• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Niezrozumiałe działania trzech central związkowych w sprawie emerytur

Status
Zamknięty.
nie. najpierw na kolana. później wycofać wniosek do tk. później demokratycznie uznać rację zz celnicy pl .
inaczej nic z tego nie będzie.
Nie tym kieruje się ZG ZZ Celnicy PL. Chodzi o to, że zawsze w przeszłości współpraca z tymi trzema tzw. centralami kończyła się "wbiciem noża w plecy" środowiska zawodowego. Zawsze kiedy zdecydowaliśmy się na współpracę szli na układy z MF, kosztem interesów środowiska zawodowego, zawsze w decydujących momentach stawali po stronie MF. Wiem, to brutalne co piszę, ale prawdę trzeba głosić głośno z podniesioną głową. Czy coś się zmieniło, żeby teraz, za pięć dwunasta, zaczynać grę w rosyjską ruletkę, wchodząc we współpracę z nimi? Zagrożenie związane z KAS stwarza jeszcze większe ryzyko, że dogadają się także i teraz.

Oczywiście wniosek musi zostać wycofany. Dlaczego? Proszę niech każdy odpowie sobie na pytanie po co w analizie RCL do wyroku TK K39/13 mamy zdanie: "Z tej przyczyny regulacje dotyczące systemu emerytalnego służb mundurowych wymagają całościowej, wnikliwej i pogłębionej analizy również pod względem możliwości ukształtowania świadczeń emerytalnych uzależnionych od wymiaru zadań funkcjonariusza i wykonywanych przez niego faktycznie czynności służbowych, które mają wpływ na utratę zdrowia lub życia, uzasadniających przedmiotowe uprzywilejowanie"

Czy ktoś ma wątpliwości, że SC miała być dla poprzedniej władzy "królikiem doświadczalnym" w celu przeprowadzenia takiego podziału wszędzie?
Czy w świetle ww. dowodu z opinii RCL ktoś ma wątpliwości, że nasz wyrok TK był konsultowany z władzą wykonawczą?

Poza tym TK wyraźnie napisał, że ustawodawca ma swobodę w tym jak to ureguluje. Po co więc pytać, skoro w wyroku jest odpowiedź?
Odpowiedź na to pytanie także jest oczywista. Jest to na rękę MF, podobnie jak wejście we współpracę z trzema tzw. centralami, o czym świadczą zresztą nicki, które uaktywniły się ostatnio, nicki piszące z komputerów służbowych z IP Ministerstwa Finansów
 
Ostatnia edycja:
RICOH oczywiście masz prawo do swojego zdania, ja go oczywiście szanuję, ale wydaje mi się że nie masz racji. To że trybunał może odmówić wynika z dotychczasowego dorobku orzeczniczego TK w tym zakresie. Odsyłam chociażby do postanowienia z dnia 5 listopada 2013 r. sygn. akt SK 6/10 a wiec nie tak starego. To wszystko zależy czy trybunał uzna że faktycznie sentencja jego wyroku może budzić poważne wątpliwości.
Pozdrawiam
 
to niech calym szefem tego porozumienia bedzie przewodniczacy zwiazku ktory ma najwiecej czlonkow sprawiedliwe i to on ustali co i jak ma byc:)
 
A siła głosu uzależniona będzie od liczby członków związku.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
 
Poddaję się liczbą członków załatwi się wszystko. Niestety przeważnie rządzi mniejszość.
 
A siła głosu uzależniona będzie od liczby członków związku.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


ale oni na to nie pójdą - nie można doprosić się info o ilość członków ich związków

wstydzą się

chcieliby - jeden związek - jeden głos

to se ne vrati kanapowcy
 
Ciekawe, czy jak w przyszłym roku żaden z was nie będzie już funkcjonariuszem, to czy dalej będziecie się licytować i kłócić? Zaraz będziecie sprzątać biurka i przenosić się do skarbówki, ale dalej wytykacie sobie 2008 rok, którego młodzi funkcjonariusze nawet nie pamiętają. Zdrowia życzę, bo sukcesów w służbie już nie, za późno.
 
Szanowne Koleżanki i Koledzy równie Szanowni!

"Walczymy" o SWOJE emeryturki, domagamy się "PRAWA, SPRAWIEDLIWOŚCI, RÓWNOŚCI", a przyznajmy sami,
że w owej "walce", postępujemy (wszyscy!) "nie do końca" moralnie, a właściwie nazwę to "po imieniu";
KAŻDY Z NAS CZASAMI JAKIEŚ PRAWO ŁAMIE (*dla czepialskich - np. przechodzenie przez jezdnię ...);
KAŻDY Z NAS CZASAMI JEST NIESPRAWIEDLIWY (* - sami pomyślmy);
...
...

KAŻDY Z NAS "walczy" ... O CO ?!
... (uważam) NIEUCZCIWIE ... O SWOJĄ PRYWATĘ !!!

A tu w dodatku Funkcjonariusze, z racji wykonywanego Zawodu WIDZĄ lepiej i dokładniej od większości społeczeństwa "sprzedawanie" Polski.
I CO Z TEGO ?! WIEDZĄC wiele - niewiele próbujemy wyjaśniać ludziom wokół siebie.

Za UCZCIWE uważam pokornie przyznać się (to, może być przed samym sobą) - zaślepiła mnie niehonorowa prywata
i nie zwróciłem uwagi, że widząc rozkradanie Ojczyzny, niszczenie Jej struktur, Jej finansów, Jej Służb itp. - MILCZĘ !

My WIEMY co na prawdę dzieje się w Kraju, a żyjemy tylko własną krzywdą emeryturkami, KAS'em.
Owszem, to ważne, lecz Honor by nakazywał mówić całą Prawdę!
PRAWDĘ - na którą nieustannie zwraca uwagę Pan Sławomir, a do której nie zauważyłem ani jednego odniesienia w dyskusjach na tym forum.
PRAWDĘ - której istota tkwi o wiele wyżej niż nasze emeryturki, gdyż są one jedynie maleńkim fragmentem,
jednym z wielu przykładem tylko (pechowo dla Nas) krzywdzenia Kraju i Narodu.

Tak wiele powstało komentarzy do akcji z flagami ...
- to nic nie da, - to jest bez sensu, po co to komu?!, tego nikt nie zauważy, to nie "ruszy" ministerstwa, ...
Nie zauważyłem, by ktoś próbował wyjaśniać - DLACZEGO flagi ???

Mam jeszcze nadzieję iż w kontekście powyższych słów, KAŻDY wśród Nas nie potrzebuje takiego wyjaśnienia,
i co więcej, wielu przestanie jęczeć o swej niedoli, a swoją (także - Naszą) Walkę (tym razem cudzysłów zbędny)
okroi ze słów: emerytura mundurowa, podwyżka, zatrudnienie, ... ubogacając w pojęcia: Służba, Ojczyzna, Rodacy, Polacy, ... bo mamy dbać o duuużo więcej, niż samych siebie !!!


-
Sprawa emerytur, to "pryszcz", który SAM SIĘ ZAŁATWI (tak, w sposób cudowny!), gdy każdy z Nas przyjmie prawdziwą postawę Funkcjonariusza - UCZCIWĄ i w pełni Honorową.
 
wyszydzanie akcji publicznej prowadzonej pod flagą narodową to hańba.
niestety to co proponuje rząd to kolejne pudrowanie trupa mf-u.
lustracja, rzetelny bilans, współpraca ze środowiskiem i wtedy można dyskutować o dobrej zmianie.
ale najpierw uregulujmy stan prawny fc w zakresie pełnego statusu służby mundurowej !
przeciwko takiemu scenariuszowi wystąpili znani "aktorzy", nowej odsłony w mf-ie również.. ..

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ignorowanie głosu Prawdy - głosu Funkcjonariuszy Służby celnej - Funkcjonariuszy posiadających Rotę Służby temu Państwu - Funkcjonariuszy niezależnych od polityki (także i ustawowo), dalekich od prawicowo-lewicowych kryteriów, to sprzeniewierzenie Narodowi i wyparcie się Ojczyzny!

Rząd nie powinien maskować Naszych: fachowej Wiedzy o Państwie i Zasadach Prawa czy też świadomości Służby Ojczyźnie!
Broni się pozorem "wymuszania" ochrony przywilejów. Rządu pretekstem jest przedstawianie kwestii Naszego oczekiwania emerytur mundurowych jako postulatu jakiegokolwiek Naszego działania! Wszak prawdą jest iż i OCZEKIWALIŚMY i OCZEKUJEMY wykonania orzeczenia TK,
czyli Świętej - w SWEJ pewności dla każdej Służby - POWINNOŚCI PAŃSTWA PRAWA. Tyle, że "postulować", MOGLIBYŚMY o przyspieszenie wykonania prawomocnego Prawa, czego wszak nie czynimy, bo zostaje poddana POLSKA "wewnętrznym" ROZBIOROM.
LIKWIDACJA SŁUŻBY CELNEJ, TO DOPIERO "WEWNĘTRZNY" PIERWSZY ROZBIÓR POLSKI, A JEGO PRZEPROWADZENIE, TO ŚWIADOMA LIKWIDACJA 1/3 PRZYCHODÓW PAŃSTWA!
 
Ale w wysokie tony poszliśmy! Aż we łbie sie mnie zakołowało 😁 a poważnie to chyba tylko piszemy dla siebie tylko 😳

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Ale w wysokie tony poszliśmy! Aż we łbie sie mnie zakołowało 😁 a poważnie to chyba tylko piszemy dla siebie tylko 😳

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka


Zawroty głowy, to może być objaw baaardzo poważnej choroby!
Weź Ty sie lepiej udaj do lekarza, bo niebezpiecznie jest zlekceważyć coś takiego.
 
Od jakiegos czasu zaczyna mi powracać stare schorzenie. Takie które juz nie raz dało mi ostro popalić więc spoko. Inna sprawa ze to z mojej strony zadwn heroizm bedzie bo autentycznie jeb...ie mnie az ledwo co chodze 😳 Mój wpis miał inne zadanie. Chciałem pokazać że chyba niektórzy z nas odlatują już ocierając sie o grafomanie albo o inne jakieś oderwanie sie od realiów 😳

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Od jakiegos czasu zaczyna mi powracać stare schorzenie. Takie które juz nie raz dało mi ostro popalić więc spoko. Inna sprawa ze to z mojej strony zadwn heroizm bedzie bo autentycznie jeb...ie mnie az ledwo co chodze 😳 Mój wpis miał inne zadanie. Chciałem pokazać że chyba niektórzy z nas odlatują już ocierając sie o grafomanie albo o inne jakieś oderwanie sie od realiów 😳

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka


Co chciałeś - pokazałeś i tylko idiota by tego nie zrozumiał!
Może kiedyś pojmiesz coś takiego, że gdy myślący człowiek zaczyna "odlatywać", to nie oznacza, że przestał myśleć!
Podpowiem Ci - im wyżej "leci", tym więcej zadań mają do spełnienia jego słowa, a im głębsze "ocieranie", tym bardziej istotne są w obecnych realiach, obśmiewane przez Ciebie elementy.

Niee no ... oczywiście o wiele inteligentniejsze jest ogłoszenie wszem i wobec : "pie***lę to, idę na 17 dni L-4, na taką czy inną chorobę"!

Idź sobie na jakie potrzebujesz zwolnienie, ale nie zachowuj się arogancko. CZEMU ?!
Bo ktoś Ciebie nienawidzący, łatwo wykorzysta i udowodni oficjalne przyznanie się do Twojego korzystania jedynie z pretekstu, słusznie nazywając to bezczelnością, kpiną i na dokładkę - brakiem honoru.
Ten sam ktoś, nie jest w stanie w żaden sposób podważyć, właściwych Honorowi Funkcjonariusza powodów zachowań, materializujących się w odmienny Twojemu sposób.

Cóż, nie jesteś jedynym nie potrafiącym pojąć, iż często w "szaleństwie" jest "metoda" ...
 
Może masz rację Cat. Niemniej nikt tu poza nielicznymi wyjątkami nie występuje pod nazwiskiem. Nie unoś się niepotrzebnie a oceny tego co sie tu dzieje nie zmienie póki co. Pozdrawiam


Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Może masz rację Cat. Niemniej nikt tu poza nielicznymi wyjątkami nie występuje pod nazwiskiem. Nie unoś się niepotrzebnie a oceny tego co sie tu dzieje nie zmienie póki co. Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka


Dziękuję Ci za ten tryb przypuszczający i odpowiedź w pełni zgodną z Twoim mottem.
Może faktycznie zbyt ostro "wyjechałem" i to tym razem akurat na Ciebie, ale wręcz boli mnie częsty brak
"pomyślunku" wśród Koleżeństwa i nagminne zakładanie "z góry", że KAŻDA myśl odmienna od własnej,
od razu jest przeciwna wyznawanej.
To prawda, iż czasem ciężko jest mnie zrozumieć, ale swoje słowa kieruję przede wszystkim do osób,
które starają się "czytać między wierszami" (czytaj - kierują się rozsądkiem, przyhamowując emocje).
 
Zamykam ten wątek. Obrońcy wniosku już swoje napisali i zaczyna się dyskusja na inne tematy.
Mnie nie przekonali obrońcy wniosku.
PS. Myśl o złożeniu takiego wniosku miałem wiele miesięcy temu, kiedy jeszcze mógł wydawać się zasadny, ale po konsultacji z prawnikami konstytucjonalistami wyrzuciłem go z głowy jako szkodliwy dla interesów środowiska zawodowego.
Wniosek trzech tzw. central powinien zostać wycofany.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry