• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Stajnia Augiasza, spalona ziemia, trup w każdej szafie

75 milionów

Ciekawe kto będzie jednoosobowo wygranym kandydatem mecenasowej na uc Figloraj.

Tam sie słyszy jest sporo zrobione jak na standardy ue -
figloraj z mazakami i stosem dyplomów od matek co to nie wiedzą co to uc ,
przewijak pampersów dla młodego i dziada (parter po lewo) ponoc klucz u szefa oc ksywa oborowy , beżowy ekspert od Sajtes obecnie do zagospodarowania ,
niedowidzące pierdoły z prewencji i takie tam,
kto to kurde weźmie , gdzie mecenasowa go znajdzie, kto to weźmie , już tych 75 baniek z akcyzy w kutnie nie da się dwa razy wydoić.

Dyrektor Kawecki bedzie szukał 75 milionów?
Nomen omen ładne zdjęcie na tle reklamy Mlekowity prawie jak z czasów pracy niedaleko Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Łowicz. Znane klimaty zbliżone do zlikwidowanego posterunku w Skierniewicach.
Jak zwykle najciemniej pod latarnią.
Latarnia to ksywa jednego gościa z Przemysla co wziął od Rumunów żyrandol.
Ogłaszam konkurs na ksywke naszego naczelnika od worka cebuli i rzęcha kupowanego od człowieka z firmy, którą rzekomo miał kontrolować.
Cebularz to zbyt prymitywne dla takiego intelektualisty i inżyniera eksperta nauk prawnych.
Jubiler?
Może jednak dyrekcja zainteresuje się mniejsza kwotą w UC I bo tam także mają swoich Jóźwiaków w dozorze.
 
Ostatnia edycja:
zdrowie nawala

Dyrektor Kawecki bedzie szukał 75 milionów?
Nomen omen ładne zdjęcie na tle reklamy Mlekowity prawie jak z czasów pracy niedaleko Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Łowicz. Znane klimaty zbliżone do zlikwidowanego posterunku w Skierniewicach.
Jak zwykle najciemniej pod latarnią.
Latarnia to ksywa jednego gościa z Przemysla co wziął od Rumunów żyrandol.
Ogłaszam konkurs na ksywke naszego naczelnika od worka cebuli i rzęcha kupowanego od człowieka z firmy, którą rzekomo miał kontrolować.
Cebularz to zbyt prymitywne dla takiego intelektualisty i inżyniera eksperta nauk prawnych.
Jubiler?
Może jednak dyrekcja zainteresuje się mniejsza kwotą w UC I bo tam także mają swoich Jóźwiaków w dozorze.
Jesteśmy już po wizytach na grobach bliskich.
Zapaliłem znicz na kirkucie w intencji bliskich naszego Jubilera z Rysowniczej.
Chwila zadumy była potrzebna bo ze zdrowiem u mnie licho i wizja spacerów w listopadowe i grudniowe dni troche mnie przeraża.
Zauważyłem jednak ,że sporo osób na Teresy nie czuje się najlepiej.
Czyżby chcieli wykorzystac ostatnie 100 procentowe zwolnienia?
A może jest to wynikiem bałaganu w urzędzie.
Choroba nie wybiera i nawet dotyka oficerów.
Jednak to nie rozwiazuje problemów naszej stajenki na teresy.
Nowy naczelnik stanie przed wielkim wyzwaniem znalezienia 75 milionów oraz zrobienia porządku z szafamii i wypadajacymi z nich trupami postepowań.
Prawdziwe syzyfowe prace
 
bałagan w stajnii

Nowe informacje dotarły na forum.
Stajnia Augiasza będzie chyba pod specjalnym nadzorem ministerstwa.
Przecież z treści protokołu pokontrolnego wynika, że te zagubione 74 miliony oraz pewnie ta 8 z UC I wiązały sie z jakimś dziwnym parasolem ochronnym.
Pozostaje do wyjasnienia kto za tym stoi bo z dzisiejszych informacji wynika, że to coś w rodzaju piramidy finasowej, znikajacych winiarnii, znikajacego spirytusu z magazynu, znikajacych depozytów, przedawnionych i zagubionych spraw w karnym.
Nowy naczelniku, życzymy powodzenia w ogarnianiu ww. spraw.
Na załogę specjalnie liczyc nie możesz szczególnie na wydymanych przez agentke celną specjalistów z dozoru.
Też jest dziwne , że dyrektor izby i zastępczyni naczelnika odpowiedzialni za brak nadzoru jeszcze pełnią funkcję.
Nowy naczelnik zakończy pewnie swoja karierę jak naczelnik Paprocki na ciepłej posadce chyba, że CBA załatwi naszym decydentom inne posadki.
Posadki z widokiem na spacerniak za całokształt ?.
 
Ostatnia edycja:
bedzie się działo

Będzie się działo bedzie zabawa.
Wiewiórki z Lodowej po ostatniej wizycie Grzegorza S z kropką donoszą, że ministerstwo zaniepokojone jest sytuacją w UC II w Łodzi.
Grzegorz podobnie jak całe ministerstwo ma talent w odwracaniu kota ogonem.
Jednak wyniki ostatnich wyborów oraz kompromitacja Państwowej Komisji Wyborczej pokazuje, że takie pozorowane działania informatyczne, rozgrzebywanie coraz to nowych nikomu niepotrzebnych projektów bedą w przypadku zwycięstwa PiS-u rozliczone.
Topienie publicznyc pieniędzy w te projekty to również zadanie dla NIK-u
W ministerstwie podobno martwią się, że zmiana naczelnika nie załatwia sprawy ponieważ z kontroli wynika, że było to celowe działanie lub zaniedbanie.
Przed nowym naczelnikiem stanie zadanie uporządkowania tej stajni.
Wszyscy będą patrzyli na ręce a ponieważ oprócz Polmarku jest jeszcze kilka trupów w szafie to sytuacja nie jest za ciekawa.
Dodatkowo dyrektor Dorota ma swoje za kołnierzem bo nie reagowała szybko na patologie.
Oczywiście wszyscy będą patrzyli na ręce pewnie razem z CBA i Prokuraturą.
Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że działania koordynuje równiez nasz słynny Jubiler specjalista od przeładunków na CPN-ie
 
Ostatnia edycja:
po wyborach

Teraz juz po wyborach .
Następne za pół roku i ciekawe co SSC obieca.
Grusza wypłacona, adwokaci zarobili, budżet stracił, szefowa swój list o ewentualnym zwrocie wypłaconej kasy może przekazać Oborowemu jako wzór złego postrzegania rzeczywistości.
Tu tylko mała zmiana, ponieważ szefowa wskazywała, że to nie honor sądzić się z pracodawcą (kariera wg ślubnego) to teraz Oborowy powinien baczniej zwracać uwage kogo wysyła na rynek.
Ponieważ w karnym , dozorze i akcyzie dzięki naszym wspaniałym szefom, niepotrzebnej roboty jest coraz więcej, to pewnie za jakis czas usłyszymy o kolejnej aferze.
Ciężki los czeka nowego naczelnika pewnie z jednoosobowego konkursu jak to jest w tradycji naszej izby.
Nawet generał nie daje gwarancji na uspokojenie atmosfery bo co do atmosfery wokół sc to robi sie coraz gęstsza.
No , ale skoro wg ślubnego urząd został sprywatyzowany to pewnie będzie jak w Biedronce.
Łatwo wygrany konkurs, początkiem kłopotów to nowe hasło przewodnie naczenika UC II herbu durszlak.
 
Ostatnia edycja:
http://natemat.pl/129483,25-letni-p...y-przestrzegaja-mnie-przed-seryjnym-samobojca

Polityka kadrowa w izbie łódzkiej polega na transparentnych/ustawianych konkursach (niepotrzebne skreślić).

Jeżeli chodzi o konkurs na naczelnika uc II to nie ma co się niecierpliwić, Kazik wygrał go dawno przed ogłoszeniem , ale w izbie cos w konkursie popierzyli bo dali mu odpowiedzi na stare testy na naczelnika.
Poszło to do mf i Dorota na zwolnieniu musiała to odkrecać,
ale teraz juz wszystko gra i nowy naczelnik rozpoczyna porządki na Teresy od 1 lutego (niezwłocznie po zwolnieniu lekarskim).
 
miesięcznica

Czeka nas kolejna odsłona niczym z Misia scena z tragarzami.
Nowy naczelnik pewnie przypadkiem będzie przechodził Św. Teresy i wygra konkurs.
Z tego samego filmu Wujek Dobra Rada radzi się kandydatowi zastanowić bo to może być skok na główkę do pustego basenu.
Afera w karnym i odpadnięcie od ściany kierownika, afera w dozorze i odpadnięcie od ściany naczelnika.
Trup w każdej szafie bo system motywacji wypracowany przez panią Dyrektor pozostawia wiele do życzenia.
W końcu za gonienie specjalistów do roboty dostała 31.000 nagrody za 2013 jako dodatek do ponad 100.000 pensji i awansów poza kolejnością.
Jednak nikt nie chce jeździć do CBA i Prokuratury za pogubione miliony ,przedawnione postepowania.
Zabawa w wojsko w wykonaniu szefowej i jazdy z bankietu na bankiet skutkuje tym , że jedynym kandydatem z tragarzami będzie uwikłany w różne sprawki jubiler z rysowniczej, koneser cebuli zdobywanej bezpośrednio od eksportera worek a' 15 PLN, miłośnik motoryzacji i samochodów nabywanych od pracowników ,rozliczanej firmy.
Dyrekcja lubi te klimaty i pewnie SSc też bo nie reaguje na informacje o patologii na samej górze lodowej.
w końcu siedziba izby mieści się przy ulicy Lodowej.
Po Przemyślu nowy naczelniku przemyśl swój udział w konkursie.

Od artykułu w NIE minął miesiąc.
Rozumien święta, to naczelnik organizacyjno prawnego bogobojny , rzetelny i prawdomówny Tomasz nie miał głowy do pilnowania interesu.
Przecież kłopoty miał również jak z rodziną powędrował do kościoła.
Zgodnie z intencją wielu osób z urzędów i izby biorę się do pisania listu do Pana Andrzeja Sikorskiego z NIE .
Chcę napisać, że sprawa płynu do spryskiwaczy/podpałki/spirytusu została juz wyjaśniona.
Konkurs został rozstrzygnięty i mamy nowego naczelnika.Nowy stary w transparentnym konkursie .
Konkurował sam ze sobą a kibicowła i trzymała kciuki jak na walkach gladiatorów cała izba.
SSC zatwierdził wybór.
Nie mam informacji o awansach na szczeblach władzy, czy mamy juz druga kobietę generała w służbie.
Nie mam informacji o nagrodach za wzorowe wykonywanie obowiązków i kontakty z mediami oprócz ekspersu i NIE.
Nie mam również informacji gdzie q..rwa jest te 75 baniek i czy prokuratura rozpoczęła postepowanie w sprawie przekroczenia uprawnień szefostwa z Łodzi i Warszawy polegającym na zamiataniu afer pod dywan.
Przecież za jakieś działania dostają nagrody a to, że nie ma to wiele wspólnego z celami służby to mały pikuś.
Nie mam odpowiedzi dlaczego za sprawy w karnym i dozorze jeszcze nie odwołano ze stanowiska dyrektora izby .
 
Ostatnia edycja:
na pohybel malkontentom

Na pohybel malkontentom.
Jak donosza wewiórki z Teresy nasze koleżanki i koledzy szykują powitanie nowego naczelnika.
Powitanie w iście amerykańskim stylu, w konwencji wyborczej Platformy obywatelskie.
Będą czirliderki: Jola Buba, Eva Robak, Bożeny, Danki, Hanki i Anki.
Do zespołu dołączyli dwaj Ździśkowie. Mają stroje z karnawału.
Możliwy nabór jeszcze przed 8 , nie ma potrzeby przeglądania szaf w poszukiwaniu stroju.
I tak nasze kochane 60+, 55+ wyglądacie świetnie po ostatnim przeglądzie mundurowym zorganizowanym przez kapitana stanisława. Choreografię przygotował ? Ogłaszam konkurs, kto przygotował pląsy Św. Wita?
Nagrody z magazynu depozytowego do wyboru.
Oj, będzie się działo na Teresy! hej!
 
Ostatnia edycja:
Halinka z sekretariatu ma drugie wakacje bo szefowa IC Łodz poobijana.

Na pohybel malkontentom.
Jak donosza wewiórki z Teresy nasze koleżanki i koledzy szykują powitanie nowego naczelnika.
Powitanie w iście amerykańskim stylu, w konwencji wyborczej Platformy obywatelskie.
Będą czirliderki: Jola Buba, Eva Robak, Bożeny, Danki, Hanki i Anki.
Do zespołu dołączyli dwaj Ździśkowie. Mają stroje z karnawału.
Możliwy nabór jeszcze przed 8 , nie ma potrzeby przeglądania szaf w poszukiwaniu stroju.
I tak nasze kochane 60+, 55+ wyglądacie świetnie po ostatnim przeglądzie mundurowym zorganizowanym przez kapitana stanisława. Choreografię przygotował ? Ogłaszam konkurs, kto przygotował pląsy Św. Wita?
Nagrody z magazynu depozytowego do wyboru.
Oj, będzie się działo na Teresy! hej!

Halinka z sekretariatu ma drugie wakacje bo szefowa IC Łodz poobijana.
Nie byłem pewien co po mnie, ale sie udało. Chwała Bogusz! w naszej izbie wszystko bez zmian.
Ładne było przyjęcie nowego szefa w uc II Łódź. Zastepca dic Łódź Doroty Heleny Kedzierskej pan dyrektor Bogusz słuzbowym autem podwiózł nowego szefa pod samą bramę. Ponoć wszyscy w oknach płakali ze wzruszenia,
no było skromnie bo Kazik ma swoje lata i latanie po pokojach go męczy. Przed nowym szefem szereg wyzwań, ale linia ma byc dotrzymana,
stosunki z Peru po mnie mają przejąć młodsi. Bedzie rozbudowa Figloraju i nowy przewijak dla seniorów. Kaziu masz swoje lata , pilnuj folwarku Doroty i firm z Kutna , a Izba odpłaci ci ładną porcelanką na granicie jakby co.
 
Kazik debeściak

Halinka z sekretariatu ma drugie wakacje bo szefowa IC Łodz poobijana.
Nie byłem pewien co po mnie, ale sie udało. Chwała Bogusz! w naszej izbie wszystko bez zmian.
Ładne było przyjęcie nowego szefa w uc II Łódź. Zastepca dic Łódź Doroty Heleny Kedzierskej pan dyrektor Bogusz słuzbowym autem podwiózł nowego szefa pod samą bramę. Ponoć wszyscy w oknach płakali ze wzruszenia,
no było skromnie bo Kazik ma swoje lata i latanie po pokojach go męczy. Przed nowym szefem szereg wyzwań, ale linia ma byc dotrzymana,
stosunki z Peru po mnie mają przejąć młodsi. Bedzie rozbudowa Figloraju i nowy przewijak dla seniorów. Kaziu masz swoje lata , pilnuj folwarku Doroty i firm z Kutna , a Izba odpłaci ci ładną porcelanką na granicie jakby co.

Kazik Debeściak (nie przebije jednak naszego Jubilera inżyniera nauk prawnych) zrobił objazd włości.
Ponieważ obejście zostało luknięte w obecności zastepców to jak zwykle ochom i ahom nie było końca.
Widać zadowolenie na twarzach zastępców bo uważają , że kazik jest the best i jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu, wskazany przez SSC i dyrektorkę.
Jednoosobowy konkurs wygrany w cuglach daje Kazikowi carte blanche do działań , chyba działan maskujacych niewydolność instytucji.
Ja na miejscu Kazika " wbiłbym nóż w plecy" szefowej w związku z tymi 75 milionami i całym ciągiem afer w izbie od przebieranców w poczcie sztandarowym poprzez wysyłanie starych dziadów na rynki, powołanie Jubilera na funkcję naczelnika i jego odpowiedzi dla tygodnika NIE.
Ponieważ Kaziu ma informacje na temat tego co dzieje si w UC I to sądzę, że SSC mało decyzyjny w tej sprawie wreszcie zrozumie, iż ceną spokoju w Łodzi jest odwołanie szefowej izby.
szefowa musi odejść !
 
Ostatnia edycja:
co z oszczednościami

jest i kontynuacja wątku:
http://jakelo.salon24.pl/628948,zostalem-wyjety-spod-prawa

Kolejna ofiara SC w Łodzi.
Widziano go zabiedzonego z niedłącznym laptopem w M1,
korzystał bidulek z darmowego wi fi .
W oświadczeniach majatkowych szefowej można zauważyć spore oszczędności.
Jak to wszystko podzielić?
Jak podzielić mieszkanie kwaterunkowe?
Kaska przyda sie na adwokata, skoro adwokat już tu nie mieszka.
Wniosek o ściganie w związku z przekroczeniem uprawnień w sprawie 75 milionów oraz innych afer tj. poczet sztandarowy, mobbing, grusza, wartościowanie jest już gotowy.
Świadkiem w procesie a może nie tylko będzie szef szefów, no i ślubny też może wyda jakiś głos.
Szefowa powinna odejść ze służby nawet nie w programie blisko domu chyba , że nowym domem będzie cela z widokiem na spacerniak...
 
biedny jakelo?

Szefowa w krótkim okresie odłożyła niezłą kaskę.
Tanie mieszkanie kwaterunkowe, tanie meble, wysokie nagrody, w tle 75 milionów.
Zawiadomienie do prokuratury już napisane, a świadkiem bęzie szef szefów i może również ślubny da głos.
Ciekawe czy do wszczęcia zachowa stanowisko, a może odejdzie w programie blisko domu.
Są wolne miejsca na Beskidzkiej to też Stoki, z widokiem na spacerniak.
 
13 pensja

Wydziwiaja nad górnikami, ale ile trzynastki wzięła Pani Dyrektor, Pan Jubiler, Pan były Naczelnik i ci pozostali wymienieni w protokole z Tygodnika NIE .
75 baniek w plecy, mandaty na bezdomnych , bałagan z automatami, a górnikom żałują, pracusie oficerowie z Bożej łaski.
Wojak Szwejk by sie uśmiał.
Odprawy dla odchodzących nawet 24 miesięczne to w przypadku szefowej i jubilera same oszczędności, a jubiler oprócz oszczedności ma poszukiwany zawód na wschodzie i na zachodzie-konstruktor cepa..

Blisko domu:
- Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację. Tylko wstaję i wychodzę.
- No, ubierasz się pan.
- W płaszcz - jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
- Fakt!
- Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
- I zdanżasz pan?
- Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni. To jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa. Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny do Stadionu, a potem to już mam z górki, bo tak… w 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu, znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać.
 
trzeba rozmawiac

http://www.expressilustrowany.pl/ar...z-rynku-bo-zaczal-sie-sezon-nalewek,id,t.html

Z informacji płynących z izby i urzedów wynika, że sprawa handlu jest rozwojowa.
I nie chodzi tu o sraczkę jaką może wywołać zywność przechowywana w bagażniku samochodu o czym szeroko rozpisują się działy kierowane przez jubilero podobnych.

Ponieważ jak zwykle gawiedź nie rozumie istoty problemu to wyjaśniam, że wszelkie próby szukania autora e-maila do szefowej Doroty( 400 dziennie ), nacz. kom Kazimierza( z 350 dziennie) i szefa wszystkich szefów Kapicy (600 plus samochód służbowy )spotkają się z reakcją.
Zachęcam autora listu do prowadzenia dalszej korespondencji z ww. i polecam się jako osoba , która jest w stanie potwierdzić te patologie.
Istotą problemu jest określenie, że targowisko przyszło do urzedu.Określenie jest adekwatne do sytuacji a ci co kupowali mogą liczyć tylko na współczucie w programie Weź paragon.
Nacz. Kazimierz w przeciwienstwie do dyr. Doroty i SSC zachowuje się racjonalnie.
Wydał zakaz i sprawa zamknieta, natomiast dyr. Dorota i SSC Kapica maja obraz potworka prewencji jakiego sobie sami stworzyli.
Próba wysyłania chorego na stwardnienie rozsiane oraz funkcjonariusza na 4 miesiące przed emeryturą dyskwalifikuja zarówno dyrektora jak i kierownika. Brakowało w prewencji niedowidzącego Jubilera bo przecież na zawody strzeleckie pojechał.
Tak więc wiarygodność w trakcie ogłaszania sukcesu prewencji jest taka sama jak komplementy Jubilera związane z jego przełożonymi.
Dla wszystkich prekariuszy, dymanych przez szefostwo zalecam, CISZEJ NAD TĄ TRUMNĄ bo jak zauważam krąg osób zdeterminowanych i oczekujących zmian powiększa się z każdym wpisem na forum i artykułęm w Rzeczpospolitej, Bloombergu, NIE, Dzienniku Łódzkim i EXpresie.
W przeciwieństwie do Corintii opisuja fakty a nie wyimaginowane sukcesu programów informatycznych , Gazoportu i różnej maści generałów.
Nacz. Kazimierz wracając z urlopu trafił na minę i troche ją rozbroił natomiast poszukiwacze przygód i autora e-maila mogą się ździwić. Prawda nawet bolesna zawsze się obroni.
 
Ostatnia edycja:
Jak należało przypuszczać, nie potwierdziły się informacje o handlu w piątek.
Sanepid zwiedzajacy IC Durszlak nie stwierdził handlu w piatek na terenie urzędów.
Poniewaz zbliża się czas nagradzania zachęcam wszystkich nabywców cebuli, jaj i wędlin z bagaznika do dobrowolnego zgłaszania się do działu org.praw.
Akcja sanepidu spowodowała, że nie można było nabyć wędlin z bagaznika w dużej promocji to sądzę, że dyrekcja przychyli się do wniosku aby wyróżnić osoby poszkodowane i zrekompensować im straty w półrocznych nagrodach.
Jest to również wskazówka dla szefostwa jak jesteśmy wiarygodni oraz, że potrafimy wspólnie obronić się przed pomówieniami. Oficerowie i funkcyjni są z was dumni.
Taka kontrola pokazuje również, że SSC może na nas polegać w każdej sytuacji.
Tym bardziej taka postawa powinna zostać wynagrodzona w szczególny sposób zwiększoną premią za racjonalność i inicjatywę w ramach programu 3 i, akcji Weź i Sprawdź Paragon oraz wspierania polskiego biznesu w okresie afrykańskiego pomoru świń.
Dobrze wymysliłeś z tymi nagrodami kolego Jubileru . Sprzedaż kiełbasy z bagażnika w uc 2 to lokalna tradycja i sięga przeciez naczelnikowania obecnej Pani Dyrektor i jakos to się nam powinno zrekompensować. Akcja sanepidu tylko wzmocniła nasz kolektyw specjalistyczno - oficerski. Wszyscy żeśmy poszły w zaparte.
Kierowniczka Mariolka nawet oprowadzila trojkę z sanebidu po urzędzie i kiełbasy nie było, wykazała sie też wielką rezolutnością- bo na pytanie kontrolerów, po co cały urząd oplakatowany jest ZAKAZ HANDLU KIEŁBASĄ NA TERENIE URZEDU - powiedziała , że sama pisałam kilka dni temu na wypadek jakby przechodzili po prostu koło urzędu handlarze kiełbasy z tragarzami: Przechodziliśmy po prostu i wpadliśmy!
 
Back
Do góry