• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

KAS własnie znosi. ale to może jakieś inne znoszenie? Ile znasz rodzajów znoszenia?


Czemu się "chwytasz" SŁOWA "znosić", a nie POJĘCIA "znosić" ?!

>> KAS nic nie "znosi" - "KAS" PRZEKSZTAŁCA !!! <<

ps
Także nie "reorganizuje" ...
 
Ostatnia edycja:
Żeby dostać odprawę muszą zostać spełnione dwa warunki:
1. Funkcjonariusz zostaje zwolniony.
2. Służba ulega likwidacji.

01.01.2017 r. zostanie zlikwidowana służba celna, ale nie będzie odpraw, bo nikt wtedy nie zostanie zwolniony.

Podczas akceptacji propozycji przejścia do US stosunek służby wprawdzie wygaśnie, ale odbędzie się to za zgodą funka, a nie ze względu na likwidację służby celno-skarbowej. SCS nie będzie likwidowana. Odpraw też nie będzie.

Ci, którym stosunek wygaśnie 31.08.2017 r. dostaną odprawy, ale na podstawie przepisów wprowadzających ustawę o KAS,bo przecież tego dnia SCS nie będzie likwidowana.

Osobiście uważam, że odprawa należy się każdemu, komu obniżą pensję wraz z dodatkami.
 
Żeby dostać odprawę muszą zostać spełnione dwa warunki:
1. Funkcjonariusz zostaje zwolniony.
2. Służba ulega likwidacji.

01.01.2017 r. zostanie zlikwidowana służba celna, ale nie będzie odpraw, bo nikt wtedy nie zostanie zwolniony.

Podczas akceptacji propozycji przejścia do US stosunek służby wprawdzie wygaśnie, ale odbędzie się to za zgodą funka, a nie ze względu na likwidację służby celno-skarbowej. SCS nie będzie likwidowana. Odpraw też nie będzie.

Ci, którym stosunek wygaśnie 31.08.2017 r. dostaną odprawy, ale na podstawie przepisów wprowadzających ustawę o KAS,bo przecież tego dnia SCS nie będzie likwidowana.

Osobiście uważam, że odprawa należy się każdemu, komu obniżą pensję wraz z dodatkami.
Mysle, ze sie rozumiemy jednak, pierwsza czesc Twojej wypowiedzi jest sprzeczna z ostatnim zdaniem. Ja bym to ujal tak> odprawa sie nalezy kazdemu komu zmienia umowe na gorszą lub zwolnią
 
Przepraszam, faktycznie mogła wystąpić dwuznaczność. Ostatni akapit powinien brzmieć tak:

Osobiście uważam, że odprawę powinien dostać każdy, komu w wyniku wejścia w życie KAS obniżą pensję wraz z dodatkami, ale nie widzę przepisu, który by to bezwzględnie nakazywał. Można liczyć tylko na przyzwoitość MF, nic więcej.
 
rozumiem, ze jak kogos wywala z roboty to go nie zwalniaja tylko przekształcaja w bezrobotnego.


Zacznij od tego, że w Prawie nie ma pojęcia "wywalać z roboty"!
To jest (chyba) jasne ?!
Potem postaraj się umieścić w istniejącym prawodawstwie sposób, w jaki Nas "chcą wywalać" ...

Dużo dalej - "idąc tym tropem"- spróbuj odnaleźć wszystkie możliwe sposoby rozwiązania stosunku pracy/służby
osoby "mianowanej". Uwierz, JEDYNYM sposobem rozwiązania takiego stosunku zatrudnienia, może być tylko
likwidacja (zniesienie) lub reorganizacja.

Przekształcenie "zakładu pracy" (dla Nas - SC) czy także połączenie ich kilku (SC+US+UKS), a nawet ewentualna zmiana
"profilu działalności", w tym przypadku KAS, nie stanowi ani reorganizacji ani likwidacji w rozumieniu przepisów
umożliwiających WYGASZENIE (zmianę) stosunku zatrudnienia osoby mianowanej. Ewentualną trudność w postaci np. "redukcji etatów" z powodu zmiany "profilu działalności" danej "części" "zakładu", rozwiązuje przepis o obowiązku przedstawienia propozycji zatrudnienia w jego innej "części" - W NAJBLIŻSZEJ MIEJSCOWOŚCI !! I nie ma tu mowy (ani nigdzie indziej),
o "wygaszeniu mianowania" ...
 
Cat. odważna by nie rzec rewolucyjna teza ale niech bedzie ( mnie sie podoba ale mam inne zdanie którego tutaj nie zaprezentuje bo mnie zjedzą)


Spodziewam się nawet określenia tej tezy mianem "szalona"!
To wcale nie będzie mi przeszkadzać, by w razie potrzeby, również tą "ścieżkę" wykorzystać.
 
Spodziewam się nawet określenia tej tezy mianem "szalona"!
To wcale nie będzie mi przeszkadzać, by w razie potrzeby, również tą "ścieżkę" wykorzystać.
Nieważne jak szalony wydaje się pomysł, można go wykorzystać osobiście lub zgłosić ZG lub funkcyjnemu związku. Oczywiście w sądzie możemy przegrać, ale są szanse na wypracowanie korzystnej dla nas linii orzeczniczej. Pamiętajmy o jednym - projekt poselski zakładał zwolnienie 10% ludzi, moim zadaniem bliższe prawdy jest 20 % redukcji zatrudnienia. Inaczej nie będzie oszczędności. Każdy z nas zna kogoś ( podobno wystarczy 6 stopni by kupić bombę atomowa ), skorzystajmy z tych znajomości, czytajmy ustawę o KAS i ustawę wprowadzającą i szukajmy błędów. Nie piszmy o tym na forum ( nie będziemy wykonywać za darmo pracy MF-u ) skontaktujmy się z kimś komu ufamy i kombinujmy jak to wykorzystać w naszej sprawie.
Być może związkowcy i protestujący będą pierwsi do odstrzału, ale pozostali też powinni się czuć bezpieczni, ktoś wyrzucał tych funkcjonariuszy mianowanych przez PIS....
I ku przestrodze wszystkim "Życie zawsze jest bogatsze od prawa "
 
Uwierz, JEDYNYM sposobem rozwiązania takiego stosunku zatrudnienia, może być tylko
likwidacja (zniesienie) lub reorganizacja.

Przekształcenie "zakładu pracy" (dla Nas - SC) czy także połączenie ich kilku (SC+US+UKS), a nawet ewentualna zmiana
"profilu działalności", w tym przypadku KAS, nie stanowi ani reorganizacji ani likwidacji w rozumieniu przepisów
umożliwiających WYGASZENIE (zmianę) stosunku zatrudnienia osoby mianowanej. ...
Cat, nasze mianowania w przypadku zatrudnienia w US wygasaja, zgadzasz sie? czyli KAS umozliwia wygaszenie mianowania, czyli skoro wg Ciebie to jest jedyny sposob to nie przeksztalcenie ale stricte zniesienie...myslalem, ze juz to napisalem ale dla Ciebie wszystko, nawet drugi raz. moze prosciej tak> masz mianowanie na funka, a bedziesz cywilem to jest wygasniecie mianowania. juz prosciej nie mozna
 
Cat, nasze mianowania w przypadku zatrudnienia w US wygasaja
...


Czy już wykonałeś drugi krok w proponowanej przeze mnie "ścieżce" ??
Przypominam jak to brzmiało
>> ... postaraj się umieścić w istniejącym prawodawstwie sposób, w jaki Nas "chcą wywalać" ...<<
Jeżeli nawet nie spróbowałeś, to kontynuacja jest bez sensu !!

Zapewne także nie zauważyłeś, że kolejne moje słowa, to
>>Dużo dalej - "idąc tym tropem"- ...<<
i dopiero tutaj faktycznie użyłem słowa "mianowanie".

Całość tej mojej wypowiedzi była jedynie SKRÓTEM bardziej złożonej myśli - a w zasadzie rozwiniętą (na Twoje życzenie) odpowiedzią na czyjeś zapytanie o równoznaczność dwóch słów. Nie miałem (i nie mam) zamiaru przekonywać kogokolwiek,
wszak nawet nie chciałem powracać na Forum do tego pomysłu.
 
Żeby dostać odprawę muszą zostać spełnione dwa warunki:
1. Funkcjonariusz zostaje zwolniony.
2. Służba ulega likwidacji.

01.01.2017 r. zostanie zlikwidowana służba celna, ale nie będzie odpraw, bo nikt wtedy nie zostanie zwolniony.

Podczas akceptacji propozycji przejścia do US stosunek służby wprawdzie wygaśnie, ale odbędzie się to za zgodą funka, a nie ze względu na likwidację służby celno-skarbowej. SCS nie będzie likwidowana. Odpraw też nie będzie.

Ci, którym stosunek wygaśnie 31.08.2017 r. dostaną odprawy, ale na podstawie przepisów wprowadzających ustawę o KAS,bo przecież tego dnia SCS nie będzie likwidowana.

Osobiście uważam, że odprawa należy się każdemu, komu obniżą pensję wraz z dodatkami.


skąd ty czerpiesz te mądrości?

owszem, funkcjonariusz musi być zwolniony, ale nie w ogóle, ale ze służby - czyli przyjęcie propozycji pracy w us JEST zwolnieniem ze służby

nie służba ma ulec likwidacji, ale zniesiona lub zreorganizowana ma być jednostka, w której funkcjonariusz pełni służbę


a wracając do meritum, czy koledzy nie uważacie, że punktem, od którego powinniśmy zacząć rozważania winien być:

Art. 96.
1. W przypadku zniesienia jednostki organizacyjnej kierownik urzędu wstępujący w
prawa i obowiązki kierownika znoszonej jednostki staje się stroną w dotychczasowych
stosunkach służbowych.
2. W terminie 30 dni od dnia zniesienia jednostki organizacyjnej, kierownik urzędu, o
którym mowa w ust. 1, proponuje funkcjonariuszowi warunki pełnienia służby, uwzględniające
jego kwalifikacje i doświadczenie, oraz wskazuje termin – nie krótszy
niż 14 dni – do którego funkcjonariusz może złożyć oświadczenie o przyjęciu bądź
odmowie przyjęcia proponowanych warunków. Po przyjęciu zaproponowanych warunków
funkcjonariuszowi przysługuje przez okres 6 miesięcy uposażenie nie niższe
od dotychczasowego.
3. Niezłożenie oświadczenia, o którym mowa w ust. 2, we wskazanym terminie jest
równoznaczne z odmową przyjęcia proponowanych warunków.
4. W przypadku odmowy przyjęcia proponowanych warunków funkcjonariusza zwalnia
się ze służby po upływie:
1) 2 tygodni – w przypadku funkcjonariuszy w służbie przygotowawczej,
2) 3 miesięcy – w przypadku funkcjonariuszy w służbie stałej
- od dnia złożenia oświadczenia o odmowie przyjęcia proponowanych warunków.



BRAK MOŻLIWOŚCI NIEZŁOŻENIA PROPOZYCJI :)
 
Ostatnia edycja:
i szczególnie ust. 9:

Art. 98.
1. Funkcjonariusz może otrzymać propozycję przeniesienia do służby cywilnej w urzędzie
obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo jednostkach
organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez tego ministra.
2. Z wnioskiem o przeniesienie, o którym mowa w ust. 1, może wystąpić także funkcjonariusz.
3. Propozycję, o której mowa w ust. 1, przedstawia dyrektor generalny lub kierownik
urzędu wykonujący jego zadania.
4. Propozycja, o której mowa w ust. 1, powinna określać:
1) datę przekształcenia stosunku służbowego w stosunek pracy;
2) miejsce pracy;
3) rodzaj umowy o pracę;
4) stanowisko pracy;
5) wynagrodzenie.
5. Funkcjonariusz w terminie 7 dni od dnia otrzymania propozycji, o której mowa w
ust. 1, składa pisemne oświadczenie o przyjęciu lub odmowie przyjęcia propozycji.
6. Przeniesienie, o którym mowa w ust. 1, może nastąpić za zgodą kierownika urzędu,
w którym funkcjonariusz pełni służbę.
7. Dotychczasowy stosunek służbowy funkcjonariusza, który przyjął propozycję, o której
mowa w ust. 1, przekształca się w stosunek pracy na podstawie umowy o pracę.
8. Funkcjonariuszowi, który stał się członkiem korpusu służby cywilnej, okres służbyw
Służbie Celnej wlicza się do stażu pracy w służbie cywilnej.
9. Stosunek służbowy funkcjonariusza, który odmówił przyjęcia złożonej propozycji nie
ulega zmianie.

ODMOWA PRZYJĘCIA PROPOZYCJI PRACY SKUTKUJE POZOSTANIEM W SŁUŻBIE ;)
 
Ostatnia edycja:
wycofanie się rządu z pozostawienia i respektowania tych 2 artykułów ustawy o sc znacząco zmienia naszą sytuację rażąco ją pogarszając - i to jest nieuczciwe

chcą nas wycyckać wprowadzając ustawę o kas, nierespektując ustawy o sc

i to moim zdaniem powinno być punktem zaczepienia - chcą kas - ok, ale respektując nasze prawa nabyte - niech każdy z nas DOSTANIE propozycję SŁUŻBY w kas do 30 stycznia - a jak nie to do sądu
 
Czy to mój rząd i mój prezydent?

(...) Ogólnie mogę powiedzieć, iż jestem zaniepokojony (chronologia nie ma znaczenia):
- brakiem ujawnienia aneksu do raportu z likwidacji WSI,
- ukrywaniem w dalszym ciągu zbioru zastrzeżonego IPN,
- dalszym funkcjonowaniem prawnym tzw. ustawy o bratniej pomocy, umownie zwanej ustawą 1066, (...)
- zbyt małą determinacją w zakresie oceny poprzednich rządów i brakiem zastosowaniu wobec poszczególnych osób z tej ekipy odpowiedzialności karnej lub zawodowej. (...)

http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/czy-to-jeszcze-moj-prezydent-moj-rzad

Jeszcze do tego należy dodać co najmniej niedotrzymanie obietnic wyborczych i potraktowanie funkcjonadiuszy celnych jak śmieci przeznaczone do utylizacji. Likwidacja całej Służby Celnej pod hasłem reformy systemu fiskalnego to koniec złudzeń o dobrej zmianie.
 
W obecnej ekipie może okazać się , że jest więcej TW niż w poprzednich ekipach !!!

Przekład w-ce minister milicjant itd itp

Czy Szef i jego Z-ca będą przechodzić weryfikację taką jak my ? itp itd

Ja osobiście czekam do przyszłych wyborów a nowej ekipie zamierzam dostarczyć tyle materiałów ile się da !!! Dlaczego ??? ano dlatego, że ci swoją sprawiedliwość i uczciwość zostawili w ostatnim dniu kampanii wyborczej !!!!!!!

Tak nawiasem skończmy z polityką !!!!!!!!!!!!

(...) Ogólnie mogę powiedzieć, iż jestem zaniepokojony (chronologia nie ma znaczenia):
- brakiem ujawnienia aneksu do raportu z likwidacji WSI,
- ukrywaniem w dalszym ciągu zbioru zastrzeżonego IPN,
- dalszym funkcjonowaniem prawnym tzw. ustawy o bratniej pomocy, umownie zwanej ustawą 1066, (...)
- zbyt małą determinacją w zakresie oceny poprzednich rządów i brakiem zastosowaniu wobec poszczególnych osób z tej ekipy odpowiedzialności karnej lub zawodowej. (...)

http://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/czy-to-jeszcze-moj-prezydent-moj-rzad

Jeszcze do tego należy dodać co najmniej niedotrzymanie obietnic wyborczych i potraktowanie funkcjonadiuszy celnych jak śmieci przeznaczone do utylizacji. Likwidacja całej Służby Celnej pod hasłem reformy systemu fiskalnego to koniec złudzeń o dobrej zmianie.
 
Świetnie! A nazwę forum przeczytałeś/aś?
Tak. A ty przeczytałeś regulamin tego forum?
To co to ma być: Napisał Robozoll
Proponuję, załóżmy konta na forum skarbowców i będziemy jechać po nich na maxa!

Po pierwsze sam mnie "€žzachęciłeś"€ do zarejestrowania się tutaj swoją wypowiedzią. Ilekroć znajdę w internecie obraźliwe opinie na nasz temat to reaguję.
Po drugie może już niedługo usiądziesz w moim pokoju i będziesz musiał się "w locie"€ uczyć ordynacji, CITu, PITu, VATu, ustawy o swobodzie ..., ustawy o rachunkowości, ustawy o NIPach, PCCie, bardzo dobrych programów (z naciskiem na "€ždobry"€ :) ) itp. I jak ja (lub mnie podobni skarbowcy) ci nie pomogą to zginiesz.
Ja się akcyzy i cła nauczę.
Po trzecie jak usłyszysz od podatnika, że cię utrzymuje z jego podatków (z reguły ci co tak twierdzą nie płacą ich), jak pierwszy raz usłyszysz, że może cię opluć i nic mu nie zrobisz, jak pójdziesz na kontrolę i w drzwiach już usłyszysz: "znowu te q... przyszły"€ to wspomnij ten wpis. W "prywatnym życiu" mógłbyś coś zrobić, ale nie w "€žsłużbowym"€. Do tego dostaniesz podwyżkę po 9 latach wysokości 15-30zł (brutto oczywiście). Wiem, wiem możemy strajkować... no właśnie, że nie możemy. Ustawa nam tego zabrania. Za Was też już się biorą i szykują "alternatywne"€ wyjście. Wasze strajki na granicy, Wasze L4 nic nie dadzą...
Poznasz jak wygląda sprawa VATu którego tak dużo zbieracie przy mniejszej ilości ludzi. W większości my ten VAT oddajemy. Zgodnie z prawem. Nasz zebrany VAT rzeczywiście wpływa do budżetu. My pobieramy go i oddajemy. Wy tylko pobieracie.

Jest takie chińskie powiedzenie: nie pluj do garnka bo może przyjdzie ci z niego zjeść. "Garnek"€ czeka ... :D
 
Ostatnia edycja:
Słuchajcie srarbowcy nie mogę zrozumieć dla czego z taką upartością liziecie na nasze forum i próbujecie narzucić nam jakieś wasze poglądy których my nie mamy ochoty czytać. Co wy tu macie do gadania? To jest forum dla funkcjonariuszy Służby Celnej ich spraw, które was nie dotyczą. Czy dotyczy was zaopatrzeniowy system emerytalny? Czy dotyczy was to, że rząd okrada nas z naszych mundurów, z naszych stopni, naszych pieniędzy, naszych urlopów i z naszych mianowań? Czy będą was dotyczyły nasze pozwy przed sądami polskimi jak i unijnymi za zabranie nam wbrew prawu mianowań i nie przyznanie emek? Macie swoje sprawy a my swoje i niech tak zostanie. Gdybym chciał pracować w urzędzie skarbowym to pewnie dwadzieścia parę lat temu tam bym starał się o przyjęcie, ale mnie nie interesuje praca w waszej instytucji dla tego też przyjąłem się do służby w Służbie Celnej i nie sądzę żebyśmy sie kiedykolwiek spotkali w Twoim pokoju, bo ja jesli nie dostanę propozycji na funkcjonariusza w tym nowym badziewiu które powstanie to wolę zabrać 6 miesięczną odprawę i przed sądami dochodzić sprawiedliwości, która wcześniej czy później i tak będzie a wtedy rząd polski zapłaci mi odszkodowanie za tą niesprawiedliwość która mnie spotkała.
 
Tak. A ty przeczytałeś regulamin tego forum?
...
Po drugie może już niedługo usiądziesz w moim pokoju i będziesz musiał się "w locie"€ uczyć ordynacji, CITu, PITu, VATu, ustawy o swobodzie ..., ustawy o rachunkowości, ustawy o NIPach, PCCie, bardzo dobrych programów (z naciskiem na "€ždobry"€ :) ) itp. I jak ja (lub mnie podobni skarbowcy) ci nie pomogą to zginiesz.
Ja się akcyzy i cła nauczę.
Po trzecie jak usłyszysz od podatnika, że cię utrzymuje z jego podatków (z reguły ci co tak twierdzą nie płacą ich), jak pierwszy raz usłyszysz, że może cię opluć i nic mu nie zrobisz, jak pójdziesz na kontrolę i w drzwiach już usłyszysz: "znowu te q... przyszły"€ to wspomnij ten wpis. W "prywatnym życiu" mógłbyś coś zrobić, ale nie w "€žsłużbowym"€.
...
Jest takie chińskie powiedzenie: nie pluj do garnka bo może przyjdzie ci z niego zjeść. "Garnek"€ czeka ... :D
Pinero.
W jakim celu się licytujesz? Znajomoś ustaw wcale jeszcze nie znaczy, że ktoś potrafi je prawidłowo interpretować i odpowiednio zastosować. Nasza służba to też nie miód a wiedza nie opiera się wyłącznie na na cle i akcyzie. Może przyjdzie Ci jeszcze poznać także przepisy o ruchu drogowym, prawa farmaceutycznego, ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, transporcie drogowym, przewozie materiałów niebezpiecznych itd, itd. A przede wszystkim zapomnieć o kodeksie pracy. Byłeś kiedyś non stop 30 godzin w swojej pracy, sypiałeś na betonowej podłodze z czapką pod głową gdy sił fizyczmych nie wystarczyło by wrócić do domu? A może przyjdzie Ci biegać w wieku 50 lat w 4 min. 45 sek na kilometr, robić 25 pompek i 25 brzuszków w 30 sek. Szkolić się w ŚPB i strzelaniu. Z innej beczki. Mnie pierwszy raz o chu...w zwyzywano 24 lata temu. Byłem wtedy tym bardzo poruszony, nie mieściło się to w kanonach kultury wyniesionej z domu. Tak więc licytowanie się jest pozbawione sensu, tak jak udawadnianie czy Wy czy My jesteśmy lepsi. Każdy robił swoje (lub śpiewa) trochę lepiej lub ... jeszcze lepiej :)
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry