• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury i rozwiązania "prospołeczne" PO

Mam pytanie :Sedziowie TK pytają o skutki finansowe naszych emeryturrząd,5000celnych do ucywilnienia,gotowe zwolnienia grupowe w 2015,wyrokTK znany już przed wyznaczeniem terminu rozprawy -takie plotki zaczynają funkcjonować Prawda to czy fałsz?
 
Plotki zaczynają funkcjonować inne. Po wyborach parlamentarnych, w razie kontynuacji obcnej władzy, mamy od razu połączenie ze skarbówką, rzeczywiście ucywilnienie i możliwe zwolnienia i nie ma tutaj znaczenia wyrok TK. Prawda to czy fałsz?
 
Z kwiatkiem w postaci Wodza z zarzutami. Znikającymi, dodaję od razu, jak donosiły media. Prawda czy fałsz?

97e7ade3f2d316bd1a1779c61a66795a.jpg


Gdy rząd podawał się do dymisji, to również podawali się do dymisji wiceministrowie. Dlatego rozpoczęłam przegląd pracy wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu — mówiła Kopacz. (...).

To było długie i dość trudne spotkanie, ponieważ większość pytań zadawałam ja, a wiceministrowie starali się odpowiadać na te pytania. Nie ze wszystkiego jestem zadowolona — przyznała.

http://wpolityce.pl/polityka/218810...ickiego-i-nie-jest-zadowolona-z-wiceministrow
 
Ostatnia edycja:
W krakowskim PKSie pracownicy schowali najnowszy autobus, aby wymusić należne im wynagrodzenia. U nas wielu musiało zwrócić się do sądów, aby odzyskać należne świadczenie urlopowe za 2010 rok bądź wymusić wydanie decyzji administracyjnych w sprawie stanowisk służbowych (czytaj: wykonać przepisy obowiązującego prawa). Antyspołeczna legislacja emerytalne stanowi logiczny ciąg, niestety, działań przeciwko własnym obywatelem. Aczkolwiek uznana przez Trybunał Konstytucyjny za zgodną z ustawą zasadniczą, przy zdaniu odrębnym aż sześciu sędziów.

Co nam pozostaje? Moim zdaniem są dwa wyjścia. Albo szybko umrzeć, albo łamać, wszędzie gdzie się da, monopol na przekaz informacji oraz brać udział w wyborach. I głosować przeciwko klice. Nawet, jeżeli opozycja odstaje od naszych oczekiwań.

Ta władza od siedmiu lat walczy z własnym narodem. Więc i my z nią powalczmy, tak jak to zrobili ukraińcy:

Jest szansa, że w ok. 420 – osobowym parlamencie ukraińskim powstanie koalicja prozachodnia, reformatorska, niepodległościowa dysponująca ponad 300 miejscami, co umożliwi jej nie tylko odważne reformy, ale też zmianę konstytucji.

Po raz pierwszy w parlamencie ukraińskim nie będzie komunistów, a siły prorosyjskie będą bardzo marginalne.

http://wpolityce.pl/swiat/219793-ukraina-prawdziwy-przelom-mlody-pelen-optymizmu-patriotyzm

Eksperci oraz obserwatorzy niedzielnych wyborów parlamentarnych na Ukrainie oceniają, że prozachodnie siły polityczne dostały mandat od społeczeństwa do przeprowadzenia reform zbliżających ich kraj do Europy.

Niekwestionowanym przegranym jest Putin, który robił wszystko aby zdestabilizować ten kraj. W dniu wyborów jego hakerzy włamali się do systemów informatycznych obsługujących bilbordy na ulicach Kijowa, które w pewnym momencie zaczęły wyświetlać ciała ukraińskich żołnierzy pomordowanych na wschodzie Ukrainy przez rosyjskich dywersantów i najemników. Na nic się to zdało i Ukraińcy potwierdzili swój pro-zachodni kurs, a Putin przegrał z kretesem.

http://niepoprawni.pl/blog/mind-service/jak-jest
 
Ostatnia edycja:
Wiesz pan teleecho, tak tu się udzielasz , ale może dla Ciebie dobra rada- a pojedź sobie na tą Ukrainę , poproś o azyl polityczny jak ci się w Polsce nie podoba, zaśpiewaj z potomkami banderowców to może Ci kogoś dadzą zarezać , i nie wklejaj tu o.siołku tego co ktoś napisał na prawicowych portalach. Potrzeba ci wojny? To na majdan! A kampanię to prowadź na swoim portalu i za swoje pieniądze. Ja wiem jak głosować i na kogo, szczekaczki nie potrzebuję.
 
Wiesz pan teleecho, tak tu się udzielasz , ale może dla Ciebie dobra rada- a pojedź sobie na tą Ukrainę , poproś o azyl polityczny jak ci się w Polsce nie podoba, zaśpiewaj z potomkami banderowców to może Ci kogoś dadzą zarezać , i nie wklejaj tu o.siołku tego co ktoś napisał na prawicowych portalach. Potrzeba ci wojny? To na majdan! A kampanię to prowadź na swoim portalu i za swoje pieniądze. Ja wiem jak głosować i na kogo, szczekaczki nie potrzebuję.
Proponuję abyś pojechał jeszcze dalej np. do wujka władzia do moskwy. Przecież jasne jest, że tacy jak ty będą głosować na łże POlityków sikorskich, niesiołów i innych. A prawdziwą informację można dziś uzyskać tylko na prawicowych portalach. Trzeba nią się dzielić aby ludzie poznali prawdę.
 
Wiesz pan teleecho, tak tu się udzielasz , ale może dla Ciebie dobra rada- a pojedź sobie na tą Ukrainę , poproś o azyl polityczny jak ci się w Polsce nie podoba, zaśpiewaj z potomkami banderowców to może Ci kogoś dadzą zarezać , i nie wklejaj tu o.siołku tego co ktoś napisał na prawicowych portalach. Potrzeba ci wojny? To na majdan! A kampanię to prowadź na swoim portalu i za swoje pieniądze. Ja wiem jak głosować i na kogo, szczekaczki nie potrzebuję.

jeśli nieprawdę napisałem, to to wykaż przy pomocy argumentów. po prostu. tupanie i wrzask nie rozwiążą sytuacji, w jakiej znalazło się nie tylko cło. na przykład w sprawach:

– odebrania darmowych leków dla 75-letnich emerytów, otrzymujących 844 zł renty lub emerytury (z czego tak bardzo dumny był senator PO Jan Filip Libicki);

– ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym dla osób starszych, która 700 tys. Polaków skutecznie może pozbawić ostatniego majątku, jaki posiadają, czyli własnych mieszkań, na rzecz banków w zamian za 200–300 zł dodatku do głodowych emerytur;

– ustawy o elastycznym czasie pracy;

– ustawy o przejęciu 150 mld zł w obligacjach z OFE i przeniesienie ich do ZUS-u;

– zapowiedzi minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej o likwidacji Karty Nauczyciela, jeśli tylko PO wygra wybory;

– propozycji zmian w kodeksie pracy umożliwiająca sześciodniowy tydzień pracy i pracę w wolne soboty.

http://niezalezna.pl/60848-walczmy-z-chybiona-reforma-po

a jak nie pasuje dyskusja i argumenty, to won. wybory zrobią z Wami porządek
 
Proponuje, żeby dać po 3-dniowym banie read-only dla wszystkich wpieprzających się z polityką do innych działów niż wyznaczone.
Niedługo puszkę z tuńczykiem otworzę i wyskoczy mi jakiś polityczny oszołom z jednej, albo drugiej strony. Żałosne.

mają celnicy jeszcze prawa wyborcze? bo jeśli mogą chodzić na wybory, to mogą ich również dokonywać, w najlepszym tego słowa znaczeniu. ty konserwo śmieszna przerażona nieuchronnym kopniakiem w dupsko.
 
Pytanie z innej beczki. U mnie na OC granicznym (pracuję na pasie) coraz częściej się mówi że w 2015 do "cywila" przejdzie ok 5000 obecnych funkcjonariuszy z UC, na granicy zostanie garstka zielonych funkcjonariuszy. , pamiętam 2008 rok zimny styczeń, i pamiętam zachowanie funkcjonariuszy z UC, ciekawe, ilu obecnych pasowych zastrajkuje ze ucywilnieniem wewnętrznych. A może to tylko sondowanie naszego wodza na co może jeszcze sobie pozwolić i jak głęboko jest zakorzeniony podział w naszej formacji.
 
Nie napisałem że popieram wujka,tym bardziej na tych z PO, broń Boże z psl i niestety z PIS. Jeszcze raz ...nie po to jest portal ,aby sugerować jak głosować. Ja nikomu nic nie narzucam i nie sugeruje ..a on.....
 
Tele echo, ja Ciebie proszę po raz n-ty nie wklejaj linków, filmów, zdjęć, itp. itd. To psuje dyskusję w poszczególnych wątkach. Jest propozycja banowania czasowego, za notoryczne wpisy odbiegające od tematu i warto się nad tym zastanowić. Proszę o powściągliwość w tej materii
 
Nie napisałem że popieram wujka,tym bardziej na tych z PO, broń Boże z psl i niestety z PIS. Jeszcze raz ...nie po to jest portal ,aby sugerować jak głosować. Ja nikomu nic nie narzucam i nie sugeruje ..a on.....

narzuca .... sugeruje .... tych nie ... tamtych też ... ci też, bo prezes ma kota .... nie odpowiedziałeś na żadną z podniesionych kwestii. przy tym próbujesz wszystkim wmówić, iż dyskusja o problemach, za którą w oczywisty sposób w tle stoi polityka, jest be.

to wnieście o pozbawienie funkcjonariuszy celnych czynnego prawa wyborczego. wtedy będziecie mogli żądać milczenia w ocennych kwestiach dokonań i programów.
 
ucywilnienie IC i UC. jestem za w 100%. mam nadzieję że granica nie kiwnie nawet palcem. To co się dzieje w całej SC to kpina. Nawet SG ma Nas dość bo przez coraz to nowe wymysły MF i oni dostaja po d****
 
12/02/2014 angel pisał:
podział na wcześniejsze emki dla granicy i biura to paranoja i droga donikąd.
Ciekawy jestem co będziecie mówić gdy po 30 latach pracy na granicy na krótko przed zasłużona wcześniejszą emerytura , na skutek szeroko rozumianego programu +50 zostaniecie przesunięci z granicy na OC wewnętrzne - wtedy na skutek jednej decyzji praca o 12 lat dłużej czyli do 67 roku =)

mimo że służę na granicy to jestem też tego samego zdania że albo wszyscy albo nikt.
Ewentualnie trzeba dać deklaracje, kto chcę pozostać służbą celną a kto służbą cywilną biurową (z Kodeksem Pracy).
Wcześniejsza emerytura na granicy i np jakiś WZP w kraju, dozór
czy
praca do 67 jak w każdym cywilnym urzędzie a w zamian to co jest obecnie czyli szybsze awanse, nocki i Święta w domu oraz szeroko rozumiane nagrody kwartalne co roku

Przy takim rozwiązaniu to ja abstrahując zapewniam was że będąc mł. ekspertem w urzędzie z pracą do 67 roku bym się bez zastanowienia zamienił na 55 lat w stanowiskach specjalistycznych w jakimś OC granicznym

jakoś w policji, SG itd. nie ma podziałów.
My walczymy o 55 lat, nie jest to wygórowany wiek a adekwatny do tego jak każdy na granicy będzie w tym wieku sprawny =)

ja nie żądam emek i mundurów dla wszystkich - żądam, żądam a nie proszę - niech wybierają i dzielą jak chcą - granica, oc wew, mobilni, biura, grupy kontrolne - jak mundur to emki i ograniczenia - zakaz dorabiania, polityki itp., - jak bez munduru - to kp, dodatki za nadgodziny, zero przeniesień, dyspozycyjność tylko w czasie pracy - niech się w końcu zdecydują - nie znajduję odpowiednio cywilizowanego określenia na stawianie nam wymogów i ograniczeń służby jako funkcjonariusze, pozbawiając nas praw należnym innym służbom - niech w końcu dokonają wyboru - albo chcą mieć w określonej komórce pracownika na kp, albo dyspozycyjnego funkcjonariusza z przeniesieniami itp
 
Zgadzam się z kolegą angel81 mało mnie obchodzi IC i UC oraz ich poronione pomysły niech ich ucywilniają. To oni mają dobre stanowiska i ciepłe posadki. Z tym, że ja dałbym każdemu jeszcze wybór, jeśli chcesz być mundurowym to proszę na pas, na stanowisku specjalisty.
 
kolego bolo....
poglądy się zmieniają szczególnie po takim czasie. Jak można patrzeć na ciągłe zmiany na gorsze.... a w oddziałach granicznych nie ma szkoleń z interpretacji RTG (tylko 4 osoby rocznie) bo całe pieniądze idą na KURSY OFICERSKIE!! paranoja.

Najważniejsza SPRAWA. Mundur i stopień powinni mieć osoby przy czynnościach kontrolnych. Reszta cywile bez dodatków za stopień. Wtedy st. specjalista z granicy będzie zrównany pod względem zarobków z ekspertami z IC
 
Back
Do góry