• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Celniku zadeklaruj się !

aquirre

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
1 593
Punkty reakcji
203
złożoność naszej formacji wskazuje, że protest może i powinien mieć charakter ... HYBRYDOWY.
oznacza to pełne zróżnicowanie działań opartych o pomysł i wolę wielu funkcjonariuszy celnych.
działań o takim charakterze w interesie publicznym jeszcze chyba u nas w kraju nie prowadzono.
trwa ważna akcja oflagowania barwami narodowymi jednostek organizacyjnych SC na nadchodzące tygodnie.
protest musi trwać co najmniej do czasu skutecznego zamknięcia sprawy pt. EMERYTURY i rozpoczęcia rzeczywistego dialogu w sprawie zmian w SC.
nikt nam w sprawie uprawnień emerytalnych nie robi żadnej przysługi, sami jako CELNICY osiągnęliśmy obowiązujący stan prawny.
SOLIDARNIE zebraliśmy podpisy pod wnioskiem obywatelskim by poza uwikłaniami politycznymi postawić samodzielnie projekt ustawy w Sejmie RP.
wspierał nas w naszej walce o pełny status służby mundurowej obecny Prezydent RP i wiele osób publicznych z obecnych środowisk rządowych i parlamentarnych.

związkom zawodowym powierzmy dalszą dbałość o przekaz medialny i koordynowanie działań jeśli będzie taka potrzeba.

cdn.
 
złożoność naszej formacji wskazuje, że protest może i powinien mieć charakter ... HYBRYDOWY.
oznacza to pełne zróżnicowanie działań opartych o pomysł i wolę wielu funkcjonariuszy celnych.
działań o takim charakterze w interesie publicznym jeszcze chyba u nas w kraju nie prowadzono.
trwa ważna akcja oflagowania barwami narodowymi jednostek organizacyjnych SC na nadchodzące tygodnie.
protest musi trwać co najmniej do czasu skutecznego zamknięcia sprawy pt. EMERYTURY i rozpoczęcia rzeczywistego dialogu w sprawie zmian w SC.
nikt nam w sprawie uprawnień emerytalnych nie robi żadnej przysługi, sami jako CELNICY osiągnęliśmy obowiązujący stan prawny.
SOLIDARNIE zebraliśmy podpisy pod wnioskiem obywatelskim by poza uwikłaniami politycznymi postawić samodzielnie projekt ustawy w Sejmie RP.
wspierał nas w naszej walce o pełny status służby mundurowej obecny Prezydent RP i wiele osób publicznych z obecnych środowisk rządowych i parlamentarnych.

związkom zawodowym powierzmy dalszą dbałość o przekaz medialny i koordynowanie działań jeśli będzie taka potrzeba.

cdn.
Protest HYBRYDOWY to najlepszy sposób, o ile zrozumiałem to każdy działa w zakresie własnych kompetencji.
Ale jak taki informatyk ma w tym wziąć udział, paraliżować system?, od ręki wyleci dyscyplinarnie na zbity ryj z powiadomieniem prokuratury.
Najpewniejsze jest leczenie chorób, to było przerobione w 2008. Inne kombinowanie to wallenrodyzm. Każdy ma lekarza rodzinnego i niech sie leczy. Muszą to organizować lokalne związkowe struktury w cichym porozumieniu z ciałem kierowniczym, którego za chwilę nie będzie.
Flagi, banery to szkoda zachodu, użeranie się z administratorami i wydana niepotrzebnie kasa. Tylko L4. W 2008 szefostwu nie pomogła nawet SG, która miała przejąć nasze obowiązki. Teraz też nie są na to gotowi. L4.
 
Protest HYBRYDOWY to najlepszy sposób, o ile zrozumiałem to każdy działa w zakresie własnych kompetencji.
Ale jak taki informatyk ma w tym wziąć udział, paraliżować system?, od ręki wyleci dyscyplinarnie na zbity ryj z powiadomieniem prokuratury.
...


Co Ty się chłopie martwisz o "działkę" informatyka? Już on dobrze wie, co MOŻE zrobić (i jak)!
No chyba, że to kiepski informatyk, ale to właściwie też mógłby wykorzystać, robiąc wszystko tak, jak umie!
 
to nieporozumienie, nikt nie powinien działać z naruszeniem prawa.
każdy na swoim stanowisku wie najlepiej jak prawo powinno być stosowane.

cdn.
 
kaczyński, qwa wystarczy!

(...) Wiedzieliśmy, że oni są narwani, ale liczyliśmy, że do spraw wewnętrznych przyjdzie ktoś z głową po "bezgłowych" eksperymentach Ewy Kopacz z minister Piotrowską. Liczyliśmy, że Ziobro będzie znowu mówił o "zero tolerancji" dla bandytów. W policji mnóstwo ludzi im zaufało, a w zamian oni plują nam w pysk. Ale chyba nie wiedzą, co czynią... (...)

http://natemat.pl/180705,zaden-rzad...urowych-wrze-po-decyzjach-blaszczaka-i-ziobry
 
daj spokój z tym spamem, to brednie.
to ma być dla nas źródło inspiracji ?

cdn.
 
daj spokój z tym spamem, to brednie.
to ma być dla nas źródło inspiracji ?

cdn.


>>aquirre<< DZIĘKUJĘ!
Chyba akurat pomogłeś mi coś pojąć! Zazwyczaj w Twoich postach nie brakowało mi rzeczowości, a przede wszystkim
konkretnie sformułowanych myśli, a teraz ... CO ?!
No właśnie! TERAZ TEŻ NICZEGO nie brak temu wpisowi (jak również wielu innym, które bywają niezauważone).

Śmiem przypuszczać, iż nie brak Nam - WSZYSTKIM - "WSPÓLNEGO JĘZYKA", lecz wspólnych odniesień i WSPÓLNEJ PAMIĘCI !!!
Jestem pewien, że do tej chwili np. "k...ktoś" nie zrozumiał; DLACZEGO w pewnych sytuacjach tak uparcie, było tu na Forum wskazywane MINISTERSTWO, a nie RZĄD ?!
Chyba nieustannie powinniśmy przypominać sobie nawzajem o NASZYCH OGRANICZENIACH i SILNYCH STRONACH, bo przecież nikt (jeszcze) nie tworzył podobnych "zestawień". Ja też takiego nie "stworzę", bo to istnieje w Nas WSZYSTKICH, dlatego na początek, zupełnie "na sucho":

- oczywiste - Nam nie wolno strajkować (lub w pewnych formach protestować)! Tak wiele kłótni było tu na forum
tylko z powodu braku pamięci, odniesienia się do tego ZŁOŻONEGO faktu.

- Jesteśmy Z ZAŁOŻENIA (USTAWOWEGO) APOLITYCZNI! Nie znaczy to, że "latamy w chmurach" poza, wszak polityczną, rzeczywistością lub nie posiadamy prywatnych osądów. Oznacza to jednak PRZYMUS WYSTRZEGANIA SIĘ formułowania przekazu,
bądź upolitycznionego, bądź ... MOGĄCEGO BYĆ POSĄDZONYM o UPOLITYCZNIENIE.

- Nosimy na sobie Symbole, które szczególnie dla służb mundurowych, WINNY uwrażliwiać i głębiej "uzależniać" od pojęć:
honor, ojczyzna, patriota, służba ... Niestety, tu zauważam największy rozdźwięk, tak jakby Koleżeństwo "wstydziło się" jakoś wypowiedzieć te słowa, a nawet niektórzy byli gotowi się obrazić na określenie ich jako "patrioci".
Być może jakiś strach, wobec pewnych, przysługujących Nam GODNOŚCI; nie pozwala wielu z Nas zauważyć, iż te pojęcia
SĄ NASZYM POTĘŻNYM ATUTEM !

Tak tylko sobie myślę; jeśli Koleżeństwo zaakceptuje takie wzajemne "przypominanie sobie" i zaczniemy WSPÓLNIE do wymienionych trzech, dodawać kolejne "pamięci", to wszyscy "dogadamy" się cholernie szybko i ... ZDĄŻYMY ... Z PRAWDZIWĄ JEDNOŚCIĄ !!!
 
Kotek, jednym zdaniem ,please ;-)

Po pierwsze wybacz, ale NIE UMIEM. :(

Po drugie, nie jestem Kot i organicznie nie cierpię "angliczanizacji" Mojego Języka.

Po trzecie wybacz, ale ktoś, kogo bardzo szanuję i poważam, powiedział do mnie:
- "Osobiście, wierzę jedynie dwu osobom. Pierwszą, jest Jezus. Drugą ... Ty nie jesteś".

Zapewniam Cię, że to nie jest "trauma" i ufam wielu osobom z Forum, a jest między nimi osoba decyzyjna mogąca w każdej chwili
także "jedno zdanie" WYŁĄCZNIE - ZG ZZ Celnicy.pl uzgodnić.
 
Nie muszą nikomu proponować stanowiska. To jest likwidacja urzędu czyli opcja zerowa, bez względu na status pracownika lub funkcjonariusza.
 
Mam takie pytanie. Co stanie się z osobami które przebywają obecnie na urlopie macierzyńskim w przypadku tej konsolidacji. Czy nam też zaproponują stanowiska w nowym KAS czy porostu szybko i sprawnie się nas pozbędą?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

nikt tego nie wie

nie tylko nie wiadomo kto jaką propozycję dostanie, to nie wiadomo jakie zasady czy kryteria będą obowiązywać

i najlepsze - nie wiadomo czy takie zasady czy kryteria uniwersalne dla każdej z izb w ogóle będą - czy wszystko zostanie zrobione według widzimisię poszczególnych dic'ów - i to się nadaje do prasy
 
informatyków wypada prosić o wsparcie protestu w sprawnej wymianie informacji.
dziwne jest to bagatelizowanie wsparcia technicznego w naszych codziennych działaniach.

cdn
 
Po 25 latach Służby i 11 latach na alokacji właśnie zadbałem o zdrowie.
 
złożoność naszej formacji wskazuje, że protest może i powinien mieć charakter ... HYBRYDOWY.
oznacza to pełne zróżnicowanie działań opartych o pomysł i wolę wielu funkcjonariuszy celnych.
działań o takim charakterze w interesie publicznym jeszcze chyba u nas w kraju nie prowadzono.
trwa ważna akcja oflagowania barwami narodowymi jednostek organizacyjnych SC na nadchodzące tygodnie.
protest musi trwać co najmniej do czasu skutecznego zamknięcia sprawy pt. EMERYTURY i rozpoczęcia rzeczywistego dialogu w sprawie zmian w SC.
nikt nam w sprawie uprawnień emerytalnych nie robi żadnej przysługi, sami jako CELNICY osiągnęliśmy obowiązujący stan prawny.
SOLIDARNIE zebraliśmy podpisy pod wnioskiem obywatelskim by poza uwikłaniami politycznymi postawić samodzielnie projekt ustawy w Sejmie RP.
wspierał nas w naszej walce o pełny status służby mundurowej obecny Prezydent RP i wiele osób publicznych z obecnych środowisk rządowych i parlamentarnych.

związkom zawodowym powierzmy dalszą dbałość o przekaz medialny i koordynowanie działań jeśli będzie taka potrzeba.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry