• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Opinia - warto pezemyśleć swe działanie

OD dawna wiadomo że odprawę wstrzymuje Sraż Graniczna, Służba Celne, a przynajmniej ja jak dokonuję odpraw to max 10 min, sprawdzić luki bagażowe, oględziny środka wybranie 4 bagaże,na RTG i koniec. A reszta to już SG wstrzymuje. Tak było jest i będzie, i nie zmieni tego ani ebooking, ani żadne usprawnienie, ani tak ostatnio lansowane "zielone pasy"
 
OD dawna wiadomo że odprawę wstrzymuje Sraż Graniczna, Służba Celne, a przynajmniej ja jak dokonuję odpraw to max 10 min, sprawdzić luki bagażowe, oględziny środka wybranie 4 bagaże,na RTG i koniec. A reszta to już SG wstrzymuje. Tak było jest i będzie, i nie zmieni tego ani ebooking, ani żadne usprawnienie, ani tak ostatnio lansowane "zielone pasy"
może Ty tak postępujesz i wtedy byłoby to OK, ale tu cytat z reportażu - "
Pasażerowie obu autobusów na polecenie funkcjonariuszy wyszli z bagażami do budynku odpraw. Celnik prosił, aby poczekać. Czekamy. Pół godziny, godzinę, półtorej... "
wynika z tego że odstajesz od reszty tego towarzystwa, ale taka jest rzeczywistość i prawda, jeśli ten reportaż Was szkaluje i stawia w fałszywym świetle waszą formację to niech "papuga" to odszczeka i sprostuje, post przeczytało prawie 1000 osób tj. prawie 10% stanu osobowego celnych i brak reakcji świadczy o przyjęciu tej wiadomości jako prawdziwej, no bo co tu komentować - prawdę ?
 
przestań lansować swój styl myslenia jako jedyny właściwy a brak reakcji w jedyny tobie oświeconemu znany sposób - brak reakcji to nie akceptacja, ale według mnie brak nadziei na zrozumienie przez laików o co kaman

ci co robią wiedzą o co chodzi - tak naprawdę to często nawet kierowca nie zdaje sobie sprawy co powoduje przedłużenie odprawy

sg bierze paszporty - jeśli robi je ten sam człowiek co ma zielonkę to - podjeżdza autobus, sg odprawiai tych co wjechali na zielony - kilka aut, jeśli bez problemów i zastrzeżeń to ok. 10min, potem oględziny autobusu - 5 min, wczytanie paszportów - jeśli bez zastrzeżeń i jest ich mało - to 5 min, ale jeśli jest ich 50, do tego pojawiają się wątpliwości co do tożsamości czy zastrzeżeń - gdzie trzeba ustalić np. imiona rodziców - to nawet 40-60 min, ja w tym czasie nie czekam na sg ale robię oględziny, wyrywkową, odpisanie paliwa i eurolistę - co zajmuje ok 10-15 min, a potem to już tylko czekam na paszporty od sg, i nawet jeśli nie ma eurolisty i wczytuję paszporty to zajmuje 5 min, jeśli odprawę autobusu robi oddzielny z sg, to ja w międzyczasie nadążam z odprawami na zielonym, a jak dostaję paszporty autobusu, to zielony na 5 min pauza, robię autobus i wracam do zielonego - a z boku jak to wygląda? - dużo zależy od tego co powie sg i czy celnik wyjaśnia kierowcy a on podróżnym co i jak - np przeprosi za zawiechę terminala i poprosi o chwilę cierpliwości

laik nie otrzaskany nie orientuje się co w danym momencie się dzieje - to że nikt przez 30 min nie gada z podróżnymi nie oznacza, że nic się nie dzieje, czasami to nawet kierowcy mało kumają

i trudno w zw z tym prostowac - ktoś kto niewiele wie o kuchni nie załapie róźnic

także spoko - tak bywa i już

a awarie systemów czy zawiechy terminali to też przecież nie taka rzadkość

karty mrg czy paszporty też nie zawsze się wczytują - trzeba klepać - chociaż często pomaga przeciągnięcie w drugą stronę - pod prąd
 
mylisz się - ale i tak cię nie przekonam - opisana wyżej procedura nie trafia do ciebie - łatwiej jest obrzucać błotem niż zrozumieć, i dlatego większość nawet nie próbuje tłumaczyć, a dziennikarze, no cóż, wystarczy obejrzeć uwagę czy jawo5rowicz - im nie zależy na ustaleniu faktów, ale na sensacji, nie interesują ich wyjaśnienia drugiej strony,sprzeczne z założeniami autora reportażu, wtedy bezczelnie zabierają mikrofon,przerywają wypowiedź -to nie jest dziennikarstwo
 
admin
proszę o usunięcie wpisu badboya84 obrażliwego dla funkcjonariuszy celnych.
autor może to zrobić osobiście :(.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
admin
proszę o usunięcie wpisu badboya84 obrażliwego dla funkcjonariuszy celnych.
autor może to zrobić osobiście :(.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
mój wpis został usunięty chociaż nikogo nie obrażał, był wynikiem refleksji tego co napisano w reportażu, komentarzach pod reportażem, na 1500 osób które czytały ten post jedynie bolo1999 podjął rzeczową dyskusję w temacie, opisał procedury jakie powinne być zastosowane i jak przyznał sam je stosuje i chwała Mu za to, inni których jest więcej np. aquirre czuje się obrażonym chociaż nie protestuje takim nawoływaniom jakie czyni LEONARDO wpisem - "urzędnicza watacha zabrała moje pieniadze dosc tego lekcewazenia od jutra strajk włoski wolno coraz wolniej pracuję a potem sie rozchoruje "(http://celnicy.pl/showthread.php/10...-Trybunale-Konstytucyjnym?p=115873#post115873), niejednokrotnie nawołujecie do strajku włoskiego pod byle błahym powodem i jest OK, i tak pracujecie, ale jak ktoś publicznie to wytknie bo jest obraza Waszego majestatu, i to jest te Wasze EGO, pozdrawiam i przyszłym chorym życzę zdrowia.
 
Back
Do góry