• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Test psychologiczny.

grzechotnik

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Lipiec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam Szanownych Forumowiczów!
Wiem, że temat był już wałkowany, ale może pojawiły się jakieś nowe okoliczności. Już niedługo psychotesty, a ja nie wiem czego się można na nich spodziewać. Czy to będą jedynie, jak już gdzieś to czytałem, matryce Ravena, czy coś jeszcze? Jeżeli typowy test na inteligencję to spoko, ale jak pojawią się pytania typu: "czy miewa Pan/Pani gęsty, smolisty stolec" lub "jakie było twoje najbardziej traumatyczne przeżycie i jak sobie z tym poradziłeś" to już mniej spoko.
Mówiąc (pisząc) krótko. Jak taki test wygląda, ile jest pytań i czasu na odpowiedź oraz ile punktów do zgarnięcia?
 
Nie wiem jak w innych IC, ale w Białej Podlaskiej wygląda to obecnie tak, że etap psychologiczny składa się z dwóch testów:

1. matryce Ravena, czyli test na inteligencję, który - co bardzo istotne - rozwiązywany jest na czas (zdaje się, że 20 minut). Ostatnie figury są już dość trudne i większość osób nie wyrabia się nawet czasowo tak, aby udzielić wszystkich odpowiedzi, nie mówiąc już o tym, aby były one prawidłowe. Ale celnik nie ma być ponadprzeciętnie inteligentny, więc przypuszczam, że udzielenie 100% prawidłowych odpowiedzi jest w tym przypadku niepożądane i zwyczajnie nie będzie pasowało do profilu preferowanego kandydata.

2. jak tylko skończy się matryce to przystępuje się do typowego testu osobowości, niestety nie pamiętam jakiego. Nic trudnego, żadnego limitu czasowe. Należy tylko być konsekwentnym w odpowiedziach, ponieważ kilka razy (oczywiście w różnych słowach) jest się pytanym o to samo. Poza tym rzecz jasna lepiej zaprezentować się w dobrym świetle, więc jeśli są np. pytania dotyczące bycia towarzyskim, to lepiej na nie odpowiadać twierdząco jeśli chce się test zaliczyć.
 
Ostatnia edycja:
Trochę spóźniona ta odpowiedź bo dziś właśnie miałem testy, ale mimo wszystko serdeczne dzięki. Dokładnie tak wyglądały one i u nas w warmińsko-mandżurskim województwie:) Uspokoiłeś mnie swoim postem, bo ja nie wyrobiłem się w czasie, a wszystko dlatego, że pani prowadząca testy nie powiedziała, że na rozwiązanie mamy tylko 20 minut. A może i mówiła, ale spóźniłem się trochę i mi to umknęło.
A co do drugiego testu to właśnie robiłem tak jak napisałeś:) więc chyba będzie dobrze.
 
Back
Do góry