• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nasza Służba Celna!

Wg mnie zz zawodowe w służbie celnej zrobiły DUŻO, Totalnie DUŻO aby kas wszedł w sposób cywilizowany oraz aby emerytury zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dostali celnicy.
Jasne. Tylko szkoda że zwykły spec znowu został w....ny. W majestacie i przy cichej aprobacie związków. No, ale w końcu, nie wiem jak u was, ale u mnie w wierchuszce związkowej (wraz ze znajomymi i przyjaciółmi królika) speców nie ma. Co to znaczy cywilizowany sposób?
Z redukcją osobową i "na pensji" ? Ja tego cywilizowanym sposobem nie nazwę. Jak przechodziła do nas akcyza, dobierano stopnie pod pensje. "Bo przenoszono ich z etatami". Ok, a teraz nie można? Trzeba oszczędzać? Dlaczego na nas?
Ale rozumiem Twoją postawę, że uważasz to za cywilizowane podejście. Psa, jak będziesz codziennie bił i któregoś razu zamiast lania, dasz mu kość, też Ciebie poliże... Upodlili nas do tego stopnia że mogą zrobić wszystko, a i tak znajdą się tacy, którzy im podziękują.

Za co? Za noce spędzone w deszczu? Za przekładane urlopy dostawane "z łaski"? Za harówkę w nadgodzinach do odbioru w terminie dogodnym dla pracodawcy (w sytuacji gdy taka np. logistyka czy ogólny w IC wyrabiała nadgodziny płatne)? Za wyrabianie mierników i wskaźników?

Teraz traktują nas jak gówno które można dowolnie przerzucać. Bo i tak będziemy bali się postawić. Mieliśmy swoją szansę w czerwcu. Zabrakło zdecydowania ludzi którym zaufali inni. Nie dziwię się że szary col na samym dole bał się protestować i walczyć o swoje, jak nawet jego przełożeni, związkowcy, składali obietnice bez pokrycia czy uciekali się do zastraszenia. Czy zostali za to rozliczeni przez swoich kolegów-związkowców?
Wiem, pytanie retoryczne.

A emerytury? No cóż, z tego co słyszałem u siebie, związkowcy "stoją już w blokach", z tonącego okrętu należy uciekać. Czekają teraz aż reszta służby podstawi im wygodną szalupę.
 
i to właśnie z tej okazji wszyscy na stanowisku minimum kierownik/kierownicza otrzymują awanse <brawo>
 
Ale kolego dziwisz się ? oni mają już znajomości i układziki ( ręka rękę myje ) :p
Wszyscy o tym dokładnie wiedzą a jakoś nikt z poprzedniej władzy nic sobie z tego nie robił. Poczekam co będzie po zmianach, może nadejdzie Prawo i Sprawiedliwość dla ludzi, którzy naprawdę pracują a nie dla sitwy, symoni i nepotyzmu.
 
Wszyscy o tym dokładnie wiedzą a jakoś nikt z poprzedniej władzy nic sobie z tego nie robił. Poczekam co będzie po zmianach, może nadejdzie Prawo i Sprawiedliwość dla ludzi, którzy naprawdę pracują a nie dla sitwy, symoni i nepotyzmu.

Na razie to zostało tylko "i", większych zmian nie widać. Bardzo smutne, że kolega jeszcze w tym się nie zorientował
 
Na razie to zostało tylko "i", większych zmian nie widać. Bardzo smutne, że kolega jeszcze w tym się nie zorientował
Spokojnie dajmy im te parę lat zobaczymy jakie zajdą zmiany. Oby tylko przed kolejnymi wyborami wszystko było jasne.
 
wyobraz sobie ze ogarniam. Ogarniam, ze zadnych skladek mu nie zwrocicie, wiec nie chrzan, a jak chcesz skrytykowac to miej odwage nie podpierac sie innymi, ktorzy maja podobne zdanie, ogarniasz?

sprawdzam. Armagedon, podaj im numer konta albo niech wysla okreslona kwote na jakis dom dziecka

no problem - ale nie na dom dziecka - tak jak ustaliłem z catem - dla armagedona

nie ty będziesz dysponował moją płacą ssc

i jak prześlę ci skan przelewu to odszczekasz

Wybacz, lecz śmiem wątpić, że user/zy A... poda/dzą nr konta,
a ponieważ Związkowi łatwiej namierzać userów na swoim Forum,
pozwoliłem sobie na inne rozwiązanie ...


Pokaż załącznik: 4245




minęło pół roku

niewierny tomasz, po zamieszczeniu dowodu przelewu, zamiast przeprosić adam dworcow w innych wątkach znowu obrzuca innych błotem

nieładnie, nieładnie

jak się komuś coś niesłusznie zarzuca, to jak się nie ma racji, to należy okazać dojrzałość i wziąć to na klatę

przeprosić jak mężczyzna za swoje wylewane na innych pomyje

jak armagedon
 
Back
Do góry