• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt obywatelski przekazany Parlamentarzystom. 2 grudnia I czytanie

ursus

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2015
Posty
291
Punkty reakcji
0
Warto byłoby dowiedzieć się w jakiej komisji będzie rozpatrywany projekt naszej ustawy i co najważniejsze kto będzie wchodził w skład komisji, która zaopiniuje całemu Sejmowi uwagi do projektu. Warto byłoby powysyłać do tych posłów maile z informacjami dlaczego nasza służba wymaga wzmocnienia i przemienienia w prawdziwą służbę mundurową, a najlepiej umówić spotkania w biurach poselskich i merytorycznie przedstawić argumenty za wzmocnieniem naszej służby.
 
przegląd galowego munduru wypadł pomyślnie.
wybieram się na galerię Sejmu RP.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
przegląd galowego munduru wypadł pomyślnie.
wybieram się na galerię Sejmu RP.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Oby było więcej takich osób szacuneczek. W tej chwili ustawa rozpatrywana przez Sejm powinna być dla całego środowiska absolutnym PRIORYTETEM ,trzeba pochować wszystkie wzajemne animozje i pokazać się posłom i mediom jako JEDNOLITA siła, która ma jeden cel uchwalenie naszego projektu ustawy.
 
Oby było więcej takich osób szacuneczek. W tej chwili ustawa rozpatrywana przez Sejm powinna być dla całego środowiska absolutnym PRIORYTETEM ,trzeba pochować wszystkie wzajemne animozje i pokazać się posłom i mediom jako JEDNOLITA siła, która ma jeden cel uchwalenie naszego projektu ustawy.

Czytanie odbędzie się bardzo szybko. Poprzednie projekty trafiały do kosza lub do zamrażarki... Już 02.12.2015r. dowiemy się czego można się spodziewać. Oby dla nas były to dobre wieści. I nie dziwi już chyba nas prośba Przewodniczącego o docieranie do Posłów :)
 
Bierzcie proszę wolne w poniedziałek kto może i dzwońcie do biur poselskich PiS i proście o minutkę z Posłem celem dostarczenia argumentów. Niech nikt nie pozostaje bierny
http://celnicy.pl/content.php/2708-Argumenty-za-wzmacnianiem-Służby-Celnej
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
Panie Sławku warto byłoby to WYTŁUŚCIĆ na Głównej stronie i opisać NA CZERWONO , nie ma już czasu na zabawę każdy kto może powinien udać się na wizytę do posła ze swojego okręgu, głównie liczą się ci z PIS-u i ewentualnie z ruchy Kukiza. Ale dobrze byłoby wiedzieć ,w której komisji będzie rozpatrywany nasz projekt i jacy posłowie wchodzą w jej skład to wówczas można by było skoncentrować się głównie na nich, i nie ukrywajmy to Jarosław Kaczyński ma najwięcej do powiedzenia przy każdej ustawie, jeśli on będzie przeciwny to niewiele wskóramy.
 
Właśnie wysłałem pisemko do Biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego z załącznikami ,w których wyjaśniamy ile zyska budżet na wzmocnieniu Służby Celnej.
Ludzie ruszcie też swoje 4 litery i powysyłajcie chociaż maile do posłów, dopóki projekt naszej ustawy jest w Sejmie to jest szansa ,że uda się coś ugrać. Poseł Jarosław Zieliński jest za daniem nam uprawnień emerytalnych tylko nie wie czy wszystkim f-szom czy tylko tym z pierwszej linii. Wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie mogą sobie tak po prostu olać.
 
W innych formacjach mu nie przeszkadza, że mają wszyscy, a nie tylko "z pierwszej linii"?
 
Widzę po wypowiedziach Pana Ministra, że chyba zapomina czemu wygrał PiS. Wygrał, bo przegrało PO. Dlaczego do tego piję?

Bo w tej przytaczanej jego wypowiedzi jedzie platformerskim podejściem do ludzi. W opozycji mówili jak ludzie. Ludzie ich wybrali to zaczynają pierd..lić jak nasz ostatni SSC i Tusk-król jewropy - razem wzięci.
 
Widzę po wypowiedziach Pana Ministra, że chyba zapomina czemu wygrał PiS. Wygrał, bo przegrało PO. Dlaczego do tego piję?

Bo w tej przytaczanej jego wypowiedzi jedzie platformerskim podejściem do ludzi. W opozycji mówili jak ludzie. Ludzie ich wybrali to zaczynają pierd..lić jak nasz ostatni SSC i Tusk-król jewropy - razem wzięci.

Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiada likwidację nierentownych szybów kopalń
Dzisiaj, 27 listopada (21:04)
"Uważam, że te najbardziej nierentowne szyby i najbardziej nierentowne części kopalń powinny zostać zamknięte, powinno się znaleźć pracę dla tych górników" - powiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki

Zapewne gdyby to wiedzieli PRZED 25.10 to może wynik byłby inny? Następni zrobieni w juja...
 
Zapewne gdyby to wiedzieli PRZED 25.10 to może wynik byłby inny? Następni zrobieni w juja...

Przypomnę co dla nas przygotowywała poprzednia Władza:
-połączenie ze skarbówką ( pewnie inna nazwa niż KAS )
- emki gdzie staż liczy się od 03.03.2015 i oczywiście 25 lat (Dla mnie nie do zaakceptowania)

Nie wiem co będzie dalej. Mam dość tej ciągłej reformy prowadzonej od kilku dobrych lat. Ja mam nadzieje, że będzie bardziej sprawiedliwiej bo to co się działo dotychczas u nas wołało o pomstę do ........................

Wydaje się, że następne 4 lata tamtej władzy w naszej Służbie doprowadziłoby, że zamiast wykonywania obowiązków wklepywał bym bzdety do tych nikomu niepotrzebnych systemów nie 50% swojego czasu służby jak obecnie tylko już 90% czasu służby. Wtedy obojętnie kto by przyszedł do władzy to by nas nie konsolidował tylko zwolnił i rozwiązał jako nikomu nie potrzebną strukturę.
 
Przypomnę co dla nas przygotowywała poprzednia Władza:
-połączenie ze skarbówką ( pewnie inna nazwa niż KAS )
- emki gdzie staż liczy się od 03.03.2015 i oczywiście 25 lat (Dla mnie nie do zaakceptowania)

Nie wiem co będzie dalej. Mam dość tej ciągłej reformy prowadzonej od kilku dobrych lat. Ja mam nadzieje, że będzie bardziej sprawiedliwiej bo to co się działo dotychczas u nas wołało o pomstę do ........................

Wydaje się, że następne 4 lata tamtej władzy w naszej Służbie doprowadziłoby, że zamiast wykonywania obowiązków wklepywał bym bzdety do tych nikomu niepotrzebnych systemów nie 50% swojego czasu służby jak obecnie tylko już 90% czasu służby. Wtedy obojętnie kto by przyszedł do władzy to by nas nie konsolidował tylko zwolnił i rozwiązał jako nikomu nie potrzebną strukturę.

Taaaa... natomiast teraz sprawiedliwie ze skarbówką będziemy mieli szansę sięgnąć do światłych osiągnięć analizy matematycznej. Tak samo wpłynie to na ściągalność VAT, jak nasze systemy. Z resztą mając na uwadze nasz ZEFIR2, to powinno się go zaimplementować do całej administracji podatkowej. My będziemy się sprawiedliwie udzielać wspólnie z administracją podatkową w systemach, a podatnicy mogą już otwierać szampany. Nie bronię poprzedniej władzy, tylko nie widzę w obecnej chociażby chęci zaznajomienia się z materią. Veni Vidi Vici i konsoliduję, nawet jeśli nie bardzo rozróżniam VAT w imporcie od pobieranego w obrocie wspólnotowym...
 
Magda - ale teraz mamy nasze gdybania, a za czasów PO miałas jak w banku "E! - urzędy" z niedziałającymi systemami, stosy statystyk i nikomu niepotrzebnej roboty. Widzisz różnicę między tymi dwoma stanami rzeczy? Bo ja widzę. Po tamtych wiedzieliśmy co się spodziewać, po tych zobaczymy.
 
Masz rację, piesszarik. Stare było tępe i głuche. I upadło. Ale nowe nie jest lepsze, bo lepiej wie i ma recepty na wszystko. VAT ze strony cła, w imporcie, to pewny grosz, ale to nie stanowi. Zamiast dać SC instrumenty do zwalczania wałków z VAT w wywozie - lepiej scentralizować skarbówkę pod hasłem "w kupie lepiej". A większa kupa tylko jedno robi lepiej: śmierdzi.
 
Panie Sławku warto byłoby to WYTŁUŚCIĆ na Głównej stronie i opisać NA CZERWONO , nie ma już czasu na zabawę każdy kto może powinien udać się na wizytę do posła ze swojego okręgu, głównie liczą się ci z PIS-u i ewentualnie z ruchy Kukiza. Ale dobrze byłoby wiedzieć ,w której komisji będzie rozpatrywany nasz projekt i jacy posłowie wchodzą w jej skład to wówczas można by było skoncentrować się głównie na nich, i nie ukrywajmy to Jarosław Kaczyński ma najwięcej do powiedzenia przy każdej ustawie, jeśli on będzie przeciwny to niewiele wskóramy.
2 grudnia jest I czytanie na sali plenarnej więc działamy u wszystkich Parlamentarzystów PiS.

Odnośnie informacji na stronie MF, którą zamieściliśmy też na naszej stronie głównej o konsolidacji parę słów.
W MF mamy wiceministrów zwolenników KAS włącznie z głównym, więc ta informacja nie dziwi. Przesłanie ARGUMENTÓW do Ministra Finansów nie pomogło, ale wiem, że działa w Parlamencie.
Zapewniam Was, że w kręgach parlamentarnych w PiS nic nie jest przesądzone, mimo stanowiska MF, dlatego bardzo proszę działajcie!
Bardzo konkretna jest wypowiedź do RP Szefa Klubu Parlamentarnego PiS Pana Ryszarda Terleckiego.

W środę będziemy na pewno spotykać się w Sejmie z Posłami i będzie debata nad projektem obywatelskim.
Wiele się zapewne wyjaśni i będziemy zapewne bogatsi w wiedzę na temat zamiarów wobec nas.
Dziękujmy Bogu, że w Sejmie jest projekt obywatelski i prośmy o światło Ducha Świętego dla decydentów i dla siebie
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Ostatnia edycja:
Ja również nie obawiam się KAS , ale to może być szkodliwe dla Kraju i Budżetu !!! Znam środowisko skarbowców to zwykli przeciętni ludzie ... aby do piątku .... ludzie , którzy chodzili po kontrolach robiąc zakupy do domu rozpisujących godziny pracy tak aby dopasować ich odpowiednią ilość ... ludzie którzy wykazywali się jedynie ilością kontroli , a nie ich skutecznością ... TEN KIERUNEK TO ŚLEPA ULICZKA !!! My jako SUŻBA zwróciliśmy na skuteczność kontroli... Jako służba mundurowa jesteśmy skuteczniejsi , potrzebujemy jedynie rozwiązań prawnych i dobrych przełożonych !!!!!!!! Amen
Amen.
Jestem pragmatykiem. KAS się nie obawiam. Dość tej szopki z SC od kilkunastu lat. Chcę wreszcie pracować w normalnych warunkach, bez obaw o kolejne zadziwiające pomysły reorganizacji przez osoby niekompetentne. Nie mam zamiaru do kolekcji dyplomów dorzucać religioznawstwa, kulturoznawstwa itp. Jestem ekonomistą, nie katechetą czy szafarzem.
 
Back
Do góry