• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wpadka czy świadome działanie..

najlepsze jest to:
zgodnie z par.17 pkt 2 zdanie 1 ( nieuchylone zmianą) możemy pełnić służbę w umundurowaniu tylko przez 3 lata od wejścia w życie rozporządzenia - czyli do 1/01/2015 :)
w nowym roku wszyscy cywile
zgodnie ze zmianą możemy pobierać ale nie używać :)
chodzi o te stare sorty, ale dogłębnie nie analizowałem

bezprawnei czy nie, u nas wielu musiało pisac wyjasnienia czemu wzięli wiecej niż na rok przysługuje
 
Może nie do końca to precyzyjne, ale tak to mi tłumaczyli : punkty, które masz są przyznane na podstawie rozporządzenia, które traci ważność z końcem tego roku i dlatego te punkty przepadną. Były one przyznane, żeby każdy mógł skompletować mundur według "nowego" rozporządzenia. Od nowego roku dostaniesz nową pulę punktów, ale na pewno nie będzie ich tyle, żebyś od razu mógł wziąć komplet wszystkiego.
Czyli przepadają wszystkie punkty czy tylko te przyznane jako pierwsze (kiedy wprowadzili ten nowy system) ? Jak mnie pamięć nie myli to później punkty były dodawane. Nie pamiętam z jakim stanem rozpoczynałem myślę że te pierwsze wykorzystałem ale muszę sprawdzić bo szkoda tak oddawać za friko tym bardziej, że jakość sortów jest porażająca, w zasadzie do pierwszego prania jakoś to wygląda a po trzecim do kosza.
 
Czyli z końcem roku przepadają wszystkie punkty. Następnie dostaniemy 700 na rok ale te punkty chyba nie będą przepadać ponieważ w ten sposób nie można by zamówić nic "droższego" niż 700 pkt.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry