• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prezydent podpisał nowelizację.

Agatoklesl

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Maj 2014
Posty
98
Punkty reakcji
0
Mnie spodobało się tylko jedno.Funkcjonariusz wykonujący polecenia swoich przełożonych na stanowisku pracy nie będzie podlegał odpowiedzialności karnej za wykonywanie tych poleceń.NARESZCIE.To dla nich na pewno przykra wiadomość za to dziękujemy.I jeszcze jedno dlaczego nikt nawet się przy okazji nowelizacji nie zająknął,że nie jesteśmy żadną służbą mundurową.
 
Nowa ustawa

Nowa ustawa może wskazać drogę Trybunałowi?
Kolejny raz ustawa pragmatyczna określa nas jako służbę mundurową. Uchwalił ją sejm, zatwierdził senat i podpisał prezydent.
Pytanie, które się nasuwa niejako automatycznie: co na to TK? Czy wyeliminowanie jednej służby z zaopatrzenia emerytalnego jest dyskryminacją? Przecież w SW też jest większość funkcjonariuszy wykonujących prace biurowe.
Czy chodzi tylko o to, by Służba Celna była bezpieczną i bogatą przystanią dla byłych funkcjonariuszy służb mundurowych zaopatrzonych emerytalnie?
 
Nie ma w żadnej formacji imiennych poleceń na piśmie, nie przesadzaj, przepis jest analogiczny jak w innych służbach. Nie popadajmy w skrajności, bo się sami nakręcamy absurdami. Jak ktoś pisze protokół z kontroli celnej poza siedzibą urzędu zamiast protokołu przeszukania, to gratuluję piszącemu, a nie IC Olsztyn.
 
Zollu, wspominałem że ten protokół z kontroli celnej powstał właśnie na podstawie polecenia ? Nie ? No popatrz, zapomniałem.
 
Back
Do góry