• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Budomierz Tax Free

Agatoklesl

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Maj 2014
Posty
98
Punkty reakcji
0
05.05 2014 w Budomierzu na tax free,przypominam,że jest to przejście do 3,5 tony masy całkowitej odprawiono w jednym pojeżdzie 8 ton blachy.Proszę popatrzeć na datę,grubo po tym jak skręcono aferę z tax free na Korczowej.Celnik podobno sporządził notatkę na okolicznośc tego faktu /teraz może okazać się ,że sam na siebie/.Kto odpowiada za ten skandal panie naczelniku .Według pana pewnie ten nieszczęśnik który podbił.A Dyrektor pewnie jak zwykle nic nie wie.
 
05.05 2014 w Budomierzu na tax free,przypominam,że jest to przejście do 3,5 tony masy całkowitej odprawiono w jednym pojeżdzie 8 ton blachy.Proszę popatrzeć na datę,grubo po tym jak skręcono aferę z tax free na Korczowej.Celnik podobno sporządził notatkę na okolicznośc tego faktu /teraz może okazać się ,że sam na siebie/.Kto odpowiada za ten skandal panie naczelniku .Według pana pewnie ten nieszczęśnik który podbił.A Dyrektor pewnie jak zwykle nic nie wie.

Mój drogi... Tax Free to drażliwy temat, zwłaszcza jeśli chodzi o tzw ilości handlowe. Odnośnie przypadku, o którym z takim zajęciem tutaj piszesz odpowiem Ci jako zwykły człowiek. Buduję się wraz z bratem i siostrą. Żeby było taniej mamy jedną działkę po rodzicach podzieloną na 3 równe części, mamy ten sam projekt domu wybudowany przez tą samą firmę w tej samej technologii i z użyciem takich samych materiałów. Ten projekt wygląda tak: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/gracjan/952, wg tego projektu potrzebujemy na każdy z dachów 250m2 blachy na dach. Architekt wybrał najlepszą jego zdaniem blachę:http://www.aner.com.pl/index.php/oferta/blachy_dachowe_i_elewacyjne/blachy_trapezowe i niestety wybrał tę najcięższą o masie 13,6kg z m2. Jedziemy do Polski busem i w trójkę rodzeństwa bierzemy łącznie 10200kg blachy. Twoje zarzuty są wobec tego funkcjonariusza SC bezzasadne, ponieważ mamy łącznie 3 dokumenty Tax Free po 1 na osobę, przewożoną jednym środkiem transportowym na cele własne - budowę 3 domów.
 
Ostatnia edycja:
Popieram tego funkcjonariusza i kolegów z korczowej którzy cierpią za tax free na wskutek indolencji i złośliwości naszych przełożonych.Sorry,ale nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
 
Ależ zrozumiałem! I rozumiem też zagrożenia płynące z faktu bezmyślnej rejestracji dokumentów TaxFree, chciałem tylko przedstawić Ci jak miałkie wobec sądu mogą był oskarżenia wobec funkcjonariuszy pełniących obowiązki na tym stanowisku i klepiących niezbadane "ilości handlowe", oraz w jaki prosty sposób "podróżni" mogą się wybronić w przypadku odmowy podbicia dokumentu TaxFree. "Ilość handlowa" to jest beczka, w którą można wszystko wrzucić.
 
Może... bo w dowodzie rejestracyjnym ma wpisaną masę całkowitą 3,5 tony, więc ma prawo na to przejście przyjechać. I tyle. Spytaj się SG. Oni nigdy się nie mylą.
 
Może... bo w dowodzie rejestracyjnym ma wpisaną masę całkowitą 3,5 tony, więc ma prawo na to przejście przyjechać. I tyle. Spytaj się SG. Oni nigdy się nie mylą.

Bzdury gadasz - mając 3,5 t i wioząc 8 ton masz przekroczone DMC - co to jest i jakim podlega obostrzeniom sobie doczytaj
 
z tego co ja zrozumiałem to była ironia z tym prawem "do przeładowania" i pytaniem o to do SG a nie błędne twierdzenie...
 
Back
Do góry