• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Niezrozumiałe działania trzech central związkowych w sprawie emerytur

Status
Zamknięty.

Gefreiter

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
1 550
Punkty reakcji
634
Miasto
Kraina Szczęśliwego Kartofla
Ostatnia edycja:
no i mamy kupę. potwierdzili argumenty strony rządowej, ze nie należy procedować projektu obywatelskiego :mad:!!!

projekt obywatelski właśnie został wyrzucony do kosza.

Człowieku czytaj ze zrozumieniem! Cyt: Sejm RP obecnej kadencji rozpoczął pracę nad obywatelskim projektem ustawy wykonującym wyrok sygn. K 39/13 (druk sejmowy nr 30/VII kadencja). W pełni popieramy tezy tego projektu i liczymy na jego szybkie uchwalenie przez Sejm RP. Szczególnie zależy nam, by niepotrzebny spór interpretacyjny tym razem nie zatrzymał ponownie prac legislacyjnych nad obywatelskim projektem ustawy wykonującym wyrok K 39/13 (druk sejmowy nr 30/VII kadencja). Złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o uzyskanie wiążącej interpretacji treści orzeczenia wyroku , stworzy realne szanse na szybkie uchwalenie ustawy wykonującej wyrok K 39/13, przed planowaną przez Ministerstwo Finansów likwidacją z dniem 31 grudnia 2016 roku Służby Celnej. Służby, która od ponad 97 lat rzetelnie i z pełną determinacją realizuje zadania dla dobra Państwa i jego obywateli.
 
:confused: oj będzie zdziwienie wszystich, MF ma już pretekst do zawieszenia prac nad obywatelskim projektem do czasu wyjaśnienia sprawy przez TK ------ czytaj do ustawy o KAS
 
Ostatnia edycja:
Ku... ..ć!

Przepraszam za tak ostre słowa, ale sytuacja nie jest zwykła!

Czy nawet w obliczu takiej hekatomby jaką nam i naszemu krajowi niesie obecna ekipa MF-u związki nie potrafią działać wspólnie??

Szlag mnie jasny trafia jak widzę jak jest marnowany sukces, który wspólnie jako środowisko odnieśliśmy 13 maja!

Złożenie sprawy do TK faktycznie oznacza wyrzucenie naszych emerytur do kosza!!!!

To nie lepiej było już dogadać się z SSC, (piszę to do autorów tych wniosków do TK) byście mieli jakieś fuchy zaklepane w MF. Tak to daliście ciała za darmo!

...no chyba, że nie za darmo...

słów brakuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To wbicie noża w plecy Sławkowi, Jedynemu, który w negocjacjach z MF dobro Służby ZAWSZE przedkładał ponad swoją prywatę! Albo nie macie honoru albo mózgu!
 
Tele echo, oni chyba naprawde nie rozumieją co właśnie zrobili...

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Myślałem że coś będzie z tych emerytur ale przez paru debili nic nie będzie! Im starsi tym głupsi! Żenada!
 
właśnie dlatego stworzenie wspólnego frontu z tymi ludźmi było niemożliwe - co teraz napiszesz zosiu???
 
Żądamy aby wszystkie związki podały ilu mają aktualnie członków i jaka grupę ludzi reprezentują!
Pewnie nic nie powiedzą bo nie ma czym się chwalić!
 
Żądamy aby wszystkie związki podały ilu mają aktualnie członków i jaka grupę ludzi reprezentują!
Pewnie nic nie powiedzą bo nie ma czym się chwalić!

Celnik79, bardzo dobry pomysł. Sam jestem ciekaw, ile jest osób w tych związkach bo ze znanych dla mnie osobiście funkcjonariuszy to tylko dwie kojarzę :rolleyes:
 
To bezcelowe i nieweryfikowalne w krótkim czasie. Co ci to da? Odciągnie jedynie ludzi od obecnych działań. Inna sprawa ze np SNPiA to chyba od zniesienia SNP nie ma większej racji bytu poza dekowaniem kadr?

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
myślę, że wiedzą bardzo dobrze. proponuje złożenie kontrwniosku do tk. trzeba interesownych dyspozycyjnych związkowców (?) ośmieszyć i wyizolować na wszystkich frontach i obszarach. razem z prawnikiem (?) który o podpisał.

Tele echo, oni chyba naprawde nie rozumieją co właśnie zrobili...

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
 
Informacja Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego o złożeniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego
http://akcyza.org.pl/pisma/pisma-do/2016/2016-05-20-info-mkp.pdf
http://akcyza.org.pl/pisma/pisma-do/2016/2016-05-16-do-ssc.pdf

http://akcyza.org.pl/pisma/pisma-do/2016/2016-05-18-do-tk.pdf
Ps. Tytuł posta nadał admin (? ), nie ja.
Wniosek do TK rozsądny, uzasadnienie rzeczowe i sugerujące odpowiedź. Ale dobre to było pól roku temu, a nie dywagacje na kilka dni przed uchwaleniem kas.
 
Nie wiem może się włącza moja paranoja, ale mam wrażenie, że doskonale wiedzą co robią. I tylko jedna drobna uwaga - o ile pamiętam ich wnioski zostały odrzucone, bez rozpatrzenia
 
Aż cisną się same na usta słowa klasyka: "Co by tu jeszcze spie...ć panowie, co by tu jeszcze spie...ć"
P.S. Mam jedno pytanie do wnioskodawców, czy przed złożeniem wniosku zorientowali się jaki jest możliwy najbliższy termin rozpatrzenia wniosku przez TK?
 
Ostatnia edycja:
BRAVO !!!!!!! A jednak sprawiedliwość po NASZEJ stronie !!!!!!! pozdrowienia dla WSZYSTKICH !!!!!!!!!!:p
Nie wiem może się włącza moja paranoja, ale mam wrażenie, że doskonale wiedzą co robią. I tylko jedna drobna uwaga - o ile pamiętam ich wnioski zostały odrzucone, bez rozpatrzenia
 
To bezcelowe i nieweryfikowalne w krótkim czasie. Co ci to da? Odciągnie jedynie ludzi od obecnych działań. Inna sprawa ze np SNPiA to chyba od zniesienia SNP nie ma większej racji bytu poza dekowaniem kadr?

Dlaczego uważasz, że podanie liczby osób należących do innych związków jest bezcelowe i nieweryfikowalne w krótkim czasie ? Toż nikt nie będzie chodził i ich liczył, niech przewodniczący tych ZZ podadzą liczbę członków, powinni to wiedzieć. No chyba że się obawiają, że wyjdzie szydło z worka i okaże się, że śladowe ilości funkcjonariuszy tam zostały a przewodniczący wspomnianych związków uzurpują sobie prawo do decydowania o losie 14,5 tys. funkcjonariuszy celnych. Ja jako funkcjonariusz nie życzę sobie, żeby występowali w moim imieniu i sądzę, że takich osób jak ja jest znacznie więcej.

Poza tym myślę, że informacja dla SSC była zupełnie bezcelowa - śmiem domniemywać, że wniosek do TK został uzgodniony z MF, które obawiało się, że forsując swój bezsensowny projekt ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym poniesie porażkę z kretesem. A tak odwleką to w czasie - a nóż uda się KAS wprowadzić ? Przysłowiowy wilk będzie syty i owca cała.

Swoją drogą ciekawe, o ile KAS jednak wejdzie od 1 stycznia 2017 r. (chociaż mam nadzieję, że posłowie jednak swój rozum mają i chore pomysły MF na totalne rozwalenie finansów nie przejdą), na jakich stanowiskach zostaną zatrudnieni obecni przewodniczący owych trzech związków zawodowych ?
 
raz jeszcze napiszę, że należy rozważyć złożenie kontrwniosku do tk. choćby dlatego, że inicjatywa szumnie się nazywających central związkowych, coby wszystkim wytłumaczono 2+2=4, jest niczym innym, jak dolaniem oliwy do ogniska. nie muszę chyba rozwijać tego politycznego aspektu naszych emerytur.
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry