• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt obywatelski przekazany Parlamentarzystom. 2 grudnia I czytanie

Burack, też znam ludzi ze skarbówki. Tyle, że wykształconych. Po prawie, administracji, ekonomii, którzy do domu biorą sprawy, żeby wyrobić mierniki i cele. I nie oceniajmy innych, bez obiektywnej oceny własnej pracy.
 
Szanowny forumowiczu MOTYW-ACJA musisz brać pod uwagę, że kolejny rząd może reaktywować SC, gdyby obecny rząd ją zlikwidował i będziesz miał jednak nieustanny ciąg reform.

Nie zmuszam też Ciebie do modlitwy, a jedynie o nią proszę, każdego kto potrafi i wierzy w jej moc
 
Szanowny forumowiczu Burack. Twój wpis nie jest rozsądny. MOTYW-ACJA ma rację - nie oceniajmy innych i sami poprawiajmy mankamenty swoje, których przecież niestety nie brakuje
 
Szanowny forumowiczu MOTYW-ACJA musisz brać pod uwagę, że kolejny rząd może reaktywować SC, gdyby obecny rząd ją zlikwidował i będziesz miał jednak nieustanny ciąg reform.

Nie zmuszam też Ciebie do modlitwy, a jedynie o nią proszę, każdego kto potrafi i wierzy w jej moc
Panie Sławku, nie chciałem nikogo urazić. Jestem osobą wierzącą.
Jednak oceniam to, co dzieje się ostatnimi czasy.
Smuci mnie, że w tak gorącym dla nas okresie, związki zawodowe działające w SC nie potrafią razem siąść do jednego stołu w słusznej sprawie.
 
Jak doszliśmy już do etapu modlitwy za nasza przyszłość, to jakoś dziwnie zaczynam się bać.

Nie modlitwy - tą znam, stosuję i uważam, że moje relacje z Bogiem mam poprawne.

Boję się, że tylko On będzie mógł/chciał nam pomóc, a taką inicjatywę powinniśmy czuć przede wszystkim ze strony Rządu RP. W końcu w Jego imieniu Służymy.
 
Jak doszliśmy już do etapu modlitwy za nasza przyszłość, to jakoś dziwnie zaczynam się bać.
Nie modlitwy - tą znam, stosuję i uważam, że moje relacje z Bogiem mam poprawne.
Boję się, że tylko On będzie mógł/chciał nam pomóc, a taką inicjatywę powinniśmy czuć przede wszystkim ze strony Rządu RP. W końcu w Jego imieniu Służymy.
Źle mnie zrozumiałeś. Działanie i modlitwa.
Poza tym modlitwa jest stale, a więc nie jest tak, że jak piszesz doszliśmy do etapu modlitwy. Gdy szliśmy do TK, rano przed rozprawą, na prośbę funkcjonariuszy celnych, została odprawiona Msza Św. o światło Ducha Świętego dla sędziów TK. Tak więc modlitwa jest stale.

DZIAŁAJMY. W poniedziałek dzwonimy wszyscy do biur poselskich i zanosimy ARGUMENTY.
 
Panie Sławku, nie chciałem nikogo urazić. Jestem osobą wierzącą.
Jednak oceniam to, co dzieje się ostatnimi czasy.
Smuci mnie, że w tak gorącym dla nas okresie, związki zawodowe działające w SC nie potrafią razem siąść do jednego stołu w słusznej sprawie.
Nic na to nie poradzę, że nie chcą poprzeć projektu obywatelskiego ale zapewniam, że to nie jest takie istotne.
Mnie bardziej smuci, że nowy Rząd, mam tu na myśli Ministra Finansów, nie podjął merytorycznego dialogu i nie odniósł się do ARGUMENTÓW.
Dlatego działajmy w Parlamencie u Posłów PiS proszę. Mam całkiem sporo sygnałów, że tam toczy wciąż się dyskusja o przyszłości SC.
 
Sławek czy nie uważasz, że należałoby iść z tym wszystkim do Prezesa? Może on jest w stanie wpłynąć na nieodpowiedzialne i szkodliwe zachowanie panów z mf.
 
Sławek czy nie uważasz, że należałoby iść z tym wszystkim do Prezesa? Może on jest w stanie wpłynąć na nieodpowiedzialne i szkodliwe zachowanie panów z mf.

Kolega ma 100% racji. Powinniśmy wysłać delegację do prezesa Jarosława Kaczyńskiego wysyłając uprzednio prośbę o spotkanie jako związek zawodowy celnicy.pl można najpierw zadzwonić do jego biura poselskiego i umówić się na taką wizytę uzasadniając ,że chodzi tu o zapewnienie bezpieczeństwa naszego kraju i odpowiednich wpływów budżetowych, czego politycy nie osiągną robiąc z nas cześć skarbówki.
Można jeszcze porozwieszać na wszystkich urzędach i izbach celnych nasze żądanie -ZREALIZOWANIA WYROKU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO- dzięki temu zawsze istnieje jakaś szansa zainteresowania się mediami naszą sprawą.
 
Kolega ma 100% racji. Powinniśmy wysłać delegację do prezesa Jarosława Kaczyńskiego wysyłając uprzednio prośbę o spotkanie jako związek zawodowy celnicy.pl można najpierw zadzwonić do jego biura poselskiego i umówić się na taką wizytę uzasadniając ,że chodzi tu o zapewnienie bezpieczeństwa naszego kraju i odpowiednich wpływów budżetowych, czego politycy nie osiągną robiąc z nas cześć skarbówki.
Jestem jak najbardziej ZA :)
Myślę, że to bardzo dobry pomysł.
 
Kolega ma 100% racji. Powinniśmy wysłać delegację do prezesa Jarosława Kaczyńskiego wysyłając uprzednio prośbę o spotkanie jako związek zawodowy celnicy.pl można najpierw zadzwonić do jego biura poselskiego i umówić się na taką wizytę uzasadniając ,że chodzi tu o zapewnienie bezpieczeństwa naszego kraju i odpowiednich wpływów budżetowych, czego politycy nie osiągną robiąc z nas cześć skarbówki.
Można jeszcze porozwieszać na wszystkich urzędach i izbach celnych nasze żądanie -ZREALIZOWANIA WYROKU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO- dzięki temu zawsze istnieje jakaś szansa zainteresowania się mediami naszą sprawą.

Piszmy maile, posty na Facebooku, wysyłajmy do mediów rzetelne informacje, ale fundamentem powinien być dla nas WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO- jeśli żyjemy w państwie prawa to politycy nie mogą zrobić z nas ot tak skarbówką.
 
W tym ministerstwie nic nas już chyba dobrego nie spotka. Cała ich wiedza to informacje ze sprawozdań.
 
Ostatnia edycja:
Jarosław ... Coppola?

minister finansów,
znowu nas olewa,
manny oczekuje,
cudu się spodziewa?

znamy wszyscy przecież,
kasu tajemnicę,
klikę z cła wygonić,
wzmocnić też granice?

dwieście też tysięcy,
suwerena wola,
obaczym co zrobi,
Jarosław Coppola?
 
Takie mieli plany przed wejściem do sejmu i senatu. Pytanie teraz, czy będą się ich trzymali do końca, czy wezmą pod uwagę faktyczną sytuację i dostosują plany do realiów.
 
OD początku mówili o poprawie ściągalności podatków i zmniejszeniu wyłudzeń VAT. W takim razie koncepcja KAS jest nieodwracalna i czeka nas na 100000%. Pytanie czy będzie lepiej dla nas?!
 
Kolega ma 100% racji. Powinniśmy wysłać delegację do prezesa Jarosława Kaczyńskiego wysyłając uprzednio prośbę o spotkanie jako związek zawodowy celnicy.pl można najpierw zadzwonić do jego biura poselskiego i umówić się na taką wizytę uzasadniając ,że chodzi tu o zapewnienie bezpieczeństwa naszego kraju i odpowiednich wpływów budżetowych, czego politycy nie osiągną robiąc z nas cześć skarbówki.
Można jeszcze porozwieszać na wszystkich urzędach i izbach celnych nasze żądanie -ZREALIZOWANIA WYROKU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO- dzięki temu zawsze istnieje jakaś szansa zainteresowania się mediami naszą sprawą.

Popieram. Koniecznie wyślijmy delegację do Prezesa. Mamy bardzo silne argumenty. Obawiam się, że rozmowy z MF tylko działają na naszą niekorzyść. Czas płynie a Pan Minister Szałamacha jak plótł głupoty o VAT tak dalej plecie. Działajmy od samej góry. Jeśli przekonamy Prezesa nasza sytuacja ulegnie zdecydowanej poprawie. Wtedy możemy debatować z MF o przyszłości naszej Służby a nie o konsolidacji.
 
Pan poseł Bogdan Rzońca PIS:

Jestem przekonany, że zupełnie czymś innym jest administracja podatkowa, a czymś innym służba celna weryfikująca w rzeczywistym czasie, przy zdefiniowanych procedurach celnych, towar czy obrót wyrobami akcyzowymi.Skarbowa administracja państwowa działająca w oparciu o Kodeks Pracy nie może dobrze zastąpić funkcjonariuszy państwa umundurowanych i wyposażonych w silne instrumenty prawne i środki przymusu.

http://www.gospodarkapodkarpacka.pl...ca-pomoc-dobrej-zmianie-opinia-bogdana-rzoncy
 
Pan poseł Bogdan Rzońca PIS:

Jestem przekonany, że zupełnie czymś innym jest administracja podatkowa, a czymś innym służba celna weryfikująca w rzeczywistym czasie, przy zdefiniowanych procedurach celnych, towar czy obrót wyrobami akcyzowymi.Skarbowa administracja państwowa działająca w oparciu o Kodeks Pracy nie może dobrze zastąpić funkcjonariuszy państwa umundurowanych i wyposażonych w silne instrumenty prawne i środki przymusu.

http://www.gospodarkapodkarpacka.pl...ca-pomoc-dobrej-zmianie-opinia-bogdana-rzoncy

... powiew nadziei... delikatny ale zawsze
 
Back
Do góry