• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

uczulenie na sierść psa a odmowa przeszukania auta

dodbliz

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Listopad 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!
Mam takie teoretyczne pytanie...
czy osoba która powiedzmy ma zaświadczenie od lekarza że jest uczulona na sierść psa może na tej podstawie odmawiać służbie celnej przeszukania auta?
Czy jakieś przepisy w ogóle regulują takie kwestie?
Dziękuję za wszelkie sugestie.
 
Alergia, czy uczulenie nie jest przeszkodą do wykonania czynności procesowej przeszukania.
Nie znam też przepisu wyłączającego taką możliwość podczas rewizji.

A na marginesie, czy posiadacz zaświadczenia lekarskiego o chorobie kręgosłupa może odmówić opuszczenia pojazdu w czasie kontroli?
 
W mojej dotychczasowej "karierze" zdarzyła mi się jedna taka mądra pani co to miała "uczulenie" na psa.

Po tym jak zapowiedziałem, że na czas przeszukania przybierzemy inną (np. wskazaną przez ta panią osobę) a panią wyprowadzimy z domu, i jak pies skończy swoje działanie solidnie wywietrzymy dom tak, by mogła bezpiecznie wrócić do niego, "uczulenie" minęło w cudowny sposób.

"Jakoś się przemęczę " - usłyszałem.

I to była jedyna rzecz jaką usłyszałem od tej pani w tym temacie - zero kichania, pociągania nosem itd. :D
 
Back
Do góry