• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nasza Służba Celna!

Kolego, zbudź się. O czym Ty mówisz? Popatrz na to co się dzieje z podstawami systemu demokratycznego w państwie. Zdeptali podstawowe założenia - a Ty piszesz o przyzwoitości .... Doprawdy wyśmienite.... Potraktował bym to jako przedni dowcip, gdyby nie to że trochę straszno...
ano, straszno - dla każdego świadomego, tego co się dzieje. Dla reszty może i śmiesznie. Może i wywołać nawet poklask głupawego żelaznego elektoratu.
Ale, dla każdego świadomego, jak to mówili, "strach się bać"....
Obawiam się że nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź Tele Echo.

Dla mnie ten ,,świadomy,, to osoba, która nie przyjmuje wszystkiego co usłyszy bezkrytycznie, bezrefleksyjnie. Natomiast mam wrażenie kolego, że ty tak do końca nie jesteś tym świadomym a raczej poklaskiwaczem żelaznego elektoratu tyle tylko, ze tej drugiej strony.

,,Podstawowe założenia,, jak piszesz to pogwałciła pierwsza poprzednia władza w czerwcu wybierając na przyszłość:D sędziów TK. Więc mamy prawie remis. Ale dalej idąc Kto zaczął się bawić zapałkami pierwszy ? O czerwcowym zamachu na Państwo Prawa słyszała garstka ludzi. Cóż takie mamy media. Natomiast gdy co dziennie słyszymy o ,,zamachu na demokracje,, to słyszymy bezrefleksyjne powtarzanie co z telewizora nadają. A kto bezrefleksyjnie to powtarza ? Może to głupawy żelazny elektorat. Pod rozwagę szanownego kolegi.

Kolega wyróżnia Trybunał Konstytucyjny i twierdzi, ze ręka podniesiona na niego, uważa za godzenie w podstawowe wartości itp. To dlaczego Szanowny kolega uważa, że nie należy wykonywać wyroków TK tj. zrównania praw funkcjonariuszy SC w stosunku do pozostałych funkcjonariuszy w zakresie uprawnień emerytalnych. Czy kolega nie podnosi aby ręki na Trybunał ??? nie podważa orzeczeń ???

Mam prawo oczekiwać na Państwo Przyzwoitości, które to kwestię o których mówi ZZ Celnicy.pl w piśmie do nowego SSC oraz tezy Prof. Raczkowskiego powinno to Państwo rozwiązać przyzwoicie.
 
Ostatnia edycja:
Wiesz Zielony ? Napisałem spory elaborat, celem wyjaśnienia ci jak bardzo się mylisz... Ale obawiam się że i tak nie zrozumiesz, dlatego zakończę ten wątek dyskusji przyznaniem ci racji - przejrzałeś mnie i rozpracowałeś. Chylę czoła przed bystrym intelektem, ciętym dowcipem i żelazną logiką.
 
Wiesz Zielony ? Napisałem spory elaborat, celem wyjaśnienia ci jak bardzo się mylisz... Ale obawiam się że i tak nie zrozumiesz, dlatego zakończę ten wątek dyskusji przyznaniem ci racji - przejrzałeś mnie i rozpracowałeś. Chylę czoła przed bystrym intelektem, ciętym dowcipem i żelazną logiką.

Jak Ty dalej nic nie rozumiesz i nie rozumiesz, brawo za bystry intelekti żelazną logikę.
 
Plują nam w twarz dlaczego wszystkie związki zawodowe milczą? Nie ma już czasu na spokojne posunięcia! Obudźcie się! Wzywam was! Połączcie swoje siły i walczmy o nas o nasze rodziny! O nasz byt i szacunek! Walczmy o naszą formację! Wszyscy pójdą za wami bo jesteśmy jednym organizmem. Bez nas nie ma wpływów do budżetu.
 
weż coś na zwieracze - walisz po cztery takie same posty w różnych wątkach, ty mnie wzywasz? sorry ale kto ty jesteś? gdzie byłeś przez tyle lat? w trakcie protestów? alokacji? wartościowania? wprowadzania ustawy o sc? walki i emki? gruszę? nagle taki z ciebie wyrósł kilkudniowy trybun celniczy?
 
weż coś na zwieracze - walisz po cztery takie same posty w różnych wątkach, ty mnie wzywasz? sorry ale kto ty jesteś? gdzie byłeś przez tyle lat? w trakcie protestów? alokacji? wartościowania? wprowadzania ustawy o sc? walki i emki? gruszę? nagle taki z ciebie wyrósł kilkudniowy trybun celniczy?

Nie mam możliwości codziennego śledzenia forum, dlatego jak się dorwę to czytam wszystkie wątki. Zauważyłem to samo co Ty. Zastanawiam się czy starycelnik to wogóle celnik?
 
Wpisy z listopada 2005 roku:

Unii nie śniło się, że można odkażać spirytus, żeby go spożyć.
Stworzono u nas listę takich skażalników, że grupy przestępcze już nawet nie bawią się w odkażanie, bo trunek można pić od razu a nawet są dodatkowe efekty uboczne potęgujące efekt.

Aby skutecznie monitorować VAT i zwalczać przestępczy proceder w całej UE musi być stworzony system Unijny, ale do tego daleko.

Masz w zupełności rację. Jeżeli ktoś pogrzebie głębiej to wyjdzie z tego ,,afera spirytusowa,, . Obecnie SC jest całkowicie bezbronna w walce z nielegalnym alkoholem. Według mnie przepisy unijne są tylko pretekstem aby nic z powyższym nie robić. W Polsce od kilku lat mamy silny lobbing gorzelniczy. Można przeanalizować komu obecne regulację sprzyjają. W ostatnich latach często zmieniały się regulację prawne w tym zakresie, które znacząco utrudniały przeciwdziałanie temu procederowi. W ramach audytu nowy SSC powinien ten problem dogłębniej przeanalizować.
 
ku pokrzepieniu serc: jeżeli przyjąć wypowiedź Prezesa, że obecny rząd to tylko eksperyment to na jesień zwłaszcza kiedy się dostarczy mu rzeczywiste wyniki finansowe to nasz szefuncio znowu ze swoimi segregatorami będzie mógł się przenieść do archiwum, czego osobiście i Wam życzę :)
 
Witam... może to niezbyt poważne info na nasze forum... pewnie "mi się oberwie" ;) Ale trafiłem przypadkowo na taką informacje, być może trochę "brukową"... Tak na chwilkę dla odmiany: "...Znani Polacy w Opus Dei..." Hmmm... czy to może mieć ewentualnie jakieś... znaczenie? Można tam znaleźć naszych... znajomych: B. i Sz. ... Taka lekturka na wieczór... pzdr:cool:
http://detektywprawdy.pl/2014/10/06/znani-polacy-w-opus-dei/
 
"Przyszedł i przyniósł projekt" ... KTO???

Witam... fragment artykułu... Reszta pod linkiem... Hmmm... fakt trochę stary... ALE??? "...Tak Marian Banaś, były wiceminister finansów w rządzie PiS, mówił o prezesie Totalizatora Sportowego. Prezes Totalizatora Sportowego zadzwonił do mnie i powiedział, że chce mi złożyć wizytę. Ponieważ była to spółka skarbu państwa uznałem, że jest rzeczą normalną, by mógł taką wizytę mi złożyć...." p.s. Niech co niektórzy sobie przypomną, a inni... może... dowiedzą... pzdr:cool:


http://www.tvn24.pl/przyszedl-i-przyniosl-projekt,248772,s.html
 
Witam... króciutki artykuł o tym, co dzieje się w MF-ie... poniżej fragment artykułu oraz link... Polecam :cool:
"...Chciałoby się rzec, że w najważniejszym z resortów w rządzie, czyli w ministerstwie finansów, merytorycznie nic się nie zmieniło, mimo że już nie ma ani rządu Ewy Kopacz, ani ministra finansów Mateusza Szczurka – pisze w swoim komentarzu dla "Faktu" prof. Witold Modzelewski.Specjalista od podatków uważa, że tak teraz, jak i za czasów PO, w ministerstwie "faktycznie rządzi zagraniczny biznes podatkowy oraz lobbyści, co bardzo często jest jednym i tym samym"..."
http://www.wsensie.pl/dummy-categor...wski-w-ministerstwie-finansow-rzadza-lobbysci
Czyżby powiązane to było z zamiarem demontażu Naszej Służby?
 
Ostatnia edycja:
ku pokrzepieniu serc: jeżeli przyjąć wypowiedź Prezesa, że obecny rząd to tylko eksperyment to na jesień zwłaszcza kiedy się dostarczy mu rzeczywiste wyniki finansowe to nasz szefuncio znowu ze swoimi segregatorami będzie mógł się przenieść do archiwum, czego osobiście i Wam życzę :)

wiecie co? to ma sens

jeśli ktoś chce pozbawić PIS władzy i poparcia społecznego z powodu braku kaski na realizację obietnic wyborczych to taka"reforma" ma sens

rozpieprzyć wszystko, skłócić ludzi, przemieszać, odebrać im motywację, zniechęcić do skuteczności

emki dać tylko tym, których się zna albo wobec których taka przysługa przyniesie korzyść w przyszłości, a nie tym którzy byli skuteczni

przemieszać ludzi, żeby broń Boże ci, co umieją i robią coś skutecznie nie robili tego dalej

iksów i uksów w mundury do UCSów, mundurowych "przyjaznych" przesunąć z oc wew, uc i ic do wzp i oc granicznych - niech mają emki

mundurowych z oc granicznych i wzp, jeśli dadzą się omamić perspektywą emek i munduru i nie podejmą protestów - w pierwszym półroczu 2017 dać do PRACY do UCSów, a gdyby fikali to w ogóle nic im nie proponować

zrezygnować z dozoru - a co tam akcyza - przedsiębiorcy na pewno nie oszukają, tak jak na gazie i paliwie, automaty same się pozamykają, przemyt i handel fajką zaniknie i wzrosną wpływy z polskich fajek, tytoniarze też przestaną bruździć legalnym

dwa lata "reformy", i takiej "reformy" nie wytrzyma najbardziej oszczędny plan wydatków budżetowych, wpływy nie wzrosną ale spadną, struktury i systemy będą się docierać, ludzie spalać, i o ile znam życie, nagle okaże się, że nie za bardzo jest komu robić, a ci co mogliby to nie bardzo mają na czym, nie bardzo mają jak, i nie za bardzo im się chce

ale już będzie po ptakach

PS. ale spokojnie, "reforma" stworzy na tyle wolnej przestrzeni, że w pozbawionych skutecznych kontroli obszarach, każdy dotychczasowy iksowiec, uksowiec czy celnik, który nie dostał propozycji, jako wybitny specjalista w tych obszarach doskonale sobie poradzi - tyle że po drugiej stronie

w obszarach bezpeczeństwa już dawno na świecie ale i w Polsce przekonali się, że nie można byłych specjalistów czy funkcjonariuszy pozostawiać "na lodzie" - bo ze swoją wiedzą stanowią łakomy kąsek dla wielu grup przestępczych

a teraz niech Szanowny Pan Prezes chwilę się zastanowi, jakie szkody Państwu mogliby wyrządzić wykopani, sfrustrowani, bez środków do życia, specjaliści np. od karuzeli VAT, od automatów, akcyzy, paliw i smarów, cła?

chyba polska racja stanu nie pozwala na takie nas potraktowanie i narażanie przez to bezpieczeństwa finansowego Polski?
 
Z innej beczki: Do Sławka: Czy jest realne przeforsowanie możliwości "wchodzenia" na stronkę Celników.Pl z komputerów służbowych? W tej chwili ta możliwość jest zablokowana. Doobranooc pzdr:cool:
 
Back
Do góry