• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Celniku zadeklaruj się !

Przed chwilą przeczytałam komunikat na stronie głównej. Jako członek Związku ZZ Celnicy od paru lat absolutnie zgadzam się aby osoby nie będące członkami Związku nie zawracały się o pomoc, niech będą konsekwentne w swoim działaniu.
Właśnie dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, która stwierdziła, że do związku się nie zapisze bo takie ma zasady. Bardzo Cię proszę droga koleżanko abyś wg swoich zasad poszukała sobie prywatnego adwokata i nie korzystała z usług ZZ Celnicy.
 
Przed chwilą przeczytałam komunikat na stronie głównej. Jako członek Związku ZZ Celnicy od paru lat absolutnie zgadzam się aby osoby nie będące członkami Związku nie zawracały się o pomoc, niech będą konsekwentne w swoim działaniu.
Właśnie dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, która stwierdziła, że do związku się nie zapisze bo takie ma zasady. Bardzo Cię proszę droga koleżanko abyś wg swoich zasad poszukała sobie prywatnego adwokata i nie korzystała z usług ZZ Celnicy.



Mam pytanie a co z członkami ,którzy samodzielnie płaca a nie prze Izbę też są wyłączeni z pomocy? To oznacza że zostanę wykreślony z listy członków?
 
Ja też sama płacę. Ten temat był już poruszany.
Ludzie, na logikę co obchodzi związek z jakiego konta idzie składka! Ważne kto jest płatnikiem.
Myślenie nie boli.
 
Przed chwilą przeczytałam komunikat na stronie głównej. Jako członek Związku ZZ Celnicy od paru lat absolutnie zgadzam się aby osoby nie będące członkami Związku nie zawracały się o pomoc, niech będą konsekwentne w swoim działaniu.
Właśnie dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, która stwierdziła, że do związku się nie zapisze bo takie ma zasady. Bardzo Cię proszę droga koleżanko abyś wg swoich zasad poszukała sobie prywatnego adwokata i nie korzystała z usług ZZ Celnicy.

"Ola", Ja również nie jestem członkiem Celników.Pl, i to może nawet z tych samych pobudek, co Twoja "koleżanka" ;-) Zawsze uważałem, że Związki działające (takie czy inne) w SŁUŻBIE CELNEJ, maja za priorytet działać dla dobra FUNKCJONARIUSZY, którymi od zawsze byliśmy i nadal póki co do 28 lutego... jesteśmy :p Znajdę sobie Adwokata, zgodnie z Twoją sugestią, ale nie odbieraj członkom innych organizacji Związkowych możliwości korzystania ze "ścieżek" utartych przez np. "Celników.pl":p Byłem na obu zeszłorocznych "wycieczkach" do Wa-wy, i nikt nie musiał mnie do tego namawiać, bo robiłem to z własnej potrzeby i inicjatywy, więc nie wyjeżdżaj mi teraz z przynależnością do jakichkolwiek ZZ :-( Myślisz, że na Naszych protestach w Wa-wie byli tylko członkowie "Celników.pl" :p Skoro taki jest Twoje przekonanie, to chyba się jednak ... mylisz :p Gdyby byli tam wszyscy funkcjonariusze ZZ Celnicy.pl i Ci z innych organizacji byłoby Nas ok. 10 tysi i Banaś mógłby zapomnieć o ... srasie :p
 
Mam pytanie a co z członkami ,którzy samodzielnie płaca a nie prze Izbę też są wyłączeni z pomocy? To oznacza że zostanę wykreślony z listy członków?


przeczytaj jeszcze raz pismo Sławka

na razie jest bałagan i zamieszanie

w marcu zweryfikują deklaracje i wpłaty pozaizbowe - niepłacący wylecą, płacący uzyskają taką samą pomoc jak płacący via ic

trudno żeby nie płacący liczyli na pomoc adwokatów opłacanych przez członków

nie wyklucza to oczywiście korzystania z publikowanych na forum wzorów wystąpień i pism przez wszystkich - tak jak udziału w pikietach ŚRODOWISKA celników czy możliwości korzystania z forum przez niezwiązkowców celników.pl

celnicy.pl REPREZENTUJE środowisko celników i walczy o interesy celników, ale w sprawach indywidualnych pomoc udzielana jest wyłącznie członkom

trudno oczekiwać, żeby wozić się za kasę innych
 
przeczytaj jeszcze raz pismo Sławka

na razie jest bałagan i zamieszanie

w marcu zweryfikują deklaracje i wpłaty pozaizbowe - niepłacący wylecą, płacący uzyskają taką samą pomoc jak płacący via ic

trudno żeby nie płacący liczyli na pomoc adwokatów opłacanych przez członków

nie wyklucza to oczywiście korzystania z publikowanych na forum wzorów wystąpień i pism przez wszystkich - tak jak udziału w pikietach ŚRODOWISKA celników czy możliwości korzystania z forum przez niezwiązkowców celników.pl

celnicy.pl REPREZENTUJE środowisko celników i walczy o interesy celników, ale w sprawach indywidualnych pomoc udzielana jest wyłącznie członkom

trudno oczekiwać, żeby wozić się za kasę innych

Ok dzięki.
 
przeczytaj jeszcze raz pismo Sławka

na razie jest bałagan i zamieszanie

w marcu zweryfikują deklaracje i wpłaty pozaizbowe - niepłacący wylecą, płacący uzyskają taką samą pomoc jak płacący via ic

trudno żeby nie płacący liczyli na pomoc adwokatów opłacanych przez członków

Mam pytanie a co z członkami ,którzy samodzielnie płaca a nie prze Izbę też są wyłączeni z pomocy? To oznacza że zostanę wykreślony z listy członków?

Ja też sama płacę. Ten temat był już poruszany.
Ludzie, na logikę co obchodzi związek z jakiego konta idzie składka! Ważne kto jest płatnikiem.
Myślenie nie boli.

Sławek napisał:
(...)jednak w sprawach indywidualnych osoby spoza Związku proszę o odstąpienie od kontaktowania się. To samo dotyczy członków, którzy nie wypełnili oświadczeń o potrąceniach składek członkowskich. W marcu to zweryfikujemy i również w takich przypadkach nie będziemy mogli reprezentować takich osób w sprawach indywidualnych.


zdanie powinno brzmieć: To samo dotyczy członków, którzy do tej pory płacili składki za pośrednictwem IC a teraz nie wypełnili oświadczeń o potrąceniach składek członkowskich przez co rezygnują z dalszego członkostwa.

ja też nie wypełniłem oświadczenia bo płace sam o co sam na forum zaproponował kolega Siwy.
 
Witam
Jestem pracownikiem urzędu skarbowego. Jak będzie wyglądała sytuacja wstąpieniem do związku po 1 marca. Czy zwiazek będzie "obejmował" tylko pracowników UCS? Kogo związke będzie reprezentował?

Jeżeli był ten temat poruszany to proszę o link. Poczytam sobie.

Jeżeli była by taka możliwość to ja wyrażam chęć zapisania się.
 
zdanie powinno brzmieć: To samo dotyczy członków, którzy do tej pory płacili składki za pośrednictwem IC a teraz nie wypełnili oświadczeń o potrąceniach składek członkowskich przez co rezygnują z dalszego członkostwa.

ja też nie wypełniłem oświadczenia bo płace sam o co sam na forum zaproponował kolega Siwy.

A niby dlaczego rezygnują? Bo nie wypelnili oświadczenia? Też nie wypełniłam i będę teraz sama przelewać pieniądze i co już nie mogę być członkiem ?
 
W tym zakresie nasz Statut po zmianach brzmi:
[FONT=Times New Roman, serif]§ 6[/FONT]​
1. Związek jest ogólnokrajową, dobrowolną, samorządną organizacją zawodową zrzeszającą:
funkcjonariuszy Służby Celnej (funkcjonariuszy celnych), pracowników zatrudnionych w Służbie Celnej, pracowników zatrudnionych w Administracji Podatkowej, Urzędach Kontroli Skarbowej, Krajowej Administracji Skarbowej funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, byłych funkcjonariuszy i pracowników zatrudnionych w Służbie Celnej (niezależnie od miejsca obecnego zatrudnienia lub jego braku), byłych pracowników Administracji Podatkowej, Urzędach Kontroli Skarbowej, Krajowej Administracji Skarbowej, byłych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, emerytów i rencistów zatrudnionych uprzednio w Służbie Celnej, Administracji Podatkowej, Urzędach Kontroli Skarbowej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służbie Celno-Skarbowej powołaną do reprezentowania i obrony ich interesów zawodowych i socjalnych.

Możesz zatem już pobrać deklarację, którą znajdziesz tutaj http://celnicy.pl/content.php/1314-celniku-zdeklaruj-sie

wypełnić i wysłać jak w instrukcji pod tym linkiem.

Witamy pierwszego członka z US. :)
 
A jaki jest problem z wypełnieniem oświadczenia i płaceniem składek poprzez Izbę, ułatwiło by to weryfikację członków,
płacenie składek samodzielnie na pewno nie jest wygodniejsze. Powód jest jeden, którego nie trzeba tłumaczyć tym którzy się rzeczywiście identyfikują ze związkiem
 
Mamy kilkuset członków, którzy od lat opłacają składki bez pośrednictwa Wydz. Finansowych.
Oczywiście członkowie opłacający składki samodzielnie, poprzez np. zlecenie stałe z prywatnego konta czyli bez pośrednictwa Wydz. Finansowych, są i pozostają członkami Związku!
Za niepełny wpis przepraszam.
 
Od momentu mojego wstąpienia do ZZ płacę składki przez Izbę. Teraz złożyłem deklarację. Nie potrafię zrozumieć dlaczego tylko kilkuset opłacało w ten wygodny sposób. Nie wierzę że to strach. Nawet nie wiem przed czym. Chyba że to własne cienie snujące się po Izbach powodują taki popłoch. Strach ma duże oczy.
 
Jeszcze tylko proszę o sprostowanie. Do wypełnienia deklaracji potrzebny jest adres Związku. W naszej Izbie podano do wpisywania adres w Nysie a z tego co wiem to jest Opole. Czy będzie to błąd eliminujący przyjęcie przez kadry deklaracji ? Mam nadzieję że to nie było zrobione specjalnie.
 
Odnośnie wątpliwości dot. wpłacania składek. Ja też od paru lat płacę składkę z własnego konta. Dałem zlecenie stałe jak mnie zwolnili i tak już zostało po powrocie :). Ukrywam się ;)

A na poważnie, to część ma pewne obawy. Ja tych obaw nie rozumiem, ale szanuję decyzję każdego w jaki sposób deklaruje składkę. Pamiętamy za J.Kapicy jak część DIC-ów była nastawiona do Naszego ZZ.
Mali ludzie. Tym malutkim ludziom chcę napisać, że wielu Waszych kierowników, a nawet naczelników była w ZZ Celnicy PL opłacając składki samodzielnie. Widzicie, nawet o tym nie wiedzieliście, a napinaliście się na ZZ przy nich na różnych naradach, stroszyliście piórka jak małe dzieci. Widzicie jakie to było żałosne. Na szczęście te czasy, mam nadzieję bezpowrotnie minęły. Wiem, że obecny SSC także wyrażał na jednej z narad dezaprobatę wobec tego, że przywrócił mnie do służby, a ja taki niewdzięczny jestem, bo stanąłem po stronie ludzi i domagam się konsekwentnie wykonania obietnic PiS wobec Naszego środowiska. Wiem to, że tak SSC reagował w tym gorącym okresie, ale to już zostało wyjaśnione i obecnie kontakt z Szefem KAS mam dobry i stały, aczkolwiek inna rzecz, że niewiele z tego wynika, bo podobnie jak jego poprzednik, ma swoją wizję, swój plan, swoich doradców i nie słucha za bardzo argumentów merytorycznych, ale nie odpuszczam i drążę stale różne tematy np. w sprawie ucywilnienia i innych spraw. Wiele spraw mniejszych udaje się załatwić. Może uda się wciąż większe. Wierzę w to i będę wierzył do końca. Taki już jestem

Do tych co się obawiają chcę napisać. Nie obawiajcie się. Znam kilku kierowników i Naczelników, którzy byli w Naszym ZZ za poprzedniego SSC i są nadal i opłacają składki za pośrednictwem finansów. Krzywda żadna im się nie działa i nie dzieje, mimo iż co niektórzy malutcy ludzie na wyższych stanowiskach próbowali w przeszłości za poprzedniego SSC wpłynąć na Ich decyzje odnośnie członkostwa.
Listy do MF już poszły i jak wiecie powinna liczyć się sytuacja z 30.09. Jeżeli jest inaczej i wiecie o kumoterstwie, nepotyźmie, to informujcie, będziemy interweniować u Szefa KAS i Z-cy SSC bezpośrednio.

Przy okazji. Proszę emerytów i rencistów o zrzeszanie w Związku. Wystarczy właśnie dać zlecenie stałe z priv konta.

Emeryci i renciści z innych służb zrzeszają się w Związkach.
Widać, że emeryci i renciści są aktywni po odejściu ze służby, gdyż w SC powstają Stowarzyszenia emerytów i rencistów. Jedno założył prof. Wiesław Czyżowicz - Stowarzyszenie Weteranów Celnictwa Polskiego (SWCP), które 15 lutego (środa) , godz. 17:00 w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw KNoP SGH, ul. Madalińskiego 6/8, pok.131/133 ma spotkanie grupy inicjatywnej - drugie Stowarzyszenie założył były dyrektor Stanisław Trojnar z Przemyśla

Chcemy integrować emerytów i rencistów z całej Polski. Chcemy zachęcać Was do działania, dalszej identyfikacji z mundurem już po odejściu ze służby. Zrzeszajcie się w ZZ Celnicy PL. Utwórzmy w ramach Związku strukturę, która będzie zrzeszać emerytów i rencistów.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze tylko proszę o sprostowanie. Do wypełnienia deklaracji potrzebny jest adres Związku. W naszej Izbie podano do wpisywania adres w Nysie a z tego co wiem to jest Opole. Czy będzie to błąd eliminujący przyjęcie przez kadry deklaracji ? Mam nadzieję że to nie było zrobione specjalnie.
Adres Związku to 45-010 Opole ul. Szpitalna 3b 5-7, adres do korespondencji jest do Nysy.
Powinno to być uznane, skoro sami podali adres korespondencyjny.
 
Melduję jako członek KAS złożenie deklaracji członkowskiej w wersji elektronicznej ne ręce Pana Przewodniczącego ...
Pozdrawiam niezwodnego z US :)
 
Ostatnia edycja:
Melduję jako pracownik administracji podatkowej (US) złożenie deklaracji członkowskiej w wersji elektronicznej ne ręce Pana Przewodniczącego ...
Pozdrawiam niezwodnego z US :)

Zaproś do nas koleżanki i kolegów. W ilości i jedności siła. Tutaj możesz śmiało pisać co myślisz, krytykować, wytykać błędy w decyzjach nas dotyczących. Nasze forum diametralnie różni się od np. skarbowcy.pl, którzy są tubą rzadzacych i nie tolerują żadnej krytyki, za to wstawiają często tematy, które absolutnie nie dotyczą administracji skarbowej, ale skutecznie opluwają innych. Mam nadzieję, że u nas wciąż pozostanie tak jak jest, czyli dyskutujemy o naszych sprawach, gdyż to jest celem związku. Niestety poziom dyskusji bywa różny, ale przynajmniej jest prawdziwy, a nie dławiony przez cenzurę.
 
Jestem zniesmaczony cenzura na skarbowcy.pl i uprawianym politykierstwem uprawianym przez związki zawodowe działające w administracji podatkowej i skarbowej, a zwłaszcza NSZZ "Solidarność". Szukałem jakieś neutralnej formuły partycypacji. Pan Sławek wydaje mi się osobą z charyzmą i kultura osobistą, bez wazeliniarstwa i prywaty.
ZZ Celnicy PL jawi się jako organizacja sprawna, skuteczna. Mam nadzieje, że współpraca z WCzc. Koleżankami i Kolegami w Związku będzie owocna i twórcza.
A w mojej jednostce juz zachęcam niezrzeszonych do wstępowania do Celnicy PL (w przyszłości zapewne ZZ Celników i Skarbowców PL) ...
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry