• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Służby mundurowe dostana podwyżkę

temat nagród to temat rzeka bo jak inaczej nazwać nagrody kwartalne za:
- prowadzenie rekrutacji zewnętrznej dla osoby która jest w kadrach i ma to w obowiązkach
- prowadzenie przygotowań do dnia służby celnej dla kilku osób w kadrach

i tysiące innych przykładów w których na 80 nagród kwartalnych w całej Izbie, na granicę pójdą 2-3.

W izbach/UC nie dość że wysokie stanowiska, stopnie to i nagrody kwartalne. Chcecie jeszcze szerzyć patologię poprzez podział podwyżek, docelowo dla "Góry" wyższe?
 
A co do wynagradzania w zależności od zasług, kompetencji itp. to obserwuję starszych ekspertów, którzy za szczególnie skomplikowane czynności mają ogromną pensję i jednocześnie 4x w roku dostają solidne nagrody za rozwiązanie szczególnie skomplikowanej sprawy... Chciałoby się rzec, że takie działania to mają w zakresie obowiązków, za które pobierają naprawdę dobre pieniądze..
Magda, chyba w Izbach. Pracuję w urzędzie i wierz mi, u nas takich nagród nie ma. Po roku za realizację celów i mierników była u nas nagroda, którą dostali nieliczni. Większość nie była w stanie osiągnąć wyników. Z "nagrodami" na święta masz rację, każdemu po równo.
 
Magda, chyba w Izbach. Pracuję w urzędzie i wierz mi, u nas takich nagród nie ma. Po roku za realizację celów i mierników była u nas nagroda, którą dostali nieliczni. Większość nie była w stanie osiągnąć wyników. Z "nagrodami" na święta masz rację, każdemu po równo.

Bo sam pomysł omiernikowania był chory. Nie chcę się licytować czy w IC lepiej czy w UC, a może źle tylko na granicy? A może właśnie na granicy lepiej, a w orzecznictwie gorzej? W każdej komórce i na każdym stanowisku może być i źle i dobrze. Wszędzie praca jest ciężka, a jak się znajdzie leń i obibok, to wszędzie mu będzie dobrze. Modernizacja SC doprowadziła do tego, że zaledwie 16 000 grupa zawodowa jest wewnętrznie skłócona, ma pretensje wzajemne, czego dowodem jest chociażby dyskusja na tym forum. Gdzie ścierają się różne argumenty, ale ogólny wydźwięk jest niestety taki, że Oni mają lepiej... I w zależności od autora postu Onymi są fc w Izbach, albo w Urzędach, albo na granicy, albo w WZP, albo ch...lera wie gdzie. Tak skłóceni, poróżnieni i skonfliktowani nie byliśmy nigdy. I naprawdę na cud zakrawa, że te podpisy zebraliśmy, skoro według niektórych wpisów na emki zasługuje tylko granica i WZP, a reszta niech się buja. Bo Oni mają lepiej.
 
temat nagród to temat rzeka bo jak inaczej nazwać nagrody kwartalne za:
- prowadzenie rekrutacji zewnętrznej dla osoby która jest w kadrach i ma to w obowiązkach
- prowadzenie przygotowań do dnia służby celnej dla kilku osób w kadrach
E tam, czepiasz się :p
Nagroda za "przejawianie inicjatywy", to jest dopiero kwiatek :cool:
 
Czasem są śmieszne, czasem żałosne. Dla mnie to farsa, obrazująca prywatę w państwowej instytucji. IC w Białej Podlaskiej w tym chyba przoduje. Pod koniec zeszłego roku, dic dwukrotnie odmówił nagród mi i koledze za ponadprzeciętną ilość prowadzonych spraw (DS), a są to ilosci naprawdę astronomiczne - nawet w skali DS-ów... - bo za wykonywanie zadań - nie ma nagród - jak argumentował. Wtedy poszły nagrody np. za reprezentację na święcie sc... A obecne nagrody ? Za ... ponadprzeciętne ujawnienia i niezwykle korzystne rozstrzygnięcia w trudnych sprawach... Itp. Żenada, poniżej przyzwoitości, nawet jak na ich standardy.
 
czasem są śmieszne, czasem żałosne. Dla mnie to farsa, obrazująca prywatę w państwowej instytucji. Ic w białej podlaskiej w tym chyba przoduje. Pod koniec zeszłego roku, dic dwukrotnie odmówił nagród mi i koledze za ponadprzeciętną ilość prowadzonych spraw (ds), a są to ilosci naprawdę astronomiczne - nawet w skali ds-ów... - bo za wykonywanie zadań - nie ma nagród - jak argumentował. Wtedy poszły nagrody np. Za reprezentację na święcie sc... A obecne nagrody ? Za ... Ponadprzeciętne ujawnienia i niezwykle korzystne rozstrzygnięcia w trudnych sprawach... Itp. żenada, poniżej przyzwoitości, nawet jak na ich standardy.


Lepiej zrób zestawienie nagród dodatkowych z ostatnich lat. Tam są kwiatki. Niektórzy dostawali za każdym razem -częściej niż szefostwo!!!!!!! Masz pojęcie styczeń , półroczna, dzień SC , na koniec roku i tak co rok. To jaki pond przeciętnym / wybitnym trzeba być. Wiadomo takich nie ma - są tylko znajomi królika....
 
A robię, robię :) Na szczęście są publikowane. W naturze nic nie ginie i nie wiadomo kiedy i gdzie wypłynie :), No właściwie to wiadomo.... Ale nie uprzedzajmy faktów.
 
jeśli chodzi o izbę to przodują kadry - osoby prowadzące rekrutacje wewnętrzne i zewnętrzne oraz nadworny psycholog. I gdzie tu praca ponad zakres obowiązków.

Ta tez chętnie przygarnę jakieś dodatkowe zajęcie
 
Może spróbuj zrobić karierę w związkach - u nas niektórzy mają zredukowany do połowy, albo i mniej zakres obowiązków "praca na pół etatu" (w cudzysłowie), przy zachowanym stanowisku eksperckim i oczywiście stopniu odpowiednim.
Sam miód, musisz tylko nauczyć się odpowiadać wymijająco i zadawać takie pytania, żeby góry nie irytować.... Wiesz, coś na wzór Pietrzaka, jako satyryka - też niby opozycja, ale w ogólnym rozrachunku nie do końca.
A dodatkowe zajęcia, zwłaszcza te mające niewiele z zakresem komórki, są bardzo przydatne, zwłaszcza przy konkursach.
 
jeśli chodzi o izbę to przodują kadry - osoby prowadzące rekrutacje wewnętrzne i zewnętrzne oraz nadworny psycholog. I gdzie tu praca ponad zakres obowiązków.

Ta tez chętnie przygarnę jakieś dodatkowe zajęcie

Nie przygarniaj.... Ja przygarnalem WF ale zakres obowiazkow na ten temat milczy-choc ma sie odpowiadac za 20... 30 osob. Konspekty do zajec to praca domowa... Itp... Itd... W tym roku widzialem 13-nastke i to byly pierwsze i ostatnie dodatkowe pieniadze.
 
A propos podwyżek... Właśnie przeczytałem na onecie - w artykule o złożeniu projektu że : "
Średnie wynagrodzenie w Służbie Celnej, która zatrudnia kilkanaście tysięcy osób, to około 3500 zł netto.
Więc, ja się pytam, kto zarąbał moje 700 zł ???? hę ? A pracuję "dopiero" kilkanaście lat.
 
Aż się ciśnie jeden cytat o kolegach w pracy.... No, ale w sumie, góra zrobiła, co zrobiła - "bo mogła", a my co na to ?
 
No niestety tacy właśnie 2 letni wówczas eksperci z nami pracują i mogą "starym" funkcjonariuszom śmiać się w twarz.
 
Proponuje przyglądnąć się obecnemu rozdaniu nagród.Będzie ostro, mniej dla pracujących więcej dla kadry kierowniczej.Ostatnie rozdanie ma być hojne tylko dla swoich.Tak na pożegnanie.
Związki zawodowe powinny się temu przypatrzeć i zgłaszać nieprawidłowości do odpowiednich instytucji.Ktoś się tym zajmie i kiedyś wypłynie prawda.Nie rozumiem jak zawsze wszyscy kierownicy mogą dostawać nagrody.Wszyscy są tacy genialni w swojej pracy.

Coś tu śmierdzi może układami i zwykłym kolesiostwem?
 
Proponuje przyglądnąć się obecnemu rozdaniu nagród.Będzie ostro, mniej dla pracujących więcej dla kadry kierowniczej.Ostatnie rozdanie ma być hojne tylko dla swoich.Tak na pożegnanie.
Związki zawodowe powinny się temu przypatrzeć i zgłaszać nieprawidłowości do odpowiednich instytucji.Ktoś się tym zajmie i kiedyś wypłynie prawda.Nie rozumiem jak zawsze wszyscy kierownicy mogą dostawać nagrody.Wszyscy są tacy genialni w swojej pracy.

Coś tu śmierdzi może układami i zwykłym kolesiostwem?

Ostatnie nagrody "za zastepstwo" to śmiech na sali. Siedzą osoby zwykle po 2 w pokojach w izbach /UC i jak jedna pójdzie na chorobowe to wykonuje niby jej obowiązki - coś co i tak ma w zakresie obowiązków.

Jak na granicy w danym dniu jest ma zmianie mało osób i trzeba zapier..... na dwóch-trzech stanowiskach to nie ma zastępstwa!!

Dopiszcie mi może te 3% z funduszu nagród do stałego wynagrodzenia i nie chcę nagród itd. bo po co cała SC ma się składać na nagrody dla kierownictwa i innych przydupasów.
 
czy już wiadomo jaki będzie podział środków w wysokości 51,3mln złotych zapowiedziane przez Kapice?

z prostych wyliczeń 51,3mln/14 800 f-szy/12 miesięcy = 288zł brutto/msc

przy założeniu że dostaną wszyscy po równo, w tym też aplikanci
 
MF zapewne w pocie czoła pracuje, poczekajmy na odpowiedź pisemną i wtedy podyskutujemy o podziale środków.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry