• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

Dale, nie mam odpowiedzi na temat podwyżek. Wobec milczenia MF zacząłem działać poza MF.
Dziękuję.
Sławku, obawiam się że z podwyżkami wyjdzie "jak zwykle" - czyli trochę straszno, trochę śmieszno. Bardziej mnie niepokoi
to że zmiany wprowadzane w naszej służbie okażą się fatalne w skutkach, zarówno dla założonych zadań, jak i osiągniętych wyników. Ale przede wszystkim dla społeczeństwa - zarówno tego pracującego w miętowych koszulach, jak i tego, któremu mamy służyć (jak nazwa wskazuje).
Rząd robi, co chce, legitymizując swoje działania pod szyldem współpracy. Kupcom już to wychodzi bokiem - jeden projekt zmian uzgodnili z nimi, drugi wprowadzają. W pozostałych segmentach życia też nie patrzą na innych - mają cel i realizują go bez skrupułów. Chętnie bym widział dobre owoce tej pracy, nie ważne czy PIS, czy PO, czy ZCHN. Znowu chciał bym poczuć się dumny, z szeroko rozumianego miejsca, w jakim żyję.
Ale do rzeczy, patrzeć na ręce trzeba, rozmawiać też, ale mieć plan awaryjny też nie zaszkodzi. Ponieważ poprzednia ekipa doskonale nas wytresowała (ochłapy pochwał i zastraszenie) oraz skłóciła, obecnie prawie w każdym pokoju jest inny związek - oczywiście winni złej sytuacji są zawsze Oni (no i cykliści)...
 
Ostatnia edycja:
Wdrożenie KAS – Etap I przygotowanie
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24403
Wdrożenie KAS - propozycje rozwiązania na przykładzie jednostek w woj. opolskim
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24404
Konsolidacja - wnioski po wdrożeniu
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24405[/QUO

Po lekturze powyższych prezentacji stwierdzam, że tak naprawdę chodzi o względną konsolidację kontroli (co tam robi zarządzanie ryzykiem przecież oni nigdy nic nie wytypowali do kontroli), a reszta to przejęcie stanowisk i pozbycie się niewygodnych pracowników.
 
No to mamy problem


Pewniki:

1. Podwyżki od stycznia - NIE (bo po prostu nie ma kasy - program 500+)
2. Emerytury - NIE ( zapomnijmy o rozwiazaniach ktore bedą takie jak w policji - nie ma kasy na to )
3. KAS - TAK - totalna rozwałka służby celnej --- NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ !!!!

robią wszystkich w konia i z jakiego powodu w stosunku do nas będą ok ? Mydlą nam oczy a my nic nie robimy - związki opamietajcie się !!!!
Nie jestem trolem tylko wyciągam wnioski z tego co do nas piszą i mówią.
 
Popieram przedmówcę. Też nie jestem trollem, pracuję w cle wiele lat. Prawda jest taka, że idziemy jak barany na rzeź.
A związki nie robią nic, aby ocalić Służbę Celną!!!!!!
 
Popieram przedmówcę. Też nie jestem trollem, pracuję w cle wiele lat. Prawda jest taka, że idziemy jak barany na rzeź.
A związki nie robią nic, aby ocalić Służbę Celną!!!!!!

Jesteś związkowcem ? Jeżeli tak to działaj, jeżeli nie to zapisz się i działaj. " Pokaż, pokaż na co cię stać..."
 
a Ty jesteś związkowcem? działasz? co zrobiłeś? pochwal się.

Hola Hola Panie i Panowie!!
Nie tylko waśnie między nami (skarbowcami) a Wami a pośród Was się pojawiają?!
Basta. To nic nie da. Złość się Wać Państwo jeno na ministerów i badziewnych "konsolidatorów"
Zachowajcie złość i siły gdy wyjść trzeba będzie i działać.
Wyraźnie widać, iż wolą KAS-owców nie Rzeczypospolita Polska a prywata portfela u żłoba siedzących i zamazanie fatalnej sytuacji Waszmości i naszej również to. Zamiast celnych (od celu hehe) zmian w przepisach mydlenie oczu społeczeństwu. Czytali wy jak ministry pisały o 60 tys. kontrolujących? Czytali zapewne. A zastanawiał się kto jakie to da efekty? A to ja Wam powiem. Nawet nie mizerne a gówniane i trwoga będzie wśród ludu i znienawidzenie pracy naszej. Jak ciemny lud (od Was i od nas) co uczyć się zacznie na żywym organizmie (podatnikach wszelkich podatków) PRZYMUSZONY odgórnie do wyników-mierników decyzje zacznie "produkować". Co to się obywatele nacierpią! Co to się wszelakiej maści dyrektory nachwalą, co to ci bez wyników śrubę dokręcą, żeby i oni wyniki mieli. Wyniki-mierniki. I jak się już wszyscy połapią to będzim w czarnej dupie Panie i Panowie. Bez wyjątku. Ostaną się jeno w Polsce emeryci, renciści i inni co wkład w PKB mają na poziomie 0 (zero). Będziemy służbą dla służby.
Dość gadania. Kiedyś Wielki Polak rzekł:

"Panowie, ja widzę rzeczywistość taką, jaka ona jest. Wśród was kogoś takiego nie ma. Jeśli taki ktoś nie znajdzie się, Polski za 10 lat może nie być."

- Józef Piłsudski

takimi słowami można by kończyć korespondencję z fachowcami KAS-owcami.
 
Pewniki:

1. Podwyżki od stycznia - NIE (bo po prostu nie ma kasy - program 500+)
2. Emerytury - NIE ( zapomnijmy o rozwiazaniach ktore bedą takie jak w policji - nie ma kasy na to )
3. KAS - TAK - totalna rozwałka służby celnej --- NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ !!!!

robią wszystkich w konia i z jakiego powodu w stosunku do nas będą ok ? Mydlą nam oczy a my nic nie robimy - związki opamietajcie się !!!!
Nie jestem trolem tylko wyciągam wnioski z tego co do nas piszą i mówią.
Ja wiem, że po wyjściu z naszych Departamentów, po pracach grupy roboczej, do uzgodnień wewnątrzresortowych projekt obywatelski nie jest przyjmowany z entuzjazmem i pojawiają się różne dziwne głosy/pomysły. Widzę także, że zarówno u nas jak i w skarbowości MF milczy w sprawie podwyżek.

Jednak mamy póki co na piśmie oficjalne stanowisko Ministra Finansów, które poszło także do wiadomości Kancelarii Prezydenta i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jak również mamy w budżecie zapisane podwyżki, dlatego nie robimy pochopnych ruchów.

Jeżeli tak jak piszesz mydlą nam, Prezydentowi i Ministrowi Pracy oczy, czego nie dopuszczam do wiadomości, bo aż trudno w to uwierzyć, żeby ktokolwiek mógł posunąć się aż tak daleko w zakłamaniu i manipulacji, to niebawem będą musieli to zakomunikować. Wówczas będziemy mieli prawo okazać, że czujemy się oszukani, że wprowadzony w błąd został także Prezydent i Minister Pracy.

Wtedy Ty Szanowny Forumowiczu trzecie oko, Szanowny Forumowicz maniak i rachmistrz mam nadzieję, staniemy w kilka tysięcy funkcjonariuszy w kolumnie milczenia pod MF i podejmiemy równolegle inne działania, w tym na forum Parlamentu.
Jednak nie pójdziemy tam z roszczeniami o podwyżki i emerytury, bo nas nie zrozumieją media.

Zrobimy taką kolumnę milczenia, z takimi postulatami, że zostanie długo zapamiętana.

Miejmy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.
 
Związek działa na różnych poziomach. Walczymy o emerytury, próbujemy zabrać głos w sprawie KAS-u, ale też zajmujemy się małymi sprawami - dojściem do pracy, przenosinami służbowymi... Ale najgorsze w naszej działalności są pojawiające się różne plotki. Podam tu dwa przykłady. W jednej z IC zastępca dyrektora powiedział, że nie ma co liczyć na emerytury. W tej samej izbie pojawiła się pogłoska,jakoby z-ca SSC miał powiedzieć " że nie ma pieniędzy na emerytury... Usiłowałem zweryfikować te informacje. Nie udało mi się uzyskać potwierdzenia tych wiadomości u osób, które osobiście słyszały wypowiedzi w/w osób. Mam więc mała prośbę do wszystkich -zanim puścimy dalej newsa upewnijmy się, że to prawda. Bo związek nie może walczyć czy interweniować na postawie plotek. Potrzebne są fakty. A jeśli to ja jestem źródłem informacji, to zanim puszczę ją dalej powinienem się zastanowić czy gotów jestem ją potwierdzić.
A co do działań związku to proponuję następujące rozwiązanie:
1.Zapisać się do związku.
2. Informować zarządy izbowe i zarządy kół o problemach i kłopotach.
3. Zaangażować się w działania związku.
4. Zostać delegatem na zjazd sprawozdawczo wyborczy i mieć istotny wpływ na działanie i przyszłość związku.
A jeśli ktoś chce pomóc, a nie chce lub nie może zapisać się do związku, to nich podzieli się swoją wiedza lub umiejętnościami
 
Sławku, rząd tyle mówi o kontroli i uszczelnianiu. Oczywiście w kontekście wpływów do budżetu. Przypomina mi to trochę sytuację z policji i straży miejskiej, gdzie kontrole były nie w miejscach newralgicznych, ale tam, gdzie można było łatwo mandat wlepić.
Zamiast dłubać przy kontroli i łączeniu, należało by zmienić przepisy. Tak by stały się proste i czytelne. Oraz skuteczne. Dać nam narzędzia.

Nie wiem jak na innych podwórkach, ale u mnie wygląda to fatalnie. Nie podejmuje się wypowiedzi w temacie vatu czy nawet automatów. Ale spójrzmy na fajki...
Przecież wystarczy zmienić tak przepisy, żeby nie wpuszczać osób mających zaległości fiskalno-prawne. Nawet zostawić tą politykę już. Kary są nieściągalne - bo za wysokie? Proste, nie przemycać - przestępstwo nie popłaca. Obcokrajowców nie wpuszczać, zaś Polakom zawsze można zamienić na pracę społecznie użyteczną. Fakt nie są one dochodowe dla budżetu, ale egzekwowane starannie, będą też znaczącą dolegliwością dla takich osób. I oczywiście przy każdym przejeździe kontrola.
Dodatkowo, skończyć z paranoją w postaci kart i kont bankowych na okaziciela. Wystarczą telefony na kartę - anonimowe. Do tego mamy paczkomaty. Czy państwo naprawdę musi ułatwiać oszukiwanie uczciwych obywateli?
 
Cytuję "bijemy się o srebrną patelnię" zestaw obowiązkowy KAS i patelnia. A my "walczymy", ostatnia walka odbyła się w 2008r. następnej nie będzie. Niestety niedługo obudzimy się w czarnej d...e.
 
Witam. Czy do Państwa również dotarły informacje, jakoby pracownikom z UKS przyjmowanym do KAS ma być zaproponowany półroczny okres próbny zatrudnienia, a dopiero potem zatrudnienie na stałe, jak ktoś się sprawdzi?
Takie informacje są na skarbowcach, było to na rozmowach z 11.02.2016 r. Kilka osób potwierdziło te informacje.
Czy co do celników również są takie pomysły w zespołach ds. KAS? Tj. o półrocznym okresie próbnym do zatrudnienia w KAS, czy dotyczy to tylko pracowników z UKS?
 
Czytając te forum i skarbowców, odnoszę wrażenie, że oni we wszystkim są i lepiej poinformowani i prężniej działają w sprawie KAS. Dlaczego tak jest?
 
Sławek zastanawiam się nad tym czy Banaś ma prawo zabrać nam stopnie przy wprowadzaniu kas i dać propozycje pracy w cywilu. Teraz tak myślę, że nie jest to takie proste ponieważ stopnie nadawane są dożywotnio i jeśli nie popełniłem żadnego czynu który uzasadniałby moją degradacje zabieranie stopnia jest bezprawne. Jeszcze w tym kraju nigdy nie była likwidowana służba mundurowa i nie wiadomo jak to rozwiążą, jeśli milicja była likwidowana a powstawała w jej miejsce policja to też nie było degradacji. Funkcjonariusze którzy mieli lata a nie przeszli weryfikacji szli na emkę. Nie zrobiłem nic takiego co usprawiedliwiałoby zdegradowanie mnie i przeniesienie bez mojej zgody do pracy w cywilu. Pan Banaś chyba nie zauważył, że mamy rok 2016 a nie rok 2007 i sytuacja trochę się jednak zmieniła. W takim wypadku gdybym dostał propozycje pracy w cywilu mam chyba podstawę żeby iść z tym do sądu, no chyba, że będą emki.
Sławek czy ja dobrze myślę?
 
Ostatnia edycja:
Nie ma ustawy o Służbie Celnej, to niem a i stopni w Służbie Celnej.Nikt nikomu nic nie zabiera tych stopni po prostu nie będzie. Dlatego zmienia się ustawę i nazwę z SC na SSC.
 
Nie ma ustawy o Służbie Celnej, to niem a i stopni w Służbie Celnej.Nikt nikomu nic nie zabiera tych stopni po prostu nie będzie. Dlatego zmienia się ustawę i nazwę z SC na SSC.

Chyba nie było jeszcze takiego przypadku w RP, że zostaje likwidowana służba mundurowa. Nawet gdy zostanie zlikwidowana Służba Celna to stopnie pozostaną, są nadawane w przypadku oficerów przez Prezydenta, są honorowane przez inne służby mundurowe więc wg mnie nie może nam ich nikt zabrać. Gdyby te stopnie nie były honorowane w innych służbach i gdyby nie nadawał ich Prezydent RP zgodziłbym się z tobą Eddy, ale Służba Celna to nie firma ochroniarska, która nadaje sobie jakieś swoje stopnie nic nie warte, tylko państwowa służba mundurowa i stopnie są nadawane dożywotnio.


Art. 116.
1. Stopnie służbowe są dożywotnie.
2. Funkcjonariusz zwolniony ze służby może używać stopnia służbowego, z dodaniem określenia „w stanie spoczynku”,chyba że nastąpiła utrata tego stopnia.
Art. 117.
Utrata stopnia służbowego następuje w przypadku:
1) zrzeczenia się obywatelstwa polskiego;
2) orzeczenia prawomocnym wyrokiem sądu środka karnego pozbawienia praw publicznych;
3) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe;
4) prawomocnego orzeczenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze Służby Celnej.
Art. 118.
1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek ministra właściwego do spraw finansów publicznych,pozbawia stopnia służbowego nadinspektora celnego i generała Służby Celnej.
2. Szef Służby Celnej pozbawia stopnia służbowego funkcjonariuszy z korpusu oficerów młodszych Służby Celnej korpusu oficerów starszych Służby Celnej.
 
Ostatnia edycja:
@mario97
Powołujesz się na przepisy ustawy, która w dniu wejście w życie KAS najprawdopodobniej wygaśnie. Wygasną więc i te przepisy.

W ustawie o kontroli skarbowej też są szczegółowo wymienione okoliczności zarówno odwołania jak i wygaśnięcia stosunku pracy. Nie ma wśród nich zmian politycznych.

Inaczej mówiąc ustawę można zmienić a skutki zapisów poprzednich unieważnić. Ta władza tak potrafi, co było widać choćby przy powoływaniu drugiej 5 sędziów TK.

Generalnie jedziemy na tym samym wózku. I od nowego roku czeka nas zmiana, bynajmniej nie dobra.
 
Jeśli tak zrobią to jest to dla mnie trzeci świat bez żadnych standardów, jeśli można komuś odbierać stopnie według czyjegoś widzimisię, stopni na które pracowało się latami. To dla mnie jest to bezprawie, jest jakaś ciągłość państwa. jazdadom czy masz w swojej ustawie napisane dożywotnio? Ja w każdym razie uważam, że będę miał podstawę dochodzić w sądzie swoich praw nabytych. I tyle.
 
Back
Do góry