• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja protestacyjna

doloris3

Nowy użytkownik
Dołączył
25 Maj 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
13281749_1041826359203938_906309841_n.jpg

https://i.gyazo.com/6c31bbbebe6ae0b18593c706f43ec43f.jpg

W końcu ktoś poparł UC Bielsko-Biała!!
 
Ostatnia edycja:
Szkoda że u nas związki od poniedziałku nie potrafiły nawet flagi wywiesić....
 
Dale Ty wciąż nic nie rozumiesz. Wymieniliśmy chyba parę zdań przed pikietą. Wieszaj flagi biało czerwone, w czym problem?
 
Szkoda że u nas związki od poniedziałku nie potrafiły nawet flagi wywiesić....
Dale Ty wciąż nic nie rozumiesz. Wymieniliśmy chyba parę zdań przed pikietą. Wieszaj flagi biało czerwone, w czym problem?
Widzisz Sławku, problem polega na tym, że już mnie wyleczono z entuzjazmu, ideału Stachanowa, wyrywania się na czoło, czy nawet zwykłej pomocy. Wielokrotnie słyszałem "dobra robota/fajnie że to zrobiłeś, ale ciesz się jak dyscyplinarki nie będziesz miał". Zwykle za to miałem liczne pretensje od przełożonych że robiłem coś innego zamiast "dzióbać swoje". Ba, nawet od współpracowników "że normę zawyżam" - potem szyderczy śmiech i drwina...
A związki? W sytuacji kiedy naprawdę potrzebowałem wsparcia i pomocy, okazało się że mogę liczyć na samego siebie. Dlatego się wypisałem.
I liczę na samego siebie.
Dlatego powiedz mi Sławku, w imię czego mam się znowu wyrywać, kiedy w UC Lublin są przynajmniej 3 związki?
Zamiast z Rodziną posiedzieć, pojechałem na pikietę - nie żałuję - pojechał bym jeszcze raz - nie o emki, ale o Służbę (dla mnie ta nazwa coś znaczy). Jeżeli związki zwrócą się o wsparcie w konkretnej sytuacji, pewnie nie odmówię, ale nie będę się wyrywał.
Wybacz, ale wywieszenie flagi winno nastąpić w pewien określony sposób (zgoda właściciela budynku, zachowana powaga przynależna Fladze ...) i przez właściwych ludzi. Ja się nie poczuwam - to należy do reprezentantów środowiska, jakimi są związki. W końcu po to chyba są? Nieprawdaż?

Sławek, jako szary col, mogę co najwyżej, oflagować własne biurko, tłumacząc petentom co to znaczy i w jakim celu. Ale w kwestii całego budynku, to co najwyżej, może mi być (i jest), wstyd za innych - którzy z racji złożonego na ich ręce zaufania społecznego - powinni to zrobić.
 
Dale, liczysz tylko na siebie ok, ale bądź konsekwentny postaw flagę na biurko, przyczep wstążkę do anteny samochodowej, powieś małą flagę na okno auta , może się okaże , że za Tobą pójdą inni , może nawet związkowcy ;-)
 
Strach ma wielkie oczy, jesteście silni w pojedynkę, pod nickiem, na forum, a w realu ???? jesteście zastraszeni, jak małe dzieci w żłobku lub przedszkolu, chcecie być prowadzeni za rączkę nie ponosząc żadnej odpowiedzialności, do końca roku już niedaleko i sprawa sama się rozwiąże.
 
Strach ma wielkie oczy, jesteście silni w pojedynkę, pod nickiem, na forum, a w realu ???? jesteście zastraszeni, jak małe dzieci w żłobku lub przedszkolu, chcecie być prowadzeni za rączkę nie ponosząc żadnej odpowiedzialności, do końca roku już niedaleko i sprawa sama się rozwiąże.
Może są i zastraszeni...albo tchórze z natury ...ale większość jest gotowa. Czekamy na sygnał..Pomimo strachu, obaw, kredytów na karku - są tacy co mają swoją godność! Ci co wierzą w prawo i sprawiedliwość, choć coraz mniej w PiS
 
Wpiszcie w YouTube przeszkody i bariery w rozwoju polskiej gospodarki marian Banaś włos się jerzy obecny szef SC chce zwolnić połowę urzędników a wogole cały wywód dno brak wiedzy przeraża a więc strajk po trzykroc strajk
 
ONI już wiedzą , że 08.06 ... myślę , że to błąd !!!!!!!!!!!!!!
Miało być zaskoczenie !!!!!!!!!!!! tzn od dzisiaj nie ma kto pracować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I jedynie tego się boją !!!!!!!!!!!!!!
Koleżanka powiedziała , że na samą myśl o STRAJKU zwieracze im puszczają i smród w biurach, że trudno wywietrzyć !!!!!!!!!!!!!!!

Tylko nie można im odpuścić , gdyż zwierze ranione zachowuje się nieobliczalnie !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Sławku chyba nadeszła ta historyczna chwila, której nie chcieliśmy !!!!!!!!!!!!!
JEDNAK !?!? Coś musimy zrobić !!!!!!!!!!!!!

Wszyscy liczą na Ciebie, jak przystało na prawdziwego WODZA !!!
 
Czas ruszyć do W-wy,stanowisko MF i szefa SC nie zmieni się.Sławku-WODZU prowadż do zwycięstwa.Jestem z Tobą,nie ma już na co czekać.Nie będziemy Mieli żadnych "przywilejów"jak inne służby mundurowe.Pozdrawiam do zobaczenia w W-wie.OC Siedlce.
 
Każdy z funkcjonariuszy powinien teraz (jeśli jeszcze tego nie zrobił) usiąść i zrobić sobie bilans zysków i strat, które może przynieść dla niego wprowadzenie kas.
Oczywiście w świetle tego, że projekt obywatelski jest dla mf-u nie do przyjęcia a tak po prawdzie rządzący nie chcą dać emek funkcjonariuszom. Ostatnio wyczytałem, że SOK nie dostanie emerytur bo nie ma na to pieniędzy. Ilu ich jest 3 000 ? Popatrzmy realnie. Na emki nie mogą nawet liczyć Ci funkcjonariusze którzy myślą, że je dostaną. Dlatego właśnie teraz bez zwłoki powinniśmy zewrzeć szyki i być może ostatni raz zawalczyć o nas samych. Bo jeśli teraz tego nie zrobimy to za chwilę możemy WSZYSCY tego żałować.
 
Myślę sobie , że chyba czas rozbić "zielone miasteczko" pod Sejmem. Będzie łatwiej się zorganizować logistycznie jeśli chodzi o naszą stałą obecność w tym miejscu.
 
Ja proponuję "zielone miasteczko" przed kamienicą "Prezesa" - Przynajmniej wyeliminujemy możliwości kłamstwa MF, że w Służbie Celnej wszystko jest OK !!!!!!!!!!!!!!!:mad:

Myślę sobie , że chyba czas rozbić "zielone miasteczko" pod Sejmem. Będzie łatwiej się zorganizować logistycznie jeśli chodzi o naszą stałą obecność w tym miejscu.
 
gdzie się podział ten duży temat akcja protestacyjna? Pytam ze względu na pożyteczne informacje które tam były zamieszczone a mianowicie poganianie funkcjuszy przez KZ. Ktoś z Was dawał przydatne wskazówki a nawet pojawiały się paragrafy.
 
21 września jedziemy do Warszawy,spotykamy się pod parlamentem RP,jest to bój nasz ostatni.SC istnieje i musi zostać,musimy tam być i pokazać jedność i sprzeciw wobec likwidacji.
 
Bravo, ja mam już podpisany wniosek urlopowy !!!! Jak mi go cofną będę musiał iść do lekarza !!!!!! Cel jeden walka o miejsce pracy !!!! Musimy tam licznie się wstawić, gdyż znowu kolesie powiedzą, że jesteśmy bandą pieniaczy !!!

21 września jedziemy do Warszawy,spotykamy się pod parlamentem RP,jest to bój nasz ostatni.SC istnieje i musi zostać,musimy tam być i pokazać jedność i sprzeciw wobec likwidacji.
 
Back
Do góry