• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Forum przemyśl

Informuję, iż rzeczywiście usunięto kolejny wątek i zbanowano jego użytkowników za naruszanie Regulaminu. Zbanowano nicki Donald i DUCK.
Wątki są usuwane gdy naruszają Regulamin, a nie tak jak napisano powyżej, albo też są usuwane tak jak na forum IC Łódź gdy tworzone są z jednego komputera przez wiele nicków.

Pisano w tym ostatnim wątku o tym, że ktoś, kto zajmuje kierownicze stanowisko miał w przeszłosci poważne zarzuty o charakterze korupcyjnym związane z odprawami na wywozie. Był nawet zatrzymany przez Policję , miał przeszukania domowe , był też zawieszony w pełnieniu obowiazków słuzbowych na kilka miesięcy.

Moje pytanie, oczywiście retoryczne, brzmi: Do kogo jest to pisane, to co zarzucacie?
Czy wy nie widzicie jakie standardy wyznaczyła obecna władza?
Vide Parafianowic, też miał zarzuty i dalej zajmował stanowisko.
Vide Z-ca SSC i inni w MF, też dostali zarzuty karne i nadal doradzają Ministrowi Finansów.
Vide mianowanie do korpusu oficerów funkcjonariuszy celnych z zarzutami karnymi za korupcję, itd.
Pytam zatem do kogo?

Jeszcze z innej strony na to spójrzmy.
Przecież to piszą celnicy, a więc osoby, które dobrze wiedzą jak bezpodstawnie, bez dowodów, na masową skalę organy lubią zatrzymywać celników. Wskaźnik uniewinnień w naszej formacji wielokrotnie przewyższa średnią krajową, tzn. że w SC zatrzymuje się bardzo często celników i stawia im zarzuty - może nawet około połowa przypadków - zupełnie na oślep i na wyrost.
Ba, ten wskaźnik jest jeszcze wyższy, a wiedzy o tym dostarcza nam lektura niektórych wyroków skazujących celników, którzy wrzuceni do jednego worka - bo był na zmianie, bo dokonał odprawy - są skazywani bez dowodów, ba wbrew dowodom. Jest ogromna presja na Sądy, aby skazać, której powodów nie trzeba nikomu tłumaczyć, gdy pod zarzutami pozostaje kilkadzisiąt osób przez długie lata.

Mam też wiele zgłoszęń od forumowiczów, którzy nie są związani z tematami, są nawet z innych izb inie życzą sobie tematów, które stanowią jedynie personalne rozgrywki i psują to forum.
 
Panie Sławku. Proszę się nie dziwić tym którzy piszą na forum przemyskim i później wklejają wątki na forum celników. Zapewne regulamin obliguje Pana do wyrzucania postów niewygodnych naczelnikowi przemyskiego urzędu w sprawie których ktoś z urzędu interweniuje. Jeśli tak jest to zrozumiałe. Myślę że nie jest to dobry pomysł pisać na ogólnodostępnym forum o tym jak jest w urzędzie tym bardziej mając świadomość że to niestety wszystko prawda. Często jednak nie ma innego wyjścia biorąc pod uwagę fakt że proste zdania wypowiadane głośno niczego nie zmieniają poza tym że osoby głośno je wypowiadające poddawane są szykanom. Sam jestem w o tyle szczęśliwej sytuacji że nie zostałem zablokowany na tym forum więc nie muszę korzystać z innych kanałów. Rozumiem jednak tych którzy mają serdecznie dosyć tego co się wyprawia w przemyskim urzędzie i próbują wszelkich dostępnych metod aby ktoś ich krzyk usłyszał. Mam świadomość że ktoś regularnie interweniuje u Pana w sprawie nieprzychylnych dla niego postów. Wynika to z prostej zasady że jeśli o czymś się nie mówi to tego nie ma. Wszyscy dobrze wiedzą kto takiej zasadzie hołduje w urzędzie przemyskim. Cisza o czymkolwiek jest przedłużeniem bytu na stołku. To o tyle istotne że w obliczu bacznego i wnikliwego oka Pana Dyrektora można być negatywnie ocenionym. Ale statystyki i realia pokazują wyraźnie błędy w zarządzaniu urzędem i brak jakiegokolwiek wyciągania wniosków. Żadna laurka NIKu nie przysłoni faktu że w zmianach grafik zawiera 37-40 funkcjonariuszy a do służby stawia się regularnie 18-22 i że w absencjach UW to znikoma ilość. Kto wie co jest powodem nagminnego korzystania z CH przez funkcjonariuszy ten ma wyrobione zdanie na temat zarządzania w urzędzie. Konkludując proszę aby spojrzał Pan łaskawszym okiem na piszących i nie traktował wszystkich wpisów jako ataki personalne. Tym bardziej że nie żyjemy w próżni i ktoś personalnie za taki podły stan rzeczy odpowiada. Tym samym swoim działaniem sam wystawia się na krytykę. Pozdrawiam.
 
... Żadna laurka NIKu nie przysłoni faktu że w zmianach grafik zawiera 37-40 funkcjonariuszy a do służby stawia się regularnie 18-22 i że w absencjach UW to znikoma ilość. Kto wie co jest powodem nagminnego korzystania z CH przez funkcjonariuszy ten ma wyrobione zdanie na temat zarządzania w urzędzie. ....
Brawo mix?czy inny duck , który się kryje pod tym Nickiem , opisałeś się, jaki ty mądry, elokwentny i bezstronny, broń Boże ataki personalne, to nie ty gwiazdo medialna, wzorze cnót ojcostwa i mężowstwa , sugerujesz, ze funkcjonariusze UC Przemyśl nie należnie wykorzystują zwolnienia lekarskie? podważasz opinie lekarzy, którzy je wystawiali ? masz takie informacje i nic? toż to doniesienie o przestępstwach i to na wielką skalę
 
Uderz w stół itd……
Puszczają ci nerwy. Trochę wyżej Pan Sławek napisał:
„Zbanowano nicki Donald i DUCK.
Wątki są usuwane gdy naruszają Regulamin, a nie tak jak napisano powyżej, albo też są usuwane tak jak na forum IC Łódź gdy tworzone są z jednego komputera przez wiele nicków.”
Jak widzisz mnie nie zbanowano więc coś źle kojarzysz.
Nie dziwi mnie to sądząc po tym co napisałeś w ogóle nie zrozumiałeś co miałem na myśli poprzednio.
P.S. Co to jest „mężowstwo”? Pytanie retoryczne. O związek tego z treścią mojego poprzedniego postu nie pytam nawet.
 
Back
Do góry