• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

Jakoś nie chce mi się wierzyć. Przecież mają się zmienić tylko te grupy uposażenia a każda ma stały mnoznik wiec tam nie ma nic za bardzo do dzielenia no chyba ze właśnie dla tych w sluzbie przygotowawczej bo ich rozporządzenie miało ominąć
 
awans w ramach kategorii stanowisk dla specjalisty da faktycznie 3048zł brutto - jeśli zmieni grupę zaszeregowania z 4 na 8 ale mł. spec? musiało by być mienione rozporządzenie z tymi mnożnikami

zobaczcie specjalista ma widełki mnożnikowe od IV do VIII grupy (mnożniki 1,414-1,627)
mnożnik * kwota bazowa (1873,23zł) = brutto (od 2648,72 - do 3047,77zł max.)

mł. specjalista ma widełki mnożnikowe od I do III grupy (mnożniki 1,227-1,334)
mnożnik * kwota bazowa (1873,23zł) = brutto (od 2298,45- do 2498,88zł max.)

Odnosząc się do tego co powyżej, czy cos się dzieje w tym temacie?
Wiadomo tylko ze mozna podwyszyc o wiecej niz 1 grupę na stanowisku i tyle.
Ale kiedy te poswyzki i czy zmienią mnozniki na stanowiskach, bo to chyba musieliby zmienic jeszcze jedno rozporządzenie (ktos pamiata w ktorym rozporzadzeniu są mnożniki?)
 
Nie zmienią więcej rozporządzeń. Po prostu awansują na speców młodszych speców i dadzą 8 grupę... Proste...
 
Niestety, ale nie mogą spec. awansować na st. spec., zgodnie ze zm. wprowadzoną we wspomnianym rozporządzeniu mogą dać każdemu maksymalną grupę uposażenia w jego stanowisku (awans w grupie uposażenia, ale nie w stanowisku) - do tej pory można było podnieś wynagrodzenie tylko o jedną grupę uposażenia, obecnie można dać podwyżkę np. o dwie grupy uposażenia, ale nadal może się to odbywać tylko w zakresie grup uposażenia przypisanych do stanowiska... Zatem mł. spec i spec. zobaczą 3048 brutto podstawy wynagrodzenia ja świnia niebo - niestety...
 
witam,
tak.............. pomarzyć można, będą podwyżki ale.......................zobaczymy dla kogo.....................

adam dworcow napisał:
"Sławek, czy organizowanie kursów aspiranckich i oficerskich w obliczu likwidacji SC nie narusza zasady racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi? "
również tak uważam,
ale te kursy to pikuś, bo ludzie dostaną kilka zł podwyżki, ale............. jak wytłumaczyć konkursy na kierowników i naczelników, których za chwilę nie będzie, no? jak?
to dopiero "dobra zamiana" albo faktyczny skok na kasę na tzw. końcówkę.
te osoby - tzw. zwycięscy konkursów - dołączą z poziomem uposażenia do poprzedników, będziemy obserwować jak niby jawnie kłócą się a pod stołem głaskają, u mnie w urzędzie już możemy zobaczyć takie właśnie cuda......................


i co, kto dostanie fajną podwyżkę, czy mł. specjalista, czy nowy kierownik lub nowy naczelnik,
tak sobie myślę, oby to było czarnowidztwo, szybciej dostaną awanse kierownicy i naczelnicy, niż zwykły celnik,

pozdrawiam
 
czego tu nie rozumieć z tego co napisałem. Wszyscy młodsi spece w stałej służbie zostaną awansowani na speców (kwestia zmian w sowie - swoją drogą pewnie już zrobione) i jako już spece dostają te 3 klocki... co tu jeszcze nie jasne? czasami mam wrażenie, że pracuję w zakładzie pracy chronionej... nikt nic nie rozumie albo nie chce zrozumieć... ja wymiękam... mam już takich ludzi dość, zero od siebie tylko chrzanić i narzekać... na co dzień w robocie a po robocie na forum... może co po niektórzy (zawiedzeni młodzi) mają rację mówiąc, że jednak powinni rozpędzić tę służbę... Może... Jak do tego dodam, że u mnie na oddziale celnicy sami siebie nawzajem okradają i złośliwie wchodzą innym w szkodę, to czara goryczy się przelewa... Ogólnopanująca zawiść wśród fc mnie rozbraja, mam dość i wymiękam... Harmonogram Siwego każdy u mnie na granicy ma w zadzie i cieszy go jak komu coś nie wychodzi lub powinie się noga... Z kim ja pracuję?????? Ludzie co się dzieje????? To ma być służba? To mają być funkcjonariusze? Tfu!
 
czego tu nie rozumieć z tego co napisałem. Wszyscy młodsi spece w stałej służbie zostaną awansowani na speców (kwestia zmian w sowie - swoją drogą pewnie już zrobione) i jako już spece dostają te 3 klocki... co tu jeszcze nie jasne? czasami mam wrażenie, że pracuję w zakładzie pracy chronionej... nikt nic nie rozumie albo nie chce zrozumieć... ja wymiękam... mam już takich ludzi dość, zero od siebie tylko chrzanić i narzekać... na co dzień w robocie a po robocie na forum... może co po niektórzy (zawiedzeni młodzi) mają rację mówiąc, że jednak powinni rozpędzić tę służbę... Może... Jak do tego dodam, że u mnie na oddziale celnicy sami siebie nawzajem okradają i złośliwie wchodzą innym w szkodę, to czara goryczy się przelewa... Ogólnopanująca zawiść wśród fc mnie rozbraja, mam dość i wymiękam... Harmonogram Siwego każdy u mnie na granicy ma w zadzie i cieszy go jak komu coś nie wychodzi lub powinie się noga... Z kim ja pracuję?????? Ludzie co się dzieje????? To ma być służba? To mają być funkcjonariusze? Tfu!

gutek_pl na wymiękanie dobry ...... Braveran :)
 
gutek

Pięknie, tylko po co ? Za chwilę nas nie będzie, kamień na kamieniu nie zostanie. Kolega poucza innych, zachowuje się tak jakby nic się nie działo. Po wooj nam te banasiowe srebrniki ?? Ilu z was będzie pracować po 01.01.17? Co 3ci, co 5ty? Zamknijcie ten temat bo wstyd go utrzymywać, zaraz wszyscy będziemy nielegalni.
 
Ostatnia edycja:
"czego tu nie rozumieć z tego co napisałem. Wszyscy młodsi spece w stałej służbie zostaną awansowani na speców ?"

Tak po prostu jak dotąd nikomu nie zmieniali stanowiska. Stanowisko było cały czas te same , nawet jak wartosc zadan się zmieniła to tak kombinowali aby tylko nie podwyzszyc stanowiska. U Was było inaczej?
 
Tylko tak jak napisałem mozna podnieść wypłaty tak bardzo... Co do braveranu, to przydałby sie połowie oddziału co najmniej...
 
witam,
tak.............. pomarzyć można, będą podwyżki ale.......................zobaczymy dla kogo.....................

adam dworcow napisał:
"Sławek, czy organizowanie kursów aspiranckich i oficerskich w obliczu likwidacji SC nie narusza zasady racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi? "
również tak uważam,
ale te kursy to pikuś, bo ludzie dostaną kilka zł podwyżki, ale............. jak wytłumaczyć konkursy na kierowników i naczelników, których za chwilę nie będzie, no? jak?
to dopiero "dobra zamiana" albo faktyczny skok na kasę na tzw. końcówkę.
te osoby - tzw. zwycięscy konkursów - dołączą z poziomem uposażenia do poprzedników, będziemy obserwować jak niby jawnie kłócą się a pod stołem głaskają, u mnie w urzędzie już możemy zobaczyć takie właśnie cuda......................


i co, kto dostanie fajną podwyżkę, czy mł. specjalista, czy nowy kierownik lub nowy naczelnik,
tak sobie myślę, oby to było czarnowidztwo, szybciej dostaną awanse kierownicy i naczelnicy, niż zwykły celnik,

pozdrawiam
No więc widzicie sami, że jest dziwnie. Nic nie jest przesądzone. Nic nie jest przegrane.Przeważmy szalę na Naszą stronę Skupmy się na harmonogramie mniejszymi grupkami w Izbach i do dzieła
,,JESZCZE SŁUŻBA NIE ZGINĘŁA .....
 
Witam. U nas podwyżki rozdysponowane. Ml spec z 2300 na 2500 brutto. Specjalista z 2650 na 3050 brutto. Nie ma awansów na stanowiskach tylko do najwyższych widelek. Jak narazie nikt nie dostał z ml spec specjalisty. Było pismo i było wyjaśniona jak wygląda podwyżka i ze jest na wniosek np kierownika.
Ponoć ma być wypłacana w sierpniu ale to nie pewna informacją - nieoficjalna.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
podwyżka ml. spec. ma być w dwóch etapach 1. podwyżka zasadniczego do 2497 zł drugi etap. rekrutacja na stanowisko speca. i podwyżka do 3049 zl przyczym łączna podwyżka nie ma przekroczyć 700 zl.
 
Back
Do góry