• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zapytanie - limity alkoholi

Status
Zamknięty.

bartocha

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzień dobry.
Nie jestem celnikiem, ani związany z służbami celnymi, zarejestrowałem się aby dopytać się "u źródła" a propos wątpliwości dotyczących limitów alkoholi jakie można przywieźć do Polski z Ukrainy.
Na stronie http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/w...her/2UWl/content/warto-wiedziec-przed-podroza stoi że:
3) napoje alkoholowe, jeżeli są przywożone przez podróżnego, który ukończył 17 lat:
a) napoje powstałe w wyniku destylacji i wyroby spirytusowe o mocy objętościowej alkoholu powyżej 22 %, alkohol etylowy nieskażony o mocy objętościowej alkoholu wynoszącej 80 % i więcej (np. wódka) – 1 litr lub
b) alkohol i napoje alkoholowe o mocy objętościowej alkoholu nieprzekraczającej 22 % (np. likiery) - 2 litry, i
c) wina niemusujące – 4 litry, i
d) piwo – 16 litrów,


Teraz czy to jest limit - można wwieźć 1 litr wódki i 2 litry likieru i wino 4 litry i 16 litrów piwa (czyli mogę wziąć je wszystkie)
czy to jest przelicznik do wyboru 1 litr wódki albo 2 litry likieru albo 4 litry wina albo 16 litrów piwa (czyli jak wezmę litr wódki to żadnego alkoholu więcej wziąć nie mogę)
-Wiem że to dla was banalne, ale wyszedł taki problem na forum i sam już zgupiałem...
Więcej na: http://www.rosjapl.info/forum/viewt...9&sid=2d4aefb69d2071dc9c9a8e44f5be6844#p97859
 
1 litr wódki albo 2 litry likieru + 4 litry wina + 16l piwa. Dotyczy ruchu osobowego i osób które nie mieszkają w strefie nadgranicznej i nie są załogą pojazdu który obsługuje transport międzynarodowy (np kierowca TIR-a).
 
Witam wszystkich, co by nie tworzyć nowego tematu - podczepię się z pytaniem: jadę w strefę nadgraniczną - np. na bazary do Przemyśle i kupuję od Mrówy - powiedzmy 3-4 flaszki wódki. Wracam do auta, wyjeżdżam, za rogatkami Przemyśla zatrzymuje mnie służba celna/kontrola skarbowa, itp. Czy skonfiskują mi alkohol, mandat, rozstrzelanie na miejscu? Czy mogę sobie na swoje potrzeby kupić parę flaszek, co prawda nie będzie miał polskiej akcyzy...jak to jest, pomoże ktoś?
 
w kursach służby przygotowawczej to omawiają. ale dla twojej wiedzy . Sprzedaż alkoholu przewiezionego z Ukrainy stanowi naruszenia warunków zwolnień z należności przywozowych ( celnych, akcyzowych podatku vat. ) a osoba która kupuje popełnia także czyn zabroniony zwany paserką celną 91 kks i akcyzową 65 kks. Więc dla twojej wiedzy tak, taki towar zostanie zatrzymany. na podstawie art. 217 kpk.
 
Witam wszystkich, co by nie tworzyć nowego tematu - podczepię się z pytaniem: jadę w strefę nadgraniczną - np. na bazary do Przemyśle i kupuję od Mrówy - powiedzmy 3-4 flaszki wódki. Wracam do auta, wyjeżdżam, za rogatkami Przemyśla zatrzymuje mnie służba celna/kontrola skarbowa, itp. Czy skonfiskują mi alkohol, mandat, rozstrzelanie na miejscu? Czy mogę sobie na swoje potrzeby kupić parę flaszek, co prawda nie będzie miał polskiej akcyzy...jak to jest, pomoże ktoś?

"Kupić nie możesz", możesz przywieźć za granicy (normy patrz post wyżej), możesz otrzymać w prezencie.
 
Czyli jeśli mnie złapią na kupowaniu - to zabiorą. Potem zawsze mogę powiedzieć - że dostałem w prezencie. Bez sensu. Oczywiście w to uwierzą.....przepisy do bani....chodzi o ilość na własny użytek - 2-3 butelki...też zabiorą? A jak kupię, każdą otworzę i "upije łyka" - wiadomo, że nie sprzedam - to też zabiorą, mandat, a ja na "szafot"?
 
Oczywiście.
Standardowo to rozstrzelanie na miejscu. Jak masz trochę szczęścia to szafot.
Jednak gdy masz zaświadczenia od proboszcza lub posła pis ewentualnie dowód wpłaty na radio m..ryja to za każdą flaszkę dwa baty wystarczą
 
No to mnie uspokoiłeś, bo myślałem że będą przed rozstrzelaniem przez powieszenie jeszcze mnie torturować i wyjawię, że to dla proboszcza...choć wtedy - to może by i przeprosili i na "bombach" eskortowali na plebanię......:)
Ale tak na serio - jakbym miał ze 3 flachy - to zabiorą i mandat - czy każą na miejscu wypić?
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry