• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja protestacyjna

Moja rodzina, bliżsi dalsi ,znajomi , przyjaciele -powiem wam , naprawdę bez urazy i dla mnie i dla naszego całego środowiska SC ,śmieją się z nas , czemu bo jesteśmy słabi . Inne grupy zawodowe mając dużo trudniejszą sytuację stanęli na wysokości zadania i nie odpuścili , nawet kosztem zdrowia i zwyciężyli i wygrali , a tu grupka frustratów , podzielonych na łamistrajków w większości , teraz w sytuacji kiedy już krzyżyk kapłan składa nad naszą zbiorową mogiła, woli się nie wychylać , bo może co się k-wa jeszcze wydarzy cud ? serio ...zejdźcie na ziemie , bo wzbudzacie smiech na cały kraj ....i wyświechtane odpowiedzi, standard - jedziesz na pikietę , wiecznie te same odpowiedzi , sorry nie pasuje mi ,nie mogę , wiesz nie dam rady .K-wa to na co wy jeszcze liczycie ? Na cooooooooooooooooooo i na kogo jak nie nas WASSSSSSS!!!! ?
 
"...Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry..."
Mark Twain
:cool:
 
I aż mi się słabo robi , jak ludzie wieszają co się da na panu Sławku , człowiekowi któremu zawdzięczamy już tak wiele i który dalej poswieca tej służbie tyle siebie , swoja rodzine , dla ratowania dup marudom ,hejterom i łamistrajkom.... mała grupka jest tu na forum , która może wesprzeć tego działacza , ale krytykantów i biernych jest tu masa ? O co tu k-wa chodzi ??????????????? Rozpedem pierdyknijcie w sciane i pobudka , albo doranoc na bruku !
 
Napisałem, że pikieta to początek działań.
Niestety ale muszę zadać to pytanie !!!
Nie chodzi mi oczywiście jakie to będą kolejne działania itp.

Moje i nie tylko pytanie brzmi: Jakie mamy do cholery obecnie postulaty ???
1. Czy chcemy aby Prezydent zawetował ustawę o KAS ?
2. Czy chcemy gwarancji pozostania w mundurze a jak tak to dla kogo ?
3. Czy chcemy gwarancji niezmiennej pensji ?
3. Czy chcemy aby PiS uchwalił ustawę o uchyleniu ustawy o KAS ?
O co nam teraz chodzi ??? Może gdyby ludzie wiedzieli to by wiedzieli dlaczego mają przyjechać i dalej działać !!!
 
Niestety ale muszę zadać to pytanie !!!
Nie chodzi mi oczywiście jakie to będą kolejne działania itp.

Moje i nie tylko pytanie brzmi: Jakie mamy do cholery obecnie postulaty ???
1. Czy chcemy aby Prezydent zawetował ustawę o KAS ?
2. Czy chcemy gwarancji pozostania w mundurze a jak tak to dla kogo ?
3. Czy chcemy gwarancji niezmiennej pensji ?
3. Czy chcemy aby PiS uchwalił ustawę o uchyleniu ustawy o KAS ?
O co nam teraz chodzi ??? Może gdyby ludzie wiedzieli to by wiedzieli dlaczego mają przyjechać i dalej działać !!!

Zielony, punkt dla Ciebie.
Jak dla mnie, to zaczyna się gonienie w piętkę. KAS nie, bo nie. Bo będzie gorzej, bo się rozpieprzy, bo przepisy niespójne, bo <wstaw dowolny powód> , a w domyśle "dajcie nam emerytury, ale bądźmy cicho i nie mówmy, że o to nam chodzi". Wała dostaniemy, a nie emerytury przed wejściem KAS. Obiecanki nic nie kosztują, a z nami dawno się już nie liczą.

W ogóle wśród przełożonych zaczyna się sraczka z płaczem, odprawy przed służbą, telefony w trakcie, sugestie "pracujcie dobrze, bo sprawdzają już kogo wezmą do KAS", wyniki, wyniki, inicjatywa, wyniki, więcej, szybciej...
Szczerze mam to już w dupie. Niestety, mam coraz większe wrażenie, że paznokcie zdzieram dla ciepłej posadki swojego naczelnika. Marazm i zniechęcenie dominują. Recepty nie widzę, więc pozostaje czekanie aż to pie...nie.
Argumentację rządową można streścić cytując klasyka : "Tak ma być i ch...!"
 
I znów forum ożyło :) Na koń! Funki! Na koń! I na Warszawę!
Życzę Wam powodzenia, choć ja sam jestem pewien że nic z tego nie będzie...

Ale wpisy są fajne , szczególnie Hunter-a który ma chyba gotowce wykorzystywane przed każdą pikietą :)
 
Witam... Hunter nie ma gotowców... pisze to od serca, tak po prostu jak czuje. I tyle. A kolega "Prawie..." cosik mi się wydaje, że powoli front...zmienia. Takie odczucie... Nie idź kolego w kierunku... światła hehehe pzdr:cool:
 
No cóż, jak to mówią - tylko krowa nie zmienia zdania. Moje faktycznie się zmieniło ale mógłbym wskazać wiele wydarzeń i wypowiedzi które miały na to wpływ ale ... mi się nie chce, myślę że szkoda bić piany, każdy ma swój rozum. zmarnowaliśmy nasze szanse ale czy w ogóle kiedykolwiek je mieliśmy ? Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu
 
"...Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry..."
Mark Twain
:cool:
Niezły cytat , zwłaszcza w świetle brutalnej prawdy ,że całkiem spora z nas cześć, tak naprawdę niewiele ma już do stracenia. Mam tylko nadzieje ,że to nie kolejne "zamki na piasku" i zgłoszą się tysiące a Sławek Siwy znowu będzie Sławkiem Siwym, takim z 2008 roku !!!
 
Niezły cytat , zwłaszcza w świetle brutalnej prawdy ,że całkiem spora z nas cześć, tak naprawdę niewiele ma już do stracenia. Mam tylko nadzieje ,że to nie kolejne "zamki na piasku" i zgłoszą się tysiące a Sławek Siwy znowu będzie Sławkiem Siwym, takim z 2008 roku !!!


Jeżeli pomożesz ze wszystkich sił, to te nadzieje szybko się spełnią.
 
Wydaje mi się Zielony78, że to jest wymówka. Odpowiedź na każde pytanie jest jasna dla każdego i brzmi TAK. Czwarte jest bezprzedmiotowe gdy na pierwsze odpowiedź brzmi TAK. Ponadto jest jeszcze Senat.
 
Wydaje mi się Zielony78, że to jest wymówka. Odpowiedź na każde pytanie jest jasna dla każdego i brzmi TAK. Czwarte jest bezprzedmiotowe gdy na pierwsze odpowiedź brzmi TAK. Ponadto jest jeszcze Senat.

Panie Przewodniczący, a jak pan sobie wyobraża dalsze losy ustawy skoro Senat może przyjąć ustawę bez poprawek ( co jest najbardziej prawdopodobne) albo zaproponuje odrzucenie ustawy lub zgłosi poprawki ( w co osobiście wątpię- arytmetyka senacka) uchwałę Senatu w tej sprawie rozpatruje komisja sejmowa, która pracowała nad projektem ustawy. ( kolejna moja wątpliwość jak przekonamy nieprzekonanych do tej pory posłów członków komisji z pisu?) Komisja przygotowuje dla Sejmu sprawozdanie dotyczące stanowiska Senatu. Sejm w mojej ocenie, (przyjmując nawet pozytywne dla nas stanowisko senatu) odrzuci zarówno poprawki zgłoszone przez Senat, jak i wniosek o odrzucenie ustawy.
 
Panie Przewodniczący, a jak pan sobie wyobraża dalsze losy ustawy skoro Senat może przyjąć ustawę bez poprawek ( co jest najbardziej prawdopodobne) albo zaproponuje odrzucenie ustawy lub zgłosi poprawki ( w co osobiście wątpię- arytmetyka senacka) uchwałę Senatu w tej sprawie rozpatruje komisja sejmowa, która pracowała nad projektem ustawy. ( kolejna moja wątpliwość jak przekonamy nieprzekonanych do tej pory posłów członków komisji z pisu?) Komisja przygotowuje dla Sejmu sprawozdanie dotyczące stanowiska Senatu. Sejm w mojej ocenie, (przyjmując nawet pozytywne dla nas stanowisko senatu) odrzuci zarówno poprawki zgłoszone przez Senat, jak i wniosek o odrzucenie ustawy.
Tylko protestem możemy zwrócić ich uwagę na merytoryczne argumenty. Żałuję, że nie udało się przed Sejmem zrobić protestu. Nie mam jednak do siebie żalu, gdyż próba była. Wciąż jest szansa, dlatego wciąż próbuję.
 
Skarbowców też to dotyczy... Przesieją ich beznamiętnie... kas' mariana's pzdr:cool:

też na to liczę. Służbę nieefektywną jaką jest US łączy się z najlepiej ocenianą w Europie SC w ktorej jest raptem 14 tys f-szy aby w wyniku konsolidacji powiedzieć że uśredniony wskaźnik efektywności w Administracji Skarbowej wzrósł.

przypomnę. Do zadań SC należy m.in:

6) rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń przeciwko:

a) zdrowiu, określonych w art. 55, 57, 61 i 66 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2012 r. poz. 124 oraz z 2015 r. poz. 28),

b) dobrom kultury, określonych w art. 109 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2014 r. poz. 1446 oraz z 2015 r. poz. 397) i w art. 53 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2011 r. Nr 123, poz. 698, z późn. zm. 3) ),

c) prawom własności intelektualnej, określonych w art. 116-118 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późn. zm. 4) ) i w art. 305 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. — Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1410),

d) 5) przyrodzie, określonych w art. 128 i art. 131 pkt 10 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013 r. poz. 627, z późn. zm. 6) ),

e) środowisku, określonych w art. 183 § 2, 4, art. 5 i 6, w przypadku czynów, o których mowa w art. 183 § 2, art. 4 i 5 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. — Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm. 7) ), zwanej dalej „Kodeksem karnym”, oraz przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, określonych w art. 244 Kodeksu karnego, w zakresie niestosowania się do zakazu wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych,

f) ograniczeniom obrotu towarami i technologiami oznaczeniu strategicznym, określonym w art. 33 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami oznaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa (Dz. U. z 2013 r. poz. 194)

— oraz ściganie ich sprawców, jeżeli zostały ujawnione przez Służbę Celną

tego bagna nie weźmie SG

1. czas udowodnić że Senat jest potrzebny bo zawsze może zgłosić jakieś poprawki. jeśli klepią wszystko to równie dobrze może być i do likwidacji.

2. Sławku poprzedni Prezydent Komorowski często przed podpisaniem kierował ustawy do TK!!! Może spróbujmy aby tą możliwość rozważył obecny Prezydent szczególnie zapisy o ZDJĘCIU MUNDURÓW - brak gwarancji zatrudnienia dla mianowanych f-szy.!!!!
 
Ostatnia edycja:
po raz drugi rzucam temat ostatniego pożegnania, z przemarszem i odpowiednimi honorami, mszą żałobną, sprawmy żeby nas dostrzeżono, od tak dawna walczymy o zainteresowanie mediów, a wciąż nas omijają
 
po raz drugi rzucam temat ostatniego pożegnania, z przemarszem i odpowiednimi honorami, mszą żałobną, sprawmy żeby nas dostrzeżono, od tak dawna walczymy o zainteresowanie mediów, a wciąż nas omijają


Szanowny żarłoczny
Jeżeli Ci tak bardzo zależy na "ostatnim pożegnaniu" ze Służbą, nic nie stoi na przeszkodzie byś się z Nią pożegnał,
będąc z Nami w Warszawie, w ustalonym już terminie.
Obawiam się jednak, iż kwestię mszy żałobnej musisz rozwiązać indywidualnie, gdyż w tym Towarzystwie,
chyba jednak łatwiej namówić na mszę dziękczynną - za zachowanie Służby Celnej !!

ps
Swoją drogą, msza dziękczynna (przed !!) - nikomu z Nas by nie zaszkodziła ...
 
Kto Funkcjonariuszem a kto cywilem do zastanowienia

Tylko protestem możemy zwrócić ich uwagę na merytoryczne argumenty. Żałuję, że nie udało się przed Sejmem zrobić protestu. Nie mam jednak do siebie żalu, gdyż próba była. Wciąż jest szansa, dlatego wciąż próbuję.

Sławku jest jeszcze jedna moim zdaniem bardzo ważna sprawa. Jak wiemy z ustawy o KAS mundurowymi mają zostać m.in. pracownicy z UKS którzy zdali egzamin na Inspektora Kontroli Skarbowej. Wiem że takich osób w skali kraju jest niewiele. Należy w tym miejscu przypomnieć że w 2004 roku do Służby celnej przeszło z UKS wielu pracowników- nie będących Inspektorami którzy otrzymali mundury, zostali ekspertami itd. Czy nie byłoby sprawiedliwie dla nas Funkcjonariuszy aby te osoby zostały ponownie cywilami zostawiając miejsca dla kwot przypisanych Funkcjonariuszom? Dlaczego osoby nie będące Inspektorami mają w nowej strukturze KAS pracować w mundurze? A takich osób jest bardzo wiele. Porusz proszę ten temat podczas prowadzonych rozmów. Niech będzie jakaś sprawiedliwość chociaż w tym temacie. Pozdrawiam
 
Back
Do góry