• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dziękuję

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Funkcjonariusze Służby Celnej

Koleżanki i Koledzy!

Uprzejmie informuję, że z całego Kraju napływają liczne deklaracje członkowskie do ZZ Celnicy PL.
Jestem też informowany o zakładaniu struktur Związku

Dziękuję Wam z całego serca. Dziękuję za zrozumienie. Dziękuję za poparcie.
To bardzo budujące i dodaje skrzydeł.

Jeżeli jest potrzeba i wola spotkania piszcie, a przyjadę porozmawiać, jeśli tylko dam radę.

Dzisiaj byłem w IC Rzepin i spotkałem się tam z bardzo miłym przyjęciem. Zdecydowanie warto było przejechać ponad 700km. Spotkałem wielu wspaniałych ludzi.
Pozdrawiam wszystkich obecnych na spotkaniu i dziękuję za ciepłe przyjęcie.
 
Napływają komentarze po wczorajszym spotkaniu w IC Rzepin:

"No i stało się. Po dzisiejszym spotkaniu, po obserwacji "niektórych zachowań," moja czara goryczy się przelała. Kto nas reprezentuje? (...)
W związku z tym podjąłem decyzję, że tak dalej być nie może i po 30 latach pracy i nieprzynależności związkowej, właśnie wypełniłem deklarację członkowską. Myślę, że mnie przyjmiecie do swojego grona.
(...)
Dziękuję za wszelką pomoc w tym zakresie i pozdrawiam serdecznie."
(wniesiono lekkie korekty)

Oczywiście, że przyjmiemy. Cieszę się bardzo i dziękuję.

POZDRAWIAM
 
Witam!
W Intranecie na stronie IC Rzepin w zakładce związki zawodowe- FZZSC jej przewodniczący przedstawia wizytę Pana Sławka zgoła inaczej. W plikach dołączonych do komunikatu FZZSC jest oczywiście za emeryturami mundurowymi dla wszystkich funkcjonariuszy i zrobi wszystko aby tak było. Tylko pytam się dlaczego nie chce zgody wszystkich organizacji związkowych. Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje i może zburzyć wszystko co do tej pory osiągnęliśmy. Żądam (myślę, że nie sam) odpowiedzialności za wszystkich funkcjonariuszy. Jeżeli nie chcecie jednoosobowego przewodnictwa w nowym jednolitym związku zawodowym SC, to stwórzcie gremium decyzyjne, które w sposób demokratyczny będzie podejmować decyzje. Po powołaniu jednej organizacji związkowej f-szy SC czas na ubieganie się w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.
Więc do dzieła!!!
Pozdrawiam Grześ2211
 
Sławek, kilka dni temu wysłałem deklarację i w związku z tym mam pytanie-gdzie mogę sprawdzić czy moja deklaracja dotarła?
 
Deklaracji jest obecnie tak dużo, że nie jestem w stanie odpisać do każdego. Przepraszam za to. Proszę zatem obserwować swoje pobory, czy będzie potrącana składka z wynagrodzenia. Jeżeli tak,to jest ok.
Dziękuję za wsparcie i Pozdrawiam serdecznie
 
Aha. Dużo deklaracji-tylko się cieszyć 😊 w takim razie grzecznie czekam do pensji. To będzie pierwsze potrącenie z pensji z którego będę zadowolony 😊
 
Ostatnia edycja:
Deklaracji jest obecnie tak dużo, że nie jestem w stanie odpisać do każdego. Przepraszam za to. Proszę zatem obserwować swoje pobory, czy będzie potrącana składka z wynagrodzenia. Jeżeli tak,to jest ok.
Dziękuję za wsparcie i Pozdrawiam serdecznie
Sławek , mam pytanie i proszę o odpowiedż. Czy osoba nie będąca f. celnym może zostać członkiem Twojego Związku ?. Nadmieniam, że prawie całe swoje życie zawodowe związałem z cłem,,,w którym przepracowałem prawie ćwierć wieku. Od kilku lat jestem rencistą-jednak również chciałbym wspomóc to Szczytne Dzieło . Pozdrawiam.
 
ZZ Celnicy PL liczył przed wyrokiem TK w ostatnim sprawozdaniu z grudnia 2014r. - 1118 członków.
Liczba naszych członków stale, wraz z biegiem lat, systematycznie rośnie.
Dzwoni do mnie i zapisuje się do naszego ZZ także wielu działaczy innych ZZ.
Myślę, że to wiele wyjaśnia.
Dziękuję za zrozumienie i za wsparcie.
Zapewniam, że ZZ Celnicy PL nie zawiedzie Waszego zaufania.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Ostatnia edycja:
§ 6 STATUTU
1. Związek jest ogólnokrajową, dobrowolną, samorządną organizacją zawodową zrzeszającą funkcjonariuszy celnych, pracowników zatrudnionych w Służbie Celnej, byłych funkcjonariuszy i pracowników zatrudnionych w Służbie Celnej, emerytów i rencistów zatrudnionych uprzednio w Służbie Celnej, powołaną do reprezentowania i obrony ich interesów zawodowych i socjalnych.


Zapraszam do wsparcia tej idei, także przez emerytów i rencistów zatrudnionych wcześniej w SC, byłych f.c., a także byłych i obecnych f.c. i pracowników SC.
Chcę napisać, że z kilkoma z Was koresponduję systematycznie i jest to bardzo owocna współpraca - otrzymuję wiele bardzo cennych informacji tą drogą. Będziemy zaszczyceni Waszym członkostwem.
Dziękuję i Pozdrawiam
 
Dziękuję F.C. z UC Nowy Sącz za miłe przyjęcie.
Dziękuję wszystkim F.C. z tych wszystkich komórek organizacyjnych, w których udało mi się ostatnio być.
Dziękuję wszystkim F.C.
Dziękuję za wszystkie rady, opinie, wskazówki, podpowiedzi. To bardzo cenne i pomaga nam w podejmowaniu decyzji.
Dziękuję wszystkim F.C., którzy nas wspierają poprzez zadeklarowanie się do ZZ Celnicy PL
W miarę możliwości będziemy Was prosić o rady wszędzie gdzie będzie to tylko możliwe.
Działamy nieustannie bardzo intensywnie.
Obecna sytuacja jest przełomowa dla przyszłości oraz statusu Służby Celnej i wszyscy musimy dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć cel.
Musimy zrobić wszystko, aby projekt został uchwalony w tej kadencji Sejmu.
Dziękuję za okazane zaufanie.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
55 nowych deklaracji w UC Biała Podlaska
30 w UC Zamość
kilkadziesiąt z OC Hrubieszów, Koroszczyn, Dorohusk, Hrebenne - DZIĘKUJĘ

Myślę, że ZZ Celnicy PL jest już największą zakładową organizacją izbową także w IC BP. Na pewno w IC Przemyśl, IC Olsztyn, IC Warszawa i wiele innych Izb Celnych.

Zbudujmy silny jednolity Związek Zawodowy, z którego głosem będą musieli liczyć się decydenci.

Dziękuję za zaufanie. Tak jak swoją dotychczasową działalnością pokazaliśmy, że nigdy nie zawiedliśmy zaufania F.C., mimo stosowania zasady kija i marchewki, tak samo tę sprawę poprowadzimy możliwie najbardziej profesjonalnie do końca. Nic nie jest w stanie powstrzymać nas w działaniu dla dobra F.C. i wzrostu prestiżu SC.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Ostatnia edycja:
super że ściana wschodnia - ic graniczne - gdzie sól służby celnika i najwięcej nisko zwartościowanych - mam nadzieję że w pozostałych też będzie lepiej z deklaracjami - to jest w naszym wspólnym interesie - możemy wesprzeć naszą pozycję negocjacyjną
 
Najwięcej członków ZZ Celnicy PL jest właśnie w IC wschodnich oraz w IC W-wa.
Wszystkie IC graniczne IC Biała Podlaska, Przemyśl, Olsztyn, ostatnio także Białystok to najliczniejsze Izby w naszej strukturze związkowej - najwięcej członków liczebnie.
Jeżeli spojrzymy na uzwiązkowienie do ogólnej liczby zatrudnionych to najwięcej - licząc procentowo do liczby zatrudnionych w IC - jest w IC Opole - dziękuję.
Najmniej w IC Toruń, ale dzięki tym kilku członkom w tej Izbie mogę napisać, że mamy reprezentantów w każdej Izbie Celnej w Polsce.

Dziękuję F.C. z IC Szczecin i UC Szczecin obecnym na spotkaniu ze mną w dniu 26.03.
Dziękuje za Waszą aktywność na spotkaniu. Sami widzicie jak b. cenne są te inicjatywy, wszak na spotkaniu powstały nowe pomysły do pewnych działań.
Dziękuję F.C. z IC Białystok, Słupsk, Poznań-Kalisz, Sieradz, Świecko, Tomaszów Lubelski, IC Katowice, Rzeszów, Medyka, Przemyśl i z wszystkich tych miejsc, których nie wymieniłem gdyż piszę z pamięci.
Dziękuję kadrze kierowniczej, która podczas spotkań deklaruje zrozumienie dla tego jak ważna batalia toczy się o status, prestiż i sprawność SC. Dziękuję za wyrażane poparcie. Jednocześnie tak jak mówiłem na spotkaniach chcę napisać, że zawsze, gdy zmuszeni jesteśmy poddać konstruktywnej krytyce postępowanie kadry kierowniczej, zawsze mamy na myśli jedynie jej część. Część wciąż nie rozumie kierunku działań ZZ Celnicy PL - cóż trudno, z czasem zrozumie na pewno, bo prawda zawsze ostatecznie zwycięży.

W ogóle chcę napisać, że prawda wyraźnie w ostatnim czasie znajduje drogę do dusz F.C. Bardzo mnie to cieszy.

ZZ Celnicy będzie działał tak jak dotychczas, nieustępliwie i w sposób zdeterminowany dążył do wspólnego celu.

Proszę, zbudujmy silny front środowiska zawodowego. To bardzo ważne.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Liczebność ZZ Celnicy PL wg stanu na dzień 31 marca 2015r. wg danych z wyciągu bankowego wynosi 1662(na koniec grudnia 2014 było 1118), w tym 73 osoby opłacają składki członkowskie bez pośrednictwa Wydz. Fin. IC.
Nie jest to pełna liczba, gdyż dzisiaj odebrałem korespondencję z wieloma kolejnymi deklaracjami do ZZ Celnicy PL, jak również wiemy, że liczne są wciąż w drodze.
W niektórych izbach liczebność ZZ Celnicy PL wzrosła w ostatnim miesiącu 2,5 raza np. w IC Katowice
DZIĘKUJĘ BARDZO

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Liczebność ZZ Celnicy PL wg stanu na dzień 31 marca 2015r. wg danych z wyciągu bankowego wynosi 1662(na koniec grudnia 2014 było 1118), w tym 73 osoby opłacają składki członkowskie bez pośrednictwa Wydz. Fin. IC.
Nie jest to pełna liczba, gdyż dzisiaj odebrałem korespondencję z wieloma kolejnymi deklaracjami do ZZ Celnicy PL, jak również wiemy, że liczne są wciąż w drodze.
W niektórych izbach liczebność ZZ Celnicy PL wzrosła w ostatnim miesiącu 2,5 raza np. w IC Katowice
DZIĘKUJĘ BARDZO

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!

i o to chodzi !!! ;)
 
2000 członków lada chwila. tak trzymać, Panie i Panowie.

potwierdzam - i ten proces trwa nadal - członkowie in zz są w rozterce, ale część z nich sięga po kompromis - nie wypisują się ze starego a zapisują się do celników.pl - rozumieją potrzebę chwili i wagę ich członkostwa w dalszych działaniach

w moim uc są pokoje, gdzie można stworzyć koło - w najliczniejszym pokoju jest 7 członków celnicy.pl ;)
 
Back
Do góry