• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Celniku zadeklaruj się !

Temat zmiany nazwy był już przerabiany. Nazwa zostanie taka jaka jest tzn. Celnicy pl.

Mario97 Jesteś dla mnie" Niezłomnym Celnikiem". Chwała Tobie za Twoje wypowiedzi. Ale powitajmy naszych nowych członków w ZZ Celnicy.Pl a będących naszymi koleżankami i kolegami w "sras" od 1 marca a.d. 2017. Już wyobrażam sobie jak będziemy protestować w Naszych sprawach w ilości
70 tys. członków Naszego Związku. Jeszcze będzie pięknie, jeszcze będzie ..... zadyma.
 
Odnośnie wątpliwości dot. wpłacania składek. Ja też od paru lat płacę składkę z własnego konta. Dałem zlecenie stałe jak mnie zwolnili i tak już zostało po powrocie :). Ukrywam się ;)

A na poważnie, to część ma pewne obawy. Ja tych obaw nie rozumiem, ale szanuję decyzję każdego w jaki sposób deklaruje składkę. Pamiętamy za J.Kapicy jak część DIC-ów była nastawiona do Naszego ZZ.
Mali ludzie. Tym malutkim ludziom chcę napisać, że wielu Waszych kierowników, a nawet naczelników była w ZZ Celnicy PL opłacając składki samodzielnie. Widzicie, nawet o tym nie wiedzieliście, a napinaliście się na ZZ przy nich na różnych naradach, stroszyliście piórka jak małe dzieci. Widzicie jakie to było żałosne. Na szczęście te czasy, mam nadzieję bezpowrotnie minęły. Wiem, że obecny SSC także wyrażał na jednej z narad dezaprobatę wobec tego, że przywrócił mnie do służby, a ja taki niewdzięczny jestem, bo stanąłem po stronie ludzi i domagam się konsekwentnie wykonania obietnic PiS wobec Naszego środowiska. Wiem to, że tak SSC reagował w tym gorącym okresie, ale to już zostało wyjaśnione i obecnie kontakt z Szefem KAS mam dobry i stały, aczkolwiek inna rzecz, że niewiele z tego wynika, bo podobnie jak jego poprzednik, ma swoją wizję, swój plan, swoich doradców i nie słucha za bardzo argumentów merytorycznych, ale nie odpuszczam i drążę stale różne tematy np. w sprawie ucywilnienia i innych spraw. Wiele spraw mniejszych udaje się załatwić. Może uda się wciąż większe. Wierzę w to i będę wierzył do końca. Taki już jestem

Do tych co się obawiają chcę napisać. Nie obawiajcie się. Znam kilku kierowników i Naczelników, którzy byli w Naszym ZZ za poprzedniego SSC i są nadal i opłacają składki za pośrednictwem finansów. Krzywda żadna im się nie działa i nie dzieje, mimo iż co niektórzy malutcy ludzie na wyższych stanowiskach próbowali w przeszłości za poprzedniego SSC wpłynąć na Ich decyzje odnośnie członkostwa.
Listy do MF już poszły i jak wiecie powinna liczyć się sytuacja z 30.09. Jeżeli jest inaczej i wiecie o kumoterstwie, nepotyźmie, to informujcie, będziemy interweniować u Szefa KAS i Z-cy SSC bezpośrednio.

Przy okazji. Proszę emerytów i rencistów o zrzeszanie w Związku. Wystarczy właśnie dać zlecenie stałe z priv konta.

Emeryci i renciści z innych służb zrzeszają się w Związkach.
Widać, że emeryci i renciści są aktywni po odejściu ze służby, gdyż w SC powstają Stowarzyszenia emerytów i rencistów. Jedno założył prof. Wiesław Czyżowicz - Stowarzyszenie Weteranów Celnictwa Polskiego (SWCP), które 15 lutego (środa) , godz. 17:00 w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw KNoP SGH, ul. Madalińskiego 6/8, pok.131/133 ma spotkanie grupy inicjatywnej - drugie Stowarzyszenie założył były dyrektor Stanisław Trojnar z Przemyśla

Chcemy integrować emerytów i rencistów z całej Polski. Chcemy zachęcać Was do działania, dalszej identyfikacji z mundurem już po odejściu ze służby. Zrzeszajcie się w ZZ Celnicy PL. Utwórzmy w ramach Związku strukturę, która będzie zrzeszać emerytów i rencistów.

Sławku, mam prośbę, nie możesz tak bezkrytycznie wierzyć min. Banasiowi. To nieprawda, że wiara czyni cuda. Podejrzewam. że będzie chciał Ciebie marginalizować. Ale musi się liczyć z tym, że jesteś najlepszym człowiekiem piastującym stanowisko przewodniczącego ZZ, a to oznacza, że nie pozwolimy aby zrobił Tobie krzywdę. Co na ten temat myśli moje celnicze bractwo?
 
Witam
Jestem pracownikiem urzędu skarbowego. Jak będzie wyglądała sytuacja wstąpieniem do związku po 1 marca. Czy zwiazek będzie "obejmował" tylko pracowników UCS? Kogo związke będzie reprezentował?

Jeżeli był ten temat poruszany to proszę o link. Poczytam sobie.

Jeżeli była by taka możliwość to ja wyrażam chęć zapisania się.


witamy

słuszny ruch

chyba miło być pierwszym z us?

pozdrawiam
 
Od momentu mojego wstąpienia do ZZ płacę składki przez Izbę. Teraz złożyłem deklarację. Nie potrafię zrozumieć dlaczego tylko kilkuset opłacało w ten wygodny sposób. Nie wierzę że to strach. Nawet nie wiem przed czym. Chyba że to własne cienie snujące się po Izbach powodują taki popłoch. Strach ma duże oczy.


przeczytaj jeszcze raz

kilkuset płaci ale indywidualnie

a przez ic reszta czyli ponad 4500
 
Dziękuję celna91 za serdeczny wpis. To bardzo miłe i ujmujące co napisałaś w trosce o mnie.
Nie wyraziłem jednak obaw i nie mam takich, aby obecne kierownictwo SC czy KAS chciało wyrządzić mi jakąkolwiek krzywdę. Jestem przekonany, że Minister Banaś nie zniżyłby się do takiego poziomu, jak Jego poprzednik.
Co do wiary w to co mówi Minister. Absolutnie nie wierzę bezkrytycznie. Powiedzmy, że do lutego zeszłego roku miałem jeszcze taką wiarę. Wtedy ogół z Nas miał. Były piękne deklaracje w imieniu Ministra Finansów na piśmie, pamiętamy wszyscy pismo z końca stycznia 2016r. i komunikat w sprawie emek na Corintii. Szybko okazało się to jednak nieprawdą. Wielokrotnie SSC wprowadził Nas niestety w błąd. Czy to z emeryturami, czy z wyrównaniem i jeszcze w paru innych kwestiach. Na dzień dzisiejszy SSC deklaruje od jutra osobiste zaangażowanie w sprawę emerytur. Na dniach się okaże. To, że przekazałem tę deklarację Szefa, nie oznacza, że w nią wierzę. Pisałem, że to tylko relacja.
 
Ostatnia edycja:
Bolo to jeszcze nie wsyrocznia.taki sam funk jak każdy z nas.


oczywiście

jak mam rację to mam

a jak ty nie masz racji to nie masz

cieszę się że już nie zajmujesz się wycieczkami osobistymi w księstwie warszawskim, ucIII i okęciu - to było takie, hmm, niemęskie

jeszcze tylko żebyś mniej się mazał i pisał to co masz do powiedzenia w jednym poście byłoby super - bądź twardy i nie rozpaczaj

takie mamlanie w kilku następujących po sobie postach po kilka słów nie jest za fajne, jeśli do tego każdy z tych postów jest zlepkiem kilku słów rozdzielanych dziesiątkami kropek - wypowiedź jest chaotyczna i enigmatyczna, a sens trudny do uchwycenia

ale to zapewne tylko moja niesłuszna opinia, wynikająca z mojego indywidualnego niedowładu intelektualnego ;)

aaa - zapisałeś się w końcu do celników.pl?

bo w 2009 pisałeś: "Bo związki JEDYNIE są od załatwiania talonów na święta. Zapominają, ze nie robią ludziom żadnej łaski albowiem to są pieniądze płacone jako składki ! Szefowie związków mają dodatkowe urlopy niby na prowadzenie działalności...........de facto wykorzystują je dla siebie jako bonus ! Kto z was zapytał takiego działacza co dla was zrobił ?! NIKT ! Dla tego nie należę i nie płacę ! Wolę wydać na browary. "

i pomyśl chwilunię zanim napiszesz swoje ulubione "i co z tego?"
 
Ostatnia edycja:
Czy Was po..o do reszty? Jeszcze niedawno wyśmiewaliście tych p...cy w balerinach a teraz ich zapraszacie? Nigdy się nie zjednoczymy bo to inna mentalność, nie umieją załapać nawet naszych żartów! (o czym miałam okazję się przekonać), jak tu ktoś trafnie napisał ,, to jak połączyć wodę z oliwą (a raczej smarem) ,, spójrzcie chociażby na ich forum i te chore emotki , bez których nie umieją napisać posta - , pisząc u nas nawet nie muszą pisać ,że są z us Pewnie się będą teraz wszędzie wpychać i udawać fc . Ani ja ani moja jednostka nie będzie witać żadnych nowych CZŁONKÓW i piszcie co chcecie - natury nie oszukacie TO NIGDY NIE KLIKNIE ! I dobrze o tym wiecie
 
Ostatnia edycja:
Czy Was po..o do reszty? Jeszcze niedawno wyśmiewaliście tych p...cy w balerinach a teraz ich zapraszacie? Nigdy się nie zjednoczymy bo to inna mentalność, nie umieją załapać nawet naszych żartów! (o czym miałam okazję się przekonać), jak tu ktoś trafnie napisał ,, to jak połączyć wodę z oliwą (a raczej smarem) ,, spójrzcie chociażby na ich forum i te chore emotki , bez których nie umieją napisać posta - , pisząc u nas nawet nie muszą pisać ,że są z us Pewnie się będą teraz wszędzie wpychać i udawać fc . Ani ja ani moja jednostka nie będzie witać żadnych nowych CZŁONKÓW i piszcie co chcecie - natury nie oszukacie TO NIGDY NIE KLIKNIE ! I dobrze o tym wiecie


1. w balerinach i nie tylko występowała tylko CZĘŚĆ - a nie wszyscy, u nas debili też nie brakuje
2. ich chore forum to forum Solidarności Ludwiczaka - a nie środowiska
3. to że nie kumają naszych żartów? a ty ich żarty kumasz? to były do tej pory odrębne byty - ale czy nam się to podoba czy nie od 1 marca RAZEM tworzymy kas

mądrzy i głupi są wszędzie - i w sc i w uks i w us, a nawet w kurii - mam nadzieję że ci mądrzy szybko zrozumieją w czym tkwi siła i odmienność celnicy.pl - i takich ja osobiście witam z otwartymi rękoma
 
Chyba Ludwińskiego, mało istotne ale warto być precyzyjnym ;)

resztę pozostawiam bez komentarza, czas pokaże jak to będzie.


może i ludwiński -nie znam człowieka i nie brakuje mi tego po kilkukrotnym banie na skarbowcach, po lekturze treści na tym forum i po kierunku, w jakim zmierza, a właściwie pogrążyła się Solidarność skarbowców

czysta polityka a interesy członków Solidarności na bok

jako wieloletni członek i działacz Solidarności w poprzednim zakładzie pracy - wyłącznie na szczeblu zakładowym - nie wiem czym kierują się członkowie Solidarności akceptując ten kierunek a przede wszystkim - CENZURĘ na ich forum

ech
 
Tamto forum stało się tubą władzy. Nawet jeśli pojawiają się niepoprawne wpisy, jakakolwiek krytyka KAS, wystarczy po kilku minutach odświeżyć stronę - bach - nie ma śladu!!!
Panuje taka czołobitność, że nawet mojego nicka nie chcieli zarejestrować. Nie udało mi się tam w ogóle założyć konta - a na celnikach.pl cała aktywacja trwała kilka minut, beż żadnej cenzury, chociaż może powinni mnie zbanować za szpetny wygląd...
 
Tamto forum stało się tubą władzy. Nawet jeśli pojawiają się niepoprawne wpisy, jakakolwiek krytyka KAS, wystarczy po kilku minutach odświeżyć stronę - bach - nie ma śladu!!!
Panuje taka czołobitność, że nawet mojego nicka nie chcieli zarejestrować. Nie udało mi się tam w ogóle założyć konta - a na celnikach.pl cała aktywacja trwała kilka minut, beż żadnej cenzury, chociaż może powinni mnie zbanować za szpetny wygląd...

No skarbowka ja ja
[video=youtube;IMYwXfo9XSg]https://www.youtube.com/watch?v=IMYwXfo9XSg[/video]
 
Bardzo prawdopodobne że w marcu czeka niektórych z nas trudny test:

test-predyspozycji-zawodowych-pomocnik-magazyniera.jpg
 
Sławku, w marcu miało nastąpić rozliczenie tych którzy nie płaca składek - z wykreśleniem z listy włącznie. Niech nas będzie mniej ale przynajmniej pomoc trafi do tych którzy faktycznie wspierali związek.
 
nie spamuj, wystarczy regularnie patrzeć na licznik.
imiennych list raczej nie będzie ....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
ogarnij się. Licznik to propaganda. Płacących regularnie jest pewnie z 500-1000 mniej. Teraz właśnie najbardziej potrzebne są środki na przygotowywanie pozwów więc to czas aby się określić, bo po pomoc do ZZ będzie potem uderzać chciał każdy.
 
Back
Do góry