• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czym żyje Izba?

fix

Użytkownik
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
519
Punkty reakcji
19
Zbierane są podpisy pod projekten ustawy o emeryturach a izba celna w Przemyślu zebrała 13,8% głosów z puli przypadających na naszą Izbę.A potem będą pretensje o brak emerytur,narzekania na związki i działaczy.Bo od tego są.....Ale podpis to już za dużo! Jeszcze ktoś zobaczy,albo nie daj Boże pomyśli...... Ziemniaczki z ogniska są takie smaczne,jeszcze z masełkiem i solą ! Kto je wyciągnie? No kto ,do cholery!
 
Dlatego trzeba rozmawiać ze sobą o tym, przypominać i przekonywać. W przypadku niektórych to się nie uda, ale wiem, że większość ma wystarczająco dużo oleju w głowie, by rozumieć powagę sytuacji.
 
A ja bym chciał wiedzieć co sądzą na ten temat i czy się podpisali np.Waldek,Artur,Jurek,lojalna Jola i czy to nie narusza dobra służby celnej.
 
Poważnie? Takim problem jest jeden podpis?



________________________________________________________________________________
polecam
 
Ostatnia edycja:
Poważnie? Takim problem jest jeden podpis?
Czasu coraz mniej.Chcemy być funkcjonariuszami czy cywilami?Pracować do 67lat czy krócej? Mieć dotychczasowe pobory czy cwilne?Wybór nalezy do każdego z nas.Może lepiej zebrać te 10podpisów wśród rodziny?

________________________________________________________________________________
 
Czasu coraz mniej.Nic nie jest teraz wazniejsze niz nasze głosy ! Może jednak warto kierować sie własnym rozumem ,a nie wytycznymi? Ostatecznie to emerytury dla nas.
 
Nie wiem ,czy nie przez pomyłkę" wypsło" się w radiowej 1 ,w wiadomosciach,że MF rozwarza wydzielenie z swoich struktur/do których przecież należymy/ słuzby majacej na celu zintensyfikowanie poboru należnych podatków,które mimo zmiany przepisów nie są,lub są słabo sciągalne.Oczywiście mmimo usilnych starań kierownictwa MF.Nie wiem czy nie jest to odpowiedż i przyczyna przeciągania realizacji wyroku TK? Przecież w ramach cywilnej słuzby można dokonać dowolnych zmian w trybie rozporządzenia i np.zlikwidować,zmienić nazwę SC lub włączyć w nowo tworzoną strukturę.Jezeli jest taki "przeciek,nazwijmy go sondażowy tzn. plan wchodzi w stadium realizacji.naprawdę nie chcę siać paniki,ale coś mi się wydaje ,że otrzymamy na dzień Celnika niezły prezent od MF.Może to już ostatnia taka okazja?Biorąc pod uwagę w/w może nalezy szybko zbierać podpisy ,bo czasu coraz mniej i może nas nie być jeszcze przed pażdziernikiem.
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem ,czy nie przez pomyłkę" wypsło" się w radiowej 1 ,w wiadomosciach,że MF rozwarza wydzielenie z swoich struktur/do których przecież należymy/ słuzby majacej na celu zintensyfikowanie poboru należnych podatków,które mimo zmiany przepisów nie są,lub są słabo sciągalne.Oczywiście mmimo usilnych starań kierownictwa MF.Nie wiem czy nie jest to odpowiedż i przyczyna przeciągania realizacji wyroku TK? Przecież w ramach cywilnej słuzby można dokonać dowolnych zmian w trybie rozporządzenia i np.zlikwidować,zmienić nazwę SC lub włączyć w nowo tworzoną strukturę.Jezeli jest taki "przeciek,nazwijmy go sondażowy tzn. plan wchodzi w stadium realizacji.naprawdę nie chcę siać paniki,ale coś mi się wydaje ,że otrzymamy na dzień Celnika niezły prezent od MF.Może to już ostatnia taka okazja?Biorąc pod uwagę w/w może nalezy szybko zbierać podpisy ,bo czasu coraz mniej i może nas nie być jeszcze przed pażdziernikiem.

Nie zdążą qrvy nie zdążą !!!!!! Nie zmienią ustawy, na szczęście mało czasu.
 
Dwa tygodnie -tyle zostało na zbieranie podpisow.Może to być oczekiwanie ,że ktoś za nas coś zrobi,lub mozna te glosy zebrać.Jeżeli się boisz ujawnić swoje nazwisko-można zebrać głosy od kolegow z szkoły dziadków,ciotek itp.Jeżeli nie chcesz lub boisz się zebrane głosy wysłać za pośrednictwem związku-można to zrobić solo wysyłając bezpośrednio do S.Siwego,nawet anonimowo.Jeżeli nic nie robisz ,to tak jakby mieć pretensje do Boga o brak wygranej w totolotka mimo że nie wysłałeś kuponu. Sprawa jest pilna i ważna głównie dla młodych pracowników-mają wybór pracować 15 lat czy 40lat?To ostatni wpis w tym temacie.Kto jest przekonany ten wie co robić,kto nie ,to i tak nic nie pomoże. Inne zwiazki piszą listy na które nikt nie odpowiada tu jest konkretne działanie Jeszcze jeden cytat:"Jezeli ktoś zna przyczyne uniemożliwiającą zawarcie tego związku,niech powie teraz-lub zamilknie na wieki"
 
Udało się ! Udało! 100000 podpisów ! I kto by pomyślał?! Gratulacje i czapki z głów.Pełen szacunek dla tych ,którym się chciało !
 
Co można powiedzieć? GRATULACJE I WIELKIE DZIĘKI TYM ,CO SIĘ CHCIAŁO! UDAŁO SIĘ! I kto by pomyślał?
 
Back
Do góry