• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

spadek wpływów z akcyzy w czerwcu i lipcu

[FONT=OpenSans !important]Rząd już planuje budżet na przyszły rok (z dużym deficytem), a tymczasem w budżecie tegorocznym dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Oto pięć historii, które widać w danych budżetowych za lipiec.[/FONT]
[FONT=OpenSans !important]Po pierwsze w lipcu budżet miał nadwyżkę. Nie zdarza się to często – w ciągu ostatnich trzech lat miesięcy z nadwyżkami było zaledwie siedem. W lipcu 2016 nadwyżka wyniosła 4,3 mld PLN.
z20587310Q,Deficyty-i-nadwyzki-budzetowe-w-kolejnych-miesiaca.jpg
dane: Ministerstwo Finansów
Ale nadwyżka nie oznacza, że nagle coś się zmieniło w polskich finansach publicznych.Ministerstwo Finansów tłumaczy, że to zasługa jednorazowych wpływów z zysku Narodowego Banku Polskiego i z aukcji częstotliwości LTE
Po drugie, nawet jeśli wpływy w lipcu były jednorazowe, to jednak pieniądz jest pieniądz. Dzięki tym jednorazówkom dochody budżetowe państwa pobiły rekord Polski. Wyniosły aż 36,95 mld PLN. Poprzedni rekord – ze stycznia tego roku – był na poziomie 30,7 mld PLN.
z20587361Q,Dochody-budzetowe.jpg
dane: Ministerstwo Finansów
Po trzecie, w końcu ruszyły się w górę wpływy z podatku bankowego. Od jego uruchomienia były one z miesiąca na miesiąc coraz mniejsze. A w lipcu proszę bardzo: 349 milionów złotych. To więcej niż w czerwcu i więcej niż w maju

z20587591Q,Dochody-z-podatku-bankowego.jpg
dane: Ministerstwo Finansów
Po czwarte, wpływy z najważniejszego dla budżetu podatku VAT były o 5 procent większe niż rok temu. Z jednej strony to dobrze, że większe, ale z drugiej strony w czerwcu ten przyrost wynosił 15 procent, a w maju 16,5 procent.
Ale bardziej mnie niepokoi akcyza, która od dwóch miesięcy w ogóle nie rośnie. W czerwcu wpływy były o 1,3 procent niższe niż rok wcześniej, a w lipcu o 0,2 procent niższe. To są spadki minimalne, ale jednak przy wciąż całkiem niezłym wzroście gospodarczym dochody z tego podatku też powinny rosnąć, a nie stać w miejscu. Zatrzymanie się wpływów z akcyzy dobrze widać na wykresie z dochodami dwunastomiesięcznymi.
z20587636Q,Dochody-z-akcyzy-do-budzetu-panstwa.jpg
dane: Ministerstwo Finansów

trudno oprzeć się wrażeniu, że spadek wpływów w akcyzie ma bezpośredni związek z traktowaniem funkcjonariuszy
czyż to nie w czerwcu usłyszeliśmy, że mundury zakładamy raz w roku?
czy to nie w czerwcu pojawiła się ustawa o KAS w Sejmie?
źródło informacji:
[/FONT]
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20587234,budzet-panstwa-pobil-rekord-jego-dochody-w-lipcu-byly-najwyzsze.html#BoxBizImg [FONT=OpenSans !important]

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:
kmkm1 - a kogo tam na tych Polowcach TAK zastraszają???? buhahahah!!! Za ujawnienia typu 3 kartony - to już sukces zmiany :D !!! Kogo pobili, pomówili?? Swego czasu udało mi się "zbiec" z tego wygwizdowia, gdzie słowo Wodza jest świętym, a ludzie jak otępiałe barany wierzą w to, że bez nich granica nie będzie istniała - bo jak to tak??! Podobnie sprawa ma się z postawą ludzi na Siemianówce, na Bobrach - choć tu świadomość swoich praw jest dużo większa.
 
Ustawa o SOK do kosza. Z KAS może być podobnie.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Wydaje mi się że ekipa jest tak zdeterminowana i tak pewna ze KAS zapewni im wzrost wpływów że pod koniec września będzie już po ogłoszeniu ustawy. To ze sokisci nie dostaną emek bo brak jest kasy pokazuje tylko że my też nie mamy szans w kształcie projektu obywatelskiego.
Obym się mylił
 
Wydaje mi się że ekipa jest tak zdeterminowana i tak pewna ze KAS zapewni im wzrost wpływów że pod koniec września będzie już po ogłoszeniu ustawy. To ze sokisci nie dostaną emek bo brak jest kasy pokazuje tylko że my też nie mamy szans w kształcie projektu obywatelskiego.
Obym się mylił

Pamiętajcie tylko o jednym sokiści i tak są w lepszej sytuacji od nas bo na emkę przechodzą w tej chwili w wieku panie 55 a panowie 60 lat, a my mamy wielkie gówno, maja tak jak mieliśmy i my zanim plusk nam to zabrał.
 
Pamiętajcie tylko o jednym sokiści i tak są w lepszej sytuacji od nas bo na emkę przechodzą w tej chwili w wieku panie 55 a panowie 60 lat, a my mamy wielkie gówno, maja tak jak mieliśmy i my zanim plusk nam to zabrał.

Pamiętajcie tylko że ustawa o SOK trafiła do kosza ze względu na brak środków i ogromną dziurę budżetową w 2017. Z nasza ustawą może byc to samo...
 
kmkm1 - a kogo tam na tych Polowcach TAK zastraszają???? buhahahah!!! Za ujawnienia typu 3 kartony - to już sukces zmiany :D !!! Kogo pobili, pomówili?? Swego czasu udało mi się "zbiec" z tego wygwizdowia, gdzie słowo Wodza jest świętym, a ludzie jak otępiałe barany wierzą w to, że bez nich granica nie będzie istniała - bo jak to tak??! Podobnie sprawa ma się z postawą ludzi na Siemianówce, na Bobrach - choć tu świadomość swoich praw jest dużo większa.


Nie obrażaj ludzi!!!!!!!!!!!! Nie słyszałeś/aś o pobiciach, zastraszaniach, pomówieniach? Dobrze w tej Izbie widzę, nawet nie interesuje co dzieje się na granicy gdzie pracował!!!!!!!!!!!!!!
P.S. Ujawnialiśmy i ujawniamy nie mniejsze ilości niż na innych przejściach. Za stołki na Octowej umierać nie będziemy.
 
Obrażać nie obrażałem ;) widać tylko, że prawda boli, bo wszyscy wiedzą, że te większe wyniki robią u was młodzi, którzy byli u nas przez pól roku. Bardziej ciekawią mnie pobicia - komu to tak mordkę przemytnicy obili?! kmkm1 nie podniecaj się tak bo w założeniach ustawy o KAS i twoja i moja przyszłość nie są jeszcze jasne i na zielonej trawce możemy obaj wylądować!
 
pis oszalał?

sp....j, idioto:

download,2810,przychody_z_rynku_2017.jpg


http://www.telko.in/przychody-z-rynku-telko-w-dol-budzet-uke-w-gore

(...)Pierwsza aukcja odbyła się 7 stycznia (sprzedano wówczas obligacje za 4,56 mld zł), 28 stycznia (sprzedano obligacje za 8,07 mld zł), 4 lutego (sprzedano obligacje za 1,5 mld zł) oraz 18 lutego (sprzedano obligacje za 6 mld zł).

Oznacza to, że przez niewiele ponad dwa miesiące Ministerstwo Finansów sprzedało papiery dłużne za 28 mld 517 mln złotych”. (...)

http://geopolityka.robertbrzoza.pl/...-oszalal-chce-nas-zadluzyc-na-40-mld-dolarow/

Taaaaaa..... Jak Wielka Brytania obniży do 8%, to my obniżmy do 6, jak oni do 5, to my do 3, jak oni do 2 - to my do 0!
I wtedy ściągalność będzie sto procent!
Sto? Co ja mówię? Sto? Pińcet! ;) :D :cool:
 
sp....j, idioto:

download,2810,przychody_z_rynku_2017.jpg


http://www.telko.in/przychody-z-rynku-telko-w-dol-budzet-uke-w-gore

(...)Pierwsza aukcja odbyła się 7 stycznia (sprzedano wówczas obligacje za 4,56 mld zł), 28 stycznia (sprzedano obligacje za 8,07 mld zł), 4 lutego (sprzedano obligacje za 1,5 mld zł) oraz 18 lutego (sprzedano obligacje za 6 mld zł).

Oznacza to, że przez niewiele ponad dwa miesiące Ministerstwo Finansów sprzedało papiery dłużne za 28 mld 517 mln złotych”. (...)

http://geopolityka.robertbrzoza.pl/...-oszalal-chce-nas-zadluzyc-na-40-mld-dolarow/

Tele - widzę że i Tobie puszczają nerwy i ręce opadają. Ale tu już jest po ptokach chyba. Jeszcze Sławek 30 jedzie na spotkanie , tyle że wiesz - to nic nie zmieni. Rekomendacja zespołu ZUS ds system emerytalnego wskazuje jednoznacznie. Jak najmniej mundurowych i jak najdłużej praca dla nich. A emerytury choć naliczone od 55 wypłacane od 65...
 
Tele - widzę że i Tobie puszczają nerwy i ręce opadają. Ale tu już jest po ptokach chyba. Jeszcze Sławek 30 jedzie na spotkanie , tyle że wiesz - to nic nie zmieni. Rekomendacja zespołu ZUS ds system emerytalnego wskazuje jednoznacznie. Jak najmniej mundurowych i jak najdłużej praca dla nich. A emerytury choć naliczone od 55 wypłacane od 65...
Nie wiem skąd się tacy mędrcy jak Ty biorą??? Myślę ,że kwiecień 2015 wszystko tłumaczy. Rekomendacje ZUS to pobożne życzenia a nie prawo w Polsce. Nie mąć ....
 
Pragnę zauważyć, że emerytura mundurowa w wieku 65 lat w wysokości 75% ostatniego wynagrodzenia to zdecydowanie więcej, niż emerytura ZUSowska w wieku 67-73 lat w wysokości 40% ostatniego wynagrodzenia.
 
Back
Do góry