabór dla "swoich", jeśli tak to nie masz szans, sorry ale jesteśmy pesymistami
W ogóle jest dziwnie nas mają zwalniać a tu zatrudniają??? What"s up?

jedyne co moge Tobie podpowiedzieć , że cala procedura to około 6 miesięcy, także jeżeli gdzieś pracujesz to nie zwalniaj się dopóki nie masz papiera że jesteś mianowany
 
Ostatnia edycja:
Koledzy są rozżaleni obecną sytuacją. Składaj papiery. Nie ubieraj się w garniak (ani na rozmowę ani na test), ubierz się natomiast schludnie (czyste ciuchy, nie sportowe) i bądź dobrej myśli :)

Obecnie sytuacja wygląda tak, że właściwie na 100% nikt nic nie wie co się będzie działo od 1 stycznia i w tej chwili jest to bardzo ryzykowny nabór bo może się okazać że od stycznia będziesz pracował w innym mieście i w innej instytucji, więc tak jak kolega wyżej poradził: jeśli masz pracę to jej nie zostawiaj dopóki nie będziesz miał mianowania w dłoni. Jeśli pracy nie masz to oczywiście szukaj czegoś dalej.
 
Dzieki w koncu za jakaś solidna odpowiedź. Tak jak myslałem, skoro nabór na 24 etaty to nie moze byc jakis przypadek. Orientujecie się mniej więcej, po jakim czasie od złożenia papierów a termin był do 16stego, mozna spodziewać sie jakiejs odpowiedzi??
 
nie żartuj

Tydzien od zakończenia naboru, żadnych wieści ani info na stornie IC w Białym, jakieś info macie ? :)

Chłopie , tutaj jest wszystko tajne , jak nie masz znajomosci w kadrach to niczego się nie dowiesz , sprawdzaj skrzynke na listy lub dzwoń do kadr , najlepiej do naczelniczki, jak ją wk..wisz na maksa to na pewnio się nie dostaniesz
 
Back
Do góry